Divadlo Minor [velká scéna]

Jak kohouti obarvili svět

Premiéra: 12.1.2014 | 1:15x
Dramaturgie: Tomáš Jarkovský. Scéna: Kamil Bělohlávek. Kostýmy: Tereza Venclová Vašíčková. Hudba: Dalibor Mucha, Tomáš Vychytil, Lubomír Nohavica. Režie: Jakub Vašíček.
Poslední uvedení: červen 2016.
Inscenace vycházející z tvorby undergroundových autorů, soustředěných kdysi kolem samizdatového časopisu Vokno. Žila byla jedna rodina a v té rodině tři děti. A maminka s tatínkem. Ti byli možná trochu výstřední, ale zato uměli vyprávět krásné příběhy. Jenom ty nezvané návštěvy kdyby pořád nechodily...
D10+  

inscenace již byla stažena z repertoáru

Divadlo Minor
Hodnocení inscenace
Redakce
60 %
Uživatelé
-
Hodnocení redakce
Jiří Landa 60 %
Helena Grégrová 60 %
Michal Novák 60 %
Volby

Hodnocení (3)

HODNOCENÍ REDAKCE
Jiří Landa  60 %
10.3.2014 | 3002 hodnocení
+ souhlasím
Divadlo Minor si zaslouží pochvalu a zároveň velký dík za uvádění podobných projektů, které mohou v rodinách navodit diskuzi na téma nedávné historie. Hraje se zde i na zábavnější strunu, což je pro malého diváka rozhodně důležité, aby mohl tak těžké a tíživé téma strávit. To je u "Kohoutů" velké plus na rozdíl od jinak celkově zdařilejší inscenace hry Hon na Jednorožce. Jako bonus je pak obsazení O. Pavelky do jedné z hlavních rolí. Je na něm vidět, že moc dobře ví o čem hraje a proč na hostování v Minoru kývl.
Helena Grégrová  60 %
19.1.2014 | 1599 hodnocení
+ souhlasím
65%. Téma nesvobody rezonující mezi řádky aneb skrze undergroundovou poetiku připomenout a představit školákům nekorektní politiku se této inscenaci daří nenásilně a přiměřeně zábavně. Bonusovým oživením jsou místy překvapivě trefné reakce dětského publika.
Michal Novák  60 %
14.1.2014 | 1139 hodnocení
+ souhlasím
Z „pohádek“ vzešlých z undergroundové tvorby nesvobodných let se ježí vlasy ještě teď a Minor se nerozpakuje jimi děti ne poučit, ale nasměrovat je k pochopení a jak je důležité v prvé řadě neohýbat hřbet. Na rozdíl od předcházejícího stylově sevřeného Honu na Jednorožce tuto inscenaci poněkud retarduje okatá snaha hrát na vážnou notu i bavit, děti naštěstí jdou s oběma rovinami. Třetí mohla být rovina hudební, při takovém potenciálu, kterým Minor disponuje, bych čekal víc než jen jedno větší „undergroundové“ písňové číslo (nedobrého nazvučení). Zbývá dodat, děti na tohle rozhodně vezměte.

Komentáře uživatelů nevyjadřují stanovisko redakce. Názory jednotlivých redaktorů nemusejí vždy vyjadřovat stanovisko celé redakce.