Divadlo Drak

Antigona

Premiéra: 13.5.2022 | Pražská premiéra: 4.6.2022
Koprodukční inscenace Divadla Drak a Městských divadel pražských.
Autorské zpracování antického mýtu opírající se o motivy Sofoklovy tragédie. Antigona by ráda konečně vzala svůj osud do vlastních rukou. Je ale postavena před absurdní zákaz, který oživuje všechny stíny rodinné minulosti. Jenže proč by zrovna ona měla nést tíhu křivd a provinění, kterých se dopustil někdo jiný? Zdá se, že aby se dalo vůbec normálně žít, nezbývá jí než nejdřív zásadně přehodnotit svůj vztah k autoritám, k rodičům, k blízkým, ke světu a nakonec i k sobě samé...
13!  
Divadlo Drak
Hodnocení inscenace
Redakce
-
Uživatelé
76 %
7651000
Chci vidět - přidat do seznamu

Volby

Hodnocení (5)

HODNOCENÍ UŽIVATELŮ
Pavel Pešek  80 %
(zadáno: 5.6.2022, počet hodnocení: 33)
přínosný / zajímavý komentář
Rozhodně stojí za vidění. Je na co se dívat, je radost se dívat, a navíc je o čem přemýšlet (napříč věkovými kategoriemi).
SVATOŠOVÁ  80 %
(zadáno: 3.6.2022, počet hodnocení: 22)
přínosný / zajímavý komentář
Generálka. Soudobé pojetí. Vhodné pro školy. Taky tam jedna třída celá byla. Nevypadali, že by se nudili. Pro menší akční výstupy se sekáním zeleniny, ukecaným Cháronem a rytmizovanou rvačkou dvou bratrů a pro větší současné dialogy na téma občanská politika země. Živá hudba naprosto úchvatná a ten historický zpěv! Myslela jsem, že zaktualizovat Antigonu více nejde, ale zase jsem se mýlila. A ještě jsem si zopakovala celý děj řecké tragédie od Oidipa po vládu Kreonta. A pro pokročilé ještě originální text Sofoklovy hry. Sláva řecké divadelní škole! Za mne dobrá, já chci ještě!!
Studený Čumáček  70 %
(zadáno: 3.6.2022, počet hodnocení: 338)
přínosný / zajímavý komentář
Svěží jako ledový salát, ostré jako nůž šéfkuchaře a planoucí jako flambované palačinky. Jen kdyby nebylo těch pragmatických politických rozhodnutí, na jejichž konci jsou stejně mrtví a občanská válka... Kreón/P. Reif to má v paži, Haimón / M. Hajn kličkuje mezi otcem, Antigonou a matkou a Antigona/ J. Piktorová nesnáší svůj život, situaci ve které se ocitla i sebe sama. Takže tohle asi nedopadne dobře, ale ještě je tu zásvětí s borcem Oidipem v čele a pilným, ale užvaněným Chárónem...
LavinieCamui  70 %
(zadáno: 11.6.2022, počet hodnocení: 584)
Zma  80 %
(zadáno: 4.6.2022, počet hodnocení: 35)

Komentáře uživatelů nevyjadřují stanovisko redakce. Názory jednotlivých redaktorů nemusejí vždy vyjadřovat stanovisko celé redakce.