Divadlo Viola

Skorpios na obzoru

Premiéra: 29.9.2021 | 1:30x
Překlad: Petr Christov. Scéna: Jan Tobola. Kostýmy: Jan Tobola, Gabriela Páralová. Režie: Radovan Lipus.
Konverzační komedie o fiktivním setkání dvou skutečných osobností. Na palubě proslulé luxusní jachty řeckého miliardáře Aristotela Onasise se jednoho letního dne setkávají dva tradiční Ariho hosté: „spasitel západního světa“ Winston Churchill a „božská“ Greta Garbo. Ve skutečnosti se Winston s Gretou možná nikdy na palubě Ariho lodi nepotkali, ale jejich setkání mohlo vypadat právě takto...
Divadlo Viola
Hodnocení inscenace
Redakce
60 %
Uživatelé
80 %
8031000
Hodnocení redakce
Pavel Širmer 60 %
Chci vidět - přidat do seznamu

Volby

Hodnocení (4)

HODNOCENÍ REDAKCE
Pavel Širmer  60 %
3.12.2021 | 1939 hodnocení
+ souhlasím
Fiktivní spojení herečky a politika, jejichž setkání na luxusní lodi se zřejmě nikdy neodehrálo. Autorka připomněla známá i méně známá fakta, vytěžila i několik vděčných situací. Bulvarizování tématu má podbízivější ráz, ale hranice vkusu nepřekračuje; dojem kazí méně obratné a zbytné zapojení zmínek o dalších celebritách na lodi. Režisér R. Lipus hře pomohl, s herci se vyhnuli přehnanému sentimentu. Přesný I. Bareš zestárlého Churchilla obsáhl a navíc obohatil sympatickými jemnými detaily. Méně barvitou roli Garbo, jež dobrovolně ukončila kariéru, K. Cibulková rovněž vystihla, ale zákonitě zůstala trochu ve stínu.
HODNOCENÍ UŽIVATELŮ
Martin21  70 %
28.11.2021 | 445 hodnocení
+ souhlasím
Hezké ztvárnění rolí všemi třemi herci. Zajímavý příběh, leč chvílemi jsem se nudil jeho táhlostí.
Čiko  80 %
27.11.2021 | 1005 hodnocení
+ souhlasím
75% Trochu mě překvapilo, že je to tu vydáváno za konverzační komedii. Je to velmi příjemná inscenace, ale komedie to není. Nelze od toho očekávat nic víc, než setkání dvou významných osobností minulého století. Pěkně hraje Klára Cibulková, ještě lépe Igor Bareš. Jeho stařičký Winston Churchill je uvěřitelný. Příjemná oddechová záležitost na úrovni.
Bova  90 %
28.9.2021 | 30 hodnocení
+ souhlasím
Viděno na veřejné generálce.Výborné představení

Komentáře uživatelů nevyjadřují stanovisko redakce. Názory jednotlivých redaktorů nemusejí vždy vyjadřovat stanovisko celé redakce.