Švandovo divadlo [velký sál]

Řemeslníci

Premiéra: 10.12.2011 | 2:20
Překlad: František Fröhlich. Dramaturgie: Martina Kinská. Scéna: Petr Masopust. Kostýmy: Katarína Hollá. Výběr hudby: Daniel Hrbek, Martin Hejl. Režie: Daniel Hrbek.
Poslední uvedení: červen 2019.
Dánská komedie, vskutku ze života. Alice a Manfred se pustili do rekonstrukce domu. Těch několik měsíců je zcela vyčerpalo finančně, fyzicky i psychicky. Naštěstí má být do týdne vše hotové. Proč ale náhle zmizeli zeď, schody a dokonce i jeden řemeslník? A co jsou vůbec zač ti řemeslníci? Alice se svého snu o krásném domě však nehodlá vzdát za žádnou cenu a Manfred hraje na housle...
  

inscenace již byla stažena z repertoáru

Švandovo divadlo
Hodnocení inscenace
Redakce
59 %
Uživatelé
62 %
62641000
Volby

Hodnocení (72)

HODNOCENÍ REDAKCE
Pavel Širmer  50 %
6.10.2017 | 1939 hodnocení
+ souhlasím
55%. Černá komedie o manželích, které parta řemeslníků sužuje tak dlouho, až jim dojde trpělivost, mohla i v naší zemi zajímavě rezonovat, protože se u nás profesionalita zrovna nenosí a ve službách se ustavičně setkáváme s nehorázným šlendriánem. Režisér D. Hrbek se bohužel spokojil s lehčí notou a nechal herce soustředit se na rozehrávání situačního humoru. Ani dramaturgyně nedohlédla na to, aby z černého humoru „mrazilo“ a aby kromě vnější komiky zřetelněji vyznělo autorčino poselství. Přestože se vtipné momenty podařily, inscenace je spíše promarněnou příležitostí.
Veronika Steffanová  50 %
12.3.2014 | 87 hodnocení
+ souhlasím
Představení se se mnou nějak nepotkalo. Většina postav, když chce něco říct, tak akorát řve. Jejich charaktery působí jako pouhé uřvané prázdné škeble. I přes vraždy a další kupu katastrof mi přišlo, že se hrálo jen o hromadě hnoje. Zachraňují to někteří dobří herci/herečky, sem tam chytlavá replika.
Lukáš Dubský  60 %
26.2.2013 | 1064 hodnocení
+ souhlasím
Není to špatná hra, ale domnívám se, že režie nedokázala zcela využít její potenciál. Hrát Řemeslníky jako řachandu je jistě divácky vděčné, ale zbytečně to upozaďuje některé černohumorné prvky. Za základ úspěchu považuji vynikajícího Kamila Halbicha, jehož výkon je o třídu výš než ostatní. Naopak příliš nepotěšil výrazně přehrávající Filip Čapka.
Veronika Boušová  70 %
11.3.2012 | 277 hodnocení
+ souhlasím
66% - Kamil Halbich předvádí skvělý komediální výkon, na kterém inscenace stojí. Navzdory jednoduchému a předvídatelnému ději jsem se dobře pobavila.
Jiří Koula  60 %
11.1.2012 | 1600 hodnocení
+ souhlasím
64,99% Takový "standardní Švanďák", v němž se vedle stálic objevují nové posily souboru a dohromady jim to vcelku šlape, nevyrovnanost tempa inscenace půjde spíše za panem režisérem.
Jan Pařízek  60 %
27.12.2011 | 868 hodnocení
+ souhlasím
Dobrý začátek, který mě docela navnadil. Bohužel pak přišel menší útlum. Prostřední část mě nějak nesedla, hra balancuje mezi černou komedií a fraškou a pořádně tak nějak není ani jedno. Naopak závěr se zase povedl a dosti trefně hru zakončil (ale závěrečná scéna byla navíc). Je zde tedy jasné poselství "nestavět život na materiálních hodnotách", ale i tak se z toho dalo vytěžit trochu více...Herecky dobří K. Halbich, R. Jašków a M. Pospíchal. Celkově hra u které se pobavíte, ale úrovně "ředitele" nebo "negativního myšlení" nedosahuje.
Jiří Landa  60 %
15.12.2011 | 2993 hodnocení
+ souhlasím
Komedie, které však v první části chyběl "tah na bránu". Některé situace režie ke své škodě nevyužila a jiné naopak přepálila (viz když K. Halbich říká repliku o usnutí, ještě to názorně předvede -proč?). Podobné momenty narušují jinak příjemný běh inscenace. Možná by si též zasloužily doladění výstupy řemeslníků, jejich scény se občas vlečou. Herecky nejlepší K. Halbich, v závěsu za ním K. Cibulková a v menší roli výrazně zaujme P. Hřebíčková. F. Čapka používal svúj naučený standard. Postava skýtá větší možnosti.
Helena Grégrová  60 %
15.12.2011 | 1593 hodnocení
+ souhlasím
65%. Černočerná komediální metafora mj. o tom, jak se nám ty naše pošetilé sny někdy svedou zbortit jak domeček z karet, v daném případě vlastně spíše jak dům z po všech stránkách šizeného materiálu.. Silnější okamžiky hry, při nichž je šance, že slzu smíchu v jedné vteřině vystřídá ztuhnutí úsměvu na rtech, nebyly, bohužel, na několika místech úplně šťastně režijně uchopeny a vyznívaly tak téměř naprázdno. Z herců mě nejvíce dostal Kamil Halbich, výtečný výkon!
HODNOCENÍ UŽIVATELŮ
Studený Čumáček  70 %
7.6.2019 | 366 hodnocení
+ souhlasím
7.6. 2019, derniéra
75 %
I když to jako laik nedokážu pochopit, hoši, budete mi chybět. Nejenže jste mi ukázali několik zajímavých druhů usmrcení, míst, kam lze v rodinném domě schovat několik těl, ale také, že namontovat kulový ventil do přívodu pračky obráceně je fakt problém. (Jo, už se to reálně hodilo.)
RIP 2011-2019 a vzpomínka na všechny, co tím s námi prošli, protože jich bylo fakt hodně (celkem 18 lidí! Bóóžíčku! A všichni k sežrání!).
Jo, nevíte náhodou o někom, kdo by mi vyměnil vypínače? Ono mi to tak trochu bzučí...
MMK  90 %
22.1.2019 | 150 hodnocení
+ souhlasím
Nejednou se ke mně takto chovali v autoservisu či telekomunikační společnosti. Řešení z této hry by možná zlepšilo přístup k zákazníkům ;-)
Jackmartas  60 %
19.5.2018 | 103 hodnocení
+ souhlasím
Situační "klasická" komedie s jasnou zápletkou a koncem. Ikdyz přesně tušíte jak to dopadne,skvěle se budete bavit i tak
Lebowski  20 %
29.3.2018 | 14 hodnocení
+ souhlasím
O přestávce jsme se silně rozhodovali, zda zůstat. Bohužel víno v divadelní kavárně bylo natolik dobré, že jsme nestihli utéct a navštívili i druhou půli představení. Špatné rozhodnutí - i ta se v životě udějí.....
Celý děj dvouhodinového představení by se dal přehrát v 5 minutách a o dost humorněji. Prvoplánové a předvídatelné záblesky vtipů, bezduchost postav a chybějící pointu nevyvážila ani docela dobrá snaha herců o jakýs takýs výkon. Vlastně jediný herecký výkon převedl Kamil Halbich.
Sasanka_007  30 %
24.1.2018 | 16 hodnocení
+ souhlasím
Velmi slabé představení, špatný námět, špatný scénář, herci s tím nemohli nic udělat. Věci, které vás iritují v běžném životě, přenesené do hry, která vás irituje dvojnásobně. Švandovo divadlo je sympatické, ale tohle se nepovedlo.
Lenkakebulka  80 %
7.4.2017 | 53 hodnocení
+ souhlasím
Příjemné, oddychové představení. Dvojice Halbich + Cibulková je fantastická, řemeslníci až bolestně věrohodní - kdo z nás to nezažil :-) Mohu jen doporučit!
BaTerka45  70 %
26.11.2016 | 40 hodnocení
+ souhlasím
Každý, kdo něco někdy přestavoval, se bude dobře bavit. Výrazy jako "paninko", "to se udělá", "to vy, jako laik, samozřejmě nevíte" apod. mě vždy vytáčely do brunátna a zde byly konečně dobře zužitkovány. Ovšem i tak z tohoto tématu šlo vytěžit více. Obě hlavní role byly povedené.
Martin Kopecký  40 %
15.3.2016 | 15 hodnocení
+ souhlasím
V podání ŠD bakalářská historka sotva na hodinu a půl i s přestávkou (ve skutečnosti do hráli něco málo přes dvě). První půlka nekonečně rozvleklá, po přestávce se obrátky přece jen o něco zrychlí. Herecky ční Kamil Halbich a slušný (i když rozsahem malý) je Robert Jaškow. U Filipa Čapky člověk nepozná, zda hraje snoba, machistu nebo člověka s lehčí formou demence. Ostatní figurkáři celkem k zapomenutí. Bohužel režijně nevyužitý potenciál hry, který volá po frašce nebo crazy komedii (dobré náznaky u trablů s první mrtvolou).
Michvon  50 %
5.1.2016 | 193 hodnocení
+ souhlasím
Jako fanoušci Kamila Halbicha jsme si nemohli nechat ujít - ale zklamání bylo dost velké. Halbich je sice výborný, ale ostatní herci nám lezli na nervy, možná to chtělo chvílemi ubrat trochu plyn, míň řvát a víc hrát.
Prochazka  10 %
8.11.2015 | 10 hodnocení
+ souhlasím
Jedno z mála představení, ze kterého jsem odešel. Vydržet do přestávky bylo zbytečné. V podstatě lze konstatovat, že představení je xenofobní a rasistické. Postavy řemeslníků mluví rusky, slovensky....
Prvoplánová zábava pro střední vrstvu, které ti zlí řemeslníci kazí její sny. Toto pojetí mě natolik iritovalo, že ho rozhodně nemohly zachránit ani nepřesvědčivé výkony herců.

(Představení jsem navštívil již v roce 2013.)
Czerwa  70 %
12.8.2015 | 37 hodnocení
+ souhlasím
Zábavné. Ze života a zároveň trochu šílené.
Eli  10 %
17.4.2015 | 12 hodnocení
+ souhlasím
Komedie, u které se nezasmějete - dlouhá, nudná, uřvaná, zbytečné postavy, zbytečné dialogy. 10% za skvělého Kamila Halbicha, který byl jedinou světlou stránkou na celé hře.
O přestávce jsme se hodně rozhodovali zda se do sálu vrátit.
Tuto hru určitě nebudu doporučovat :(
Lucilla  50 %
15.6.2014 | 214 hodnocení
+ souhlasím
55% Mit remeslniky v dome opravdu neni zadny med, kolikrat ma clovek vazne chut je zabit. Nicmene prvoplanova komedie, ktera se ke konci zvrhla ve frasku. Nektere sceny pobavily vic, nektere vyloudily pouhy usmev. Za me nejlepsi K.Halbich, ten to drzel nad vodou. Na R.Jaskowa jsem se moc tesila, priznavam, ze jeho civeni coby elektrikare do rozvodne skrine bylo opravdu presvedcive, ale priste radsi na neco vaznejsiho.
Eviik  60 %
9.5.2014 | 289 hodnocení
+ souhlasím
Čekala jsem trochu hlubší rozměr než jen prvoplánovou komedii, takže trošku zklamání. Bavila jsem se, to ano (zvlášť některé scény jsou opravdu ze života), ale žádný extra zážitek jsem si z divadla neodnesla. 10 % navíc za výborný výkon Kamila Halbicha.
Antinovak  60 %
2.3.2014 | 10 hodnocení
+ souhlasím
Velice pěkné, zvlášť v době kdy rekonstruujete byt a zažíváte obdobné problémy se řemeslníky, tzv. divadlo za trest :-)
Fedorocko  60 %
10.2.2014 | 716 hodnocení
+ souhlasím
Tohle představení si musí každý přebrat po svém. Bylo zde hodně humorného, ovšem i nudného, byla zde místy ukázána realita života, ale i značná část byla zbytečně přehnána a nadhodnocena.
Z hereckých výkonů nad všemi čněl vynikající Kamil Halbich.
Celkově lze říct,že nebylo to nic co by člověk musel vidět vícekrát, ovšem nebylo to ani takové,že by měl litovat,že to jednou viděl.
Nikki123  20 %
26.1.2014 | 169 hodnocení
+ souhlasím
Tak to byla kravina! Řemeslníci hráli přesvědčivě, hlavní představitelé se ale k problémům stavěli nereálně, což mi velmi vadilo. A to, že nakonec všechny řemeslníky zabili a mysleli si, jak na to všechno vyzráli, tomu opravdu na kráse nepřidalo.
Salisbury  80 %
21.10.2013 | 115 hodnocení
+ souhlasím
Vtipné představení jenž svou reálností je až deprimující. Nevím zda mám chuť nějaké řemeslníky v blízké době potkat natož si je najmout, snad by mě mohla uklidnit jen v ruce zaktivněná motorová pila.
Kalachr  80 %
14.6.2013 | 12 hodnocení
+ souhlasím
Komedia, ktora Vas zarucene pobavi a od toho komedie su nie...
PavelK  90 %
11.6.2013 | 221 hodnocení
+ souhlasím
Tentokrát budu hodnotit čistě subjektivně. Dlouho jsem se takhle upřímně nepobavil - mám rád černé a absurdní komedie a tohle je přesně podle mého gusta. Takže bych tomu odpustil i některé ty chybky (epizodnost, pomalejší spád na začátku druhé půlky). Dobře typově dosazení herci s komediálním talentem, skvělá režie i nápady, výborná scéna. Já byl naprosto spokojený a můžu jen doporučit. Řemeslníci jsou důkazem, že i komedie pro masové publikum může být zpracována umělecky kvalitně, se satirickým hlubším podtextem a bez zbytečného podbízení se.
Lubino  50 %
13.11.2012 | 33 hodnocení
+ souhlasím
(+1)
Nenáročný děj a situační komedie bez překvapení. Od divadla však očekávám více, nicméně připouštím, že představení fungovalo a spoludiváci se bavili. Chybí mi však přidaná hodnota.
Maxim de Winter  60 %
29.2.2012 | 91 hodnocení
+ souhlasím
Příjemná komedie. Souhlasím ale s redakcí, že hra obsahuje řadu slabších míst, které by se daly rozvinout. Nejlepší byl Kamil Halbich.
Dubina  60 %
29.2.2012 | 144 hodnocení
+ souhlasím
Bavila jsem se, ale místy se mi zdál humor moc laciný.
Pajaa  80 %
16.12.2011 | 6 hodnocení
+ souhlasím
První půlka hry je celkem jednotvárná a děj se nikam neposouvá, je to spíš nastínění vztahů a celkové situace. Druhá část je stoprocentně lepší a zábavnější, podle mě divák víc očekává, co přijde dál. Co se herců týče, chvílemi působili ne úplně přesvědčivě, až na Kamila Halbicha, který zahrál svou roli skvěle od začátku do konce.
SUNicko  40 %
14.12.2011 | 16 hodnocení
+ souhlasím
Hra Remeslnici ve Svandove zklamala. Scenicky super, herci dobri, ale zbytecne zdlouhave a casto opakovane repliky. Zkrátka to nefunguje. Nemá to patřičnou atmosféru vraždící crazy komedie ve stylu 4 vraždy stačí drahoušku. Drama to asi být nemělo.
Clementine  20 %
26.11.2013 | 3 hodnocení
+ souhlasím
Bylo to prvni predstaveni, ze ktereho jsme museli odejit. Laciny, prvoplanovy humor, predem jasne pointy...Nevidim asi srandu v zakopavani o prah dveri,padani, atd. a velice slabe dialogy.ufff...osobne nedoporucuju, ale! divadlo se smalo jako protrzene, takze vse ma sveho kupce :)
Kokosbaba  50 %
18.11.2020 | 119 hodnocení
Martuska17  60 %
1.6.2019 | 64 hodnocení
Simonst  60 %
8.5.2019 | 52 hodnocení
Sardinka  90 %
21.2.2019 | 34 hodnocení
Kokoska  70 %
30.11.2018 | 42 hodnocení
Plšík  60 %
6.6.2018 | 732 hodnocení
Vela  80 %
17.4.2018 | 67 hodnocení
Andreasarovcova  60 %
1.2.2018 | 11 hodnocení
House Pachodi  70 %
28.1.2018 | 57 hodnocení
Leafeltova  90 %
22.1.2018 | 126 hodnocení
Pavlinach  60 %
23.10.2017 | 14 hodnocení
Suzana  40 %
19.10.2017 | 321 hodnocení
Milinka  70 %
8.3.2017 | 33 hodnocení
Renée  80 %
1.3.2016 | 96 hodnocení
Miskova Pet  60 %
28.2.2016 | 53 hodnocení
Kačísek  70 %
7.1.2016 | 11 hodnocení
Marketap  80 %
14.6.2015 | 29 hodnocení
Stan  70 %
21.5.2015 | 49 hodnocení
Bartimaeus  50 %
1.5.2015 | 10 hodnocení
Bartys  60 %
16.12.2014 | 56 hodnocení
Lukrativni  70 %
13.10.2014 | 78 hodnocení
Goin  20 %
17.7.2014 | 42 hodnocení
Verapi  60 %
3.6.2014 | 96 hodnocení
Lukrecie  80 %
13.5.2014 | 76 hodnocení
J_V  80 %
22.11.2013 | 47 hodnocení
Kytina  60 %
16.10.2013 | 177 hodnocení
Dr_Bilo  80 %
6.6.2013 | 16 hodnocení
Jarin  50 %
27.2.2013 | 140 hodnocení
Národosolsobě  60 %
26.2.2013 | 324 hodnocení
Ateina  60 %
23.2.2013 | 7 hodnocení
Bacraj  70 %
22.2.2013 | 171 hodnocení
LavinieCamui  100 %
30.12.2012 | 726 hodnocení
Katik91  80 %
23.10.2012 | 16 hodnocení
Rapanzell  60 %
8.10.2012 | 23 hodnocení
DanielaT  90 %
27.6.2012 | 9 hodnocení
Ramgad  70 %
24.4.2012 | 62 hodnocení
Lumca  60 %
1.1.2012 | 353 hodnocení
Mora  70 %
1.1.2012 | 145 hodnocení

Komentáře uživatelů nevyjadřují stanovisko redakce. Názory jednotlivých redaktorů nemusejí vždy vyjadřovat stanovisko celé redakce.