Národní divadlo [Stavovské divadlo]

Krvavá svatba

Premiéra: 16.3.2017. Překlad: Vladimír Mikeš. Dramaturgie: Ilona Smejkalová. Scéna: Jakub Kopecký. Kostýmy: Simona Rybáková. Hudba: Petr Kaláb. Režie: SKUTR (Martin Kukučka, Lukáš Trpišovský).
2:15 | Poslední uvedení: květen 2019 (v Praze), červen 2019 (na zájezdě).


Drama, ve kterém se folklór mísí s avantgardou, tradiční svět svateb a nedotknutelných obřadů s vášnivostí okamžiku a nezachytitelnou láskou. Nevěsta ví, koho si má vzít, a Ženich se na svatbu připravuje se vší vážností. Do jejich osudu však vstupuje Leonard a představy všech příbuzných se rozsypou jako domeček z karet...


inscenace již byla stažena z repertoáru

Anketa 2017 - redakční volba
nominace v kategorii Nejlepší inscenace
Petr Kaláb (Hudba) vítěz v kategorii Jiný umělecký počin
Národní divadlo
Hodnocení inscenace
Redakce
75 %
Uživatelé
66 %
66941000
Volby

Hodnocení (100)

HODNOCENÍ REDAKCE:
Iva Bryndová 90 %
(zadáno: 4.6.2018, počet hodnocení: 263)
přínosný / zajímavý komentář
Tohle je práce SKUTRu přesně podle mého gusta. Po výpravné, hudební (hudba mě naprosto nadchla) i choreografické stránce je to prostě skvělé a neuvěřitelně mě to bavilo. Moc se mi líbilo propojení s naším folklorem. A neměla jsem ani při nejmenším pocit, že by všechny tyto tvůrčí složky jakkoli upozadily příběh - ten fungoval naprosto dokonale a emoce na mě rovněž dýchaly velmi silně, a to od první scény. Z hereckého obsazení musím vypíchnout hlavně dámy - T.Medveckou, P.Štorkovou, T.Vilišovou, P.Beretovou, A.Fialovou a kromě nich pak R.Máchu jako mrtvého bratra a C.Kassaie.
Lukáš Dubský 60 %
(zadáno: 25.5.2017, počet hodnocení: 849)
přínosný / zajímavý komentář
(+1)
SKUTR jako obvyle stvořili vizuálně zajímavou podívanou, přičemž obrazová a zvuková stránka opět hrají větší roli než samotný text. Daří se vytvořit některé silné obrazy, nicméně hlavně v první polovině se inscenace dost vleče. Děj se zdá utopený v přemíře různých symbolů a ornamentů. Moravský folklór doplňující španělské rytmy mi nijak nevadil, ale ani hru nijak neobohatil. Z herců se daří T. Medvecké, tradičně zajímaví jsou i P. Štorková a R. Mácha. Přiznivci režijního stylu SKUTRů asi nebudou zklamání, ovšem třeba v Hradci vytvořilo toto režisérské duo zajímavější inscenace.
Jan Pařízek 80 %
(zadáno: 22.5.2017, počet hodnocení: 784)
přínosný / zajímavý komentář
Po všech stránkách zajímavé zpracování. Působilo to na mě trochu jako jakási Erbenova balada říznutá španělskými motivy. Ale funguje to velmi dobře, k tomu skloubení lidových písní a jižanských melodií zní překvapivě příjemně. Obecně audiovizuální složka, jak už je to u Skutrů obvyklé, zde hraje významnou roli a je hlavní hnací silou představení. Ale líbilo se mi třeba i pěkné využití motivu divokých a nezkrotných koní. I po herecké stránce není výtek, výtečná především P. Štorková, R. Mácha a T. Medvecká. Celkově mě to dokázalo vtáhnout a udržet v napětí až do konce. 77%
Pavel Širmer 70 %
(zadáno: 24.3.2017, počet hodnocení: 1606)
přínosný / zajímavý komentář
SKUTŘI na Lorcovu tragickou hru nahlédli z jiného úhlu. Váha slova omezena, důraz na hudbu a pohyb. Z textu zbylo spíše torzo, z autorovy sevřené atmosféry mnoho nezůstalo, místo toho se setkáme s povrchnějším přístupem k životu a lásce a touhou po zábavě či bezstarostnosti, což dnešní generaci více odpovídá a přináší hodnotnou výpověď. Promítnutí inspirace moravským folklórem přibližuje téma českému prostředí. Divák neznalý Lorcovy hry může tápat v některých souvislostech. Přestože část obecenstva inscenaci neocení, rozhodně si zaslouží respekt.
Helena Grégrová 70 %
(zadáno: 17.3.2017, počet hodnocení: 1431)
přínosný / zajímavý komentář
65 %. Moderní a dynamické audiovizuální pošušňání, opět duem SKUTR vypipláno a dotaženo do neotřelých jemných detailů, podmaňujících si divákovy smysly. Ladí i kostýmy Simony Rybákové a scéna Jakuba Kopeckého. Dějová linka mě ale bohužel nezasáhla emočně tak, jak jsem u tohoto silného příběhu očekávala, ty působivé obrazy ji místy přece jen poněkud topily a lehce i znepřehledňovaly. Škoda.
Anežka Hrebiková 80 %
(zadáno: 16.3.2017, počet hodnocení: 212)
přínosný / zajímavý komentář
Tak takový Lorca má v našich emočně chladných krajinách smysl!
Skutři si znovu vybrali surrealistický text a namísto prostého příběhu o lásce a nevěře opět sází na archetypy a suverénně v ND prezentují další vizuálně opojnou inscenaci o věčné dialektice dynamického mužského a stabilního ženského světa. Krásná jednoduchá scéna s využitím forbíny, light design na jedničku i tradičně nádherné, elegantní kostýmy Simony Rybákové. Velkou roli hraje vynikající hudba, i ta Madonna tu má svůj smysl. Herci jsou ukáznění a energičtí, jejich výkony jsou velmi vyrovnané. Velké nadšení.
HODNOCENÍ UŽIVATELŮ:
Maruš Staňková 30 %
(zadáno: 20.6.2019, počet hodnocení: 36)
přínosný / zajímavý komentář
Duu SKUTR opět vadil text, takže vznikl vizuálně módní spektákl, kde herci jsou jen nástroji a výtvarnými objekty.
Llydeb 70 %
(zadáno: 27.5.2019, počet hodnocení: 22)
přínosný / zajímavý komentář
O vášni, která zaslepuje. O krvi, která teče jak voda.
Kristián F. 80 %
(zadáno: 4.5.2019, počet hodnocení: 44)
přínosný / zajímavý komentář
Zapojení spodního jeviště, perfektní choreografická, hudební i scénografická stránka díla! Spojení folklóru s avantgardou spolu skvěle ladí. Souhlasím s rčením, že divák neznalý Lorcovy hry může postrádat zážitek z inscenace.
Ahor 90 %
(zadáno: 4.5.2019, počet hodnocení: 34)
přínosný / zajímavý komentář
I když člověk od začátku ví, jak příběh dopadne a děj se posouvá relativně velmi pomalu, díky scéně a hereckým výkonům famózní představení.
Marsden 80 %
(zadáno: 21.4.2019, počet hodnocení: 11)
přínosný / zajímavý komentář
Nedavno jsem videl luxusni Kytici, takze KS byla jasnou volbou k navsteve Stavovskeho. Vcera jsem videl predposledni uvedeni pred dernierou. Libila se mi scena, hudba, napeti, herci. Jsem rad, ze vidim ve svych skoro 40 letech novou generaci narodniho a doufam, ze se mnou budou starnout:) Nechybi mi vubec Donutil, Bares a ta jeho zena a par lidi co odeslo. Medvecka a Bouskova zahraji vsechno, ale co predvadi Storkova, Beretova a pro me hlavne asi nejvetsi objev Anna Fialova je dokonaly. At zije skutr, at zije nova krev:)
Studený Čumáček 70 %
(zadáno: 20.4.2019, počet hodnocení: 163)
přínosný / zajímavý komentář
repr. 20.4. 2019
75%
Je to jen chemie
Nevěsta ví, co je její povinnost, ale i co je vášeň. Ženich ví, že je třeba se ženit. A Leonardo chce milovat tak vášnivě, jako proudí žilami krev.
Skvělý Filip Kaňkovský (Leonardo), úžasná Pavlína Štorková (Nevěsta), dojímavá i vnitřně silná matka Ženicha (Taťána Medvecká), životy jiných procházející Smrt (Radúz Mácha) i Luna (Soňa Červená)... A že řešíte Ženicha (Patrik Děrgel)? Půl představení stráví jako štěňátko na maminčině klíně (prosím drbat na bříšku!), druhou jako půlmagor a paroháč, aniž by měl minimální možnost to ovlivnit...láska je svině.
Kuba_r 80 %
(zadáno: 11.4.2019, počet hodnocení: 100)
přínosný / zajímavý komentář
Pro mne jedno z nejlepších představení od SKUTRů!
Scrabble 90 %
(zadáno: 6.4.2019, počet hodnocení: 32)
přínosný / zajímavý komentář
Vše už bylo řečeno níže těmi diváky, kterým se představení taky líbilo. A vůbec mi nepřišlo, že by vizuální složka převyšovala tu dějovou nebo hereckou. Z mužských hereckých výkonů bych vyzvedla F.Kaňkovského. Naopak P.Děrgel nevýrazný, vůbec mi u něho nebylo jasné, proč si tu dívku bere ,chyběla jakákoliv vášeň.
Varan 60 %
(zadáno: 7.3.2019, počet hodnocení: 101)
přínosný / zajímavý komentář
Představení, ve kterém krásné vizuální zpracování malinko upozaďuje text jako takový. Líbilo se mi zajímavé použití spousty alegorií (citron, klubíčko, rtěnka), naopak moc se mi nezdála kombinace španělských motivů a moravského folkloru. Z herců mě nejvíce oslovily Taťjana Medvecká a Pavlína Štorková, Anna Fialová krásně zpívala, Soňa Červená mě jako Luna až děsila a Jana Boušková se poměrně často přeříkávala. Druhá polovina mě překvapila svým velmi krátkým trváním.
KSnow 70 %
(zadáno: 7.3.2019, počet hodnocení: 102)
přínosný / zajímavý komentář
Příběh sám o sobě zase tolik nezaujal a postavy byly poměrně ploché, a tak bylo těžké do jejich osudů nějak více emocionálně investovat, ale, jak je s tímto režisérským duem jistotou, audiovizuální složka diváky přenáší do naprosto odzbrojujícího fantaskního světa.
Sidl 50 %
(zadáno: 26.2.2019, počet hodnocení: 25)
přínosný / zajímavý komentář
Úplně mě to nenadchlo, děj byl velice nudný a místy nesrozumitelný. Herecké výkony průměrné a nikdo z herců nikterak nevyčníval...prostě za mě 50% a to ani nevím proč dávám tolik...možná za atmosféru krásného Stavovského divadla.
Cechoslovak 80 %
(zadáno: 20.2.2019, počet hodnocení: 72)
přínosný / zajímavý komentář
Režiséři vsadili především na vizuální prezentaci díla a kolektivní výkon. Obdivuhodná je práce s prostorem, který je ve Stavovském divadle asi dost problematický. Vizuálních vjemů je tolik, že z nich až trochu bolí oči a divák jen stěží pojímá všechny symboly a alegorie. Nejvíce si budu pamatovat změnu scény po přestávce a výstup paní Soni Červené. Takový patos se dnes jen tak nevidí, ale zde byl zcela na místě. Jedinou výtku mám k hudbě - mám rád moravský folklór i andaluské rytmy, ale toto byl opravdový hudební mišmaš.
Vaklav 60 %
(zadáno: 16.2.2019, počet hodnocení: 246)
přínosný / zajímavý komentář
Nemam zadny dalsi objev k jiz recenemu. Hodnoceni kolem 60% popisuji i muj pohled.
Nicmene mam takovy pocit, ze si predstaveni nebudu dlouho pamatovat, ale nektere obrazy a zpevy se povedly.
Vladimír Rogalewicz 20 %
(zadáno: 16.2.2019, počet hodnocení: 586)
přínosný / zajímavý komentář
Lukáš Dubský píše: "SKUTR...stvořili vizuálně zajímavou podívanou, ...obrazová a zvuková stránka opět hrají větší roli než samotný text ...hlavně v první polovině se inscenace dost vleče. Děj se zdá utopený v přemíře různých symbolů a ornamentů." Dodávám: Moravský folklór vadil, celá hudební stránka se zdála samoúčelnou. SKUTR vytvořili představení, které nejvíce připomíná režie E.F.Buriana z 50.let nebo "umělecky zpracované" folklórní písně, které se od rána do večera linuly z rádia, aby nahradily buržoazní kulturu. Silný Lorkův text v interpretaci SKUTRů nudí a diváka nezasáhne.
Koeman2 100 %
(zadáno: 26.11.2018, počet hodnocení: 133)
přínosný / zajímavý komentář
Takhle skloubit všechny divadelní složky jako jsou činohra, zpěv, hudební a pohybová složka, scéna, kostýmy, výprava a nebyl z toho laciný muzikál, umí jen SKUTŘi. Atmosféra španělské vyprahlé vesnice byla cítit ve vzduchu, ženy vzpomínající a toužící po mužích a muži po ženách. Tradiční obřady a moravský folklór se mísí se španělskou horkokrevnou mentalitou a ono to funguje na výbornou. Navíc skvělé herecké (nejen) výkony všech aktérů (Štorková, Děrgel, Kaňkovský, Medvecká, Prachař, Červená, Vilišová, Fialová, Rašilov,...). Dokonalý divadelní zážitek. Národní divadlo není žádná nudná klasika.
Nikki123 30 %
(zadáno: 12.11.2018, počet hodnocení: 148)
přínosný / zajímavý komentář
Zpracování této hry jsem vůbec nepochopila, na mě to bylo až moc moderní pojetí (hlavně ta zpívaná část, kdy jsem skoro ničemu nerozuměla). Mluvená část byla celkem dobrá, akorát mi to přišlo takové nedotažené, hodně věcí si musel divák domýšlet.
Cihla 50 %
(zadáno: 4.6.2018, počet hodnocení: 7)
přínosný / zajímavý komentář
Ztvárnění hry je pojato poněkud alternativně. Nemohu říct, že by se to nedalo vidět, ale rozhodně to nepatří mezi nejlepší inscenace, které jsme navštívili. První část je hodně zmatená, textu ve hře je relativně málo a divák se poněkud hůře orientuje. Druhá část nabrala na tempu. Herecké výkony jsou dobré, kostýmy a scéna zajímavá, takže za mě: "Neurazilo, ale nenadchlo".
Čiko 80 %
(zadáno: 23.4.2018, počet hodnocení: 724)
přínosný / zajímavý komentář
Když ctí Kukučka s Trpišovským žánr a materiál, může to dopadnout i takhle skvěle.. Přesto že jsem hru neznal, v ději jsem se orientoval dobře. Scéna, stylizace, kostýmy, hudba, samotné herectví - pro mě v ukázněné symbióze..
JirkaS 60 %
(zadáno: 7.4.2018, počet hodnocení: 231)
přínosný / zajímavý komentář
Činohra zde dostává na zadek na úkor pantomimy a oživlých obrazů (což je ale u dua SKUTR zvykem). Nejedná se o špatné uchopení, jen je to jiné a do scény útěku Nevěsty s Leonardem nudné a zdlouhavé. Jen díky dramaturgickému úvodu a tomu, že to nebyla má první Krvavá svatba, jsem se relativně snadno orientoval v dění na jevišti. Z herců u mě vyniká T. Medvecká a S. Rašilov. Tvůrci bohužel škrtali v textu natolik, že pohnutky řady postav jsou nejasné, a tak třeba P. Děrgel, který jinak patří k do mé TOP3 herců, zde zapadá do průměru. I přes určité rozpaky jsem ale relativně spokojen, /5.4.2018/
Marsed 80 %
(zadáno: 20.3.2018, počet hodnocení: 148)
přínosný / zajímavý komentář
Svěží inscenace, kde scéna, kostýmy, hudba hrají velkou roli. Herecké výkony všech velmi vyrovnané.
Blumarik 70 %
(zadáno: 19.3.2018, počet hodnocení: 239)
přínosný / zajímavý komentář
Vizuálně velmi povedené představení, příjemná hudba, choreografie i scénografie. Příběh naopak velmi zjednodušený, ale ve své podstatě to nevadí. Divák se může zabavit rozborem různých symbolů. Z herců zaujme Štorková a Medvecká. Děrgel slabší.
Juagustin 50 %
(zadáno: 26.2.2018, počet hodnocení: 11)
přínosný / zajímavý komentář
Scéna i kostýmy dobré, scénář i herecké výkony taky, ale přesto mi představení úplně nesedlo, nevím, bylo to na mě trochu moc alternativní či co...
Coward 90 %
(zadáno: 22.1.2018, počet hodnocení: 203)
přínosný / zajímavý komentář
Procenta strhávám za málo využitou scénu - pár rekvizit mě rozhodně nemůže uspokojit, scéna je pro mě při hodnocení dost zásadní. Ale jinak jsem velmi spokojen, hru jsem kdysi četl, ale už jsem si ji příliš nepamatoval. Jsem proto rád, že jsem ji mohl vidět. Plusem rozhodně je i režie tandemu SKUTR.
Freebird 60 %
(zadáno: 3.1.2018, počet hodnocení: 50)
přínosný / zajímavý komentář
Pěkná scéna a hudba, působivé obrazy. Ale jako celek to u mě nefungovalo. Nudil jsem se.
Valmez 90 %
(zadáno: 18.12.2017, počet hodnocení: 204)
přínosný / zajímavý komentář
Skvělá hudba a výkony všech účinkujících.
Ba-jo 80 %
(zadáno: 24.9.2017, počet hodnocení: 212)
přínosný / zajímavý komentář
Prvních několik minut jsem se cítil trochu ztracen, ale pak, po pár minutách hra rozkvetla do nádherné vizuálně-hudební podívané, která i přes škrtání v textu neztratila nic ze svého poselství. Herecky (bez zbytečného patosu a přehrávání) i režijně velmi nápaditá a do posledních detailů dovedená inscenace, která rozhodně patří na prkna Národního divadla 21. století.
Michvon 60 %
(zadáno: 31.5.2017, počet hodnocení: 175)
přínosný / zajímavý komentář
Vizuálně skvělé. Scéna, kostýmy, choreografie super. Hudba mi trochu lezla krkem. Herci neměli příliš co hrát. I tak zaujaly Medvecká, Štorková. Forma trochu předčila obsah.
Adaben 60 %
(zadáno: 26.5.2017, počet hodnocení: 45)
přínosný / zajímavý komentář
Zajímavá hudba, vizuálně určitě pěkná scéna, hecům asi také těžko něco vytýkat, ale tak nějak představení na efekt, ne vtáhnutí do děje, do postav, do příběhu, škoda.
Mandevillek 70 %
(zadáno: 26.5.2017, počet hodnocení: 42)
přínosný / zajímavý komentář
Dobrá záležitost, ale začínám mít pocit, že mě SKUTR už ničím nepřekvapí (což je škoda, protože se chystám na Racka a bojím se) - recyklují se zde prvky, které již známe, tj. mrtví zůstávají na scéně (i když mi to přišlo velmi vhodné, takové "španělské" :)), jsou zde fragmenty stromů, zrcadla... Skvělé ženské výkony (paní Červená, paní Medvecká, role děvčátka... kdyby mi někdo říkal, že tam bude píseň od Madonny, tak bych se hrozil, ale velmi se to tam hodilo. Perlička: den před tím jsem byl v Hradci na Figarově svatbě, také svatba, odehrává se ve Španělsku... a v hlavní roli P. Štorková :)
PavelK 80 %
(zadáno: 25.5.2017, počet hodnocení: 197)
přínosný / zajímavý komentář
(+1)
Skvělá moderní inscenace, která díky SKUTRům dosahuje kvalit světového divadla. Vynikající souhra režie, herců, pohybu, hudby, scény, světel... Škoda jen pomalejšího rozjezdu. Medvecká, Štorková, Děrgel, Fialová skvělí, Radúz Mácha na své premiéře (záskok) dobrý, vyloženě mne nezaujala Tereza Vilišová. Nejvíce ovšem zamrzelo vlažné přijetí diváků, Češi umění prostě nedokáží docenit ani v ND. Koukat na znuděné tváře lidí v lóžích je opravdu smutné.
Denisa H. 80 %
(zadáno: 4.5.2017, počet hodnocení: 302)
přínosný / zajímavý komentář
(+1)
Vizuální zážitek! Nádherná scéna, zajímavá a padnoucí hudba. Příběh jednoduchý, ale neobyčejně vyprávěný. Paráda.
Honzy 50 %
(zadáno: 3.5.2017, počet hodnocení: 213)
přínosný / zajímavý komentář
(+1)
KRVAVÁ SVATBA F.G.Lorca v režii SKUTRu ve Stavovském divadle staví na vizuálním efektu, ovšem herectví se nějak nekoná.Režiséři sice umně skládají mozaiku krvavé balady, ale za srdce Vás to nechytí.Chybí hlavně emoce. Celý herecký soubor se snaží, ale výsledkem je hlavně vizuální stránka inscenace, což je vskutku málo.Za pozornost stojí herecké umění Soni Červené (91) v epizodní roli mrtvé matky.Škoda, od režisérské dvojice Kukučky+Trpišovského, bych čekal více nápadů a hlavně té činohry. Repríza 30.4.2017 odpol. Hodnocení 50%.
Jirkan 80 %
(zadáno: 1.5.2017, počet hodnocení: 564)
přínosný / zajímavý komentář
(+1)
30.4.2017, 18.9. 2017: Podařený Skutrovský kousek. Výtvarné a hudební pojetí má prim. Velmi zajímavě pracují s folklorikou (španělskou nebo tou nám bližší). Užíval jsem si, jak celá skládačka funguje. Je to kolektivní práce, nikdo nevyčnívá a všichni mají prostor. Můžeme vést debatu o tom, do jaké míry byl Lorca zachován. Někteří asi mají problém s tím, že je to činohra a moc se tam nemluví (alespoň tak to znělo o přestávce a po představení). Proč se zahlcovat slovy, ty nám ve velké míře dávají seriály v TV. Užijte si tu poezii na jevišti, je to zážitek a jeden z velmi podařených kousků v ND.
Irena7 80 %
(zadáno: 17.4.2017, počet hodnocení: 26)
přínosný / zajímavý komentář
Celkový dojem - krása. Hudba, kostýmy, herecké výkony. Toto představení není pro každého, ale kdo má rád poetiku Skutrů určitě si přijde na své.
Monulinka 80 %
(zadáno: 4.4.2017, počet hodnocení: 386)
přínosný / zajímavý komentář
(+1)
Další audiovizuální bonbónek v podání dua SKUTR. Tentokrát mi ale i přes neznalost předlohy, minimum textu a značné použití metafor přišel děj jasný a čitelný. Úžasné je uchopení hudební složky, která naznačuje, že podobný příběh se může odehrát kdekoliv a kdykoliv. Herecky dobrá kolektivní práce. Vytknout můžu příliš dlouhou první část, kdy i tempo místy kolísalo. Jinak velká spokojenost. Děkuji také ND+ za stále častější doprovodné akce, které umožňují lépe pochopit a přijmout tvůrčí záměr.
Eviik 80 %
(zadáno: 31.3.2017, počet hodnocení: 288)
přínosný / zajímavý komentář
Z výtvarného, hudebního (kdo by řekl, že je možné zkombinovat španělské, moravské a moderní písně a že to vůbec nezní špatně?) a choreografického hlediska jde opravdu o nádherné představení. Příběh je trochu upozaděn, a tak motivace některých postav není zůstávají nevysvětlené. K pochopení některých symbolů mi pomohla účast na dramaturgickém úvodu a diskusi s tvůrci po představení, takže děkuji Národnímu divadlu za tuto možnost.
Michkyse 50 %
(zadáno: 30.3.2017, počet hodnocení: 100)
přínosný / zajímavý komentář
(+1)
Rozporuplná inscenace. Vizuální a hudební dojmy skvělé (kde jinde uslyšíte moravský folklor, španělské flamenco a Madonnu dohromady?), oceňuji složitost nazkoušení takové inscenace jako strojku, kde musejí všechny složky do sebe bezchybně zapadat, nicméně po dějové stránce to bylo dvouhodinové "nic", a to i přes řadu vydařených hereckých výkonů - již osvědčená dvojice Pavlína Štorková a Patrik Děrgel byla dobrou volbou, i když de facto opakují podobné role jako v Manon Lescaut, nespřesvědčil mě Filip Kaňkovský a pánové Prachař a Rašilov. Možná by hře pomohlo zkrácení a hraní bez přestávky.
Lucilla 80 %
(zadáno: 29.3.2017, počet hodnocení: 214)
přínosný / zajímavý komentář
Kdo se boji, nesmi do lesa. Takze se toho vyssiho hodnoceni bat nebudu a pujdu do nej. Vizualne naprosto krasne predstaveni, emocne velice silne. Ackoli text byl hodne proskrtany, i to co nebylo receno, vypovidalo o mnohem. A co zaslouzi mozna nejvetsi pochvalu - odvaha s kombinaci hudby. Herecke vykony velmi vyrovnane, mozna trochu cnela P.Storkova a T.Vilisova. Inscenace asi ne pro kazdeho, ale za sebe mohu jen doporucit. Navic jsme pri setkani s tvurci po predstaveni zazili rezii v primem prenosu, za to velke plus :-D
J.anek 60 %
(zadáno: 29.3.2017, počet hodnocení: 320)
přínosný / zajímavý komentář
Vizuál k inscenaci sliboval - zdá se mi - něco úplně jiného. Viděl jsem vycizelovaný, v jistém smyslu dokonalý tvar, ale chyběl mu život, neproudila v něm krev. Dokonalý šperk za sklem vitríny. Tolik energie, ale ke mně do deváté řady nedoputovala. Marně hledám, kde je chyba. Lorcu mám rád, SKUTRy mám rád, herci důsledně dodržovali zvolenou stylizaci - aby ne, když na ně páni režiséři dohlíželi z lóže. A přece jsem odcházel nezasažený. Všechny emoce mě míjely. Jako by mi tentokrát nebylo dovoleno vstoupit.
AliV 80 %
(zadáno: 24.3.2017, počet hodnocení: 92)
přínosný / zajímavý komentář
Chápu, že asi neuchvátí všechny, ale na mě Krvavá svatba svým pojetím velmi zapůsobila, ať už se jedná o zpomalené obrazy soubojů, hudební provedení či archetypální zobrazení mužů a žen v pohybových variacích. Vynikají především Taťjána Medvecká, Pavlína Štorková a Anna Fialová.
Antioch 50 %
(zadáno: 24.3.2017, počet hodnocení: 149)
přínosný / zajímavý komentář
repríza 23.3.2017
Kateřina Vodáková 80 %
(zadáno: 24.3.2017, počet hodnocení: 105)
přínosný / zajímavý komentář
(+1)
Bez váhání stojí za vidění. Moje první inscenace od věhlasného SKUTRu. Tak závidím lidem z HK, že mohou chodit na jejich inscenace!!! Doufám, že ND uvede další hry. Úchvatná podívaná - herecky, scénograficky i hudebně. Hudební složka mě pohltila. Skvělý nápad se spodním jevištěm, bavilo mě velké množství jinotajů (klubko, rtěnka, citrony...) a vybroušená pohybová stránka vše jen umocnila. Nazkoušet tuto hru musel být masakr, kloubouk dolů. Tradičně vynikající pánové P. Děrgel, R. Mácha a P. Štorková, mile překvapila A. Fialová (zejména pěvecky). Neseděl mi F. Kaňkovský. Celkově BRAVO!
Bethrezen 30 %
(zadáno: 22.3.2017, počet hodnocení: 51)
přínosný / zajímavý komentář
(+1)
Další věc která se nevydařila. Je to sice vizuálně pěkné, ale právě to naprosto zabije text samotné hry. Výborná je paní Medvecká, ale to se bohužel o ostatních říci nedá. Celé představení působí chaoticky a přeplácaně. Naprosto mimo je smíchání moravských lidovek se španělskými rytmy. Působí to, jako by se režie nemohla rozhodnout a proto tam nechala oboje. Celkově obrovské zklamání. Čekal jsem od pánů Kukučky a Trpišovského mnohem víc. I přes to všechno je to jednou z lepších inscenací ND v poslední době - bohužel.
Slavek53 80 %
(zadáno: 20.3.2017, počet hodnocení: 75)
přínosný / zajímavý komentář
Nádherná, vzrušující a místy nepřehledná divadelní podívaná. Zážitek.
Hoolek 80 %
(zadáno: 18.3.2017, počet hodnocení: 29)
přínosný / zajímavý komentář
... a střípky zmatku se najednou začaly seskupovat ... až nakonec vytvořily pomník fantazii, lidské vášni, divadlu - zrak přecházel, hudba zněla, hormony tekly proudem ...
Národosolsobě 70 %
(zadáno: 18.3.2017, počet hodnocení: 294)
přínosný / zajímavý komentář
'make gender stereotypes great again', jak jinak, ale v té nádheře a vynalézavosti na to člověk přístoupí, že.
no a kdybych měl pocit, že lidová píseň každou třetí minutu mě navrací k nezčeřenému zřídlu autentického lidství, 'archetypálnímu' bytí a samotné esenci mé existence, dal bych ještě o 10% víc - ale nemám.
Mates4444 70 %
(zadáno: 12.5.2018, počet hodnocení: 2)
přínosný / zajímavý komentář
Vlastně..JO! Hezká scéna, emoce. Čitelný příběh, ovšem krásně zahraný. Vyzdvihl bych hudbu, odvahu.
Step 80 %
(zadáno: 28.6.2017, počet hodnocení: 3)
přínosný / zajímavý komentář
Velmi milé překvapení. Režii bych zde dal 99 % - takto nápaditá, originální a přitom vkusná adaptace staršího kousku se jen tak (tím chci naznačit, že aktuálně možná nikde jinde:-) nevidí. Propojení naší folklorní hudby, španělských rytmů a ryze popových písní skvěle ladí s nadčasově pojatým provedením příběhu. Mezi herci stojí za zvláštní zmínku standardně skvělá Taťjana Medvecká, Pavlína Štorková a rovněž Soňa Červená.
Colette 50 %
(zadáno: 9.5.2017, počet hodnocení: 2)
přínosný / zajímavý komentář
Pro tuto inscenaci platí víc než kdykoli jindy "čeho je moc, toho je příliš". Nesnesitelně dlouhá hudební intermezza zcela potlačují stoupající napětí, vlastně zcela ničí dynamiku příběhu. Všímala jsem si reakce publika, méně poučený divák vůbec do přestávky netuší, co se vlastně na jevišti odehrává. A přeplácaná hudba čtyř žánrů tu nejistotu podtrhuje. Scénická hudba P.Kalába ladí s příběhem, pak se ale, netuším proč, přidá moravský folklór a korunu tomu nasadí odkazy na historii pop music. Režie se asi domnívá, že obyčejný osudově přímočarý příběh bychom bez toho cirkusu nepochopili.
Gaja 60 %
(zadáno: 27.10.2019, počet hodnocení: 43)
Doucha 0 %
(zadáno: 17.7.2019, počet hodnocení: 45)
Lucas89 60 %
(zadáno: 4.5.2019, počet hodnocení: 23)
BlackAngel 70 %
(zadáno: 22.4.2019, počet hodnocení: 22)
Halirova.jana 70 %
(zadáno: 22.4.2019, počet hodnocení: 76)
KlaMar 50 %
(zadáno: 25.3.2019, počet hodnocení: 25)
Sendy 70 %
(zadáno: 22.3.2019, počet hodnocení: 153)
MicRuz 90 %
(zadáno: 28.2.2019, počet hodnocení: 17)
LilianaVess 70 %
(zadáno: 17.2.2019, počet hodnocení: 84)
Kosan 60 %
(zadáno: 9.12.2018, počet hodnocení: 186)
Munoz 80 %
(zadáno: 1.12.2018, počet hodnocení: 107)
Dajcik 70 %
(zadáno: 25.11.2018, počet hodnocení: 196)
MichaelaSlavikova 60 %
(zadáno: 8.11.2018, počet hodnocení: 24)
Katkrau 60 %
(zadáno: 19.9.2018, počet hodnocení: 45)
Monday 40 %
(zadáno: 20.6.2018, počet hodnocení: 31)
Lapte 10 %
(zadáno: 20.5.2018, počet hodnocení: 30)
Andreasarovcova 20 %
(zadáno: 19.4.2018, počet hodnocení: 11)
MarekLinhart 80 %
(zadáno: 19.3.2018, počet hodnocení: 152)
Katarina16 80 %
(zadáno: 11.3.2018, počet hodnocení: 25)
LucieSykorova 80 %
(zadáno: 15.2.2018, počet hodnocení: 130)
Pepa Franta 60 %
(zadáno: 28.1.2018, počet hodnocení: 6)
Hacko 90 %
(zadáno: 28.1.2018, počet hodnocení: 55)
MISA2604 60 %
(zadáno: 21.1.2018, počet hodnocení: 14)
Marťus 60 %
(zadáno: 20.1.2018, počet hodnocení: 82)
Plšík 50 %
(zadáno: 7.12.2017, počet hodnocení: 509)
Dramaholik 80 %
(zadáno: 7.12.2017, počet hodnocení: 120)
Step.zuzana 60 %
(zadáno: 7.12.2017, počet hodnocení: 57)
Rita H. 80 %
(zadáno: 24.11.2017, počet hodnocení: 14)
Alcha 80 %
(zadáno: 19.11.2017, počet hodnocení: 105)
Graiv 80 %
(zadáno: 13.11.2017, počet hodnocení: 105)
Suzana 40 %
(zadáno: 19.10.2017, počet hodnocení: 267)
Zizkov 90 %
(zadáno: 11.10.2017, počet hodnocení: 18)
Mari. 90 %
(zadáno: 3.10.2017, počet hodnocení: 14)
Klob 90 %
(zadáno: 28.9.2017, počet hodnocení: 128)
Petr.trep 70 %
(zadáno: 28.6.2017, počet hodnocení: 157)
Gaspoda 60 %
(zadáno: 26.5.2017, počet hodnocení: 53)
Unionboy 70 %
(zadáno: 6.5.2017, počet hodnocení: 217)
Kytina 50 %
(zadáno: 5.5.2017, počet hodnocení: 162)
Lovin 80 %
(zadáno: 4.5.2017, počet hodnocení: 208)
Andro 20 %
(zadáno: 19.4.2017, počet hodnocení: 46)
Zzajic 60 %
(zadáno: 17.4.2017, počet hodnocení: 56)
Justina 70 %
(zadáno: 25.3.2017, počet hodnocení: 77)
Weller 70 %
(zadáno: 20.3.2017, počet hodnocení: 56)
Tomashewk 70 %
(zadáno: 22.4.2018, počet hodnocení: 3)
Zluta_kachnicka 90 %
(zadáno: 11.3.2018, počet hodnocení: 3)

Komentáře uživatelů nevyjadřují stanovisko redakce. Názory jednotlivých redaktorů nemusejí vždy vyjadřovat stanovisko celé redakce.