Činoherní klub

Babyboom

Premiéra: 9.12.2022 | 1:25x
Překlad a dramaturgie: Kateřina Popiolková. Scéna: Adam Pitra. Kostýmy: Katarína Hollá. Hudba: Xavier Baumaxa, Milan Pastyřík. Režie: Ondřej Sokol.
Tragikomedie slovenské dramatičky z prostředí porodnice, která nabízí sondu do prostředí, jež by z principu mělo být především radostné a šťastné, ale ne vždycky tomu tak je. Dvacátý pátý prosinec, porodnice, tři páry v očekávání. Emoce by se daly krájet. Jediná zdravotní sestra, která se zdá být o Vánocích na oddělení přítomná, vytváří místo klidu ještě větší chaos. Matky se strachují, těší, fyzicky trpí. Otcové volí vlastní taktiku – někdo panikaří, jiný popíjí, další flegmaticky čeká na „výsledek“. Děti však zmatek a napětí nijak nezajímá a nebojácně se derou na svět. Tedy skoro všechny...
14!    
Činoherní klub
Hodnocení inscenace
Redakce
76 %
Uživatelé
64 %
náš tip
Tip od redaktorů: Iva Bryndová, Lukáš Dubský, Anežka Kotoučová, Helena Grégrová, Jan Pařízek  Tip od redaktorů: Iva Bryndová, Lukáš Dubský, Anežka Kotoučová, Helena Grégrová, Jan Pařízek  Tip od redaktorů: Iva Bryndová, Lukáš Dubský, Anežka Kotoučová, Helena Grégrová, Jan Pařízek  Tip od redaktorů: Iva Bryndová, Lukáš Dubský, Anežka Kotoučová, Helena Grégrová, Jan Pařízek  Tip od redaktorů: Iva Bryndová, Lukáš Dubský, Anežka Kotoučová, Helena Grégrová, Jan Pařízek
64451000
Chci vidět - přidat do seznamu
Termíny představení
18.9.St19:30vstupenky
25.9.St19:00Městské divadlo Mladá Boleslav | velká scéna | Abonentní skupina Svstupenky
25.9.St19:30zájezd Mladá Boleslav
31.10.Čt19:00Východočeské divadlo Pardubice | Městské divadlovstupenky
18.9.St19:30 vstupenky
25.9.St19:00 vstupenky
Městské divadlo Mladá Boleslav | velká scéna | Abonentní skupina S
25.9.St19:30 
zájezd Mladá Boleslav
31.10.Čt19:00 vstupenky
Východočeské divadlo Pardubice | Městské divadlo

Volby

Hodnocení (52)

HODNOCENÍ REDAKCE
Iva Bryndová  80 %  Tip Iva Bryndová
16.6.2023 | 578 hodnocení
+ souhlasím
Sympatická oddechovka slovenské autorky na jeviště přivádí řadu značně odlišných postav setkávajících se v jednu chvíli na jednom místě, většinu z nich ve v podstatě stejné úvodní situaci, avšak se značně odlišným pozadím, s různými motivacemi, odlišnými zájmy, odlišnými povahami. Hezké a komické, odlehčené tóny úspěšně pojí s vážnými a vytváří přitom velmi podařenou inscenaci, již navíc zdobí výborné herecké výkony, mezi nimiž vedle Jana Hájka a Lucie Žáčkové výrazně vyniká i Jakub Burýšek.
Pavel Širmer  70 %
13.6.2023 | 2036 hodnocení
+ souhlasím
Slovenská autorka staví vedle sebe tři páry s odlišným přístupem k rodičovství, kteří se o vánočních svátcích ocitnou v porodnici a setkají se s odměřenou zdravotnicí, jež má stejně jako oni také svá tajemství... Do komediálních situací postupně pronikají vážnější tóny, konfrontací vycházejí najevo paradoxy v mateřství, otcovství i ve vztazích. Režisér O. Sokol vhodně vybral herce, kteří pod jeho vedením postavy nejen vystihli, ale zároveň obohatili osobitostí. Pozoruhodná scéna A. Pitry umožňuje uplatnit přínosné nápady. Na stále rozmanitějším repertoáru ČK nelze titul přehlédnout.
Lukáš Holubec  60 %
20.5.2023 | 742 hodnocení
+ souhlasím
--- Tři oříšky pro tři páry --- (více v článku na blogu)
Lukáš Dubský  80 %  Tip Lukáš Dubský
22.3.2023 | 1164 hodnocení
+ souhlasím
75%. Zručně napsaná hra plná vtipných dialogů, ale i vážnějších momentů, které jí dodávají jistý přesah, byť primárním cílem zůstává diváka pobavit. Jedná se o typ textu, pro který má režisér O.Sokol cit. Inscenace je svižná bez hluchých míst. Na vynalézavě řešené scéně A.Pitry se schází sedm postav, které představují typizované představitele různých vrstev společnosti. Nejvíce mě bavily rozmluvy J.Burýška s V.Zavadilem, protože jejich postavy představují opačné protipóly lidské povahy. Zajímavá je i L.Žáčková v roli afektované celebrity.
Anežka Kotoučová  80 %  Tip Anežka Kotoučová
20.3.2023 | 230 hodnocení
+ souhlasím
Velice povedená tragikomedie o rodičovství ze současnosti, která do dnešního Činoheráku a jeho repertoáru skvěle pasuje. Nápaditá scéna o pěti pásmech napomáhá svižnosti představení bez přestávky. Herecké výkony jsou výborné bez výjimky, mě nejvíce zaujala Lucie Žáčková v komické roli svérázné herečky.
75%
Helena Grégrová  80 %  Tip Helena Grégrová
7.2.2023 | 1687 hodnocení
+ souhlasím
Tragikomedie vskutku ze života, dokonce přímo z prahu toho úplně nového. Na půdorysu náhodného setkání tří partnerských párů v porodnici autorka prostřednictvím trefně vypointovaných, patřičně hořkosměšných dialogů i dílčích situací záživně zobrazila nejen rozličné lidské příběhy a charaktery, ale též přístupy k rodičovství. Herecké výkony jsou velmi vyrovnané, Jakub Burýšek mě opětovně okouzlil svou odzbrojující přirozeností. Svižnému temporytmu inscenace účelně slouží i důmyslný scénografický fígl bočního průřezu, díky němuž se povedlo na nevelké jeviště naráz vedle sebe umístit celkem pět rozdílných prostor. Zdařilý je i ústřední song.
Jan Pařízek  80 %  Tip Jan Pařízek
14.1.2023 | 912 hodnocení
+ souhlasím
Povedená a vtipná hra, jenž nejen dobře pobaví, ale též nechá nahlédnout do nejedněch nelehkých otázek související s těhotenstvím a mateřstvím. Z mého čistě mužského bezdětného pohledu to hodnotím jako moc dobře napsané. Prakticky od začátku to má výbornou energii, tempo, neměl jsem snad hluchého místa. Jednotlivé rodící páry jsou hezky kontrastní a ona chemie mezi nimi správně funguje. Povedlo se též obsazení, vynikající je především J. Burýšek, vedle něj pak také skvělá L. Žáčková a s ní J. Hájek. Mile rád rozhodně doporučuji.
HODNOCENÍ UŽIVATELŮ
Fedorocko  50 %
21.6.2024 | 755 hodnocení
+ souhlasím
Nic, z čeho by divák musel být nadšen. Pár vtipných momentů a jinak šeď a těžký průměr.
Luciferie  50 %
30.4.2024 | 129 hodnocení
+ souhlasím
Krásná scéna, obsahově zábavné, místy vtipné, ale myslím, že z toho šlo "vytřískat" více..
Cinda  70 %
21.4.2024 | 37 hodnocení
+ souhlasím
Oddechovka ve které se střídají ztřeštěně veselé momenty s vážnými. Body navíc rozhodně za skvělou scénu. Představení mě vlastně celkem příjemné překvapilo, protože jsem si od něj moc neslibovala.
Babitch  50 %
26.3.2024 | 79 hodnocení
+ souhlasím
Zaujala me hlavne scena a režie O. Sokola, ale nevim, mam pocit, ze z tematu slo vykřesat vic.
Jhrasko  90 %
5.12.2023 | 25 hodnocení
+ souhlasím
Ja budu příšerná matka. Budu jako moje matka:)
JirkaS  40 %
12.11.2023 | 368 hodnocení
+ souhlasím
Pro mě bohužel neatraktivní inscenace, což může být dáno řadou faktorů. Asi se prostě jednalo o příliš obyčejný text plný řady nesympatických postav, kdy snad žádná z nich se nechová úplně normálně. Proč se dívat cca 90 minut na nesympatické lidi, kteří jsou napřesdržku? Snažil jsem se naladit na notu tvůrců, ale bohužel se mi to nepodařilo. Inscenace mi ze všeho nejvíc připomínala telenovelu, akorát těch cca 100 dílů bylo stlačeno do jednoho večera. Pochválit lze tedy především chytře a originálně řešenou scénografii a herecké výkony, kdy obzvláště J. Burýšek či dvojice Žáčková-Hájek vynikali. To je ale zoufale málo. /7.11.2023 v Táboře/
Heroinaction  60 %
10.11.2023 | 27 hodnocení
+ souhlasím
Viděno: 15. ledna 2023 - přízemí, 19. června 2023 - balkon na stojáka.

65%

Při první návštěvě větší nadšení než při druhé. Skvělá scéna, režijně i herecky zvládnuté výborně (osobní palec nahoru jde L. Žáčkové, ale přiznávám, že s její postavou jsem se zároveň osobně nejvíce ztotožňoval). Sexuální scéna šla trochu na dřeň, při druhé návštěvě jsem viděl, že během ní pár lidí opustilo sál..
Jsem obecně fanda dlouhých představení, ale tady byla délka velkou devízou - v pozitivním slova smyslu. Jen mi po obou návštěvách zpětně nějak připadalo, že konec inscenace tak nějak.. vyšumí.
Pavel20  70 %
29.10.2023 | 19 hodnocení
+ souhlasím
Fajn komedie ze současného dění :-) jedna z lepších z nových her v ČK
MMK  60 %
27.10.2023 | 184 hodnocení
+ souhlasím
Hra střídá humorné a vážné momenty, které jsou však proložené hluchými místy. Z těch vážných momentů je zajímavě podané to, co chceme či nechceme (pokud vůbec víme, co (ne)chceme), a jak se nám to (ne)plní.
Kouření na jevišti tentokrát nebylo jen reklamou na kouření.
Evelynne  10 %
26.9.2023 | 26 hodnocení
+ souhlasím
Opět zklamání. Samé stereotypně napsané, přehrávaně zahrané postavy.
Nechybí nekonečná soulož na jevišti, u které si jen divák přeje, ať už skončí. Zbytečně vulgární.
Že já od toho ČK ještě něco čekám.
Veronika K.  30 %
23.9.2023 | 118 hodnocení
+ souhlasím
(+2)
Nebavilo mě to - panoptikum nesympatických postav a příliš mnoho vulgarit. Ale chválím scénu a nápad, že všichni herci jsou téměř stále společně na jevišti, i když zrovna není jejich výstup.
Ladislav Rouno  80 %
30.6.2023 | 10 hodnocení
+ souhlasím
Velmi divácky atraktivní kus, který ovšem neklesá pod hranici vkusu, naopak, drží se velmi vysoko. Z hereckých výkonů bych vyzdvihl zejména Lucii Žáčkovou a Jana Hájka.
Chandler M Bing  70 %
20.6.2023 | 23 hodnocení
+ souhlasím
Vtipná inscenace z porodnice.
Skvěle vyřešená scéna, která se "půlí" na 5 částí. Všechny postavy uvěřitelné, přesvědčivé a dobře hrané. Jakmile vstoupí na scénu L. Žáčková, tak začne ostatní herce válcovat svoji afektovanou postavou herečky. Těšil jsem se na všechny její výstupy, navíc s Janem Hájkem byly lehce věkově odskočeni od zbylých párů a dodávali inscenaci dobrou hloubku.
Představení jsem navštívil s moji ženou, která byla v devátém měsíci těhotenství... neporodila :-)..., škoda mohlo to být dobré promo hry :-DDDDD
Podusak  30 %
20.3.2023 | 40 hodnocení
+ souhlasím
(+3)
Za mě strašná nuda. Nejslabší představení, co jsem v Činoheraku viděl. Dialogy pořád na jedno brdo, nikam se to neposouvá, trapné.
J.anek  90 %
3.3.2023 | 499 hodnocení
+ souhlasím
Vlastně jsem se za těch devadesát minut zamiloval kompletně do všech sedmi postav na jevišti, ale nejvíc do Markéty Stehlíkové a Viktora Zavadila.
Jedna porodnice, jedna vánoční noc, sedm lidí - a najednou máte celou naši společnost jako na dlani. Už dlouho jsem nezažil tak vyrovnané herecké výkony. Všichni jedou tak, jak Ondřej Sokol píská - a on píská sakra dobře.
A už dlouho jsem se v divadle tolik nenasmál.
Chytré, vtipné, jděte na to.
Majakmp3  80 %
26.2.2023 | 35 hodnocení
+ souhlasím
Na první pohled to vypadá jako humorný skeč - tři manželské páry v porodnici, kde každý z partnerů řeší přelomovou a životní zkušenost (narození potomka) extrémním způsobem. Pod povrchem jde však o víc. Reprodukce je jedním ze zásadních mechanismů přežití druhu a je smutné, že mnozí, kteří o dítě usilují, ho nikdy mít nebudou a naopak ti, co o potomky nestojí, jich mívají více. Tedy opět důvod k všeobecné nespokojenosti.
Líbila se mi stavba scény i herecké výkony, obzvláště pak Jakub Burýšek v roli Štěpky, svým herectvím zastínil ostatní kolegy.
Babyboom je to tragikomedií, kterou hodnotím poctivými 80%.
Ledu  80 %
20.2.2023 | 36 hodnocení
+ souhlasím
Výborně napsaná hra, komedie s přesahem, která pobaví, ale také donutí k zamyšlení. Dobře zahrané, důmyslná scéna.
Čiko  80 %
17.2.2023 | 1089 hodnocení
+ souhlasím
75%
Taková trochu hořká komedie, která občas naráží (tady záměrně trochu v extrémech) na tvrdou realitu. Jednoduché téma, ale hra je bravurně napsaná, obsazená i zrežírovaná a zahraná.
Velmi se mi líbí scéna Adama Pitry (jedna z nejlepších, co jsem v ČK viděl). Jednotlivé dialogy se odehrávají v pěti různých prostorách, což je na tak malém jevišti unikát)
Herecky velmi vyrovnané, ale nejvíc mě bavili Jakub Burýšek a Lucie Žáčková.
ČK má skvělý hit, který pobaví.
Kateřina Vodáková  40 %
21.1.2023 | 225 hodnocení
+ souhlasím
(+2)
"Boom" se u mě nekonal. Délka hry je vhodně zvolená a nesklouzla ke zbytečnému natahování jednotlivých linek, ale uchopení námětu a děj mě bohužel nebavil. Yerma v Rokoku na podobné téma je za mě úrovní úplně někde jinde. Hudba (ale zvukové ukázky z Popelky pro mě rušivé) i scénografie jsou takový průměr. Z obsazení mě bavil autentický a neokoukaný J. Burýšek, kterého bych ráda v Praze viděla i v jiném titulu. L. Žáčková přeafektovaná jako vždy...
Michal1982  80 %
15.1.2023 | 167 hodnocení
+ souhlasím
Je to zase Sokolovina a povedená a to i díky původnímu textu. Tragikomedie o budoucích matkách a otcích, skvěle řešená scéna a téměř všichni herci na jevišti. Bylo nápadité, svižné, vtipné i smutné. Možná jen lehce mi přišlo, že některé motivy v zápletce hvězdné rodičky se dokola opakovaly (Paní Žáčková ale hysterku hrála skvěle). Doporučuji!
Janísek  90 %
9.12.2022 | 12 hodnocení
+ souhlasím
Opravdu povedená inscenace - nejen že Činoherní klub (opět) nezklamal, ale i slovenská autorka hry odvedla výbornou práci - vtipné, dynamické, nepříliš dlouhé a s hloubkou k zamyšlení (až někdy mrazí). Prakticky pořád všech sedm herců na dobře vymyšlené scéně (4 obrazy v jednom) podávají všichni velmi dobrý výkon. Prostě skvěle strávený večer.
Jajiii  80 %
7.6.2024 | 25 hodnocení
Janca525  50 %
6.6.2024 | 144 hodnocení
KrystofSelucky  50 %
20.5.2024 | 11 hodnocení
Misiiik  80 %
1.5.2024 | 19 hodnocení
Xjane  60 %
20.4.2024 | 25 hodnocení
Lenka458  50 %
26.3.2024 | 132 hodnocení
Margaret  70 %
16.2.2024 | 126 hodnocení
Nikki123  60 %
13.2.2024 | 170 hodnocení
Jakubson  90 %
1.12.2023 | 102 hodnocení
Maggie  50 %
8.11.2023 | 43 hodnocení
Lovin  60 %
8.11.2023 | 272 hodnocení
Valmez  80 %
22.10.2023 | 526 hodnocení
LavinieCamui  70 %
2.7.2023 | 842 hodnocení
Unionboy  50 %
28.6.2023 | 466 hodnocení
Snekac  50 %
28.6.2023 | 305 hodnocení
Marlenin-zápisníček  80 %
21.6.2023 | 178 hodnocení
Lumca  70 %
24.4.2023 | 366 hodnocení
Pigeon  80 %
3.4.2023 | 19 hodnocení
AnnaGümplova  30 %
30.3.2023 | 29 hodnocení
Vladimír10  60 %
20.3.2023 | 646 hodnocení
SaXion  80 %
26.2.2023 | 40 hodnocení
Barčí  80 %
8.2.2023 | 44 hodnocení
Michalmusek  70 %
15.1.2023 | 318 hodnocení
Braddy  80 %
14.1.2023 | 213 hodnocení

Komentáře uživatelů nevyjadřují stanovisko redakce. Názory jednotlivých redaktorů nemusejí vždy vyjadřovat stanovisko celé redakce.