Blog uživatelů i-divadla

Láska a peníze. Láska nebo peníze? Peníze!
vydáno: 11.2.2014, Majakmp3

   Brilantně zahraná depresivní tragédie o tom, že láska neexistuje a hybnou silou světa jsou peníze.
 Příběh se točí okolo mladé dvojice, ona je shopaholička, on je bývalý učitel a čerstvě propuštěný makléř, jehož největší životní touhou je nové Audi.
   Hra je podána v retrospektivním stylu, tedy příběh je vyprávěn od konce k začátku. Jednotlivé obrazy jsou vylíčeny se surovou zoufalostí a beznadějí. Konec představení se snaží otupit silně depresivní vyznění tím, že „on“(David) ji požádá o ruku a „ona“(Jess) odpoví ano. Ale ani to nemůže diváka příliš ukolébat, díky obrácenému pořadí vyprávění totiž již od začátku víme, že „ona“(Jess) spáchá sebevraždu a „on“(David) ji pro jistotu ještě „dorazí“. 
Představení trvá přibližně 90 minut a režisér moudře nezařadil přestávku, zde by totiž jistě platilo ono Cimrmanovské: „Nedělat přestávku, jinak utečou!“ - Já bych o tom rozhodně uvažoval.
    Představení je, dle mého soudu, pouze pro silné nátury a psychicky slabším jedincům může přivodit újmu. Přesto, že herecké výkony všech představitelů byly famózní, tak se mě hra neoslovila a podruhé bych na ní nešel!

PS: Nenechte se zmást první větou v popisu hry! „Krutá komedie současného britského autora je o lásce v mnoha jejích podobách.“ Krutá – rozhodně ano. Komedie – ani náhodou. Je o lásce – tak lásku v této hře rozhodně nehledejte!


Další články tohoto uživatele na blogu


Komentáře k tématu bloguPřidat komentář

Přidat komentář

Zatím zde není žádný komentář.