Divadlo Broadway [muzikál]

Kleopatra

Premiéra: 22.2.2002. Obnovená premiéra: 11.9.2008. Scéna: Marek Hollý. Kostýmy: Roman Šolc, Ján Kocman. Choreografie: Ladislav Beran, Petr Nůsek A.R.G.O. Režie: Filip Renč.
Poslední uvedení: rok 2019.

obsazení 2014-2019:
Radka Fišarová / Kamila Nývltová / Alžbeta Bartošová, Daniel Hůlka / Marian Vojtko / Martin Pošta, Josef Vojtek / Marian Vojtko / Josef Vágner, Tomáš Trapl / Bohouš Josef / Ondřej Bábor, Martin Šemík / Petr Ryšavý, Linda Finková / Radka Fišarová / Alžbeta Bartošová, Lešek Semelka / Dušan Kollár, Juraj Bernáth / Peter Pecha, Zdenka Trvalcová / Alžbeta Bartošová / Lucia Molnárová, Josef Vágner / Jakub Kudrnáč / Petr Ryšavý, Linda Finková / Kristina Kloubková / Tereza Bílková / Alena Mihulová, Jan Kuželka / Zdeněk Dušek, Kateřina Matyášová-Stryková / Zuzana Pokorná, Věra Vodičková / Andrea Bařinková / Františka Stropnická / Tereza Bílková / Lucie Horčičková / Zuzana Pilná, Petr Ryšavý / Radim Pátek / Dominik Peřina / Michal Klohna / Marek Červinka / David Maule...
(původní obsazení:
Bára Basiková / Ilona Csáková / Monika Absolonová / Radka Fišarová / Kamila Nývltová / Gabriela Gunčíková, Martin Pošta / Jiří Helekal / Marcel Palonder / Marian Vojtko, Zbyněk Fric / Ján Slezák / David Uličník / Josef Vojtek / Marian Vojtko, Jan Apolenář / Tomáš Trapl / David Uličník / Bohouš Josef, Lešek Semelka / Antonín Moravec / Jan Gajdoš / Martin Skala / Martin Šemík / Petr Pečený, Linda Finková / Radka Fišarová / Markéta Zehrerová / Sylva Schneiderová / Alice Konečná, Lešek Semelka / Marcel Palonder / Antonín Moravec / Dušan Kollár / Jan Gajdoš, Jan Kalousek / Patrik Tenev / Juraj Bernáth / Alan Bastien / Martin Maxa / Ladislav Spilka, Zuzana Norisová / Zdenka Trvalcová / Sylva Schneiderová / Šárka Vaňková, Tomáš Trapl / Patrik Stoklasa / Jaromír Holub / Juraj Bernáth / Petr Poláček / Josef Vágner, Daniela Kolářová / Jana Švandová / Markéta Hrubešová / Linda Finková / Sylva Schneiderová, Vladimír Brabec / Zdeněk Dušek / Bořík Procházka / Vlastimil Zavřel / Jan Kuželka / Richard Genzer...)

Obnovená premiéra úspěšného muzikálu zpracovávající téma krásné egyptské královny Kleopatře, která se stala osudovou ženou v životě dvou slavných mužů – Julia Caesara a Marca Antonia.
Divadlo Broadway
Hodnocení inscenace
Redakce
46 %
Uživatelé
58 %
58551000
Chci vidět - přidat do seznamu
Volby

Hodnocení (60)

HODNOCENÍ REDAKCE:
Iva Bryndová 40 %
(zadáno: 5.10.2013, počet hodnocení: 263)
Lukáš Dubský 50 %
(zadáno: 6.4.2013, počet hodnocení: 847)
přínosný / zajímavý komentář
Viděno v TV záznamu. Přiznám se, že se mi ústřední píseň Teď královnou jsem já dost líbí. Ovšem jinak je to muzikál dost sterilní, který dolů srážejí nejen trapné promluvy bohů, ale hlavně odporně kýčovitá výprava (především videoprojekce). 45%
Helena Grégrová 50 %
(počet hodnocení: 1430)
přínosný / zajímavý komentář
Ten Had by tam vysloveně chyběl!!! ;)
Jiří Landa 50 %
(počet hodnocení: 2895)
Michal Novák 40 %
(počet hodnocení: 1067)
HODNOCENÍ UŽIVATELŮ:
RaB 10 %
(zadáno: 19.9.2020, počet hodnocení: 81)
přínosný / zajímavý komentář
Tahle inscenace má nejlepší léta už za sebou.
Bohužel malý prostor, stará scéna, naprosto kýčovitá výprava, kostýmy stejné - snad ještě z minulého století. Alžběta Bartošová je skvělá ale bohužel v této roli mě nezaujala. Výkon pana M. Vojtka tragický. Jen J. Vágner byl světlým momentem v temnotě. Nejtrapnější vložkou jsou promluvy bohů. Muzikál by chtěl opravdovou obnovu - tedy včetně obsazení, pak by to zas možná byla ona skvělá Kleopatra.
Současné uvedení mi spíš evokovalo parodii či travesti show (pakliže sedíte v první řadě, tak hercům vidíte pod kostým).
M217 50 %
(zadáno: 21.5.2020, počet hodnocení: 24)
přínosný / zajímavý komentář
Na muzikál jsem šel, jako na českou muzikálovou legendu a výprava a někteří herci tomu také odpovídali. Muzikál, jako celek poměrně fungoval, ale určitě by mu neuškodilo krácení. V hlavní roli Kleopatry talentovaná Betka Bartošová a dále průměrní čeští muzikáloví zpěváci.
Dingo 70 %
(zadáno: 3.1.2020, počet hodnocení: 12)
přínosný / zajímavý komentář
První a asi zároveň i nejlepší muzikál Michala Davida. Hudba i texty jsou oproti pozdějším Davidovým titulům velmi dobré. Co se týče dvojice bohů, chápu jejich význam, ale věřím, že bez laciných vtipů by byly jejich výstupy mnohem přijatelnější. Kamila Nývltová v roli Kleopatry předvádí poměrně kvalitní výkon (až na pár vysokých tónů), ostatní herci jí skvěle sekundují (Hůlka, Vojtko, Josef, Fišarová).
Xkraba 10 %
(zadáno: 11.5.2019, počet hodnocení: 12)
přínosný / zajímavý komentář
Pěvecké výkony hrůza, po většinou byli zpěváci mimo hudbu a hledali vůbec rytmus. Nemluvě o tom, že nebyl dozpíván snad jediný tón dokonce. Alžběta Bartošová jako Kleopatra hrozně "uječená" a Daniel Hůlka jako Cesar texty spíš odříkal než odzpíval. Maximální počet lidí v rámci jednoho okamžiku na jevišti byl snad jen 8 herců. Velké množství zbytečných videoefektů - promítání války, sexu atd. v rámci představení. Představení nedoporučuji ani svému nepříteli, zejména pokud bude v roli Octavie - herečka Lucia Bugalová - hrůza, děs.
Eliskas 90 %
(zadáno: 26.11.2018, počet hodnocení: 35)
přínosný / zajímavý komentář
95 %. Moje srdcovka.
Rejpalka 40 %
(zadáno: 24.6.2018, počet hodnocení: 96)
přínosný / zajímavý komentář
Jediný poslouchatelný muzikál od Mista Kýče. Původní verze byla jestě celkem koukatelná a plná v té době neokoukaných tváří (Absolonová, Stoklasa, Fric, Trvalcová) následně produkce vsadila na produkty reality show a šlo to dolů. Na dnešní dobu je to ale režijně zlo a projekce jsou dávno přežité i když v produkcích tohoto divadla to bez nich zjevně nejde.
MartinB 40 %
(zadáno: 30.5.2017, počet hodnocení: 57)
přínosný / zajímavý komentář
Těch 40 procent rozdělím asi následovně
- 10% Martin Šemík, který umí potvrdit, že z malých rolí udělá o několik čísel větší:)
- 10% Zdenka Trvalcová jakožto skvělá Octavie
- 10% Vojtek jako Marcus Antonius... Síla vůle Bohů byla neskutečná.
- 5% Trapl a Nývltová
- 5% company a režie
I když jsem se celkem těšil, dílo samotné mne zklamalo. Nejvíc asi Vojtko, který buď neměl svůj den nebo nevím.
NinadeL 50 %
(zadáno: 13.5.2017, počet hodnocení: 113)
přínosný / zajímavý komentář
Dosti bylo muzikálů Divadla Broadway, které se sobě podobají jako vejce vejci.
Ivulin 50 %
(zadáno: 7.5.2017, počet hodnocení: 43)
přínosný / zajímavý komentář
Hlavním mínusem bylo nazvučení, kdy hudba přeřvávala většinu zpěvu, u muzikálu teda dost na prd... Pak bych taky ubrala těch videoprojekcí. Ale jinak pěkné.
IHA55 50 %
(zadáno: 1.5.2017, počet hodnocení: 6)
přínosný / zajímavý komentář
Jedna z těch povedenějších věcí v divadle Broadway. Všichni dobře zpívají. Příšerně trapné dialogy bohů.
Pavel.Tomas 20 %
(zadáno: 27.1.2017, počet hodnocení: 117)
přínosný / zajímavý komentář
repriza 20.1.2017
DivadelniFan 60 %
(zadáno: 14.8.2015, počet hodnocení: 210)
přínosný / zajímavý komentář
Zlatá česká dobrá klasika. Vynikající Kleopatra Kamila Nývltová, překvapil nejlepší Caesar všech dob Daniel Hůlka (M. Vojtko by mohl ubrat ze svých rádoby vtípků) a nejlepší Rufius Peter Pecha, Trapl - klasika, Zdenička Trvalcová kouzelná, Linda Finková vynikající, to samé se dá říci o Sylvě Schneiderové, která s Janem Kuželkou tvořila doslova božské duo. Josef Vojtek mě jako Marcus Antonius zaujal velmi, v uvedení 2018 už méně. Martin Šemík jako Pothinus pobavil a Pepa Vágner předvedl svůj krásný hlas. Na tento muzikál se vždycky rád vracím.
Terez.ka 50 %
(zadáno: 25.4.2015, počet hodnocení: 33)
přínosný / zajímavý komentář
Poprvé jsem Kleopatru viděla v roce 2002 a od té doby ušla velký kus cesty, bohužel pro mě směrem k horšímu. Alžbeta je bezpochyby velmi šikovná (a pro mě o mnoho snesitelnější než Kamila), ale charisma, které by taková žena, jako Kleopatra, měla mít, jí schází (k čemuž ale může s věkem dozrát). K "hereckým" projevům Josefa Vojtka asi není třeba nic dodávat. Největším klenotem verze 2014 je ovšem nová taneční company, která je naprosto nesehraná, a někteří tanečníci většinu času vypadají, že vlastně úplně nevědí, co mají dělat. Je to škoda, dřív to opravdu bývalo o něčem jiném..
Divadelnik 50 %
(zadáno: 13.12.2014, počet hodnocení: 113)
přínosný / zajímavý komentář
První provedení muzikálu Kleopatry se nám líbilo o hodně více.
Anchy 80 %
(zadáno: 8.11.2014, počet hodnocení: 28)
přínosný / zajímavý komentář
S Absolonovou se mi muzikál líbil víc, Kamila mi z nějakého důvodu moc nesedí (pěvecky). Jinak pěkná hudba, kostýmy.. Dále se mi líbil Hůlka a Josef, i když na Trapla asi nemá.. Bavila jsem se.
Zelvous 60 %
(zadáno: 2.11.2014, počet hodnocení: 38)
přínosný / zajímavý komentář
Ale jo, leč jsem muzikálový svět ještě příliš nepochopila, Kleopatra byla na začátek dobrá volba. Nejsem příznivec zpívajících herců a hrajících slavíků, ale inu. Poznáme - li osud samotné Kleopatry, budeme - li obdivovat kostýmy a zaposlechneme - li se do krásné hudby, budeme odcházet spokojeni. Jen si já sama osobně musím zvyknout, že muzikál není divadlo, ale koncert. O Kleopatře se dá říct, že je to koncert s velkým K. I tak ve mě zbylo pár hlubokých momentů.
Nick 70 %
(zadáno: 31.10.2014, počet hodnocení: 46)
přínosný / zajímavý komentář
Poměrně zdařilá inscenace je typickým příkladem popové opery. Bylo by chybné poměřovat Kleopatru s klasickými muzikály. Na tomto poli by samozřejmě neobstála. Nicméně jako historická popová opera je to dle mého názoru v pořádku. Hudba výborná (škoda, že u dalších Davidových děl tomu tak není), texty nadprůměrné, režie obstojná, scéna a kostýmy vyhovující. Dějová linka občas trochu kostrbatá, ale budiž. V původním nastudování bych se nebál dát i 90 %, s postupem času se však zejména výkony neustále zhoršují a dnes je díky obsazení představení pro mě téměř nemožné navštívit.
Michalmalik 80 %
(zadáno: 18.9.2014, počet hodnocení: 6)
přínosný / zajímavý komentář
(+1)
Pro verzi a obsazení... viz DVD z roku 2002
R. Janouch 100 %
(zadáno: 11.4.2014, počet hodnocení: 14)
přínosný / zajímavý komentář
Tohle je prostě klasika. A kdo to nevidí, potřebuje brýle... Ale abych byl objektivní. Mě Klea už pomalu zevšedněla také - jenže až po 55. návštěvě!
Fedorocko 80 %
(zadáno: 25.2.2013, počet hodnocení: 561)
přínosný / zajímavý komentář
Viděli jsme dvakrát a vždy náramná spokojenost.
Nyvon 20 %
(zadáno: 23.3.2012, počet hodnocení: 54)
přínosný / zajímavý komentář
Hudebně je to samo o sobě dost nudné a s G. Gunčíkovou padá i to ostatní.
Honzy 50 %
(zadáno: 21.11.2011, počet hodnocení: 213)
přínosný / zajímavý komentář
Chytlavý titulni song "Ted královnou jsem já",ostatní pisně již méně zajimavé,absence živého orchestru bohužel muzikálu ubírá lepší hodnocení!!!
Eliska3 100 %
(zadáno: 28.4.2011, počet hodnocení: 11)
přínosný / zajímavý komentář
Skvělý!!! Moc se mi to líbilo. Obsazení skvělý, písně super... Co víc si přát?:)))
Jirkan 20 %
(počet hodnocení: 564)
přínosný / zajímavý komentář
Proč tak velké projekty na tak malém prostoru? Pak dochází k situacím, že herci kopou do světel, ach jo...
Markét J. 30 %
(zadáno: 5.3.2019, počet hodnocení: 1)
přínosný / zajímavý komentář
Muzikál Kleopatra byl velikým zklamáním, první polovina nudná, nezajímavá. Druhá polovina lepší, ale nikomu bych nedoporučila navštívit toto představení ani divadlo Broadway, jehož hlediště je velice špatně řešeno. Řady nejsou stupňovány a jakmile před vámi sedí vyšší osoby, musíte se nahýbat do stran aby jste něco viděli.
Lucinkapes 90 %
(zadáno: 4.12.2018, počet hodnocení: 5)
Iveta314 50 %
(zadáno: 3.12.2018, počet hodnocení: 21)
Munoz 70 %
(zadáno: 1.12.2018, počet hodnocení: 107)
MichaelaSlavikova 70 %
(zadáno: 8.11.2018, počet hodnocení: 24)
Simplyclare 40 %
(zadáno: 16.10.2018, počet hodnocení: 28)
Michalmusek 100 %
(zadáno: 7.7.2018, počet hodnocení: 224)
Sonnia 60 %
(zadáno: 9.3.2018, počet hodnocení: 10)
Deb 60 %
(zadáno: 29.1.2018, počet hodnocení: 24)
Terezajirickova 90 %
(zadáno: 1.10.2017, počet hodnocení: 37)
Intherestinger 50 %
(zadáno: 17.9.2017, počet hodnocení: 5)
Coward 80 %
(zadáno: 22.5.2017, počet hodnocení: 203)
LukasCitnar 50 %
(zadáno: 26.2.2017, počet hodnocení: 37)
Pavlamitrengova 80 %
(zadáno: 16.2.2017, počet hodnocení: 15)
Jakub 80 %
(zadáno: 2.1.2015, počet hodnocení: 8)
Kytina 70 %
(zadáno: 1.12.2014, počet hodnocení: 162)
Lumicinka 60 %
(zadáno: 21.3.2014, počet hodnocení: 15)
Chamyl 20 %
(zadáno: 4.3.2014, počet hodnocení: 22)
Salisbury 50 %
(zadáno: 21.10.2013, počet hodnocení: 114)
Togaf 40 %
(zadáno: 26.9.2013, počet hodnocení: 138)
SirThompson 100 %
(zadáno: 8.2.2013, počet hodnocení: 53)
PetiRe 70 %
(zadáno: 1.1.2013, počet hodnocení: 43)
Lautnia 70 %
(zadáno: 31.3.2012, počet hodnocení: 11)
Markét 60 %
(zadáno: 25.2.2012, počet hodnocení: 7)
Ahasver 30 %
(zadáno: 4.1.2012, počet hodnocení: 69)
Dave 60 %
(zadáno: 4.1.2012, počet hodnocení: 112)
Martin21 60 %
(zadáno: 31.12.2011, počet hodnocení: 347)
Hojojicek 70 %
(zadáno: 5.12.2011, počet hodnocení: 94)
Dubina 60 %
(zadáno: 19.6.2011, počet hodnocení: 144)
Čiko 30 %
(zadáno: 30.3.2011, počet hodnocení: 720)
Vedee 60 %
(počet hodnocení: 112)

Komentáře uživatelů nevyjadřují stanovisko redakce. Názory jednotlivých redaktorů nemusejí vždy vyjadřovat stanovisko celé redakce.