Divadlo Viola

Michelangelo: Mramorová horečka

Premiéra: 11.9.2020
Podle románu Irvinga Stonea „Agonie a Extáze“. Překlad románu: Daniela Feltlová. Výprava: Ivana Brádková. Hudební spolupráce: Jiří Litoš. Pohybová spolupráce: Ondřej Vinklát. Režie: Tomáš Vondrovic.
Silný příběh výjimečného umělce a jeho díla a zároveň pohled do Michelangelovy duše. Kdo by neznal slavné Michelangelovy sochy Davida, Piety nebo jeho fresky v Sixtinské kapli. Ale co vlastně víme o životě geniálního renesančního malíře, sochaře a básníka...?
Divadlo Viola
Hodnocení inscenace
Redakce
-
Uživatelé
60 %
6021000
Chci vidět - přidat do seznamu

Volby

Hodnocení (2)

HODNOCENÍ UŽIVATELŮ
Studiana  100 %
2.12.2021 | 12 hodnocení
+ souhlasím
Román I. Stonea mám zatím jen rozečtený, ale i tak jsem na představení šla a musím říct, že jsem byla nadšená. Je to jedna z nejlepších věcí, které můžete v současnosti ve Viole vidět. Tomáš Pavelka podává úchvatný výkon. Takový určitě byl Michelangelo. Kateřina Lojdová i Otakar Brousek v mnohorolích jsou také skvělí. Je to prostě pohlazení po duši a přenese Vás to do Florencie i Říma v dobách renesance. Ocitnete se v uličkách Florencie. Jasně vidíte strop Sixtinské kaple. Prostě je to veliká krása.
Theo13  20 %
7.7.2022 | 32 hodnocení

Komentáře uživatelů nevyjadřují stanovisko redakce. Názory jednotlivých redaktorů nemusejí vždy vyjadřovat stanovisko celé redakce.