Švandovo divadlo [velký sál]

Kdo je tady ředitel?

Premiéra: 25.4.2009 | 2:40
Překlad filmu: František Fröhlich. Dramaturgie: Martina Kinská. Scéna: Petr Masopust. Kostýmy: Anna Forstová & mkb. Režie: Daniel Hrbek.
Poslední uvedení: duben 2022 (v Praze), květen 2022 (na zájezdě).
Divadelní adaptace známé filmové komedie. Když chcete být oblíbeným ředitelem firmy, stačí najmout herce, aby odvedli špinavou práci za vás. Jenom nesmí pochopit, v jaké hře to hraje...
  
Švandovo divadlo
Hodnocení inscenace
Redakce
75 %
Uživatelé
77 %
771981000
Chci vidět - přidat do seznamu

Volby

Hodnocení (207)

HODNOCENÍ REDAKCE
Lukáš Holubec  70 %  Tip Lukáš Holubec
(zadáno: 13.12.2017, počet hodnocení: 691)
+ přínosný / zajímavý komentář
Dlouholetá vlajková loď repertoáru Švandova divadla, jež připlula od dánských břehů, aby stejně jako ve své domovině s humorem bez kudrlinek připomněla, že jak Dánové, tak Češi se rádi strefují do sebe samých a zobrazují tak vlastní naivitu, hloupost i vychytralost, je dost možná i nejvýraznější režií Daniela Hrbka. Námět velmi rychle rozehrává řadu komediálních situací, čímž je divák celou dobu na mohutné vlně, která baví. Michal Dlouhý tu jako herec ve hře bohatě uplatňuje svůj energický projev ve vzácné souhře s úsporným, ale precizním herectvím Kamila Halbicha. Přeji další a další reprízy.
Michal Novák  70 %
(zadáno: 25.11.2013, počet hodnocení: 1074)
+ přínosný / zajímavý komentář
Váhám, zda si inscenace zaslouží toto vyšší hodnocení. Dobře, dělám, že nevidím, jak je po tolika reprízách rozjetá a herecky neposlušná, pořád se hraje moderní komedie, která Švandovu divadlu sluší.
Veronika Boušová  90 %
(zadáno: 15.2.2012, počet hodnocení: 277)
+ přínosný / zajímavý komentář
(+1)
Zneuznaný herec a zbabělý majitel firmy. Inscenace je postavená především na vtipných, jednoduchých situacích a na komediálních výkonech Michala Dlouhého a Kamila Halbicha, kterým úspěšně sekundují ostatní. Málokterá divadelní adaptace filmové předlohy dokáže předčit originál.
Pavla Haflantová  70 %
(zadáno: 16.11.2011, počet hodnocení: 343)
+ přínosný / zajímavý komentář
Michal Dlouhý je herec, jehož osobitý styl a projev si dávkuji opatrně, s rozmyslem, ale když už na něj jdu, tak se bezvadně bavím. Nejsem si jistá, zda se zde pan Dlouhý svlékal (s tím nemá problém, jak znám z jiných her), ale když mi málem skončil na klíně a pohladil mě po vlasech, že to je v pořádku, tak to byl dostatečný zážitek...a ta modřina z toho jak jsem vylekaně ucukla :-D Kdo je tady ředitel je rozhodně obecně doporučeníhodná komedie.
Jiří Koula  80 %  Tip Jiří Koula
(zadáno: 4.4.2011, počet hodnocení: 1598)
Jan Pařízek  70 %
(počet hodnocení: 816)
+ přínosný / zajímavý komentář
Hodně slušná první polovina, kde se to pořád dobře stupňuje a výborně využívají tu zápletku výměny ředitele, některé scény opravdu dokonalé.
Druhá půlka pro mě trochu slabší. Jak se začalo moralizovat, objasňovat zápletku, tak hra trochu ztratila původní dobré tempo a atmosféru. Ale i tam byly dobré momenty a pořád si to udrželo slušnou úroveň.
Herecké výkony fajn. Dlouhý nezklamal a dost ovládl scénu (bohužel pro mě i na úkor Kamila Halbicha, který takto částečně ustoupil do pozadí, byť nehrál vůbec špatně).
Jiří Landa  80 %
(počet hodnocení: 2905)
Pavel Širmer  70 %
(počet hodnocení: 1774)
Helena Grégrová  70 %
(počet hodnocení: 1494)
Johana Hovorková  80 %
(zadáno: 28.5.2013, počet hodnocení: 87)
HODNOCENÍ UŽIVATELŮ
BarboraSalome  80 %
(zadáno: 16.1.2022, počet hodnocení: 40)
přínosný / zajímavý komentář
Viděno poprvé v roce 2022 (téměř 13 let na repertoáru Švandova divadla!). Výborná hra, výborná. Mně se i líbilo, jak je řešená scéna a dobře vybraná hudba. Inscenaci kraluje duo Michal Dlouhý a Kamil Halbich. Z dalších herců si dovoluji zmínit paní Kristýnu Frejovou, pány Alexeje Pyška a Jacoba Erftemeijera. Tak uvidíme, kolik dalších let se tato vynikající hra bude hrát
Mi2cek  90 %
(zadáno: 2.9.2021, počet hodnocení: 5)
přínosný / zajímavý komentář
Michal Dlouhý je dlouho opomíjená hvězda a o to více si nyní své postavení v záři reflektorů užívá. Přejme mu to, je to skvělý herec s nezaměnitelným dramatickým hlasem (má ho Škodovka pojištěného navěky?) a všemi polohami, které si divák může představit. V Kdo je tady ředitel navíc předvádí i obdivuhodný sportovní výkon - nejen již propíraný akrobatický sex s Lise, ale třeba i jízdu opilého Večerníčka na kole s přirozeným pádem z kola na bok. Co dodat? Výborně mu sekunduje Kamil "Rimmer" Halbich, scénář povedený, moc jsme se pobavili na 400. repríze, myslím, že ještě není třeba stahovat.
J.S.  80 %
(zadáno: 19.9.2020, počet hodnocení: 136)
přínosný / zajímavý komentář
Situační komedie založená na záměně neúspěšného herce za ředitele firmy a lidumila za padoucha. Jak je u tohoto typu komedií obvyklé, jednotlivé situace odporují logice, ale hra je dobře napsaná i s gradací ve druhé části a závěrečnou pointou. Režijní výklad plně využívá potenciál textu a zároveň ho vhodně dotváří a rozvíjí. Herecky inscenace stojí na charismatickém výkonu M. Dlouhého, který odvádí dvě a půl hodiny ve vysokému tempu a nasazení. Po letech uvádění je na inscenaci patrná jistá "přehranost", ale to v žádném případě nesnižuje její úroveň a pozitivní divácký zážitek.
Studený Čumáček  70 %
(zadáno: 13.2.2020, počet hodnocení: 335)
přínosný / zajímavý komentář
Byť to bude znít divně, je to intelektuální řachanda, založená na hlavní dvojici (Dlouhý, Halbich), což je v naprosto v pořádku. A bonusem je i precizní práce na charakterových typech zaměstnanců (ustrašenost, sociální a jazyková izolace, deprese...). Velmi dobrá je dvojice "kupce na firmu", islanďana Finnura, a jeho uťápnutě pilného překladatele, který stejnou intonací přednese vítací fráze i nadávky a vzepře se jedinkrát v kratičkém dramatickém oblouku, aby se po vychladnutí poctivě vrátil zpět do "krysího závodu" zaměstnanců...
Pamela  80 %
(zadáno: 9.2.2020, počet hodnocení: 11)
přínosný / zajímavý komentář
Výborná, vynikající komedie, ale na Smrt mu sluší je pořád krátká :).
Vama95  100 %
(zadáno: 10.5.2019, počet hodnocení: 8)
přínosný / zajímavý komentář
Wau. Když si jeden herec podmaní celé divadlo a velice zdatně mu sekundují jeho kolegové, může výsledek vypadat právě takto. Je mi záhadou, kde Michal Dlouhý bere v sobě tolik energie, kterou předal během představení slovy i nonverbálně divákům. Perfektní představení!
Kviky  90 %
(zadáno: 3.4.2019, počet hodnocení: 21)
přínosný / zajímavý komentář
Komedie s pěknou zapletkou i závěrem
Lukáš Šídlo  80 %
(zadáno: 28.3.2019, počet hodnocení: 9)
přínosný / zajímavý komentář
Chytré, výborně jsem se bavil.
Bišu  80 %
(zadáno: 16.2.2019, počet hodnocení: 201)
přínosný / zajímavý komentář
Dobře jsme se bavili celé představení. Excelentní Michal Dlouhý, jako vždy !
Denisa H.  80 %
(zadáno: 20.11.2018, počet hodnocení: 335)
přínosný / zajímavý komentář
88 %. Je "Kdo je tady ředitel?" naprosto geniální představení? - No ANO, ovšem že ANO!
Líbilo se? - ANO, samozřejmě!
Byla to sranda? - Hahaaa, že se ptáte! ANO!
Doporučila bys ho? - Ježiši! Jistě že ANO!
A co Dlouhý, válel? - ANO! Rozhodně ANO!

Když se kladou ty správné otázky, není zas tak těžké vše odkývat. Takhle dobře jsem se dlouho nenasmála! M. Dlouhý je jednoznačnou hvězdou jeviště, skvěle sem pasuje i jeho přehnaná teatrálnost! Je vidět, že ho role baví.

P.S. Už jsem psala, že M. Dlouhý zcela válí a kraluje? (No ANO, vím, že ANO, psala :-P)
Zuzanan1  90 %
(zadáno: 23.9.2018, počet hodnocení: 34)
přínosný / zajímavý komentář
Velmi vtipná komedie, při které jsem se jako většina publika výborně bavila. Dlouhý jako vždy hodně přehrává, ale vyvažuje to svým úsporným herectví Halbich a Pyško. První půlka je o poznání lepší, pak to malinko spadne k moralitě, ale i tak je to inteligentní a vtipné představení, které můžu doporučit.
Studentice  70 %
(zadáno: 13.3.2018, počet hodnocení: 71)
přínosný / zajímavý komentář
Zábavná hra, ve které exceluje Michal Dlouhý. Škoda jen, že ve druhé půlce hře dochází dech a závěrečné vysvětlování příběhu spíše škodí. Nicméně je to dobrá odpočinková komedie, u které jsem se hodně nasmála.
IgnaciusR  80 %
(zadáno: 7.3.2018, počet hodnocení: 33)
přínosný / zajímavý komentář
85%
Amca  80 %
(zadáno: 1.2.2018, počet hodnocení: 5)
přínosný / zajímavý komentář
Přestože jsme seděli v poslední řadě, byl to úžasný zážitek. M. Dlouhý jako vždy vynikající. Pravda,že je prvni polovina bohatší oproti té druhé, ale je čemu se smát během celého představení. Zkrátka vřele doporučuji, po tomto představení se budete cítit jako znovuzrození!
Sasanka_007  100 %
(zadáno: 26.1.2018, počet hodnocení: 16)
přínosný / zajímavý komentář
Viděno třikrát v rozmezí několika let. Pořád to funguje. Báječně napsaná a výborně ztvárněná hra. Úžasný Michal Dlouhý a Kamil Halbich.
Bflmpsvz  100 %
(zadáno: 14.11.2017, počet hodnocení: 11)
přínosný / zajímavý komentář
Severská bžunda
Tereza.beranova15  80 %
(zadáno: 27.10.2017, počet hodnocení: 29)
přínosný / zajímavý komentář
Tak jsem zase po dlouhé době v divadle upřímně pobavila. Moderní komedie je zdařilou adaptací von Trierova filmu, herecké výkony příjemné, Michal Dlouhý parádní jako vždy :). Mlčící ženská postava mi přišla trochu nadbytečná, ale to je jen detail. Myslím, že se zasměje víceméně každý.
Jerome  100 %
(zadáno: 21.9.2017, počet hodnocení: 7)
přínosný / zajímavý komentář
Jednoznačně jedna z nejinteligentnějších komedií. Hodně jsem se nasmál, občas i sám v celém divadle. Ale vím, čemu se směje české " komediální " publikum. Viz třeba v Kalichu na Dvou nocích na Karlštejně.
Koeman2  70 %
(zadáno: 4.6.2017, počet hodnocení: 154)
přínosný / zajímavý komentář
Herecký koncert Michala Dlouhého.
Kutikk  100 %
(zadáno: 1.6.2017, počet hodnocení: 13)
přínosný / zajímavý komentář
Michal Dlouhy excelentni. Predstaveni jsem videla dvakrat a sla bych na nej zas!
Vaklav  70 %
(zadáno: 4.12.2016, počet hodnocení: 260)
přínosný / zajímavý komentář
Viděl jsem poprvé M. Dlouhého. Někdy si člověk říká, že lidi přehání, ale musím potvrdit, že M. Dlouhý je skutečně válec a ostatní opravdu musí hledat cesty, jak být vedle něho vidět, přes sílu to nejde.
Řekl bych, že nejlépe se to povedlo K. Frejové, která působila velmi uvolněně, nesoutěžila - kdo výš, kdo s větší energií (když ale měla být energická, tak byla)... a pro mě hru oživila, i když i v menší roli.
Fajn večer - přes 70% to nicméně nevidím.
BaTerka45  80 %
(zadáno: 26.11.2016, počet hodnocení: 34)
přínosný / zajímavý komentář
Povedená komedie. Michal Dlouhý má charisma až na strop, divák se baví, jen ostatní herci jsou trochu upozaděni.
Plšík  70 %
(zadáno: 20.10.2016, počet hodnocení: 652)
přínosný / zajímavý komentář
75%
Honza1  70 %
(zadáno: 12.3.2016, počet hodnocení: 84)
přínosný / zajímavý komentář
Michal Dlouhý publikum trochu rozděluje. Hlavně některé ženy z něj jsou unešené... Ale po shlédnutí několika představení s ním mám trošku pocit, že jeho herectví je v každé hře stejné. Od začátku do konce jede naplno, je ho plné jeviště, nenechá diváka vydechnout, upozadí ostatní herce. Dramatická gesta, velká dynamika, upocenost až uřvanost. To každý úplně nemusí. Chybí mi v tom trochu lehkosti a nadhledu. Někdy by neškodilo na chvíli trochu ubrat. Ale jinak souhlasím, že se jedná o komedii, která aktualně patří v Praze k tomu lepšímu.
Greetchen  80 %
(zadáno: 2.3.2016, počet hodnocení: 80)
přínosný / zajímavý komentář
Kvalitní komedie s brilantním hereckým výkonem a silnou osobností Michala Dlouhého v čele.
Irča.t  100 %
(zadáno: 3.2.2016, počet hodnocení: 6)
přínosný / zajímavý komentář
Parádní zábava, hra mi neskutečně sedla. Předlohu jsem neviděla a tak nemám co srovnávat. Možná je to dobře:)
Michvon  70 %
(zadáno: 5.1.2016, počet hodnocení: 193)
přínosný / zajímavý komentář
74,99 %. Smíchy jsem padala pod sedačku! Milionkrát lepší než film. Halbich a Dlouhý jsou vynikající. I když Dlouhého je místy až moc. Ostatní též super. Jen nechápu motivaci právničky.
Lovin  60 %
(zadáno: 17.12.2015, počet hodnocení: 230)
přínosný / zajímavý komentář
65%
Bernardblack  90 %
(zadáno: 14.11.2015, počet hodnocení: 304)
přínosný / zajímavý komentář
2x
Vratislav Honzálek  80 %
(zadáno: 30.9.2015, počet hodnocení: 109)
přínosný / zajímavý komentář
Velká expresivnost Michala Dlouhého dodává hře jeho správnou dynamiku, patos i absurnost. Super hudba - a s ní spojené přestavby mi vůbec nevadili.
Stan  90 %
(zadáno: 21.5.2015, počet hodnocení: 46)
přínosný / zajímavý komentář
Fenomenální výkon Michala Dlouhého.
Terezak  90 %
(zadáno: 19.4.2015, počet hodnocení: 63)
přínosný / zajímavý komentář
Výborná komedie, na kterou bych klidně šla ještě jednou. Na všech hercích je vidět, že si to užívají a neváhají do textu přidat i něco nového. Doporučuji.
Ba-jo  70 %
(zadáno: 6.2.2015, počet hodnocení: 225)
přínosný / zajímavý komentář
Vtipné, zábavné, nenáročné, příjemné...nic víc, nic míň.
Marsed  80 %
(zadáno: 8.7.2014, počet hodnocení: 154)
přínosný / zajímavý komentář
Vtipná, oddechová komedie. Michal Dlouhý opět září, ale i ostatní herecké výkony byly velmi vyvážené. Doporučuji si na tuto hru zajít, určitě Vás dobře naladí na zbytek večera.
Lucilla  90 %
(zadáno: 16.6.2014, počet hodnocení: 214)
přínosný / zajímavý komentář
(+2)
95% Oddechova komedie, u ktere divakum dochazi dech. Nastesti ne hercum, kteri drzi tempo na maximu. Vyborna komedie, je znat, ze jsou herci sehrani a ze uz vi, co si mohou dovolit. Herecky zari M.Dlouhy, pro ktereho byla tahle role usita na miru. Jeho prehravani, patos a typicky projev se sem perfektne hodi a vytahuje nektere sceny do nebe. K.Halbich je mu rovnocenym partnerem a patri mu uznani za to, jak dokaze Dlouheho vtipky a odbouravani ustat s kamennou tvari. Ostatni zdatne sekunduji, nenasla jsem vyrazne slabsiho vykonu. Za me vynikajici zabava a doporuceni vsem, co se radi bavi.
Monulinka  90 %
(zadáno: 26.4.2014, počet hodnocení: 391)
přínosný / zajímavý komentář
Výborná komedie, do které se typické herectví M. Dlouhého podle mě hodí. K. Halbich také skvělý, bavil mě T. Pavelka, ale i ostatní. Opět super hudba, jen trochu mnoho střihů a přestaveb. Pobavila jsem se ale skvěle, v druhé půlce obzvlášť. Jako oddechovku pro zasmání určitě můžu doporučit!
Eviik  90 %
(zadáno: 19.4.2014, počet hodnocení: 288)
přínosný / zajímavý komentář
Oddechová komedie, u které se divák baví od začátku do konce. Michal Dlouhý možná chvílemi přehrával, ale představení to nerušilo. Bavila mě islandština Dušana Sitka. Pochvalu dávám taky za hudbu.
PavelK  70 %
(zadáno: 27.3.2014, počet hodnocení: 197)
přínosný / zajímavý komentář
Dobrá moderní komedie se zajímavým námětem. Po skvělém začátku se rychle okouká a jede se metodou "dokud se lidi smějou, budeme ten vtip opakovat". Zachránil to skvěle přeplácaný konec. Michala Dlouhého jsem na jevišti viděl poprvé a musím říci, že na tuto roli se hodí, i přes ten herecký patos a přehrávání. Režie a scénografie nepřináší nic nového, časté přestavby jsou ke konci otravné. Švandovo divadlo mám rád, tohle je jejich nekomerčnější a divácky nejvděčnější inscenace. Pokud se chcete jen pobavit, tak je to dobrá volba. Ale umělecky se mi třeba Řemeslníci líbili více.
Zdeněk Malinský  70 %
(zadáno: 4.12.2013, počet hodnocení: 59)
přínosný / zajímavý komentář
% orientačně = u 200.představení netuším, zda např.přehrávání M. Dlouhého (i dalších) lze omluvit rozpustilostí, blbnutím a legráckám, související s oslavou nebo zda jde o běžný standard. Trošku matoucí bylo, jak se střídali herci v rolích (někdy dokonce na pódiu zároveň). Divadlo lákalo na všechny, kdož v hře hráli, žel v případě např.Strykové či Pollertové-Trojanové šlo o reklamu klamavou. Dobrý výběr hudby, kvalitní ozvučení přidává hře na spádu (hlavně v 1.části). Bavil jsem se, stejně jako ostatní diváci i herci na pódiu.
Salisbury  100 %
(zadáno: 21.10.2013, počet hodnocení: 114)
přínosný / zajímavý komentář
Nejlepší komedie, která byla mnou viděna. Michal Dlouhý dostal roli přímo šitou na tělo a velmi se v ní vyžívá. Antonio Stavro Gambini se stává díky této inscenaci i mou vysněnou modlou, hlavně díky dílům Oběšená kočka či tříhodinový monolog kominíka z Města bez komínů.
Hana007  90 %
(zadáno: 27.5.2013, počet hodnocení: 16)
přínosný / zajímavý komentář
Komedie jak má být - oddechovka, spád, gradace a překvapivé rozuzlení. V podstatě žádná hluchá místa. Poněkud mi vadil příliš patetický projev Michala Dlouhého, ale nemohu soudit, zda to je projev herce samotného, nebo role. I tak príma představení.
Rambott  100 %
(zadáno: 19.5.2013, počet hodnocení: 14)
přínosný / zajímavý komentář
Vyborne predstaveni, sranda v podstate od zacatku do konce a skoro bez hluchych mist. Bezva napady typu "krok" z podia do lidi, ci prochazeni ulicky v divadle...Urcite doporuceni.
LavinieCamui  60 %
(zadáno: 6.3.2013, počet hodnocení: 564)
přínosný / zajímavý komentář
Bylo by to lepší s jiným představitelem v hlavní roli. Tento sráží výkony ostatních herců.
Fedorocko  70 %
(zadáno: 26.2.2013, počet hodnocení: 608)
přínosný / zajímavý komentář
Hezké,milé,sympatické
Hannah21  80 %
(zadáno: 9.2.2013, počet hodnocení: 159)
přínosný / zajímavý komentář
Duo Dlouhý a Halbich bylo výborné!
Nikki123  90 %
(zadáno: 5.2.2013, počet hodnocení: 161)
přínosný / zajímavý komentář
94% a to díky bravurnímu výkonu M. Dlouhého. Rozjezd byl sice slabší, některé postavy mi neseděly, ale výkon M. Dlouhého to překryl a byla z toho nakonec vemi vtipná komedie s vtipným koncem.
J. Kubátová  100 %
(zadáno: 4.2.2013, počet hodnocení: 12)
přínosný / zajímavý komentář
Velmi vtipná komedie, u které se ani minutu nenudíte. Kladně hodnotím i herecké obsazení a zápletku. Nemohu nic vytknout. Skvělé na zvednutí nálady v pátek večer po náročném týdnu.
Ateina  80 %
(zadáno: 21.1.2013, počet hodnocení: 7)
přínosný / zajímavý komentář
Krásná podívaná, skvělé herecké výkony, přehrávané, ale to je u komedií třeba. A dost jsem se nasmála.
Riplosis  80 %
(zadáno: 21.1.2013, počet hodnocení: 7)
přínosný / zajímavý komentář
Vyborna zalezitost, vyborne zahrana, vyborne jsem se bavil. Diky
Sherly  100 %
(zadáno: 5.1.2013, počet hodnocení: 60)
přínosný / zajímavý komentář
Neuvěřitelně vtipná a svižná komedie! Hudební doprovod, střídání scén a skvělí herci jsou zárukou toho, že se ani minutu nenudíte. Takhle jsme se v divadle dlouho nenasmáli, díky za toto představení!
GarciaMadero  60 %
(zadáno: 12.12.2012, počet hodnocení: 10)
přínosný / zajímavý komentář
Vtipné představení, kterému bych vytkl především dvě věci: 1) Projev Michala Dlouhého byl pro mě až příliš patetický a celou dobu jednotvárný (možná, že za to nemůže ani tak herec jako režisér) 2) Divadelní hra nezapře svůj filmový základ a časté střihy, které ve filmu jsou dílem okamžiku, působily ve hře trochu rušivě, hra sice graduje, ale je to taková chůze do schodů :)
Sofie  70 %
(zadáno: 28.11.2012, počet hodnocení: 30)
přínosný / zajímavý komentář
Ale jo, bavila jsem se. Dlouhému ta role sedí. V tomhle představení je tahoun a musím ocenit, že svoje náročné monology zvládal skvěle. Občas se s kolegy na jevišti odbourávali a z toho nakonec vznikly nejvtipnější situace. Jen tu sexuální scénu si mohli odpustit.
Rapanzell  80 %
(zadáno: 8.10.2012, počet hodnocení: 23)
přínosný / zajímavý komentář
Výborná komedie.
Kateřina Stejskalová  90 %
(zadáno: 23.5.2012, počet hodnocení: 43)
přínosný / zajímavý komentář
Michal Dlouhý výtečný. Jen by mne zajímalo, co vlastně pan Pyško islandsky říkal. :-)))
Falos  60 %
(zadáno: 2.5.2012, počet hodnocení: 224)
přínosný / zajímavý komentář
skvelej michal dlouhy
KaVa  50 %
(zadáno: 23.3.2012, počet hodnocení: 23)
přínosný / zajímavý komentář
Člověk se zasměje, to jo, ale je to hrozně přes čáru. Vím, že srovnávat film a divadlo není fér, ale herecké prostředky Švandova divadla připomínají vedle těch dánských mistrů kočovnou šmíru z 19. století...
Irescz  10 %
(zadáno: 11.2.2012, počet hodnocení: 43)
přínosný / zajímavý komentář
Obří trapnost.
Dubina  80 %
(zadáno: 15.12.2011, počet hodnocení: 144)
přínosný / zajímavý komentář
Přišlo mi, že celá inscenace jaksi gradovala - začátek byl poměrně slabý, ale konec vše napravil. Kdyby to šlo dám 75%, díky hereckým výkonům zaokrouhluji nahoru.
Zezuha  60 %
(zadáno: 26.11.2011, počet hodnocení: 36)
přínosný / zajímavý komentář
10 procent strhávám za dramaturgii, 20 za herectví Michala Dlouhého - zase nic nového, stále stejný styl, jakoby ve všech inscenacích hrál tu samou postavu. O něco lepší výkon podává třeba v Hráčích v Rokoku.
10 za nevyužitý potenciál dalších rolí.
Milwa  90 %
(zadáno: 23.8.2011, počet hodnocení: 46)
přínosný / zajímavý komentář
Qtina  50 %
(zadáno: 5.2.2011, počet hodnocení: 35)
přínosný / zajímavý komentář
Mně bohužel tento druh komedie s "jednodušší" zápletkou až tak neoslovil. Některé role mi přišly málo využité. Kladně hodnotím působivou scénu a přechody mezi nimi s dobrou hudbou.
Princezna Evženka  70 %
(zadáno: 2.2.2011, počet hodnocení: 95)
přínosný / zajímavý komentář
Je vidět, že M. Dlouhý a K. Halbich na sebe slyší:-)
Guildenstern  60 %
(počet hodnocení: 356)
přínosný / zajímavý komentář
Tohle představení není moc pro intelektuály. Michal Dlouhý je podle mě jeden z nejhorších herců v Praze, který ovšem hraje na lidovou notu, a proto má úspěch. divím se, že ho Troška ještě neobsadil do nějakého svého filmu. Ten by dokázel udělat komedii i z Maryši. Je otázkou, do jaké míry je předsavení právě jeho exhibice a do jaké míry vize režiséra... Když ovšem zkousnete jeho projev, není to zas tak špatné. ocenit se musí dramaturgický přepis filmu (i když jsem jej neviděl, ale asi bude trochu jiný šálek čaje). Lepší než chudák Havel!
Ryhop  70 %
(počet hodnocení: 145)
přínosný / zajímavý komentář
"Michal Dlouhý Hra" ve své klasické podobě. Neumím hodnotit hru jako takovou, protože většinu času ovládl právě tento křepčící poděs, ale já ho určitě můžu, takže proč ne. A není to jen proto, že se při honičce na jevišti vrhnul dolů mezi mě a kamarádku, které tím způsobil efektní modřinu :-)
Xcepek  100 %
(počet hodnocení: 587)
přínosný / zajímavý komentář
Super komedie! Michal Dlouhý ve své nejlepší roli. Od začátku do konce jsem se bavil, nemá to chybu!!!
Peter Gabriel  60 %
(počet hodnocení: 27)
přínosný / zajímavý komentář
Ach jo. Larse von Triera mám rád, ale Kdo je tady ředitel? jsem od něj ještě neviděl, a tak nemám možnost srovnání. Inscenace Švandova divadla se mi příliš nelíbila, jak provedením, tak obsahem. Vtipné momenty tam nepochybně byly, ale většinu oddřel Michal Dlouhý - už sázka na jistotu. Ostatní se vedle něj minimálně ztráceli. Rozpačité pocity.
Pavla z Tábora  100 %
(počet hodnocení: 59)
přínosný / zajímavý komentář
krásné představení, úžasný Michal Dlouhý,nechyběly slzy smíchu (hráno v Táboře 22.12.2009)
SUNicko  80 %
(počet hodnocení: 16)
přínosný / zajímavý komentář
Zábavné, dobře strávený čas, kdy drtivou většinu představení odtáhl Michal Dlouhý. S ním Kdo je tady ředitel stojí a padá.
Dagmar  80 %
(počet hodnocení: 59)
přínosný / zajímavý komentář
Velice vtipné i s překvapivým závěrem. Moc jsem se pobavila.
Meresanch  70 %
(počet hodnocení: 146)
přínosný / zajímavý komentář
Herecky jsou tam slabší místa, ale "sejdeme se na neutrálním místě" mě vždycky dostalo. Skvělá zábava.
Italianahani  100 %
(zadáno: 20.3.2019, počet hodnocení: 3)
přínosný / zajímavý komentář
Absolutní pecka. Michal Dlouhý a Kamil Halbich v hlavních rolích naprosto dokonalí. Smáli jsme se od začátku dokonce - a opět, stejně jako v případě inscenace "Vím, že víš, že vím", se mi mnohem víc líbilo divadelní zpracování, než to filmové.
Nejvíc nás všechny pobavila narážka p.Dlouhého na jeho plzeňské účinkování při Divadelním létu 2018: "Svůj širák odhazuji v dál! - Cyrano z Bergeracu. To není špatná hra... Obzvlášť, když jsem ho hrál já".

Představení 13.2.2019 - Velké Divadlo Plzeň
Simii45  50 %
(zadáno: 8.11.2017, počet hodnocení: 3)
přínosný / zajímavý komentář
Na toto představení jsem se moc těšila, lístky jsem sháněla přes rok a četla plno kladných recenzí a názorů lidí, že na to jdou už po několikáté.
O to bylo větší zklamání. Děj nás absolutně neupoutal, představení bylo zdlouhavé a vůbec mi nepřišlo tak vtipné,jak se někteří v sále bavili...
Jediné co bylo skvělé, byl výkon Michala Dlouhého - ten vypadal jako kdyby mu každou chvíli měla prasknout cévka :-)
Jinak teda zklamání a na představení už bych znovu nikdy nešla.
Kleopatra  90 %
(zadáno: 27.6.2016, počet hodnocení: 4)
přínosný / zajímavý komentář
Nejdříve jsem se bála, že je představení moc dlouhé, ale vůbec to nevadí. Bavila jsem se po celou dobu. Herecký výkon Michala Dlouhého je excelentní. Ale když už na nás chce pan Dlouhý vystrkovat z...k, mohl by si ho alespoň trochu opálit a návštěvou posilovny by také nic nezkazil. :-D
Jinak je to super představení, zábavné pro ženy i muže.
ZPatricie  90 %
(zadáno: 30.4.2015, počet hodnocení: 2)
přínosný / zajímavý komentář
Skvělé představení, smála jsem se od začátku do konce. I když Kamil Halbich podává standardně dobré herecké výkony, Michal Dlouhý pro mě herecky jednoznačně převyšoval ostatní, bez něj si hru nějak nedovedu představit :). Výborně a vtipně napsaná hra, první půlka byla sice lepší a svižnější, ale i tak mohu jedině doporučit!
Clementine  40 %
(zadáno: 26.11.2013, počet hodnocení: 3)
přínosný / zajímavý komentář
Opet, viz Remeslnici, ale o neco vyssi uroven. Laciny, prvoplanovy humor, groteskni scenky, zbytecna vulgarita, vubec nic nepodtrhujici. Ano jsou momenty, kdy se zasmejete, pro me lepsi druha pulka, ale za ty penize je to dost drahy humor. Ovsem divadlo vyprodane, vysmate. Mozna to bylo tim, ze slo o vyrocni predstaveni a bylo pojate trochu uvolnene, ale vic uz tam najit opravdu nemuzu.
BaT  90 %
(zadáno: 11.6.2012, počet hodnocení: 3)
přínosný / zajímavý komentář
Bavila jsem se od začátku až do konce. Michal Dlouhý byl geniální. Podle mě jedna z nejlepších komedií, které lze v Praze vidět.
Miracle85  80 %
(zadáno: 6.2.2012, počet hodnocení: 4)
přínosný / zajímavý komentář
Velmi podařená "mainstreamová" hra. Hysterický projev překladatele ke konci hry mě naprosto odzbrojil:-)
R.k.  30 %
(počet hodnocení: 3)
přínosný / zajímavý komentář
Hlavní postava, nervově vyšinutá, která vypadá, že ji co chvíli trefí šlak ... přihlouplé téma, které po chvíli začne nudit, protože je to stále o tomtéž.. . Opravdu nechápu, co se tolik líbilo ostatním hodnotícím - vzhledem k tomu, že na představení byla spousta náctiletých, tak možná boduje šňůra sprostých slov, sexuální scénka odhalující vše, rvačky a dusná atmosféra na jevišti... Představení opravdu nedoporučuji. 30% za to, že jsem se bavila nad tím, jak toto hloupé představení dokázalo část lidí v sále rozesmát.
Matěj Konečný  100 %
(zadáno: 7.4.2022, počet hodnocení: 122)
Petaz  80 %
(zadáno: 31.3.2022, počet hodnocení: 38)
TKa11  60 %
(zadáno: 31.3.2022, počet hodnocení: 38)
Tamcitu  80 %
(zadáno: 11.3.2022, počet hodnocení: 12)
Kastan42  90 %
(zadáno: 23.2.2022, počet hodnocení: 48)
Klára Matiasovitsová  70 %
(zadáno: 20.2.2022, počet hodnocení: 54)
Vladimír10  80 %
(zadáno: 5.2.2022, počet hodnocení: 466)
Ala  80 %
(zadáno: 27.8.2021, počet hodnocení: 150)
Tintera.v  80 %
(zadáno: 5.7.2021, počet hodnocení: 79)
Michalmusek  80 %
(zadáno: 5.7.2021, počet hodnocení: 253)
Petr-sima  60 %
(zadáno: 1.7.2021, počet hodnocení: 85)
JitkaJak  80 %
(zadáno: 28.6.2021, počet hodnocení: 54)
Kokosbaba  90 %
(zadáno: 18.11.2020, počet hodnocení: 115)
Goin  20 %
(zadáno: 24.9.2020, počet hodnocení: 42)
Chupetica  100 %
(zadáno: 21.9.2020, počet hodnocení: 133)
Mapinho  70 %
(zadáno: 3.1.2020, počet hodnocení: 38)
Firestone  80 %
(zadáno: 29.11.2019, počet hodnocení: 43)
Darla22  80 %
(zadáno: 15.10.2019, počet hodnocení: 27)
Pop  70 %
(zadáno: 19.9.2019, počet hodnocení: 72)
Krteček  80 %
(zadáno: 9.9.2019, počet hodnocení: 27)
Pavel20  40 %
(zadáno: 20.6.2019, počet hodnocení: 14)
Jewel  100 %
(zadáno: 12.6.2019, počet hodnocení: 21)
Bigrambo  80 %
(zadáno: 10.6.2019, počet hodnocení: 62)
Alcha  90 %
(zadáno: 8.6.2019, počet hodnocení: 123)
Simonst  80 %
(zadáno: 8.5.2019, počet hodnocení: 51)
Dzaamek  80 %
(zadáno: 13.4.2019, počet hodnocení: 71)
Petra B.  70 %
(zadáno: 4.4.2019, počet hodnocení: 16)
Sardinka  100 %
(zadáno: 20.2.2019, počet hodnocení: 34)
Kamaela  70 %
(zadáno: 19.2.2019, počet hodnocení: 40)
Ambrozka  100 %
(zadáno: 9.2.2019, počet hodnocení: 67)
MIR  70 %
(zadáno: 27.1.2019, počet hodnocení: 56)
Adelakle  70 %
(zadáno: 8.1.2019, počet hodnocení: 36)
Martuska17  90 %
(zadáno: 29.12.2018, počet hodnocení: 52)
RenaX  90 %
(zadáno: 21.10.2018, počet hodnocení: 6)
Makronka123  90 %
(zadáno: 13.10.2018, počet hodnocení: 42)
Alienable  40 %
(zadáno: 19.9.2018, počet hodnocení: 24)
Katkrau  80 %
(zadáno: 24.4.2018, počet hodnocení: 46)
Vela  90 %
(zadáno: 17.4.2018, počet hodnocení: 61)
Julii  70 %
(zadáno: 13.4.2018, počet hodnocení: 36)
JJRock  70 %
(zadáno: 20.3.2018, počet hodnocení: 47)
Cowok  80 %
(zadáno: 5.3.2018, počet hodnocení: 13)
Ahor  90 %
(zadáno: 15.2.2018, počet hodnocení: 35)
House Pachodi  60 %
(zadáno: 28.1.2018, počet hodnocení: 57)
Leafeltova  90 %
(zadáno: 22.1.2018, počet hodnocení: 107)
Radekfromlsteni  80 %
(zadáno: 15.1.2018, počet hodnocení: 19)
Vladislavka  70 %
(zadáno: 1.11.2017, počet hodnocení: 123)
Suzana  60 %
(zadáno: 19.10.2017, počet hodnocení: 299)
SisiBisi  90 %
(zadáno: 3.7.2017, počet hodnocení: 16)
Ferouser  80 %
(zadáno: 23.6.2017, počet hodnocení: 16)
Brtník  90 %
(zadáno: 21.5.2017, počet hodnocení: 46)
Kaklapak  70 %
(zadáno: 20.5.2017, počet hodnocení: 74)
Jindrah  90 %
(zadáno: 3.4.2017, počet hodnocení: 27)
Halirova.jana  70 %
(zadáno: 30.3.2017, počet hodnocení: 76)
Cujo  80 %
(zadáno: 15.3.2017, počet hodnocení: 76)
Milinka  100 %
(zadáno: 8.3.2017, počet hodnocení: 33)
Mary  60 %
(zadáno: 6.12.2016, počet hodnocení: 78)
Floyd11  80 %
(zadáno: 5.10.2016, počet hodnocení: 40)
Jaru66  90 %
(zadáno: 21.9.2016, počet hodnocení: 6)
Martina123  70 %
(zadáno: 16.6.2016, počet hodnocení: 72)
Robis  60 %
(zadáno: 10.4.2016, počet hodnocení: 16)
Maybe  90 %
(zadáno: 16.3.2016, počet hodnocení: 76)
Miskova Pet  80 %
(zadáno: 5.3.2016, počet hodnocení: 53)
Renée  90 %
(zadáno: 1.3.2016, počet hodnocení: 96)
Slavek53  80 %
(zadáno: 14.2.2016, počet hodnocení: 81)
Lenkakebulka  90 %
(zadáno: 2.2.2016, počet hodnocení: 47)
Vitounek  70 %
(zadáno: 20.1.2016, počet hodnocení: 106)
JaNaD  80 %
(zadáno: 19.1.2016, počet hodnocení: 67)
Kačísek  100 %
(zadáno: 7.1.2016, počet hodnocení: 11)
Vendula_Z  70 %
(zadáno: 1.11.2015, počet hodnocení: 92)
Luqisek  80 %
(zadáno: 7.9.2015, počet hodnocení: 69)
Czerwa  70 %
(zadáno: 12.8.2015, počet hodnocení: 33)
Bartys  80 %
(zadáno: 14.5.2015, počet hodnocení: 54)
Luciferie  50 %
(zadáno: 28.4.2015, počet hodnocení: 121)
Magdeburg  50 %
(zadáno: 1.3.2015, počet hodnocení: 14)
Divačka  70 %
(zadáno: 27.2.2015, počet hodnocení: 42)
Anex  80 %
(zadáno: 19.2.2015, počet hodnocení: 111)
Kifup  70 %
(zadáno: 1.12.2014, počet hodnocení: 41)
Matouš Hájek  80 %
(zadáno: 30.11.2014, počet hodnocení: 57)
Stavo  80 %
(zadáno: 11.11.2014, počet hodnocení: 26)
Sluha  80 %
(zadáno: 17.10.2014, počet hodnocení: 195)
Lenka10  90 %
(zadáno: 26.9.2014, počet hodnocení: 94)
Verapi  70 %
(zadáno: 3.6.2014, počet hodnocení: 96)
Jana Jandova  90 %
(zadáno: 27.5.2014, počet hodnocení: 16)
Lucianna  70 %
(zadáno: 25.5.2014, počet hodnocení: 39)
Sendy  80 %
(zadáno: 26.4.2014, počet hodnocení: 153)
Klarisa  80 %
(zadáno: 2.2.2014, počet hodnocení: 36)
Jaja70  90 %
(zadáno: 18.12.2013, počet hodnocení: 54)
JanaZit  60 %
(zadáno: 25.5.2013, počet hodnocení: 38)
Marcela  80 %
(zadáno: 14.5.2013, počet hodnocení: 410)
SirThompson  80 %
(zadáno: 8.2.2013, počet hodnocení: 53)
H&M  90 %
(zadáno: 12.1.2013, počet hodnocení: 15)
Spiteri  60 %
(zadáno: 9.1.2013, počet hodnocení: 54)
PetiRe  70 %
(zadáno: 1.1.2013, počet hodnocení: 43)
Poristm  60 %
(zadáno: 17.12.2012, počet hodnocení: 87)
Janebova  60 %
(zadáno: 8.12.2012, počet hodnocení: 18)
Katik91  90 %
(zadáno: 23.10.2012, počet hodnocení: 16)
Pkaska  70 %
(zadáno: 17.10.2012, počet hodnocení: 63)
DanielaT  90 %
(zadáno: 27.6.2012, počet hodnocení: 9)
Myosotis  70 %
(zadáno: 8.6.2012, počet hodnocení: 43)
Onsteri  70 %
(zadáno: 14.5.2012, počet hodnocení: 92)
Kecykec  60 %
(zadáno: 31.3.2012, počet hodnocení: 8)
Luboš  80 %
(zadáno: 13.2.2012, počet hodnocení: 6)
Lumca  70 %
(zadáno: 18.1.2012, počet hodnocení: 337)
Roro  80 %
(zadáno: 28.12.2011, počet hodnocení: 36)
Kellyt  70 %
(zadáno: 25.12.2011, počet hodnocení: 41)
Mr.Pumpkin  80 %
(zadáno: 29.11.2011, počet hodnocení: 36)
Fr2709  70 %
(zadáno: 5.11.2011, počet hodnocení: 166)
V.morava  70 %
(zadáno: 5.10.2011, počet hodnocení: 559)
Furciferka  60 %
(zadáno: 29.3.2011, počet hodnocení: 249)
Mm_x  80 %
(zadáno: 24.3.2011, počet hodnocení: 15)
Peetra  70 %
(zadáno: 10.3.2011, počet hodnocení: 156)
Riko.ray  60 %
(zadáno: 22.1.2011, počet hodnocení: 5)
Bacraj  80 %
(zadáno: 20.10.2010, počet hodnocení: 164)
Olali  70 %
(zadáno: 11.8.2010, počet hodnocení: 53)
Sonic  60 %
(počet hodnocení: 331)
Kevinator  80 %
(počet hodnocení: 193)
Rubio  90 %
(zadáno: 24.10.2016, počet hodnocení: 2)
Noizcore  90 %
(zadáno: 7.11.2013, počet hodnocení: 2)
Maclen  80 %
(zadáno: 16.2.2012, počet hodnocení: 3)

Komentáře uživatelů nevyjadřují stanovisko redakce. Názory jednotlivých redaktorů nemusejí vždy vyjadřovat stanovisko celé redakce.