Blog uživatelů i-divadla

Lesní směs
vydáno: 13.5.2023, Emanuel Flame

V odpoledne 13/5/23 jsem se ocitl v Sherwoodu, kam se po válečném tažení uchýlí i Robin. Nemá se totiž kam vrátit! Proradný Šerif z Nottinghamu jej připravil o rodinu i majetek. Je spolčený s biskupem a zlou čarodějnicí, která má skromné výstupy, o to však vynikající intepretaci - Marie Křížová, díky!  Co dělat? Robin se spolčí s bandou. Tady se už děj rozpadá v jakési "pobejvání" v tlupě, spočívající ve výcviku, v bojích, půtkách, číhání. Robin se zde setkává s hrdou a tvrdou Lady Marianou, která jeho pomoc odmítá, a to i přesto, že Šerif ji chce za manželku. Robin a Mariana se nakonec do sebe zblázní. Musím napsat, že jsem se celkem v příběhu ztrácel.

Hloupé výstupy Slepého a Hluchého skřeta (Podhůrský, Tesařík) - dohadování, že jeden nevidí, druhý neslyší, a jejich Petr, nebo Pavel. Bylo mi za ně neuvěřitelně trapně. Překvapuje mě, že i po tolika letech zůstávají v díle nudné a trapné pasáže. Narážky na bukvice? C´mon, vždyť je rok 2023! Ještě jsme z toho nevyrostli? Nebo má být dílo odrazem doby vzniku? Přitom zábava v díle je - Komorná, nově Charlotte Doubravová či Will Scarlet - Filip Gröger. 

Škrty by určitě neškodily - ať jde o počet postav - Asiat? K čemu? Jen proto, aby i Komorná Kitty nalezla lásku? Nebo ať jde o délku díla.

Vyzdvihnout lze jistě pěvecké výstupy Robin - Jan Kříž , Mariana Michaela Tomešová! Neuvěřitelnou sílu měly sborové "chorály" - "Smeť prach", "Bůh ochraňuj krále", nebo "Kdopak je rytíř". Bavily mě rychlejší choreografie. Překvapilo mě řešení scény, avšak ve prospěch dlouhých zatmívaček.


Další články tohoto uživatele na blogu


Komentáře k tématu bloguPřidat komentář

Přidat komentář

Zatím zde není žádný komentář.