Divadlo Viola

Michelangelo: Mramorová horečka

Premiéra: 11.9.2020
Podle románu Irvinga Stonea „Agonie a Extáze“. Překlad románu: Daniela Feltlová. Výprava: Ivana Brádková. Hudební spolupráce: Jiří Litoš. Pohybová spolupráce: Ondřej Vinklát. Režie: Tomáš Vondrovic.
Silný příběh výjimečného umělce a jeho díla a zároveň pohled do Michelangelovy duše. Kdo by neznal slavné Michelangelovy sochy Davida, Piety nebo jeho fresky v Sixtinské kapli. Ale co vlastně víme o životě geniálního renesančního malíře, sochaře a básníka...?
Divadlo Viola
Hodnocení inscenace
Redakce
-
Uživatelé
100 %
10011000
Chci vidět - přidat do seznamu
Termíny představení
19.9.Po20:00 vstupenky

Volby

Hodnocení (1)

HODNOCENÍ UŽIVATELŮ
Studiana  100 %
(zadáno: 2.12.2021, počet hodnocení: 6)
přínosný / zajímavý komentář
Román I. Stonea mám zatím jen rozečtený, ale i tak jsem na představení šla a musím říct, že jsem byla nadšená. Je to jedna z nejlepších věcí, které můžete v současnosti ve Viole vidět. Tomáš Pavelka podává úchvatný výkon. Takový určitě byl Michelangelo. Kateřina Lojdová i Otakar Brousek v mnohorolích jsou také skvělí. Je to prostě pohlazení po duši a přenese Vás to do Florencie i Říma v dobách renesance. Ocitnete se v uličkách Florencie. Jasně vidíte strop Sixtinské kaple. Prostě je to veliká krása.

Komentáře uživatelů nevyjadřují stanovisko redakce. Názory jednotlivých redaktorů nemusejí vždy vyjadřovat stanovisko celé redakce.