Činoherní klub

Glengarry Glen Ross

Premiéra: 6.6.2011 | Obnovená premiéra: 13.9.2012 | 2:30
Dramaturgie: Roman Císař, Vladimír Procházka. Scéna: Adam Pitra. Kostýmy: Katarína Hollá. Překlad a režie: Ondřej Sokol.
Poslední uvedení: listopad 2016.
Hra současného amerického dramatika o tvrdém, ale zároveň i komickém konkurenčním boji mezi zaměstnanci jedné realitní kanceláře, která prodává zboží téměř neprodejné. „Každý má stejnou šanci, ale jenom jeden se dostane nahoru!“


inscenace již byla stažena z repertoáru

Činoherní klub
Hodnocení inscenace
Redakce
68 %
Uživatelé
71 %
71561000
Volby

Hodnocení (63)

HODNOCENÍ REDAKCE
Lukáš Holubec  60 %
18.9.2015 | 737 hodnocení
Lukáš Dubský  60 %
21.2.2013 | 1143 hodnocení
+ souhlasím
Mametova hra ukazuje neradostné mezilidské vztahy ve společnosti orientované čistě na výkon a výsledky. Přiznám se, že mi úplně neseděla výstavba textu, řekl bych, že se z tohoto tématu dalo vytěžit o něco víc. Ondřej Sokol si v překladu velmi vyhrál s různými vulgarismy, zvlášť ve druhé části už jich je ale v inscenaci tolik, že nepůsobí naturalisticky, ale spíše strojeně. Oceňuji některé režijní nápady (umístění vyšetřovacích scén do průhledné kancelářské kukaně) a také herecké výkony (příjemně překvapil především Michal Suchánek, tradičně znamenitý je Jaromír Dulava). 65%
Jiří Landa  70 %
20.12.2012 | 3031 hodnocení
+ souhlasím
75% Po někdejším katastrofálním zážitku z Divadla pod Palmovkou, kde byla hra uváděna pod názvem Konkurenti, musím do nebes vyzdvihnout zejména režii O. Sokola. Je patrné, že textu porozuměl a především věděl, co svojí inscenací chce sdělit on sám. Výborně se mu podařilo do hlediště nastavit ono pověstné zrcadlo a výrazně upozornit na zajímavý vývoj nejen hodnotového, ale i mravního žebříčku současné společnosti. A že to není zrovna veselý pohled (o humor však ani v tomto kousku není nouze). Herecky naprosto vyrovnané, všechny výkony patří do škatulky nadprůměrné.
Helena Grégrová  70 %
30.11.2012 | 1674 hodnocení
+ souhlasím
75%. Makléři téhle realitní kanceláře by pravaděpodobně neváhali zprostředkovat i prodej nosu mezi diváckýma ušima.. Každopádně tamtéž zaručeně svedou vykouzlit spoustu úsměvu kořeněného lehkým mrazením v zádech.
Jiří Koula  80 %
21.9.2012 | 1600 hodnocení
+ souhlasím
84,99% Viděl jsem až obnovenou premiéru a musím říct, že jsem byl nadšen, jde o jednu z inscenací, které člověku vracejí víru, že má smysl chodit do divadla (a že těch s opačným efektem je opravdu dost). Ondřej Sokol rozumí McDonaghovi, to je známo, nyní mám nutkání přidat i Mameta. Překvapením večera pak pro mě bylo zjištění, že Michal Suchánek umí zahrát vážnou roli (byť v drsné komedii).
Pavel Širmer  60 %
1.7.2011 | 2013 hodnocení
+ souhlasím
Hra má své přednosti, podává dosti smutný obraz naší společnosti, rozpadajících se mezilidských vztahů a převrácených hodnot. S textem hry jsem měl vždy trochu problém, jako ostatně s většinou her Davida Mameta, jehož tvorbě jsem nikdy nepřišel na chuť. Z toho vyplývá, že ani tato inscenace nebyla pro mě zážitkem. Ovšem práce režiséra a herců je nadprůměrná, zaujaly mě i scéna a práce s prostorem. Věřím, že příznivce tvorby D. Mameta bude spokojen.
Jan Pařízek  70 %
10.6.2011 | 908 hodnocení
+ souhlasím
Bavil jsem se rozhodně dobře. Výborná první polovina, ve které jsou opravdu povedené 3 dialogy, krásně načrtnuté charaktery postav a k tomu moc fajn scéna s popojíždějícím sushi barem. Bohužel druhá část mi přišla o něco slabší, některé dialogy byly spíše o záplavě sprostých slov - což k této hře patří, ale přesto myslím, že šlo z daných charakterů a situace vytěžit o něco více.
Nicméně celkově výborně zahrané, ústřední trojice Pavlata - Suchánek - Dulava předvádí velmi dobrý výkon a ostatní jim k tomu zdatně sekundují.
Johana Hovorková  70 %
28.5.2013 | 87 hodnocení
HODNOCENÍ UŽIVATELŮ
Denisa H.  60 %
23.11.2018 | 379 hodnocení
+ souhlasím
Když jsem hru viděla poprvé, po první půlce jsem opravdu hodně uvažovala, že na druhou část ani čekat nebudu a půjdu domů. Vůbec se mi to nelíbilo a ač nejsem puritán, množství vulgarit mi vadilo. Zůstala jsem ale a můj celkový dojem se naštěstí po přestávce prudce zvedl. Dokonce natolik, že jsem hru zhlédla ještě jednou, dala jí další šanci a dopadlo to lépe (už jsem věděla, do čeho jdu).
Lucie2188  70 %
24.10.2017 | 16 hodnocení
+ souhlasím
Občas trochu ukřičené, ale jinak dobře zpracovaná hra se současným tématem. Asi s sebou ale neberte realitního makléře ...
BaTerka45  70 %
26.11.2016 | 40 hodnocení
+ souhlasím
Výkon Dulavy a Suchánka super, akorát Taclíkovi bylo tradičně špatně rozumět. Tu prodejnickou branži ztvárnili fakt dobře. Nebýt tolika zbytečných vulgarit, dala bych asi lepší hodnocení.
Michvon  70 %
24.11.2016 | 194 hodnocení
+ souhlasím
Derniéru si herci viditelně užili. Herecké výkony byly výborné. Velmi zaujal M. Suchánek. Moc pěkná scéna!!! Vulgarismy místy samoúčelné. Celkově velmi zábavné představení s hlubšími podtóny.
Plšík  70 %
12.11.2016 | 777 hodnocení
+ souhlasím
65%
Majakmp3  80 %
3.10.2016 | 35 hodnocení
+ souhlasím
Exkurze do neúprosného světa realitní kanceláře, kde pravda a přátelství závisí pouze na tom, zda jste úspěšní a prodáváte, nebo zda vaše tržby nedosahují předepsaného minima.

Všechny postavy ve hře jsou jasní "záporáci", ale každý je jinačí. Překvapil mě charismatický M. Suchánek, úlisný J. Dulava a defenzivní, ustrašený, naivní a hloupý O. Brancuzksý.

Velmi chválím i scénu a kulisy - zejména ve druhém dějství. Nadchlo mě použití "šéfovské kukaně" a humorné využívání její akustiky.

Děkuji za příjemně strávený večer plný drsného humoru a dobré nálady. 75%
Varan  60 %
27.9.2016 | 118 hodnocení
+ souhlasím
Od Mameta jsem již viděl Listopad a Sexuální perverze v Chicagu. V porovnání s těmito hrami mi Glengarry Glen Ross vychází jako nejslabší kousek. Hlavně část před přestávkou mě vyloženě nudila a podkresová hudba z japonského sushi baru dost iritovala. Po přestávce se s otevřením scény vše o hodně víc rozjelo, nicméně na výše zmíněné hry tato přece jen trochu ztrácí. Každopádně jak je pro Mameta typické, ani zde se nejde pro sprosté slovo daleko a pokřivených charakterů je plné jeviště.
Bernardblack  70 %
26.9.2016 | 328 hodnocení
+ souhlasím
75%
Sokolík své(i mé)oblíbence Mcdonagha a Mameta prostě umí, stále aktuální hra(možná čím dál víc)o našem pokřiveném žebříčku hodnot a tlaku/bezpáteřnosti současné společnosti/systému..výborně načrtnuté charaktery, v druhé půlce zbytečně moc vulgarit a nevyužitého potenciálu...tradičně výborného Dulavu, Taclíka a Fingera překvapivě dobře doplňuje i Suchoš
Renée  60 %
10.4.2016 | 96 hodnocení
+ souhlasím
Kdybych tuhle hru neviděla už dříve v podání Jonathana Pryce a Aidana Gillena, asi bych se výborně bavila. Snažila jsem se nesrovnávat, ale i tak jsem se nemohla zbavit pocitu, že co v téhle tragikomedii bylo při mém prvním setkání tragické, tady bylo vesměs komické. A přesto, že jsem se výborně bavila, i tak jsem odcházela s pocitem, že tomu něco zasadního scházelo.
Marsed  80 %
15.3.2016 | 161 hodnocení
+ souhlasím
Výborné herecké výkony. Skvěle vyřešená scéna v druhé půli.
Vladimír10  70 %
6.1.2015 | 637 hodnocení
+ souhlasím
Ačkoliv je hra samotná doslova přeplněná tolika vulgárními výrazy, že jsem je po chvíli bral jako samozřejmost, tak jsem si z inscenace odnesl poměrně pozitivní zážitek. Osobnosti realitních makléřů a jiných podobných dealerů v reálném světě totiž přímo vyžadují jistou dávku arogance či opovržení vůči normálním lidem. Jiný charakterový typ si na tomto pracovišti snad ani nedokáži představit. Výborně své role odehráli M. Finger, J. Dulava, ale dokonce i nepatrně improvizující komerční šašek M. Suchánek. Mé představení bylo též trošičku jiné díky solidnímu záskoku O. Sokola za P. Kikinčuka.
Anchy  90 %
8.11.2014 | 28 hodnocení
+ souhlasím
Velice vtipné a drsné :). Ne pro slabé povahy.
Eviik  60 %
19.4.2014 | 289 hodnocení
+ souhlasím
První polovina mi přišla příliš rozvleklá. V druhé polovině už má hra větší spád. Přesto mě moc neoslovila.
Orienteering  90 %
19.10.2013 | 56 hodnocení
+ souhlasím
Výborné představení, dokonale vystihuje atmosféru nejen u nás v práci, ale určitě i u mnoha dalších zaměstnavatelů. Výborní Suchánek, Taclík, Finger,...prostě všichni na jevišti :)
Rambott  30 %
17.5.2013 | 14 hodnocení
+ souhlasím
Pro me velke sklamani. Herci dobri, hlavne prekvapil Suchos, kteremu role sedla jak ...na hrnec, ale i ostatni herci dobri, scena fajn, ale jako celek to nezapadlo a toto predstaveni me nenadchlo.
Nikki123  80 %
3.5.2013 | 170 hodnocení
+ souhlasím
Celkem povedené představení, podle mého úsudku se tam moc křičelo a hojně používala sprostá slova (v knižní předloze to bylo klidnější). Nejvíce role sedly Suchánkovi a Taclíkovi, ostatní výkony byly také dobré. Velmi mě překvapilo rozuzlení příběhu.
Ondřej Voda  60 %
3.5.2013 | 5 hodnocení
+ souhlasím
dal bych 70%, ale seděl jsem v první řadě na první sedačce a první půlku jsem vlastně nic neviděl ... škoda. V druhé půlce se změnila scéna, takže sem si ji docela užil. A řekl bych, že protagonisté také - hodně křiku, napětí. Docela působivé, zneklidňující. Na první půlce mě zaujal hlavně Michal Suchánek, kterému velmi seděla vážná rovina, rozhodne víc než když se ztrapňuje v Partičce. Dobrá hra v dobré režii s dobrými hereckými výkony
Lucilla  60 %
7.4.2013 | 214 hodnocení
+ souhlasím
Na premiere hry jsem se bavila vytecne, nicmene casem ten dojem ze hry trochu opadl. Kdyz jsem videla predstaveni podruhe, nektere momenty mi opravdu zpusobily silne mrazeni v zadech a uz mi tak vtipne neprisly. Michal Suchanek byl pro me prijemnym prekvapenim, Marek Taclik pobavil nekterymi narazkami, ktere nebyly ve scenari ;)
LavinieCamui  60 %
6.3.2013 | 830 hodnocení
+ souhlasím
Bez Taclíka to byla nuda.
Monulinka  90 %
5.3.2013 | 391 hodnocení
+ souhlasím
Skvělá komedie, která je zároveň hodně drsná a snaží se něco sdělit. První část je celkem krátká, ale stojí na skvělých třech (resp. čtyřech) monolozích, které výborně vykreslují charaktery postav. Po náročném vybudování zajímavě řešené scény pak hra dostává grády a lítá všechno možné (i nechtěně židle téměř do první řady :D ). Musím vyseknout pochvalu hlavně režii O. Sokola a M. Suchánkovi, který mě svým vážným a přesným výkonem opravdu mile překvapil. Ačkoliv v této hře prostě NENÍ slabých herců, všichni byli perfektní!
Fedorocko  70 %
27.2.2013 | 750 hodnocení
+ souhlasím
Dost dobrý 75 %
Fr2709  70 %
25.2.2013 | 191 hodnocení
+ souhlasím
První polovina je slabší , ale druhá to dožene. Takže když člověk odchází z divadla, tak si říká, že to stálo za to.
Zezuha  90 %
26.11.2011 | 36 hodnocení
+ souhlasím
Dulava - skvělý výkon!
Xcepek  70 %
22.6.2011 | 660 hodnocení
+ souhlasím
Možná jsem čekal víc, na Činoherák průměrná, ale jinak povedená hra. Opět exceluje Dulava a Pavlata.
Janaa  60 %
28.11.2019 | 46 hodnocení
Michalmusek  90 %
7.7.2018 | 317 hodnocení
Addk  100 %
11.10.2017 | 134 hodnocení
Cujo  20 %
15.3.2017 | 80 hodnocení
Fingee  70 %
17.12.2016 | 46 hodnocení
Anafil  20 %
21.9.2016 | 20 hodnocení
Milwa  80 %
8.3.2016 | 48 hodnocení
Aknairam  70 %
24.10.2015 | 20 hodnocení
Teatrix  50 %
22.10.2015 | 30 hodnocení
Elbrody  50 %
14.9.2015 | 46 hodnocení
Luqisek  80 %
7.9.2015 | 69 hodnocení
LadyFrancess  70 %
29.6.2015 | 26 hodnocení
Lisarah  70 %
1.6.2015 | 78 hodnocení
Klob  70 %
3.4.2015 | 129 hodnocení
Marcela  90 %
20.3.2015 | 418 hodnocení
Ladylucifer  70 %
14.12.2014 | 14 hodnocení
Lusilda  70 %
20.11.2014 | 78 hodnocení
Sendy  100 %
27.3.2014 | 153 hodnocení
Vitounek  60 %
10.3.2014 | 109 hodnocení
Marks  70 %
8.3.2014 | 24 hodnocení
Dr.mvdr  90 %
15.1.2014 | 86 hodnocení
Hanala  90 %
4.6.2013 | 30 hodnocení
JanaZit  60 %
25.5.2013 | 38 hodnocení
Divačka  100 %
7.4.2013 | 42 hodnocení
Kalich22  80 %
16.3.2013 | 17 hodnocení
Lenka10  90 %
6.3.2013 | 94 hodnocení
Pkaska  70 %
30.12.2012 | 63 hodnocení
Mraki  70 %
12.11.2012 | 106 hodnocení
Dubina  80 %
8.11.2012 | 158 hodnocení
Chbarca  60 %
1.5.2012 | 73 hodnocení
Kaklapak  70 %
12.12.2011 | 84 hodnocení

Komentáře uživatelů nevyjadřují stanovisko redakce. Názory jednotlivých redaktorů nemusejí vždy vyjadřovat stanovisko celé redakce.