Divadlo pod Palmovkou [hlavní scéna]

Marc Norman, Tom Stoppard, Lee Hall

Zamilovaný Shakespeare

Premiéra: 24.11.2017. Překlad: Jitka Sloupová. Dramaturgie: Ladislav Stýblo. Scéna: Jan Dušek. Kostýmy: Ivana Brádková. Hudba: Paddy Cunneen. Režie: Michal Lang.
2:55


Divadelní verze stejnojmenného slavného filmu. Okouzlující fiktivní příběh o tom, jak vznikla nejslavnější tragédie všech dob „Romeo a Julie“. Mladý básník a dramatik William Shakespeare musí co možná nejdříve dokončit svou novou hru, nedostává se mu ale sil ani inspirace. Múzou se mu po náhodném setkání, které jako by vypadlo z jeho slavných her, stane mladá a krásná Viola. Ta se ovšem zároveň sama touží dostat k divadlu jako herečka, ale protože v Shakespearově době bylo herectví ženám zapovězeno, uchýlí se ke lsti a pronikne do Shakespearova souboru převlečena za chlapce...
Anketa 2017
Pro tuto inscenaci, stejně jako pro všechny ostatní s premiérou od prosince 2016 do listopadu 2017, včetně hereckých výkonů, můžete hlasovat v naší výroční anketě. Uzávěrka ankety je 23. února.
Do konce hlasování zbývá ještě 1 den.
Volby

Hodnocení

Hodnocení redakce:
Lukáš Dubský 80 %
(zadáno: 13.1.2018, počet hodnocení: 672)
přínosný / zajímavý komentář
75%. Skvělá ukázka toho, že jde udělat komerční kus tak, aby si na své přišli lidé toužící po zábavě a oddechu, ale i náročnější divák. Chytře napsaný scénář využíva vděčného principu divadla na divadle, přitom se v něm daří skloubit nenásilně zábavné momenty s osudovou láskou. Zároveň se režisér Lang snaží hledat i hlubší témata. Do popředí se tak dostává pokus hlavní ženské postavy prosadit svou vůli proti rigidní alžbětinské společnosti. K.Trnková je v úloze Violy výborná, dokázala precizně odstínit všechny polohy své postavy. Baví také T.Dianiška či R.Valenta. Podivné je kostýmní řešení.
Michal Novák 70 %
(zadáno: 9.1.2018, počet hodnocení: 950)
přínosný / zajímavý komentář
DpP vs. MdB? Každá inscenace je jiná, a přece stejné, obě se totiž odráží od kvalit tohoto dramatického textu. Brněnská inscenace je více poetická, historizující a hudebně jímavá, inscenace Palmovky je více objevitelská co do dalších témat v textu ukrytých. A humor nachází obě inscenace snadno a na stejných místech. Poslední proměnnou je osobitost herců. Dianiškův Will je svérázná planoucí figura. Suverénním výkonem překvapí Kamila Trnková v roli Violy. Vděčnou postavu herce Neda s grácií sobě vlastní uchopil Radek Valenta. A tak by se dalo pokračovat. Velmi příjemná (a chytrá) inscenace. 75 %
Lukáš Holubec 60 %
(zadáno: 19.12.2017, počet hodnocení: 511)
přínosný / zajímavý komentář
Daleko více než pompézní scéna a důmyslnost postrádající kostýmy mě zaujalo původní téma. Hledání tvůrčí inspirace. T. Dianiška se s postavou Williama Shakespeara sžil pevně, a proto bylo velmi uvěřitelné jeho tápání na poli psaní i následně na poli romantického vzplanutí, kde mu K. Trnková sekundovala překvapivě výrazně a velké jeviště jí nečinilo žádné potíže, naopak. Zbylá část souboru dostala příležitost především ve vděčných scénách divadla na divadle, kde si každý urval svůj prostor. Nejlépe pak obstál Radek Valenta. Na Palmovce vznikla příjemná inscenace s přesvědčivou ústřední dvojicí.
Hodnocení uživatelů:
Sasanka_007 90 %
(zadáno: 24.1.2018, počet hodnocení: 16)
přínosný / zajímavý komentář
Tato svěží, moderně, vtipně a tak trochu "punkově" (co se týče kostýmů a vedlejších rolí herecké partičky) pojatá inscenace nás oba s manželem nadchla! I když je to "Shakespeare o Shakespearovi", není úplně lehké přiblížit téma současnému divákovi, který se občas pohybuje na sinusoidě od intelektuálů po milovníky estrád se zpěvy :-). Nicméně pro poučeného diváka úžasné! K. Trnková, p. Dianiška a Valenta skvělí, výborní i představitelé vedlejších rolí. Zábavné, chytré, svěží. Kostýmy mi připadaly velmi vtipné kombinací historična a současna s oním "punkovým" šmrncem.
Anah 70 %
(zadáno: 16.1.2018, počet hodnocení: 99)
přínosný / zajímavý komentář
Hezké, ale souhlasím s tím, že délka tomuto představení spíše ublížila. Vynikající výkon Kamily Trnkové mě velice mile překvapil, jinak i menší role byly skvěle obsazeny, prostě Palmovka opět nezklamala
Mirka_divadlo 10 %
(zadáno: 12.1.2018, počet hodnocení: 24)
přínosný / zajímavý komentář
Za mě zklamání. Dlouhé a vlastně velmi nudné.
Věra Schmiedtová 10 %
(zadáno: 11.1.2018, počet hodnocení: 2)
přínosný / zajímavý komentář
Repríza 10.1.2018
Hrozná nuda, odešla jsem
Lisarah 70 %
(zadáno: 10.1.2018, počet hodnocení: 63)
Mishka 70 %
(zadáno: 1.1.2018, počet hodnocení: 11)
přínosný / zajímavý komentář
Jedná se o velice slušně zinscenovanou komedii s hořko-sladkým romantickým příběhem. Rozhodně stojí za vidění. Samozřejmě, nejedná se o nějaké zlomové představení, ale je to skutečně poctivě odvedený kus práce, děj je svižný, k čemuž přispívá i důvtipné střídání jednotlivých scén (scéna je jednou z předností představení na rozdíl od kostýmů), herecké výkony jsou vyrovnané, člověk se ani chvíli nenudí a tři hodiny utečou rychle. Ústřední dvojice byla sympatická, nicméně když se na scéně objevil Jan Teplý nebo Radek Valenta (ten obzvlášť viz jeho monolog) "ukradli" si představení pro sebe.
Jirkan 70 %
(zadáno: 29.12.2017, počet hodnocení: 534)
přínosný / zajímavý komentář
28.12. 2017 (75%): Z první části jsem měl dojem, že se u některých postav ztrácím v rozlišení role a "hraní Shakespeara", občas trochu chaotický sled scén jen na příchodech a odchodech. Druhá půlka to ale vylepšila a některých popsaným situacím dala i vysvětlení. Co je zde velmi zdařilé je scéna a práce s ní. Dále mohu jmenovat z herců H. Seidlovou, T. Dianišku a především J. Teplého a R. Valentu.

(Je to trochu sázka na jistotu, ale proč ne, třeba to některé diváky přitáhne více a vyberou si další představení.)
Slavek53 70 %
(zadáno: 28.12.2017, počet hodnocení: 46)
Barca.43 50 %
(zadáno: 16.12.2017, počet hodnocení: 13)
přínosný / zajímavý komentář
Hezká hra, tři hodiny představení rychle utečou. Velmi dobré obsazení, což se ovšem o výběru kostýmů rozhodně říct nedá.
Oliverpiv 30 %
(zadáno: 3.12.2017, počet hodnocení: 29)
Barka 80 %
(zadáno: 1.12.2017, počet hodnocení: 132)
přínosný / zajímavý komentář
Inscenace je hezká, svižná, s krásnou výpravou a dobrými hereckými výkony. Trochu jsem měla problém s kostýmy, moc jsem nepochopila kombinaci dobových kostýmů a současného oblečení. Nějak jsem nepřišla na důvod, proč to tak bylo. A přiznám se, že osobně jsem měla trochu problém i s ústřední dvojicí, která mi nebyla moc sympatická a tudíž jsem jí nedokázala fandit :) To je ale čistě můj problém. Za nejlepší moment hry považuji monolog Radka Valenty, zkombinovaný z replik Shakespearových her, ten byl geniální.
Antioch 80 %
(zadáno: 1.12.2017, počet hodnocení: 129)
přínosný / zajímavý komentář
repríza 30.11.2017
Vejtek 80 %
(zadáno: 27.11.2017, počet hodnocení: 14)
přínosný / zajímavý komentář
Povedená inscenace podobná Králově řeči. Super kostýmy, zajímavá scéna a vynikající Kamila Trnková. Taková ta odpočinková hra s pocitem dobré nálady. Viděno na premiéře.
Suzana 40 %
(zadáno: 27.11.2017, počet hodnocení: 151)
Babitch 90 %
(zadáno: 23.11.2017, počet hodnocení: 12)
přínosný / zajímavý komentář
viděno na předpremiéře

Komentáře uživatelů nevyjadřují stanovisko redakce. Názory jednotlivých redaktorů nemusejí vždy vyjadřovat stanovisko celé redakce.