Divadlo pod Palmovkou [velká scéna]

Zamilovaný Shakespeare

Premiéra: 24.11.2017 | 2:55
Překlad: Jitka Sloupová. Dramaturgie: Ladislav Stýblo. Scéna: Jan Dušek. Kostýmy: Ivana Brádková. Hudba: Paddy Cunneen. Režie: Michal Lang.
Poslední uvedení: květen 2022.
Divadelní verze stejnojmenného slavného filmu. Okouzlující fiktivní příběh o tom, jak vznikla nejslavnější tragédie všech dob „Romeo a Julie“. Mladý básník a dramatik William Shakespeare musí co možná nejdříve dokončit svou novou hru, nedostává se mu ale sil ani inspirace. Múzou se mu po náhodném setkání, které jako by vypadlo z jeho slavných her, stane mladá a krásná Viola. Ta se ovšem zároveň sama touží dostat k divadlu jako herečka, ale protože v Shakespearově době bylo herectví ženám zapovězeno, uchýlí se ke lsti a pronikne do Shakespearova souboru převlečena za chlapce...


inscenace již byla stažena z repertoáru

Divadlo pod Palmovkou
Hodnocení inscenace
Redakce
70 %
Uživatelé
67 %
kontroverzní inscenace (357.)
67491000
Volby

Hodnocení (54)

HODNOCENÍ REDAKCE
Anežka Kotoučová  70 %
21.8.2021 | 230 hodnocení
+ souhlasím
Velice sympatická adaptace, která mi osvěžila vzpomínky na skvělý film. Propracovaná hudba, dynamické tempo a vynikající výkon Kamily Trnkové, která je v páru s Tomášem Dianiškou výborně sehraná a má nádhernou jevištní dikci. Z poslední části hlediště jsem ji na rozdíl od některých jejích kolegů slyšela na jistotu.
75%
Iva Bryndová  70 %
27.3.2018 | 511 hodnocení
+ souhlasím
75%
Stále stejná nesmírně povedená hra, stejně jako v MdB pak velmi povedená inscenace (v první polovině mě tedy DpP přesvědčilo výrazně víc), byť jiná. Na poměrně klasické řešení zvláštní volba kostýmů, která mě ale oslovila. Skvělí T.Dianiška, K.Trnková, J.Teplý, R.Valenta i všichni ostatní.
Lukáš Dubský  80 %
13.1.2018 | 1115 hodnocení
+ souhlasím
75%. Skvělá ukázka toho, že jde udělat komerční kus tak, aby si na své přišli lidé toužící po zábavě a oddechu, ale i náročnější divák. Chytře napsaný scénář využíva vděčného principu divadla na divadle, přitom se v něm daří skloubit nenásilně zábavné momenty s osudovou láskou. Zároveň se režisér Lang snaží hledat i hlubší témata. Do popředí se tak dostává pokus hlavní ženské postavy prosadit svou vůli proti rigidní alžbětinské společnosti. K.Trnková je v úloze Violy výborná, dokázala precizně odstínit všechny polohy své postavy. Baví také T.Dianiška či R.Valenta. Podivné je kostýmní řešení.
Michal Novák  70 %
9.1.2018 | 1149 hodnocení
+ souhlasím
DpP vs. MdB? Každá inscenace je jiná, a přece stejné, obě se totiž odráží od kvalit tohoto dramatického textu. Brněnská inscenace je více poetická, historizující a hudebně jímavá, inscenace Palmovky je více objevitelská co do dalších témat v textu ukrytých. A humor nachází obě inscenace snadno a na stejných místech. Poslední proměnnou je osobitost herců. Dianiškův Will je svérázná planoucí figura. Suverénním výkonem překvapí Kamila Trnková v roli Violy. Vděčnou postavu herce Neda s grácií sobě vlastní uchopil Radek Valenta. A tak by se dalo pokračovat. Velmi příjemná (a chytrá) inscenace. 75 %
Lukáš Holubec  60 %
19.12.2017 | 735 hodnocení
+ souhlasím
Daleko více než pompézní scéna a důmyslnost postrádající kostýmy mě zaujalo původní téma. Hledání tvůrčí inspirace. T. Dianiška se s postavou Williama Shakespeara sžil pevně, a proto bylo velmi uvěřitelné jeho tápání na poli psaní i následně na poli romantického vzplanutí, kde mu K. Trnková sekundovala překvapivě výrazně a velké jeviště jí nečinilo žádné potíže, naopak. Zbylá část souboru dostala příležitost především ve vděčných scénách divadla na divadle, kde si každý urval svůj prostor. Nejlépe pak obstál Radek Valenta. Na Palmovce vznikla příjemná inscenace s přesvědčivou ústřední dvojicí.
HODNOCENÍ UŽIVATELŮ
Hacko  60 %
4.5.2019 | 76 hodnocení
+ souhlasím
65%
R.JELEN.21  70 %
3.5.2019 | 236 hodnocení
+ souhlasím
Já jsem byla velice spokojená.
Soubor se skutečně snaží, aby divák nelitoval ani koruny dané za lístek a v mém případě se to povedlo. Srovnám-li to třeba s inscenací roku Něco za něco, tak je pro mě daleko přijatelnější sedět na Zamilovaném Shakespearovi třeba 10 krát, než navštívit Něco za něco.
Jsem unesená z Kamily Trnkové a Tomáše Dianišky chemie mi tak krásně funguje. Upřímně jediné co mě mrzí je, že jsem neviděla pana Volejníka. Doporučuji
Vladimír Rogalewicz  60 %
19.2.2019 | 792 hodnocení
+ souhlasím
V podstatě zklamání, možná kvůli mému většímu očekávání. Nenáročná hra bez velkých ambicí cokoli sdělit. Vhodné do hlavního vysílacího času komerčních televizí. Palmovka jako periferní (v podstatě oblastní) divadlo občas takovou dramaturgii asi musí zařadit. Skvělí ale jsou oba hlavní představitelé, Tomáš Dianiška jako Shakespeare a Kamila Trnková jako Viola. Ostatní herci jsou nezapamatovatelní.
Dawson321  80 %
2.2.2019 | 123 hodnocení
+ souhlasím
Zamilovaného Shakespeara znám z filmové podoby a inscenace se mi moc líbila. Tomáše Dianiška znám jako herce z libereckého divadla F. X. Šaldy a nezklamal ani v této roli. Doporučuji.
Ester_L  0 %
22.1.2019 | 125 hodnocení
+ souhlasím
Ty jo, jsem v šoku, nečekala jsem takovou lacinou inscenaci. Do mé řady nebylo slyšet, rozumět taky moc ne. Výkony za mě nula, řekla bych, že jde o to, čemu se říká šmíra. Fakt ne. Zcela mně to minulo.
Valentina Šimková  100 %
1.1.2019 | 20 hodnocení
+ souhlasím
95  %
Terezajirickova  10 %
30.12.2018 | 45 hodnocení
+ souhlasím
Velké zklamání, celá hra se neskutečně vleče, je prokládana všemožnými modernismy, což pro mne byl neskutečně rušivý element. Kombinace moderních kostýmů (emo herec, Shakespeare,..) a krásných tematických (Viola, královna,..) dodalo hořkou třešničku na tento nezáživný kus. Nevydrželi jsme do konce a z divadla jsme odešli.
Akinka  80 %
24.11.2018 | 8 hodnocení
+ souhlasím
Krásné představení, velmi se mi líbily kostýmy - nápadité, propracované. Kamila Trnková perfektní, velmi nadaná herečka, skvělá dvojice s Tomášem Dianiškou. I když známý příběh a člověk ví co čekat, zpracování perfektní. Doporučuji
Janinka123  100 %
10.6.2018 | 159 hodnocení
+ souhlasím
Palmovka mě v poslední době přímo uchvacuje. 95%
honzy  50 %
26.4.2018 | 282 hodnocení
+ souhlasím
Divadelní verze filmu ZAMILOVANÝ SHAKESPEARE v Divadle pod Palmovkou je zajímavou hrou, pokud neznáte film.Ten kdo film viděl, tak chtě nechtě musí srovnávat a bohužel vyhrává na celé čáře film.Inscenace sice zaujme např.neotřelými kostýmy, které někomu mohou vadit.Největším nedostatkem je dlouhá stopáž inscenace, místy se děj šíleně vleče a nebo neustále opakuje.A to může diváka nudit.Z hereckých výkonů zaujal T.Dianiška,J.Teplý.Málo přesvědčivý (místy až přehrával) R.Valenta.Celkový režijný přístup nijak neoslnil, neboť jde o mnohokráte inscenované hraní divadla na divadle.Repríza 24.4.2018
JirkaS  100 %
21.4.2018 | 341 hodnocení
+ souhlasím
Tak tohle mi sedlo! Dokonalé ztvárnění od začátku do konce. Skvělá souhra herců, komedie, která není trapná či pokleslá, skvělé řešení scény, pohoda a celkové optimistické vyznění, to vše v dokonalém balení. Bylo cítit, že to všechny zúčastněné herce baví a že hrají s chutí. Kamila Trnková mě po skvělém výkonu v Dotěrnostech dokázala znovu okouzlit a Tomáši Dianiškovi role Shakespeara perfektně seděla. Výhradu mám jen k divákům. Jakmile se začalo valit z jeviště trochu více kouře, diváci kolem mě (seděl jsem ve 2. řadě) se rozkašlali a začali být hluční. Jinak dokonalý zážitek! /20.4.2018/
Chaika  90 %
9.4.2018 | 19 hodnocení
+ souhlasím
Originální režijní zpracování, zajímavá scéna s působivými efekty a nápadité kostýmy, vynikající herecké výkony, ale hlavní hrdina by měl přidat jiskru. Odcházeli jsme s pocitem dobré nálady. Viděli jsme na premiéře.
Margaret  80 %
31.3.2018 | 126 hodnocení
+ souhlasím
75 %
V inscenaci byly potlačeny ty smutnější tóny a mezi hlavními představiteli to mohlo ještě více jiskřit, ale i tak vznikla velmi příjemná inscenace. Bavila jsem se.
Kateřina Vodáková  60 %
21.3.2018 | 184 hodnocení
+ souhlasím
Výborní O. Veselý, R. Valenta a J. Teplý. Pro ústřední dvojici bych si představovala jiné obsazení.
Freebird  60 %
11.3.2018 | 82 hodnocení
+ souhlasím
Kamila Trnková je výborná. inscenace ale kolísá 50% - 70%
Sasanka_007  90 %
24.1.2018 | 16 hodnocení
+ souhlasím
Tato svěží, moderně, vtipně a tak trochu "punkově" (co se týče kostýmů a vedlejších rolí herecké partičky) pojatá inscenace nás oba s manželem nadchla! I když je to "Shakespeare o Shakespearovi", není úplně lehké přiblížit téma současnému divákovi, který se občas pohybuje na sinusoidě od intelektuálů po milovníky estrád se zpěvy :-). Nicméně pro poučeného diváka úžasné! K. Trnková, p. Dianiška a Valenta skvělí, výborní i představitelé vedlejších rolí. Zábavné, chytré, svěží. Kostýmy mi připadaly velmi vtipné kombinací historična a současna s oním "punkovým" šmrncem.
Anah  70 %
16.1.2018 | 184 hodnocení
+ souhlasím
Hezké, ale souhlasím s tím, že délka tomuto představení spíše ublížila. Vynikající výkon Kamily Trnkové mě velice mile překvapil, jinak i menší role byly skvěle obsazeny, prostě Palmovka opět nezklamala
Mirka_divadlo  10 %
12.1.2018 | 59 hodnocení
+ souhlasím
Za mě zklamání. Dlouhé a vlastně velmi nudné.
Mishka  70 %
1.1.2018 | 13 hodnocení
+ souhlasím
Jedná se o velice slušně zinscenovanou komedii s hořko-sladkým romantickým příběhem. Rozhodně stojí za vidění. Samozřejmě, nejedná se o nějaké zlomové představení, ale je to skutečně poctivě odvedený kus práce, děj je svižný, k čemuž přispívá i důvtipné střídání jednotlivých scén (scéna je jednou z předností představení na rozdíl od kostýmů), herecké výkony jsou vyrovnané, člověk se ani chvíli nenudí a tři hodiny utečou rychle. Ústřední dvojice byla sympatická, nicméně když se na scéně objevil Jan Teplý nebo Radek Valenta (ten obzvlášť viz jeho monolog) "ukradli" si představení pro sebe.
Jirkan  70 %
29.12.2017 | 564 hodnocení
+ souhlasím
28.12. 2017 (75%): Z první části jsem měl dojem, že se u některých postav ztrácím v rozlišení role a "hraní Shakespeara", občas trochu chaotický sled scén jen na příchodech a odchodech. Druhá půlka to ale vylepšila a některých popsaným situacím dala i vysvětlení. Co je zde velmi zdařilé je scéna a práce s ní. Dále mohu jmenovat z herců H. Seidlovou, T. Dianišku a především J. Teplého a R. Valentu.

(Je to trochu sázka na jistotu, ale proč ne, třeba to některé diváky přitáhne více a vyberou si další představení.)
Barca.43  50 %
16.12.2017 | 14 hodnocení
+ souhlasím
Hezká hra, tři hodiny představení rychle utečou. Velmi dobré obsazení, což se ovšem o výběru kostýmů rozhodně říct nedá.
Barka  80 %
1.12.2017 | 295 hodnocení
+ souhlasím
Inscenace je hezká, svižná, s krásnou výpravou a dobrými hereckými výkony. Trochu jsem měla problém s kostýmy, moc jsem nepochopila kombinaci dobových kostýmů a současného oblečení. Nějak jsem nepřišla na důvod, proč to tak bylo. A přiznám se, že osobně jsem měla trochu problém i s ústřední dvojicí, která mi nebyla moc sympatická a tudíž jsem jí nedokázala fandit :) To je ale čistě můj problém. Za nejlepší moment hry považuji monolog Radka Valenty, zkombinovaný z replik Shakespearových her, ten byl geniální.
Antioch  80 %
1.12.2017 | 149 hodnocení
+ souhlasím
repríza 30.11.2017
Vejtek  80 %
27.11.2017 | 15 hodnocení
+ souhlasím
Povedená inscenace podobná Králově řeči. Super kostýmy, zajímavá scéna a vynikající Kamila Trnková. Taková ta odpočinková hra s pocitem dobré nálady. Viděno na premiéře.
Babitch  80 %
23.11.2017 | 68 hodnocení
+ souhlasím
viděno na předpremiéře
Maryshka  20 %
26.3.2019 | 4 hodnocení
+ souhlasím
Wow... dlouhá nekončící nuda bez nápadů, v podstatě jen vykradený film, který v divadelním provedení pod Palmovkou nefunguje... od scénografie, kostýmů, až po režii i herecké výkony to prostě nedávalo smysl, proč se mám na to dívat. Korunoval to silný reflektor nasměrovaný do řad diváků, asi aby už nekoukali...
Věra Schmiedtová  10 %
11.1.2018 | 2 hodnocení
+ souhlasím
Repríza 10.1.2018
Hrozná nuda, odešla jsem
Applejuice  80 %
7.1.2023 | 350 hodnocení
Miss_venon  60 %
21.10.2022 | 56 hodnocení
Moonek  60 %
23.5.2022 | 100 hodnocení
Vladimír10  80 %
23.5.2022 | 612 hodnocení
LavinieCamui  80 %
16.3.2022 | 776 hodnocení
Xcepek  70 %
18.10.2019 | 623 hodnocení
Maruš Staňková  70 %
20.6.2019 | 41 hodnocení
Piretro  70 %
21.3.2019 | 36 hodnocení
Jahodovej_kefír  80 %
2.2.2019 | 75 hodnocení
Cowok  70 %
20.12.2018 | 13 hodnocení
Tarbík  80 %
17.12.2018 | 158 hodnocení
Unionboy  80 %
6.12.2018 | 435 hodnocení
Blanka9  80 %
21.11.2018 | 33 hodnocení
Veronika H.  80 %
17.11.2018 | 23 hodnocení
MichaelaSlavikova  80 %
8.11.2018 | 28 hodnocení
Monday  70 %
6.11.2018 | 34 hodnocení
Lovin  80 %
12.6.2018 | 265 hodnocení
Marťus  80 %
28.2.2018 | 125 hodnocení
Lisarah  70 %
10.1.2018 | 78 hodnocení
Slavek53  70 %
28.12.2017 | 89 hodnocení
Oliverpiv  30 %
3.12.2017 | 74 hodnocení
Suzana  40 %
27.11.2017 | 322 hodnocení

Komentáře uživatelů nevyjadřují stanovisko redakce. Názory jednotlivých redaktorů nemusejí vždy vyjadřovat stanovisko celé redakce.