Redakce

Petr Tichý

souhrnná stránka redakce

Volby

Hodnocení (89)

Filtrování hodnocení:   
  

Seřadit dle: data přidání sestupně | názvu hry vzestupně | procenta hodnocení sestupně

(zadáno: 28.11.2011)
Solidně udělané, i když místy trochu statické. Velmi dobrý je Josef Nechutný, umírněná a v zásadě vážná poloha sluší i Antonínu Procházkovi a Pavlu Pavlovskému.
(zadáno: 28.11.2011)
(zadáno: 28.11.2011)
(zadáno: 28.11.2011)
Roztomilá konverzačka, která neurazí ani příliš nenadchne. Jitka Smutná tradičně velmi dobrá, Jan Hartl i Jana Stryková se snaží své role vyplnit a snad i malinko přesáhnout, ale časový protor (a v případě Jana Hartla i značně omezený pohyb po jevišti)je neúprosně limituje.
(zadáno: 28.11.2011)
Rozporuplné pocity. Někteří herci velmi dobří (Dolanský, Šplechtová), někteří naopak téměř zoufalí (především Donutil). V porovnání s jinými inscenacemi Daniela Špinara až nebývale umírněné, což látce dle mého názoru prospělo.
(zadáno: 20.9.2011)
Inscenace zcela v duchu poetiky Divadla v Dlouhé - bez romantiky a patosu, zato se zvýrazněným akcentem na slovní a především situační komiku. Režijně bezchybné, z herců vynikají zejména Jan Vondráček (Bláha) a Miroslav Hanuš (Bušek). Komická poloha velmi sluší Martinu Matejkovi (krejší Fiala) a Kláře Sedláčkové-Oltové (Kristýnka Fialová).
(zadáno: 20.9.2011)
Vynikající scéna a kostýmy, pečlivé a do detailu propracované herecké vedení. Korespondenci V+W jsem zkonzumoval i v knižní podobě (3 poměrně obsáhlé svazky), takže mohu potvrdit, že výběr toho nejdůležitějšího musel být pro Doru Viceníkovou pěkným oříškem. Povedlo se jí to na výbornou a zejména závěr má hloubku a napětí, které by inscenaci mohlo závidět lecjaké drama.
(zadáno: 20.9.2011)
Povedená inscenace s řadou dobrých hereckých výkonů. Z herců nad ostatními vynikají zejména Jan Dolanský (Treplev), Ladislav Mrkvička (doktor Dorn) a Lucie Žáčková (Máša). Příjemně mne překvapila i dosud zcela neznámá Eva Josefíková jako Nina Zarečná. Ke konci bohužel inscenace ztrácí šťávu a závěrečný výstup Niny a Trepleva ve čtvrtém dějství je už jen slabým odvarem všeho předešlého. Umístění hlediště na jevišti je zajímavé a funkční - škoda jen toho zbytečného efektu na závěr (světelný kruh nad hledištěm).
(zadáno: 20.9.2011)
(zadáno: 20.9.2011)
(zadáno: 4.4.2011)
Představení mi ze všeho nejvíc připomínalo jízdu na kole se spadlým řetězem: z kopce to občas jelo, do kopce to drhlo a rachotilo. Jen chvíli po přestávce se zdálo, že by to mohlo k něčemu být - to když se na jevišti objevil Josef Nechutný v roli turka Aliho. To je ostatně jediný herec, o kterém má vůbec cenu se v souvislosti s touto inscenací zmiňovat, všichni ostatní zůstali v hlubokém podprůměru. Návštěvnost i na plzeňské poměry opravdu tristní - celkem obsazeno maximálně sedm řad, zbytek včetně balkonu zcela prázdný. Co více dodávat?
(zadáno: 8.3.2011)
(zadáno: 8.3.2011)
(zadáno: 8.3.2011)
(zadáno: 9.12.2010)
(zadáno: 9.12.2010)