Divadlo Radka Brzobohatého

Hračička

Premiéra: 22.6.2023
Překlad: Adam Novák. Výprava: Arbedesign. Hudba a režie: Lukáš Burian.
Napínavý thriller, který ukazuje hrozivou fyzickou převahu psychopata a hrůzu jeho oběti, lidskou schopnost uvěřit iluzím, stejně tak způsob, jakým se mohou věci nakonec vždy nečekaně obrátit. Ďábelský šílenec unáší krásné ženy, se kterými pak hraje psychologickou hru. Nikdy je však nezabíjí, ani neznásilňuje. Jeho trik vychází z maniakální potřeby zesměšňovat druhé a přivést je do kómatu. Z tohoto důvodu ho justiční systém ani policie nemůže obvinit z hrdelních zločinů, jen z ublížení na zdraví. To vše nakonec donutí neuroložku ošetřující všechny jeho oběti, vzít spravedlnost do svých rukou...
Divadlo Radka Brzobohatého
Hodnocení inscenace
Redakce
-
Uživatelé
69 %
6991000
Chci vidět - přidat do seznamu

Volby

Hodnocení (9)

HODNOCENÍ UŽIVATELŮ
Domi.Mac  40 %
21.9.2023 | 80 hodnocení
+ souhlasím
Hratelné. Začala bych tím, že jsem ve zdejším divadle neviděla žádnou inscenaci, která by mi nepřišla jako vyhozené peníze za nevkusnou zábavu. Hračičce jsem dala šanci, zda divadlo překročí v mých očích svůj standard. Překročil ho kvalitou textu, nikoliv však výpravou, ani režií, co neumětelsky splácala dohromady funkční thriller a hloupé vtípky. Atmosféra na křeč. Fanta je kvalitní muzikálový umělec, v činohře působí uměle, často muzikálově přehrává, není přirozený. Zrovna tak Vondráčková míru civilnosti na divadle znovu přestřelila. To, co ve Štěstí, vypadalo jako nadsázka a záměr, tady působí komicky jako povrchní předstírání. Škoda. 40%
Jackmartas  80 %
21.9.2023 | 103 hodnocení
+ souhlasím
Toto bylo opravdu úžasné. Kombinace napětí a humoru byla úžasná. Po celou dobu jsem byl zvědavý, jak to dopadne, a ten nečekaný zvrat mě opravdu dostal. Nevěděl jsem, jestli jsem si přál, aby se jejich láska byla opětovana nebo ne. Výkon herce Jana Fanty byl okouzlující, já jsem mu toho psychopata opravdu věřil.:)
Divadelník..  70 %
8.7.2023 | 65 hodnocení
+ souhlasím
Hra viděna o premiéru s R.Goščíkovou. Hrála skvěle.
Bylo by super vidět představení i s další herečkou.
Moc mi tam neseděl J.Fanta.
Hru doporučuji, zajímavé pojetí.
Pierre  80 %
27.6.2023 | 5 hodnocení
+ souhlasím
Vynikající thriller, kde režie respektuje žánr a prokládá chvíle hrůzy chvílemi uvolnění, aby hrůza následně víc vynikla. Herecky dokonalé ztvárnění psychopata Janem Fantou a jeho oběti Romanou Goščíkovou. Viděno při premiéře.
Medvědí princezna  70 %
26.6.2023 | 10 hodnocení
+ souhlasím
Hračička je dobrý. Nad vším ční výkon Jana Fanty. Jediné, co mě mrzí, je žánrová nesourodost.Raději bych si odnesla více mrazení v zádech než dobré nálady z povedených vtípků. Ale i tak to za to opravdu stojí.
Kateřina Vodáková  50 %
24.6.2023 | 173 hodnocení
+ souhlasím
Titul s potenciálem a méně častým tématem na jevištích, velká role pro talentovaného J. Fantu, ale příležitost k mrazivé hře se režijním uchopením bohužel nepodařilo naplnit. Text trpí sérií příliš nereálných situací a změn, hru zde shodilo zbytečné odlehčování. Opravdu není třeba do všeho šroubovat rádoby vtipné momenty a přehnaná gesta zdůrazňující jinou orientaci. Když už se konečně schylovalo k vážnosti a očekávané tenzi, tak vše tím komediálním balastem zase spadlo. Míra "zábavnosti" dnešní kultury devalvuje talent. Hračičce by prospělo civilnější hraní, více hudebního podkresu a také výraznější práce se scénou, ta je pohříchu statická.
Aperolka  80 %
23.6.2023 | 40 hodnocení
+ souhlasím
Velmi povedené představení, napínavé až do úplného konce. Až do poslední minuty jsem si netroufla odhadnout, jak to celé skončí. Jan Fanta zde byl naprosto dokonalý a uvěřitelný.
Petulda  90 %
26.6.2023 | 1 hodnocení
+ souhlasím
Byla jsem na premiéře a za mne excelovala herečka Romana Goščíková, její herecký výkon byl pro mne nezapomenutelným zážitkem. Každý pohyb, každé gesto bylo pro mne věrohodné. Neuvěřitelné střídání emocí a věrohodných emocí předvede jen herečka, která nestojí na jevišti poprvé, což bylo evidentní.
Pochvala patří také scéně. Vytknula bych snad jen, že místy nebylo hercům rozumět ale to může být soustředěním na premiéře. Představení doporučuji a půjdu ještě jednou.
LavinieCamui  60 %
2.7.2023 | 726 hodnocení

Komentáře uživatelů nevyjadřují stanovisko redakce. Názory jednotlivých redaktorů nemusejí vždy vyjadřovat stanovisko celé redakce.