Činoherní klub

Sopranistky

Premiéra: 15.2.2019
předpremiéry od ledna 2019
Podle novely Alana Warnera „The Sopranos“. Překlad: Pavel Dominik. Scéna: Adam Pitra. Kostýmy: Ladislava Koukalová. Hudební aranžmá: Martin Lowe. Hudební nastudování: Sára Bukovská. Režie: Ondřej Sokol.
Poslední uvedení: únor 2020.
Britská adaptace skotského románu. Parta holek z dívčí školy se chystá vystoupit na sborové pěvecké soutěži, všechno se ale tak nějak začne vymykat. Věci se obrací lícem naruby, nahoře najednou může být dole, vlevo napravo, nic už neplatí a samospád událostí nejde zastavit. Něco jako hodně šílený karneval. Když tenhle večírek skončí, tam uvnitř se s tím stejně musí poprat každý sám...
14!  

inscenace již byla stažena z repertoáru

Činoherní klub
Hodnocení inscenace
Redakce
45 %
Uživatelé
59 %
kontroverzní inscenace (128.)
59381000
Hodnocení redakce
Helena Grégrová 40 %
Pavel Širmer 50 %
Volby

Hodnocení (37)

HODNOCENÍ REDAKCE
Helena Grégrová  40 %
23.10.2021 | 1687 hodnocení
Pavel Širmer  50 %
19.8.2019 | 2036 hodnocení
+ souhlasím
Text dramatizace na jednu stranu nese poselství, otevřeně a bez servítků nahlíží do dívčích pocitů a duší, vulgarismy v něm mají své místo. Režisér si však neporadil s jeho neuspořádaností, podstata je nezřídka zastřená, na jevišti jsme svědky chaosu. Hudební složka výborná, v tomto řešení ovšem nepřináší očekávanou nadstavbu. Inscenaci částečně zachraňují herečky svým zpěvem i nasazením. Podobný titul se v historii Činoherního klubu dosud neobjevil. Důraz na hudbu, dynamičtější práce s prostorem, nové tváře v obsazení. ČK potřebuje změnu a svěží vítr, nicméně výsledek této inscenace je přinejmenším sporný.
HODNOCENÍ UŽIVATELŮ
Valmez  100 %
18.3.2020 | 526 hodnocení
+ souhlasím
Musel jsem na poslední dvě uvedení, škoda, že jsem nebyl dříve.
Majakmp3  60 %
26.2.2020 | 35 hodnocení
+ souhlasím
Kontroverzní představení.
Na jedné straně precizní zpěv, hudba, kulisy a netradiční pojetí prostoru, kdy herci občas hrají ve dvou patrech nad sebou.
Na straně druhé kontinuální proud sprosťáren a lascivní humor, tak daleko za hranou vkusu, že by se červenal i ten nejotrlejší dlaždič. Rovněž by se mohlo zdát, že se jedná o veselý výlet patičky teenek z katolické školy, které vyrazí na pěveckou soutěž, kde se oddávají sexu, alkoholu a drogám. Jenže to má i druhou linku, jedné z holek se vrátila rakovina, druhá je v jiném stavu, další přišla na to, že je lesbička, .. zkrátka žádná sranda.
Lelka111  30 %
4.2.2020 | 19 hodnocení
+ souhlasím
Hodně podprůměrné představení, které ani výkony hlavních protagonistek nikam neposunuli. Písně i nápady nudné. Jediné, co představení drželo aspoň na hladině byla přítomnost Aleny Hladké.
Kviky  80 %
15.1.2020 | 21 hodnocení
+ souhlasím
Mě se hra líbila. Zpěv potom moc..
Začátek je pomalejší, a děj tolik nenavazuje, což se potom zlomí a pointa nastane.
Výtku a 20% dolů dám za mluvení do mikrofonu, kdy často není rozumnět. A stavbě pódia. Z balkónu opravdu není vidět na pódium vysunuté do předních řad..
Edna E  60 %
7.1.2020 | 28 hodnocení
+ souhlasím
Představení mi mile překvapilo, na základě ostatních hodnocení jsem očekávala daleko horší zážitek. Je vidět, že si již hra sedla, holky si to užívaly a je to pěvecky dobře zvládnuté. Měla jsem pocit jako na koncertě, kde spíš zpěvačky baví publikum. Pravda, že někdy šly texty za hranu, ale mnozí hodnotitelé by se divili, co se od školaček lze dozvědět v reálu. Chválím práci se světlem a schopnost režiséra vidět svět zase jinýma očima. Živá hudba představení přidává body. V alternaci jsem měla Bereniku Suchánkovou a Terezu Maškovou.
Ivo Železný  70 %
23.11.2019 | 282 hodnocení
+ souhlasím
Tvrdě realistický pohled tentokrát na šest holek z katolické školy, jaký bych čekal spíš od irského dramatika. Po pomalém rozjezdu tempo gradovalo až do konce, halt All´s Well that Ends Well, jak říkával jeden od sousedů. Rozhodně u nás velmi originální všecko. A navíc výborná scéna Adama Pitry včetně vizuálních efektů. Hluboký břichasklon nad invencí v takovém pidiprostoru.
Martin21  60 %
29.10.2019 | 462 hodnocení
+ souhlasím
...todle člověku buď sedne nebo ne. Pěvecky nejvýraznější A. Fialová. Herecky vyrovnané. V alternaci dále E. Burešová.
Hodnotím 65%
Veronika86  40 %
25.6.2019 | 18 hodnocení
+ souhlasím
Představení pro mě bylo bohužel trochu zklamáním. Linka děje působila zajímavě, ale byla utlumena spoustou zbytečných vulgarismů. Jinak oceňuji pěvecké a herecké nasazení všech mladých dam, zejména bych chtěla vyzdvihnout výkon Anny Fialové. Myslím, že po ubrání vulgarismů, zbytečné afektovanosti a křiku by se mohlo jednat o velmi povedené představení, ze kterého by diváci neodcházeli po přestávce.
LavinieCamui  30 %
20.6.2019 | 842 hodnocení
+ souhlasím
Dost nepovedené představení, sama hra se tváří jako coolness dramatika, ale ve skutečnosti je velice povrchní. Procenta dávám jen za zpěv dívek, horší to bylo až na výjimky s herectvím. A tolik přeřeknutí jsem už také dlouho neslyšela. Nepovedená scéna, která nedává smysl.
JirkaS  70 %
5.5.2019 | 368 hodnocení
+ souhlasím
Za mě tedy příjemné překvapení! Tahle partička mladých holek měla něco do sebe, a byť se může zdát děj jen jako jednoduchý sled scének o tom, kterak se pár puberťaček utrhne ze řetězu, ve výsledku je to fajn jízda, kterou jsem si užil bez známek nudy. Žádné hluboké poselství ani přesah se zde nekoná, je to prostě jen crazy záležitost s písničkama, které sice jsou zajímavé, ale narážejí na nevhodnou akustiku prostoru. Nazvučení mikrofonů totiž bylo příšerné, ale bohužel to asi lépe nešlo. Je to zkrátka něco jiného, co bych v Činoherním klubu nečekal, ale možná o to více mě to bavilo. /1.5.2019/
KlaMar  40 %
25.3.2019 | 25 hodnocení
+ souhlasím
35% za výkon Marty Dincingerové, scénografii a kostýmy. Jinak mě to vůbec nezaujalo. Repríza měla také velké problémy se zvukem.
Anah  80 %
18.2.2019 | 184 hodnocení
+ souhlasím
Anička Fialová mě překvapila svým komediálním talentem a Tereza Mašková předvedla, že si vítězství v Superstar opravdu zasloužila. Hra je slušná oddychovka i když těch vulgarismů bylo na mě už trochu moc.
Morbo  70 %
18.2.2019 | 6 hodnocení
+ souhlasím
Viděno na 1. repríze s E. Burešovou a B. Suchánkovou.
Zápory: Hra dramaturgicky nezapadá do ostatních počinů Činoheráku a fakt doufám, že to nový umělecký šéf nechce vést tímto směrem. Místy měl člověk pocit, že se dívá na Superstar. Když byly na scéně všechny holky najednou, bylo to nepříjemně uječený. Scéna je příliš malá, problém s tím měly herečky i bedňáci.
Klady: Holky opravdu skvěle zpívaj. Hrajou s obrovským nasazením a diváka prostě strhnou. Bavily mě i jejich vedlejší role, obzvlášť Berenika prokázala v chlapských kreacích velký komediální talent. Odcházela jsem s dobrou náladou.
Kirim  80 %
13.2.2019 | 19 hodnocení
+ souhlasím
Viděno na druhé předpremiéře a trochu zastrašena negativními komentáři jsem se bála na co to vlastně jdu. Ano vulgárností a sprostorou se tam nešetří, ale podle mne to není tak úplně prvoplánové a silný příběh najde a ocení. Holky byly perfektní Anička Fialová - luxusní a i ostatním patří obdiv. Díky :-)
Michalmusek  60 %
29.1.2019 | 318 hodnocení
+ souhlasím
Nová hra má podle mého názoru přilákat do divadla nové, mladší publikum. Hra je plná vulgarismů, tolik typické pro anglické autory, znázorňující mládež na okraji společnosti. Buď se může člověk koukat na hru jako na partu holek hledající sex, alkohol a zábavu, nebo jako na 6 holek, které mají každá své vlastní velké problémy a starosti a hodlají se tímto způsobem od nich alespoň na chvíli oprostit. Hra bude pro spoustu tradičních divadelních diváků těžko zkousnutelná, je totiž prostě úplně jiná. Nejvíce zde vyniká a pobaví Anna Fialová, a překvapením je i nová divadelní tvář Tereza Mašková.
Vaklav  10 %
29.1.2019 | 278 hodnocení
+ souhlasím
Podle tabulky váhám mezi 10-20%.
Sexuální perverze v Chicagu, Obludov, Děkujeme, že zde kouříte - to jsou představení, kde se vulgarismy nešetří. To píši, aby bylo jasno, že nejsem žádná měkota. Ale i sprostá slova, sexuální narážky atd. musí něco znamenat a přinášet aspoň něco do hry - zábavu, odlehčení nebo zdůraznění, správně dávkovaný šok.
Zde jsem přes nános hrubostí (nijak vynalézavých) nedohlédl smyslu. Nechutnost přebila vše, ani se mi nechce přemýšlet, co to mělo být.
Další námitky vůči scéně a nedotaženosti některých hudebních čísel ani nejsou důležité.
10% za poslední písně.
Michal1982  50 %
28.1.2019 | 167 hodnocení
+ souhlasím
První predpremiéra - holky to řádně rozjely!Škoda, že je činoherní klub tak malý a muzikanti se nevešli na pódium. Občas mi to všechno přišlo takové přezvučené, což mi v některých chvílích kazilo dojem,neb holkám nebylo moc rozumět. Songy Wild West Hero a Will you love me tomorrow vynikly nejvíc!Mou bránici nejvíc polechtala Anička Fialová, ale ostatní kolegyně z dívčího sboru jí zdatně sekundovaly.. Terka Mašková prima překvápko... Za čas půjdu vomrknout tuhle divokou jízdu zase!Každopádně tento kousek je spíš pro mladší publikum.
EVITKA  80 %
13.2.2019 | 2 hodnocení
+ souhlasím
1.předpremiéra - zajímavá hra. Určitě stojí za to nenechat se odradit drsným textem a slovníkem,vtipné, ale ne jen to,za drsný slovník je někdy schovaný strach a nejistota. Moc hezký vykreslené postavy a krásné písničky. Všechny holky to rozjely...a po několikátém opakování to bude jen lepší. Určitě zajímavé pro mladší publikum, ale nemyslím, že jen pro něj.
Oldavid  10 %
29.1.2019 | 2 hodnocení
+ souhlasím
Představení u kterého jsem našel sílu potlačit zvědavost jak příběh skončí a slušnost vůči účinkujícím- přestávka byl vhodný okamžik divadlo opustit.Titul není můj šálek kávy a neumím si představit čí by mohl být, možná krom adolescentů z diagnostických ústavů,feministek,případně terénních pracovníků a preventistů ze školství.(ti si pak můžou říct že ?u nás to je ještě dobré?)Uspořádáni jeviště, scény pro ČK příliš komplikované,nevhodné?pro diváka totálně diskomfortní,špatná zvukařina 10% z lítosti ke všem?píčám?které snaživě v této úchylárně účinkují a pochopením k jejich potřebě uplatnit se.
Gaba M  50 %
20.2.2024 | 57 hodnocení
Applejuice  80 %
7.1.2023 | 379 hodnocení
Beran-ek  70 %
13.11.2021 | 26 hodnocení
TKa11  50 %
29.10.2021 | 91 hodnocení
Jan@valek.eu  90 %
1.3.2020 | 19 hodnocení
Sendy  60 %
26.2.2020 | 153 hodnocení
Marlenin-zápisníček  70 %
26.2.2020 | 178 hodnocení
Nikki123  90 %
30.1.2020 | 170 hodnocení
Jewel  10 %
8.11.2019 | 21 hodnocení
Čiko  50 %
7.11.2019 | 1089 hodnocení
V.morava  50 %
6.11.2019 | 578 hodnocení
Xcepek  40 %
28.5.2019 | 668 hodnocení
Tintera.v  90 %
21.4.2019 | 88 hodnocení
The_Second  90 %
16.4.2019 | 37 hodnocení
Kuba_r  10 %
11.4.2019 | 100 hodnocení
Lucit  90 %
22.4.2019 | 3 hodnocení

Komentáře uživatelů nevyjadřují stanovisko redakce. Názory jednotlivých redaktorů nemusejí vždy vyjadřovat stanovisko celé redakce.