Divadlo Minor [velká scéna]

Jeníček a Mařenka

Premiéra: 15.10.2023 | 1:10x
Koprodukční inscenace divadla Minor a Lenka Vagnerová & Company.
Výprava: Eva Jiřikovská. Hudba a texty písní: Ivan Acher. Choreografie a režie: Lenka Vagnerová.
Známá pohádka v tanečním pojetí. Jeníček a Mařenka se ztratí v lese. Když nastane tma, Jeníček vyleze na strom a v dálce uvidí světélko. Dojdou k chaloupce, která je celá z perníku. Tam je však chytí ježibaba, která si chce děti vykrmit a sníst...
D7+  
Divadlo Minor
Hodnocení inscenace
Redakce
60 %
Uživatelé
90 %
9031000
Hodnocení redakce
Michal Novák 60 %
Chci vidět - přidat do seznamu

Volby

Hodnocení (3)

HODNOCENÍ REDAKCE
Michal Novák  60 %
18.11.2023 | 1149 hodnocení
+ souhlasím
55 % Upřímně nevím, nakolik tato inscenace je schopna vést dialog s divákem 7+ a odkrývat mu kouzlo jiného způsobu vyprávění pohádky z nejtradičnějších. Zato hned konstatuju, že nejlepší minorskou Ježibabou zůstává Petr Stach. Podání Ježibaby Bobešem Havelkou vlastně vůbec nerozumím, jakož i proporcím „nepoetického“ scénáře (hodně les, pec vyřízena hned). Tvůrci se nebojí jít po tvrdé prapůvodní basileovské-grimmovské cestě, dramaturgie sází na syrovost (ve shodě s jinou tvorbou LV) a vše se podřizuje nápadům. A tady je inscenace silná a kreativní, tanečníci z LV&C originálně zpřítomňují příběh. Končí se rapem, to se dětem bude líbit.
HODNOCENÍ UŽIVATELŮ
Martinhaj  100 %
1.12.2023 | 2 hodnocení
+ souhlasím
Trošku jsem se vyděsil když před divadlem to vypadalo na akci škol prvního stupně.
Teprve při představení jsem pochopil , že inteligentní matky, dědové a babičky si chtějí taky užít a vědí co je super. Bylo to užasné jak pro děti(ani nemukly a zíraly na tu parádu) a hlavně pro dospělé. Skvělá hudba!Celé skvělé!
Sluha  80 %
13.1.2024 | 226 hodnocení

Komentáře uživatelů nevyjadřují stanovisko redakce. Názory jednotlivých redaktorů nemusejí vždy vyjadřovat stanovisko celé redakce.