Divadlo NoD

Martin Komárek

Starý nácek - tragédie génia

Premiéra: 7.3.2010. Scéna: Petr Bakoš. Kostýmy: Pavla Michálková. Loutky: Pavla Špátová. Hudba: Lukáš Kuta. Režie: Martin Učík.


Hraný divadelní dokument jakéhosi soudního procesu ve věci svědomí a odpovědnosti umělce – génia. Projekt zkoumá příčiny, jež velikána literatury Knuta Hamsuna dovedly až k tragické konverzi k nacismu.


inscenace již byla stažena z repertoáru

Divadlo NoD
Hodnocení inscenace
Redakce
-
Uživatelé
77 %
Volby

Hodnocení

HODNOCENÍ UŽIVATELŮ:
Martin Učík 90 %
(zadáno: 22.10.2010, počet hodnocení: 1)
přínosný / zajímavý komentář
Vložil jsem cizí hodnocení, je to nefér, uznávám, ale tři roky přemýšlení a práce se nedá vymazat. Pan docent Humpál věc pochopil a připojil své "ano". Neznalost reálií není překážkou k pochopení uměleckého díla, pokud se dílo samo o ni neopírá. Kdo si stýská, že se nedozvěděl více o reálném životě K.Hamsuna, měl by se dovzdělat sám. Divadlo, jako vzdělávací ústav, fungovalo v době českého obrození a nyní již své kojence musí opustit.
Ucik 90 %
(zadáno: 22.10.2010, počet hodnocení: 1)
přínosný / zajímavý komentář
Doc. Mgr. Martin Humpál, Ph.D, vedoucí oddělení skandinavistiky na Ústavu germánských studií FF UK napsal:

Před shlédnutím představení Starý nácek - tragédie génia jsem se obával dvou možných extrémů: buď že hra bude příliš dokumentaristická a málo divadelní, nebo bude naopak natolik volnou fantazií, že bude příliš vzdálena životopisným faktům. Představení mě však velmi příjemně překvapilo... dále viz FB Starý nácek.
Jenda.matousek 50 %
(počet hodnocení: 321)
přínosný / zajímavý komentář

Komentáře uživatelů nevyjadřují stanovisko redakce. Názory jednotlivých redaktorů nemusejí vždy vyjadřovat stanovisko celé redakce.