Městské divadlo Brno [Hudební scéna]

Mary Poppins

Premiéra: 20.11.2010 | 3:00
Podle knih P. L. Traversové a filmu Walta Disneyho. Původní hudba a texty písní: Richard M. Sherman, Robert B. Sherman. Překlad: Jiří Josek. Dramaturgie: Jan Šotkovský. Scéna: Petr Hloušek. Kostýmy: Andrea Kučerová. Choreografie: Lucie Holánková, Denny Ratajský. Dirigenti: Dan Kalousek, František Šterbák. Úprava a režie: Petr Gazdík.
Poslední uvedení: prosinec 2017.
Pohádkově romantický muzikál. Jeho příběh se odehrává v Londýně konce 19. století a jeho hrdinkou je originální vychovatelka Mary Poppinsová, která se zjeví na přání malých dětí Banksových, jimž rodiče nevěnují (jak je, bohužel, obvyklé i dnes) příliš pozornosti. Tato neobvyklá vychovatelka disponující kouzelnými dovednostmi prozáří jejich dětský svět hravostí, svobodou a fantazií natolik, že nakonec dokážou společně proměnit i charaktery rodičů...
D6+  

inscenace již byla stažena z repertoáru

Městské divadlo Brno
Hodnocení inscenace
Redakce
89 %
Uživatelé
88 %
88691000
CD
CD Mary Poppins

Volby

Hodnocení (78)

HODNOCENÍ REDAKCE
Iva Bryndová  90 %
(zadáno: 5.10.2013, počet hodnocení: 347)
+ přínosný / zajímavý komentář
Je to prostě skvělá pohádka, která nebaví jen děti, ale i dospělé (pro malé děti je možná až příliš dlouhá). Výborné provedení, vlastně to byl jeden z prvních muzikálů, u nějž jsem se cítila jako na některých skvělých zahraničních produkcích. Výborné jsou scénické možnosti a efekty, které nabízí, skvěle postavená a využitá je scéna. Hudba je zábavná, melodie chytlavé, překlad se povedl. A především to celé stojí na skvělých výkonech, jak v roli Mary Poppins (viděny J.Gazdíková a A.Antalová), tak v rolích ostatních, samozřejmě i dětských.
Pavla Haflantová  90 %
(zadáno: 7.1.2012, počet hodnocení: 343)
+ přínosný / zajímavý komentář
(+1)
85%
Provedení tohoto muzikálu je na 1* - výprava, kostýmy, pěvecké výkony a i těch pár triků. Také si myslím, že takto kvalitní muzikál v ČR těžko pohledat.
Zápory budiž trošku méně nápaditá hudba (tedy nic, co by utkvělo v hlavě, nedej bože nadchlo) a pro mě soukromě skutečnost, že se jedná o rodinný muzikál - a já zrovna teď nespadám to žádné správné věkové kategorie.

Přesto ovšem stále must see pro každého, kdo touží po kvalitním muzikálovém zážitku non plus ultra.
Helena Grégrová  90 %
(zadáno: 19.12.2011, počet hodnocení: 1494)
+ přínosný / zajímavý komentář
(+2)
Superkalifradžilistikexpijalidózní! ..aneb když muzikál dělaj v Brně, tak to jinak vyzní! ;) To "jinak" (oproti drtivé většině pražských mjůziklů) znamená především: po všech stránkách profesionálně, nelacině, v daném případě navíc bezezbytku naplňující zadání "adekvátní zábava pro celou rodinu". Dojetí, které ve mně jevištně vykouzlená atmosféra svedla vyvolat, vítaně rozehrálo struny dětské duše, která, věřím, nepřestává dřímat v žádném z nás!
Pavel Širmer  70 %
(zadáno: 19.12.2011, počet hodnocení: 1774)
+ přínosný / zajímavý komentář
Pohádkový muzikál, mimořádně kvalitně zpracovaný po všech stránkách (hudební složka, choreografie, výprava, efekty atd.), soubor MDB nemá u nás konkurenci. Bohužel problém, který jsem měl s filmem, mám v o něco menší míře i s divadelní verzí. Např. české studiové televizní pohádky byly sice často zasazeny do roztodivných dekorací, ale disponovaly poselstvím založeným na skutečných hodnotách. Kouzlení Mary Poppins pro mě představuje jen bezobsažnou vnější formu, vztahy mezi postavami pokládám za nevěrohodné a povrchně vyjádřené. Muzikál mě nemůže skutečně zasáhnout ani při sebelepší realizaci.
Jiří Koula  100 %
(zadáno: 18.12.2011, počet hodnocení: 1598)
+ přínosný / zajímavý komentář
(+2)
95% Profesionální po všech stránkách, má ještě po takovémto zážitku vůbec smysl jít na nějaký pražský muzikál?
Lukáš Dubský  80 %
(zadáno: 1.5.2011, počet hodnocení: 936)
+ přínosný / zajímavý komentář
Zajímavá výprava i většina hereckých výkonů (namátkou Johana Gazdíková, Denny Ratajský či Milan Němec). Všechno je pěkně veselé, barevně a melodie jsou skutečně nakažlivé. Pro menší děti bude možná Mary Poppins i přes svou zábavnost trochu dlouhá.
Jan Pařízek  90 %
(zadáno: 30.4.2011, počet hodnocení: 816)
+ přínosný / zajímavý komentář
(+1)
Muzikál jak má být! Skvělá show od začátku až do konce. Velmi dobře udělaná scéna. V hlavních rolích jsem měl A. Antalovou a D. Vitázka, kteří to oba zazpívali a zahráli na jedničku. Obě děti také nezklamaly, zvláště dobrá byla holčička K. Burešová. Prostě a jednoduše superkalifradžilistikexpijalidózní! :)
Michal Novák  100 %
(zadáno: 21.11.2010, počet hodnocení: 1074)
+ přínosný / zajímavý komentář
(+1)
Superkalifradžilistikexpijalidózní!!! Ne pro efekty a dokonalé uspokojení muzikálových chutí, ale za znamenitou režijní práci s emocemi, které jsou nakonec tím určujícím pro náladu a sdělení pohádkového příběhu. (více v článku na blogu)
Jiří Landa  90 %
(zadáno: 21.11.2010, počet hodnocení: 2905)
HODNOCENÍ UŽIVATELŮ
Ameli  90 %
(zadáno: 29.11.2019, počet hodnocení: 18)
přínosný / zajímavý komentář
Jedno z mých nejoblíbenějších představení. Viděla jsem ho několikrát a pokaždé to byla paráda. Je vidět, že tento druh muzikálů v městském divadle prostě umí na jedničku. Všichni herci, včetně těch dětských pokaždé podali perfektní výkon, výprava je opravdu krásná a závěrečný odlet Mary Popins do dálky je prostě kouzelný.
Prochanna  80 %
(zadáno: 6.5.2019, počet hodnocení: 36)
přínosný / zajímavý komentář
Něco, co jsem viděla u zrodu v roce 2010 i v obnovení tak před dvěmi až třemi lety. Oba dva ansámbli opravdu skvělé. Představení pro diváka v každém věku.
Lada 125  80 %
(zadáno: 16.4.2018, počet hodnocení: 5)
přínosný / zajímavý komentář
Dobré představení.Doporučuji i mladším divákům,jelikož v představení hrají i děti
KarelK  100 %
(zadáno: 28.10.2017, počet hodnocení: 46)
přínosný / zajímavý komentář
Viděli jsme loni na Silvestra s Alenou Antalovou, ale věřím ve zdařilost všech alternací. Tak vezměte v prosinci děti a vlastně nejširší rodinu a vyražte do divadla na dokonalý a poučný muzikál !
LuciaFary0  60 %
(zadáno: 22.1.2017, počet hodnocení: 23)
přínosný / zajímavý komentář
Moc hezky udělané. Herecké i pěvecké výkony celkem dobré. Ratajský výborný Gazdíková slabší. Pěvecké nedostatky u dětí nevadí, celkově byly milé. Muzikál stojí na tradičně dobré company.
Tereza64  70 %
(zadáno: 20.12.2016, počet hodnocení: 15)
přínosný / zajímavý komentář
Jeden z mála muzikálů na který se dá vyrazit opravdu s celou rodinou (i s dětmi). Pobaví, potěší.
Cherry  100 %
(zadáno: 16.12.2016, počet hodnocení: 79)
přínosný / zajímavý komentář
Mary Poppins jak má být,A.Antalové role perfektně sedí,velmi zaujal D.Ratajský,uličnicky ztvárnil roli Berta,výborný pohybově,šoumen.Roztomilé výkony dětí,dále moc zaujali M.Havelka s M.Sedláčkovou a V.Matušovová!Krásná hudba,kostýmy,scéna,taneční čísla,kouzla,moc jsme se bavili a užívali si to.Nádherné,plné energie a emocí,zábavné i dojemné,silný a krásný zážitek!!!
Martina_K  90 %
(zadáno: 9.12.2016, počet hodnocení: 62)
přínosný / zajímavý komentář
(+1)
Prostě nádhera! Naše Mary Poppins byla I. Vaňková, hrála ji skvěle. Škoda jen, že v závěrečné scéně Mary neodletěla, ale odešla..
Ytoska  90 %
(zadáno: 31.5.2016, počet hodnocení: 53)
přínosný / zajímavý komentář
viděno v divadle Hybernia. Představení jako celek bylo skvělé, velká poklona za efekty a kulisy. Výborné výkony předvedli představitelé obou dětí, na druhou stranu zklamáním byl slabý výkon Johany Gazdíkové v roli Mary Poppins.
Lenka458  80 %
(zadáno: 24.12.2015, počet hodnocení: 120)
přínosný / zajímavý komentář
Pěkné to bylo!
Mrs666  70 %
(zadáno: 7.12.2015, počet hodnocení: 8)
přínosný / zajímavý komentář
Viděno v Hybernii v Praze. Příjemné - neurazí, potěší. Výborné výkony (jak pěvecké, tak herecké) dětských herců.
Pavel.Tomas  90 %
(zadáno: 7.8.2015, počet hodnocení: 136)
přínosný / zajímavý komentář
Viděl jsem v pražské Hybernii s Monikou Absolonovou a díky možnosti srovnání s originálem z New Yorku musím říci klobouk dolů. Moc povedené...
Klára Tesařová  90 %
(zadáno: 28.3.2015, počet hodnocení: 70)
přínosný / zajímavý komentář
Tento muzikál by se měl povinně hrát před Vánocemi jako se o Štědrým dnu pokaždý dává v TV Popelka. Když mi zarytému pesimistovi nevadí ono poselství "stačí chtít a rázem vše je možné", tak to už je co říct. Viděno několikrát, pokaždé maga famózní Antalová, oba Bertové jsou supr, ale asi lepší D. Vitázek. Dětské role nezaostávají za dospělými. Úžasná stepařská čísla, jedno dokonce hlavou dolu. Skoro operní výkon L. Bartolšicové. Pohybově, herecky, pěvecky dokonalé dílo. Dala bych 100 %, ale musím si nechal rezervu, kdyby se objevilo něco lepšího. Škoda, že už se to v Brně nehraje.
Cindy.92  90 %
(zadáno: 28.3.2015, počet hodnocení: 314)
přínosný / zajímavý komentář
Výpravný muzikál plný barev, profesionálně odzpívaných písní, úžasné choreografie, triků a pozlátka Walta Disneyho. Celý ansábl táhne představení dopředu na 200%! Takto by mělo vypadat více muzikálových představení v ČR, pokud se chceme přiblížit zahraniční úrovni. Za mě velký palec nahoru! -10% > Téma je určeno primárně pro děti.
Hojojicek  100 %
(zadáno: 9.6.2013, počet hodnocení: 94)
přínosný / zajímavý komentář
Originální americkou verzi této inscenace naprosto zbožňuji, je poznat že MDB má omezenější rozpočet, řada triků či scénických prvků je tak vynechána či zjednodušena. I přesto se ale podařilo vytvořit velkolepou působivou show, s obrovským srdcem a morálním přesahem. Čemuž pomohlo i velmi kvalitní české přebásnění. Možná škoda, že se inscenátoři nepustili do něčeho svébytnějšího než méně nákladného převzetí Broadwaye. Viděno obsazení: Absolonová (největší překvapení, 100% výkon), Ratajský, Němec, Gazdíková (výborná!), Grossová a Antonio, Světnicová, Gazdíková, Maurery, všichni perfektní.
PavelK  90 %
(zadáno: 20.5.2013, počet hodnocení: 197)
přínosný / zajímavý komentář
Viděno na hostování v Divadle Hybernia. A skvělé! Další z povedených titulů Městského divadla Brno, vše naprosto profesionální a pobaví opravdu všechny generace. Chytlavé písně, výborná výprava, choreografie, stepy... Prostě muzikál s velkým M! Monika Absolonová i přes různé pochyby zvládla hlavní roli skvěle, stejně tak překvapila i alternace Johana Gazdíková. Dušan Vitázek hodně válcuje Denny Ratajského energií a nasazením, za zmínku stojí také výborný Milan Němec. Rozhodně doporučuji, stojí to za vidění, ať je vám 10 nebo 100 let.
KLOU  100 %
(zadáno: 19.5.2013, počet hodnocení: 66)
přínosný / zajímavý komentář
Naprosté okouzlení. Jsem ráda, že jsme měli Radku Coufalovou.
Bišu  80 %
(zadáno: 21.4.2013, počet hodnocení: 201)
přínosný / zajímavý komentář
Opravdu hodně povedené, kultivované představení. Radka Coufalová byla vynikající, jak po pěvecké, tak taneční stránce. Vnučky byly nadšené a my také, hlavně proto, že to bylo krásné pohádkové téma, bez krve a násilí.
Studentice  60 %
(zadáno: 20.4.2013, počet hodnocení: 71)
přínosný / zajímavý komentář
Viděno v Praze s Moniku Absolonovou v hlavni roli. Vsechno klapalo, nektere efekty byly velmi podarene a jejich provedeni mi stale vrta hlavou:). Nicmene to proste neni muj salek kavy. Chtela bych ale vyzdvihnout usporadani sedadel v divadle Hybernia-ac jsme byly ve 29. rade, tak jsme videly vice nez slusne. Mily zazitek, ale rychle vyprcha..
Vladimír Rogalewicz  70 %
(zadáno: 20.4.2013, počet hodnocení: 701)
přínosný / zajímavý komentář
Možná se tu vychvalovanou produkci nepodařilo přenést do Prahy beze zbytku. Vedle znamenitě zvládnuté scény, choreografie, kostýmů a režie (tedy složek převzatých z velké části z původní produkce) také naprosto neposlouchatelná hudba (jakoby hudebníci spolu ten večer hráli poprvé, a z listu), falešný zpěv některých sólistů a nesoulad v taneční company. A překvapivě špatný překlad Jiřího Joska! (Hybernia, Praha, 19.4.2013)
Ala  80 %
(zadáno: 5.4.2013, počet hodnocení: 150)
přínosný / zajímavý komentář
Moc hezké představení. Akorát pro mě trošku zbytečně dlouhé, což je hlavní důvod, proč by se mi na něj nechtělo podruhé, ač ani náhodou nelituji jedné návštěvy. Na tři hodiny je tam poněkud málo zajímavých hudebních motivů. Zaujaly mě jak výkony dětí, tak hlavně Moniky Absolonové, Dušana Vitázka, Martina Havelky a Lenky Bartolšicové.
Fedorocko  70 %
(zadáno: 18.3.2013, počet hodnocení: 608)
přínosný / zajímavý komentář
Dle předcházejících hodnocení jsem zřejmě očekával o trošku více,ale určitě to za vidění stojí. Zbytek rodiny byl nadšen,já spokojen.Zpěv Moniky asi bezchybný,ale v jiných rolích se mi líbil už i o dost víc. Ovšem dětské hlavní role výborné a zejména Natálie Grossová úžasná. 65 %
Hannah21  100 %
(zadáno: 8.3.2013, počet hodnocení: 159)
přínosný / zajímavý komentář
Divadlo Hybernia, 1.3.2013 - Na tři hodiny jsem se vrátila do dětství, úžasný zážitek, všechno do sebe zapadá. Krásné zpracování, skvělé výkony herecké i pěvecké, nádherné choreografie (ta kominická je dokonalá), krásné triky.
Jirkan  100 %
(zadáno: 1.3.2013, počet hodnocení: 564)
přínosný / zajímavý komentář
(+1)
1.3. 2013 - Divadlo Hybernia: Byl jsem zvědav, jak se inscenace popasuje s prostorem divadla. Možná by to chtělo trochu zapracovat na zvuku. Ale to, co uvidíte, tomu neuvěříte! Na 3 hodiny jsem se stal dítětem a užíval jsem si to, všemu jsem věřil, nestydím se za to a sledoval jsem to asi s otevřenou pusou. Jmenovat v tomto případě by bylo nevhodné, práce všech byla perfektní a funguje jako celek, ale přeci jen zmíním Moniku Absolonovou, která mne hodně překvapila a Dušana Vitázka - jeho výkon vynikající. Brno pražské muzikálové produkci natrhlo... ;-) Viděl jsem (konečně) muzikál! Bravo!
Mancmi  70 %
(zadáno: 28.2.2013, počet hodnocení: 23)
přínosný / zajímavý komentář
Téměř ideální Mary Poppins se snaží pomoci rodině Banksových s výchovou dětí - kouzelný svět, hravost, fantazie. Přehrávané herectví - vztahy mezi postavami jsou nejasné a neuvěřitelné - bez motivace. Kouzelné efekty létající chůvy dokážou zaujmout i dospělého diváka - excelentní provedení oživení Neleuse. Díky této inscenaci budete odcházet domů s pocitem štěstí, důležitosti rodičovství a hravosti dětí. K povedené inscenaci chybí pár kroků, přitom stačí jen chtít a rázem vše je možné.
Irena  100 %
(zadáno: 26.2.2013, počet hodnocení: 62)
přínosný / zajímavý komentář
Byla jsem nadšená, nedá se mu vytknout snad vůbec nic. Skvělé herecké
a pěvecké výkony, taneční čísla. A ze všech učinkujících sálá radost, nasazení. Nejlepší muzikál jaký jsem viděla.
Eva123  40 %
(zadáno: 25.2.2013, počet hodnocení: 147)
přínosný / zajímavý komentář
Inscenace je našemu prostředí naprosto cizí a učí nás obdivovat hodnoty, které nám ve skutečnosti nejsou blízké
Mortimer  100 %
(zadáno: 14.2.2013, počet hodnocení: 15)
přínosný / zajímavý komentář
(+2)
Tento muzikál jsem viděl ve skvělém provedení v Prince Edward Theatre v Londýně, proto jsem na něj šel v Brně s lehkou nedůvěrou, ale musím říct, že jsem byl nadšen. Překladem do češtiny získal nový rozměr a provedení je dokonalé. Asi to nejlepší, co lze v tomto žánru u nás vidět.
Guildenstern  90 %
(zadáno: 4.1.2012, počet hodnocení: 356)
přínosný / zajímavý komentář
(+1)
tohle se prostě musí vidět! krásný zážitek a všechny složky inscenace v obdivuhodném souladu. nejlepší muzikál, který jsem zatím viděl!
Honzy  100 %
(zadáno: 20.11.2011, počet hodnocení: 245)
přínosný / zajímavý komentář
(+1)
Kouzelný báječný muzikál pro celou rodinu.Bezvadná choreografie včetně stepu,ohromující scéna,výborné pěvecké i herecké výkony,orchestr šlape,výborný světelný desing,ohromující zavěrečný let Mary Poppins nad hlavami diváků.Zkrátka 100% show!Přimlouvám se k pořízení hudební nahrávky.
Janis  100 %
(zadáno: 28.4.2011, počet hodnocení: 252)
přínosný / zajímavý komentář
Nejsem vůbec obdivovatelem muzikálů a téměř je nenavštěvuji. Ale musím přiznat, že Mary Poppins v Městském divadle (my jsme v hlavních rolích viděli R. Coufalovou, D. Vitázka, M. Havelku) je skutečně profesionálním výkonem celého souboru. Vynikající byla scénografie, dětské herecké výkony, muzikál měl obrovský rytmus...
Skvělá - skoro se chce říci broadwayská - show. Pro mne opravdu velké překvapení. Celý pohádkový příběh (s přestávkou trval rovné 3 hodiny) si velmi užily i děti, kterých bylo v hledišti spoustu.
Candie254  100 %
(zadáno: 19.11.2010, počet hodnocení: 218)
přínosný / zajímavý komentář
Kouzelná inscenace, která je asi opravdu jedna z nejnáročnějších u nás. Velice mně zaujaly výkony všech Mary Poppins, velkou pochvalu si zaslouží některé děti a další protagonisté. Jedině ještě musím zmínit slečnu Andrewsovou v podání Lenky Bartolšicové - ta opravdu nemá chybu,je to role přímo pro ni. Opravdu ojedinělé představení, na které si opět ráda vyrazím.
Martina L.  100 %
(zadáno: 14.7.2011, počet hodnocení: 2)
přínosný / zajímavý komentář
(+1)
Dokonalý muzikál!!!
Sova.jan  90 %
(zadáno: 12.8.2019, počet hodnocení: 19)
Dave  100 %
(zadáno: 14.2.2019, počet hodnocení: 112)
Mohr  80 %
(zadáno: 23.11.2018, počet hodnocení: 64)
Davez  80 %
(zadáno: 15.10.2018, počet hodnocení: 56)
Svazák  80 %
(zadáno: 12.10.2018, počet hodnocení: 25)
JSimple  70 %
(zadáno: 25.3.2018, počet hodnocení: 28)
Krisglas  90 %
(zadáno: 26.12.2017, počet hodnocení: 65)
Aneta18  100 %
(zadáno: 13.12.2017, počet hodnocení: 59)
Sobticek  90 %
(zadáno: 17.5.2017, počet hodnocení: 47)
KatyO  90 %
(zadáno: 15.1.2017, počet hodnocení: 21)
Paya888  100 %
(zadáno: 29.12.2016, počet hodnocení: 299)
Lenka10  100 %
(zadáno: 19.12.2015, počet hodnocení: 94)
Sendy  100 %
(zadáno: 30.11.2015, počet hodnocení: 153)
Nyvon  100 %
(zadáno: 28.11.2015, počet hodnocení: 54)
Kytina  90 %
(zadáno: 16.11.2015, počet hodnocení: 164)
Galdve  70 %
(zadáno: 2.10.2015, počet hodnocení: 53)
Ems.  80 %
(zadáno: 7.3.2015, počet hodnocení: 36)
Katekatuli  70 %
(zadáno: 2.12.2014, počet hodnocení: 34)
Bez  90 %
(zadáno: 21.12.2013, počet hodnocení: 75)
Malaindianka  80 %
(zadáno: 12.12.2013, počet hodnocení: 56)
Marius  100 %
(zadáno: 9.8.2013, počet hodnocení: 28)
Daniela  90 %
(zadáno: 20.4.2013, počet hodnocení: 6)
Meg  70 %
(zadáno: 14.4.2013, počet hodnocení: 43)
Ivushka  90 %
(zadáno: 4.4.2013, počet hodnocení: 93)
Čiko  90 %
(zadáno: 19.3.2013, počet hodnocení: 840)
Evilmaggie  70 %
(zadáno: 5.3.2013, počet hodnocení: 26)
Martin21  100 %
(zadáno: 24.2.2013, počet hodnocení: 410)
Tootsie  100 %
(zadáno: 18.1.2013, počet hodnocení: 19)
Jirka Amos  100 %
(zadáno: 14.7.2011, počet hodnocení: 13)
Verena  100 %
(zadáno: 6.6.2011, počet hodnocení: 66)
Claire  60 %
(zadáno: 23.4.2011, počet hodnocení: 100)
Brouček  100 %
(zadáno: 20.3.2011, počet hodnocení: 81)
Tessee  90 %
(zadáno: 16.1.2011, počet hodnocení: 74)
Jan456  100 %
(zadáno: 1.1.2011, počet hodnocení: 205)
Bruky  100 %
(zadáno: 24.10.2021, počet hodnocení: 3)
Dohnec  100 %
(zadáno: 11.11.2012, počet hodnocení: 2)

Komentáře uživatelů nevyjadřují stanovisko redakce. Názory jednotlivých redaktorů nemusejí vždy vyjadřovat stanovisko celé redakce.