Profil uživatele

Majkoslavek

Volby

Hodnocení

Seřadit dle: data přidání sestupně | názvu hry vzestupně | procenta hodnocení sestupně

(zadáno: 23.1.2017)
V podstatě nezáleží na názvu inscenace - jakmile je v hlavní roli Josef Dvořák, stojí za to vyrazit do divadla. Je to člověk překypující energií, vtipem a láskou k divadlu. Na scéně si navíc rozumí i s ostatními herci v čele s panem Gultem, a může si tak dovolit vybočit z textu v podstatě kdykoli se mu zachce. A právě to na něm "jeho publikum" tolik miluje.
Osobně pro mě mírný zádrhel představují jen hudební čísla, osobně jsem byl otráven vždy v momentě, kdy se jakákoli z postav chopila mikrofonu. Ale díky dalším výstupům geniálního Dvořáka to za to prostě stojí!
(zadáno: 21.12.2016)
(zadáno: 21.12.2016)
(zadáno: 21.12.2016)
Tahle hra buď vzbudí nadšení a gejzír neřízené zábavy, nebo naopak vůbec nenadchne. A když říkám "tahle hra", myslím tím především M.Donutila. To, jakým způsobem si podmaňuje scénu a postupem času i publikum, je ojedinělé. Umí udělat "z komára velblouda" v tom nejlepším slova smyslu. I ostatní herci předvádějí působivé výkony, ačkoli jsou kvůli výše zmíněnému i dost přehlížené, a to jediné je mi osobně trochu líto. Právě proto, že nosným sloupem inscenace je jediná postava, se od málokoho dočkáme průměrné známky. Pro někoho divadelní nebe, pro druhé peklo. Já se hrdě hlásím k první skupině.
(zadáno: 21.12.2016)
Podle mého názoru je tohle zpracování z uměleckého hlediska krok vedle. Proti moderně pojaté klasice vůbec nic nemám, ale musí to být vkusné a musí to přispět k ději a zábavě publika. Nic z toho se nekonalo. Některé postavy - v čele s dvojicí O.Veselý, T.Dianiška, jsou z hlediska děje naprosto přebytečné a jejich mnohdy až trapné výstupy nadělají víc škody, než užitku. A navíc neskutečně zpomalují příběh. Vychvalovaný Kačer se svým pojetím do celkového moderního konceptu vlastně vůbec nezapadá. Celou hru drží nad vodou skvělá T.Dočkalová a I.Jiřík. To je ale málo. Pro mě zklamání.