Profil uživatele

Studiana

Volby

Hodnocení

Redaktoři s podobným hodnocením
jméno redaktora: průměrný rozdíl hodnocení (počet společně hodnocených inscenací)
Anežka Kotoučová: 10 % (1)
Jiří Landa: 10 % (2)
Pavla Haflantová: 10 % (1)
Jan Pařízek: 12 % (5)
Pavel Širmer: 14 % (8)

Seřadit dle: data přidání sestupně | názvu hry vzestupně | procenta hodnocení sestupně

(zadáno: 7.12.2023)
V současné dramaturgii Ungeltu jedna z nejlepších her. Obrovským překvapením pro mě byl Ondřej Brousek. Věděla jsem o něm, že je to výborný muzikant a pamatuji si ho i jako lamače dívčích srdcí z Pelíšků, ale může mi někdo prozradit, proč víc nehraje divadlo? Jde mu to totiž skvěle. Geny se holt nezapřou. Paní Štěpánová byla jako Florence roztomilá a velmi uvěřitelná. A moc jí to slušelo - i v těch bizardních kostýmech (vydařených). Užila jsem si to.
(zadáno: 3.10.2023)
Igor Bareš byl jako Churchill skvělý! Klára Cibulková jako Greta Garbo nádherná. Byl to příjemný večer, takové typické Violinské představení.
(zadáno: 3.10.2023)
(zadáno: 3.10.2023)
Asi jsem měla velké očekávání. Moc jsem se těšila, že uvidím na jednom jevišti své tři oblíbené herce. Jak je zmíněno v mnoha komentářích, ti nezklamali. Problém je spíš v samotné hře. Autor ji několikrát přepisoval a upravoval, jak se dočtete v programu. Mám dojem, že by ještě další přepis hře pomohl, protože potenciál na "pecku" to téma má. Nebo taky ne. Škoda.
(zadáno: 21.4.2023)
Navštívila jsem představení na pozvání kamarádky a trošku jsem se, přiznám se, obávala, k čemuž přispěla i zdejší nevraživá hodnocení. Ale byla jsem mile překvapená a bavila jsem se. Scéna byla úsporná, ale nápaditá. Herci hráli skvěle. Úžasná byla a velmi mě bavila Sabina Remundová jako diblíkovská hejtmanova dceruška. Dobrý to bylo.
(zadáno: 13.12.2022)
Velmi černá a velmi nekorektní komedie z drsného prostředí irského venkova. Kdyby to šlo, dám i 120%. V první půlce se to pomalu rozjíždí, po přestávce jsme se už nemohli přestat smát. Tekly mi slzy a slovy "pretty woman": málem jsem se počůrala. Není to představení pro křehké povahy, ale pro fanoušky Guye Ritchieho nebo Quentina Tarantina mohu opravdu vřele doporučit. Když se říká, že smích prodlužuje život, tak tohle představení mi ho prodloužilo aspoň o tři roky :-) A je potřeba zmínit i skvělé herecké výkony - celá čtveřice herců zaslouží veliké uznání (už jen za to, že ustáli ty výbuchy smíchu z první řady).
(zadáno: 28.4.2022)
Byla jsem v Ypsilonce po velmi dlouhé době a toto představení mě pobavilo.
(zadáno: 2.12.2021)
Román I. Stonea mám zatím jen rozečtený, ale i tak jsem na představení šla a musím říct, že jsem byla nadšená. Je to jedna z nejlepších věcí, které můžete v současnosti ve Viole vidět. Tomáš Pavelka podává úchvatný výkon. Takový určitě byl Michelangelo. Kateřina Lojdová i Otakar Brousek v mnohorolích jsou také skvělí. Je to prostě pohlazení po duši a přenese Vás to do Florencie i Říma v dobách renesance. Ocitnete se v uličkách Florencie. Jasně vidíte strop Sixtinské kaple. Prostě je to veliká krása.
(zadáno: 20.2.2020)
Po Misantropovi ve Stavovském, který mě nadchnul, jsem asi jsem měla velké očekávání...
Herecké výkony excelentní, o tom žádná. Batěk, Prachař, Preissová, Stryková i další - skvělé, klobouk dolů. ALE - jako mnoho dalších hodnotících musím přiznat, že jsem nepochopila. Proč ty neustálé převleky? Proč tanec zombie? Proč se kouřilo? A tak dále a tak dále. Škoda.
(zadáno: 2.1.2020)
Byla jsem nadšená a dlouho to ještě ve mě rezonovalo. Igor Orozovič skvělý, Erika Stárková úžasná, měla jsem husí kůži, Nina Horáková se mi zpočátku zdála trošku nejistá, ale pak to taky slušně rozbalila. Ale asi nejvíc mě dostal Pavol Smolárik, je prostě fascinující. Scéna se mi líbila, kostýmy byly nápadité. Myslím, že David Bowie by byl spokojen. Vřele doporučuji nejen milovníkům Bowieho muziky.
(zadáno: 17.12.2019)
Inteligentní humor, velmi podařené představení. Jan Dolanský opravdu exceloval, ostatní herecké výkony výborné a řekla bych vyrovnané. Opravdu milá oddechovka, která občas i zatne hroty.
(zadáno: 16.10.2019)
Předesílám, že nesnáším tzv. modernizace klasických kusů. Ale tohle je krása a já asi změním názor. Moliérův text se ukazuje jako nadčasový. Použití moderních technologií je vtipné vůbec neruší. Herecké výkony skvělé: pan Javorský úžasný, Igor Orozovič a David Matásek jsou pomilováníhodní. Ženské hrdinky nezaostávají. Celé to na mě působilo prostě úžasně.