Divadlo Kalich [činohra]

Žena za pultem 2: Pult osobnosti

Premiéra: 23.9.2014. Scéna: Martin Černý. Kostýmy: Simona Rybáková. Hudba: Darek Král. Režie: David Drábek.
2:00


Legendární vševědoucí levicová prodavačka Jiřina se vrací ve vizionářské komedii pro dva herce ve čtyřech rolích, v komedii, která je tak šílená, že to možná jednou může být pravda...
Divadlo Kalich
Hodnocení inscenace
Redakce
53 %
Uživatelé
57 %
57601000
Termíny představení
4.4. (Ne) 19:00 vstupenky NÁHRADNÍ TERMÍN ZA 25. 11. 2020 Přidání termínu do svého kalendáře - pouze pro přihlášené uživatele
(Divadlo Bolka Polívky)

24.5. (Po) 19:00 vstupenky Přidání termínu do svého kalendáře - pouze pro přihlášené uživatele
[Letní scéna]

15.6. (Út) 19:00 Přidání termínu do svého kalendáře - pouze pro přihlášené uživatele
[Letní scéna]

31.7. (So) 19:00 Přidání termínu do svého kalendáře - pouze pro přihlášené uživatele
[Letní scéna]

14.8. (So) 19:00 Přidání termínu do svého kalendáře - pouze pro přihlášené uživatele
[Letní scéna]

celý program divadlaaktivovat hlídání nových termínů
Chci vidět - přidat do seznamu
Volby

Hodnocení (66)

HODNOCENÍ REDAKCE:
Lukáš Dubský 60 %
(zadáno: 29.9.2015, počet hodnocení: 852)
přínosný / zajímavý komentář
Pokud člověk očekává vybroušený scenáristický klenot, odejde nejspíš zklamán. Naštěstí duo Kaiser - Lábus je prostě na některý typ scén nepřekonatelné. V první polovině to vychází velmi dobře, především scény s Kaiserovou Hankou závislou na zdravém životním stylu jsou výtečné. Bohužel po přestávce jde kvalita představení hodně dolů, zábavných scén ubývá a jako politická satira hra příliš nefunguje. Režie D.Drábka není příliš viditelná, hlavní roli tentokrát hrají herci, kteří musí za pochodu zvládnout množství převleků. Možná škoda, že nedostali ještě větší prostor pro improvizace.
Jiří Koula 40 %
(zadáno: 19.4.2015, počet hodnocení: 1565)
přínosný / zajímavý komentář
44,99% Vydatná porce lidově zábavného divadelního vlašáku (za cenu, z níž by Jiřině zrudly trencle).
Jan Pařízek 60 %
(zadáno: 14.10.2014, počet hodnocení: 784)
přínosný / zajímavý komentář
První část ještě docela povedená. Svým způsobem reflektuje současný životní styl a soudobou společnost. Byť též několikrát sklouzne k zbytečně lacinému a estrádnímu humoru, tak obsahuje řadu originálních a zábavných momentů. Druhá část ale většinu tohoto postrádala, vydařených scénických situací tam pro mě bylo jen pár a obsahově to již značně pokulhávalo. Naštěstí dvojice J. Lábus a O. Kaiser nijak nezklame a hraje opravdu výtečně, takže leccos svým hereckým umem zachrání. Být tam někdo jiný, mohl to být i slušný propadák. Takto aspoň lepší průměr.
Michal Novák 50 %
(zadáno: 12.10.2014, počet hodnocení: 1067)
přínosný / zajímavý komentář
Nemyslím si, že by spojení Kolečko, Kaiser & Lábus, Drábek, čtyř výrazných individualit, fungovalo. Hra se podle mého nesetkala ani s prostorem. Překvapivě „neviditelná“ režie spíše dává prostor stylu humoru z „Kouzelníků“ a díky Jiřímu Lábusovi dojde i na některé dávné „ypsilonské hlášky“. Opravdu zajímavé, mrazivé divadlo se hraje jen v okamžicích, kdy sci-fi nabude reálného rozměru. Legendární herecká dvojice je ovšem stále zárukou velké zábavy. Možná by se oba pánové cítili jako ryba ve vodě mnohem více, kdyby text dal větší prostor autorským improvizacím, jako se jim kdysi dostávalo v Y.
Pavel Širmer 50 %
(zadáno: 1.10.2014, počet hodnocení: 1639)
přínosný / zajímavý komentář
55%. Více než s charakterem prodavačky Anny ze známého normalizačního seriálu pracoval P.Kolečko s tím, co bývá spojováno s její představitelkou Jiřinou Švorcovou (proto asi změna jména). Kaiser s Lábusem představují záruku humoru na úrovni. Drábkův osobitý rukopis na pozměněném vyznění původního textu příliš znát nebyl. Zábavných okamžiků nebylo málo, našla by se trefná pojmenování i vize o situaci po návratu komunistů k moci. Bohužel příliš převládla potřeba pobavit co nejširší veřejnost. Téma vybízí ke kontroverzi, která by pro publikum oblíbených komiků mohla být zdrojem většího obohacení.
Jiří Landa 60 %
(zadáno: 24.9.2014, počet hodnocení: 2895)
přínosný / zajímavý komentář
Duo Kaiser - Lábus jsou léty sehranou dvojicí komediantů v tom nejlepším smyslu slova, která si našla nemalou skupinu věrných fanoušků. Ani v novince vycházející z prorežimního seriálu Žena za pultem nechybí styl humoru, na nějž jsou diváci zvyklí už z dob "Kouzelníků". Můžeme se tak smát Lábusovým ženským kreacím v roli prodavačky Jiřinky čekající na změnu režimu, či Kaiserově pravicově orientované Hance, ale i spoustě vtipných hlášek. Pod tím vším je však zřetelně jasný i jejich politický názor, jímž se snaží varovat před návratem komunismu. Škoda, že nedokázali tnout do černého rázněji.
HODNOCENÍ UŽIVATELŮ:
J.S. 70 %
(zadáno: 22.2.2020, počet hodnocení: 126)
přínosný / zajímavý komentář
Hra je především klauniádou dvou hereckých osobností a touto perspektivou je jí nutné vnímat a hodnotit. Skutečnost, že text hry je slabý, a to obzvláště výrazně ve druhé části, která působí jen jako nenápadité nastavování již řečeného, nesnižuje kvalitu inscenace. Kaiser a Lábus jsou jedineční ve svých studiích lidských typů, ve ztvárňování jejich myšlení, chování, verbálního projevu a gest. Vrcholem jsou chvíle, kde mohou text dotvořit, přidat něco ze sebe sama, improvizovat a pracovat s publikem. Tyto situace hru dotvářejí a oživují.
Erby 40 %
(zadáno: 21.11.2019, počet hodnocení: 21)
přínosný / zajímavý komentář
Pánové Kaiser a Lábus... člověk hned čeká super představění. Začátek tak i vypadal. Ale jen začátek. Postupem času děj měl sestupnou tendenci. A bohužel to bylo výrazně slabší než jsem čekal. Nebýt Kaisera s Lábusem, tak by to byla úplně zbytečná hra.
Anah 20 %
(zadáno: 7.5.2019, počet hodnocení: 184)
přínosný / zajímavý komentář
Z úcty k oběma Pánům hercům dávám alespoň 20%, ale jinak to byla nebetyčná blbost.
Troska 40 %
(zadáno: 17.3.2018, počet hodnocení: 31)
přínosný / zajímavý komentář
Vzhledem k obrovské úctě k pánům 40%, jinak bych raději viděl na scéně opět Tlučhoře než jakoukoliv ženu za pultem za takovou cenu lístků.
Mraki 50 %
(zadáno: 21.6.2017, počet hodnocení: 106)
přínosný / zajímavý komentář
spojení 4 pánů, které mám ráda..sem si teda takto nepředstavovala..
Avlis 80 %
(zadáno: 22.4.2017, počet hodnocení: 118)
přínosný / zajímavý komentář
Dějově nic moc,ale pánové Kaiser s Lábusem úžasní,jako vždy.... Dobrá oddychovka
Michkyse 30 %
(zadáno: 2.2.2017, počet hodnocení: 100)
přínosný / zajímavý komentář
Zklamání. Oba pánové se velmi snažili, pár aspoň zdánlivě vtipných situací a gagů vykřesali, ale když se v divadelní hře zapomene na nosný děj, líp to asi ani jít nemůže... Deset procent navíc za Kaiserovy 'ženské úlohy'.
Papirek32 100 %
(zadáno: 15.6.2016, počet hodnocení: 149)
přínosný / zajímavý komentář
(+1)
Nejsem nekritickým obdivovatelem humoru K+L a na základě vlažných hodnocení zde jsem čekal spíš průšvih a prvoplánový humor. Možná i proto jsem byl mile překvapen a při závěrečné scéně běhal i lehký mráz po zádech. Stovečce se tu většina hodnotících vyhnula, tak já ji tam plácnu. Není to výraz nadšení, ale spíš překvapivé spokojenosti.
Reny50 20 %
(zadáno: 9.4.2016, počet hodnocení: 27)
přínosný / zajímavý komentář
Velké zkalamání! Oba herce zbožňuji a očekávala jsem super zábavu, ale toto byl hloupý a trapný děj. Takový děj ani skvělí herci nemohou zachránit. A ani prostředí divadla Kalich se mi nelíbilo. Vydržela jsem sice do konce (co kdyby 2. půlka představení překvapila?), ale škoda času a peněz.
David Strang 70 %
(zadáno: 25.2.2016, počet hodnocení: 117)
přínosný / zajímavý komentář
Sem rád,že sem mohl vidět v akci herecké bardy jako jsou Jiří Lábus a Oldřich Kaiser. Jiří Lábus má pro roli Pepi,který drží dietu,skvěle vypracované tělo,(nebo spíš břicho,které leze z pod trika). Hra se povedla..
Honza1 60 %
(zadáno: 18.1.2016, počet hodnocení: 84)
přínosný / zajímavý komentář
Záleží, co od představení kdo očekává. Já se chtěl tentokrát jen pobavit, a to se celkem povedlo, i když pár hluchých míst v druhé části by se našlo.
Lusi 80 %
(zadáno: 10.12.2015, počet hodnocení: 45)
přínosný / zajímavý komentář
Pánům to i po letech skvěle funguje :)
Marsed 50 %
(zadáno: 17.10.2015, počet hodnocení: 148)
přínosný / zajímavý komentář
Chlebíčková zábava s velkou porcí vlašáku.
Mjetelova 0 %
(zadáno: 1.10.2015, počet hodnocení: 38)
přínosný / zajímavý komentář
Utekla jsem z divadla, něco otřesného. Na Kaisera a Lábuse už nikdy! Trapné až se mi kroutily prsty. Inscenace - odpad!, výkony - odpad! Modlila jsem se za přestávku, po zvracení pana Lábuse na jevišti jsem již nemohla déle setrvat. Něco tak hrůzně absurdního jsem nečekala. A to jsem naštěstí polovině vět hercům nerozuměla, Bůhví kolika trapnostem jsem se tímto vyhnula.
Pavel.Tomas 20 %
(zadáno: 7.8.2015, počet hodnocení: 117)
přínosný / zajímavý komentář
Asi jsem byl jinde než všichni ostatní. Připadal jsem si jak v pořadu Ruská ruleta hrajeme na téma. Tam jsem schopen to odpustit a zasmát se, ale tady se jelo podle scénáře. I když nevím, kde se ztratil :-(
Barka 70 %
(zadáno: 31.5.2015, počet hodnocení: 253)
přínosný / zajímavý komentář
První půlka mnohem lepší než druhá, což mi ale přijde pro Drábka typické. Kaiser a Lábus jsou skvělí, dle očekávání, ti rozhodně nezklamali. Především má ale pro mě tahle inscenace velké plus v tom, že se nezdráhá nazývat věci (a lidi) pravými jmény, pánové se toho zkrátka nebojí a to je prostě dobře!
Jackmartas 80 %
(zadáno: 2.5.2015, počet hodnocení: 51)
přínosný / zajímavý komentář
výborné herecké výkony pana Kaisera a Lábuse, malinko utažené za vlasy, ale proč ne :)
Fedorocko 60 %
(zadáno: 30.4.2015, počet hodnocení: 567)
přínosný / zajímavý komentář
První půle rozhodně lepší té druhé,skvělé herecké výkony obou představitelů.Humor,pohoda,oddech.Nic víc,nic míň.
Adele 50 %
(zadáno: 19.11.2014, počet hodnocení: 46)
přínosný / zajímavý komentář
49%. Na tuto kultovní komediální dvojici Oldřicha Kaisera a Jiřího Lábuse jsem se velmi těšila.
Jejich improvizovaný nekonečný seriál o rodině Tlučhořovic mne pokaždé velmi pobavil, byl vtipný a měl neskutečně plno hlášek. Tak nějak jsem si myslela, že i představení ? o ?Ženě za pultem 2?, bude na stejné vlně. Hrát to někdo jiný, tak by to byl děsný propadák. Některé vtipy bez znalosti dob minulých nemusí být vůbec pochopeny. A další rádoby legrační skeče v sobě měly takový ten laciný humor. Škoda.
PavelK 70 %
(zadáno: 15.10.2014, počet hodnocení: 197)
přínosný / zajímavý komentář
Od Kolečka a Drábka bych čekal více divadelní zážitek, nakonec jsem viděl "jen" delší scénku Kaisera a Lábuse, u které jsem se bavil. Humor, založený hlavně na kritice komunistů a politiky všeobecně, se stupňuje do skvělé druhé půlky. Jestli máte rádi Kaisera a Lábuse, určitě vás to nezklame. Pokud čekáte, že za přispění Kolečka a Drábka to bude něco divadelně unikátního, tak svá očekávání snižte, po režijní stránce to je skutečně prázdné a připadá mi, že by si pánové komici vystačili sami.
Petrj 100 %
(zadáno: 24.9.2014, počet hodnocení: 6)
přínosný / zajímavý komentář
Výborná záležitost. Duo Kaiser a Lábus skvěle sehrané (jak jinak), inscenace šlape jako hodinky. Určitě bych zašel znovu, ale všechny termíny jsou nyní vyprodány.
Kevinator 90 %
(zadáno: 22.9.2014, počet hodnocení: 192)
přínosný / zajímavý komentář
Symbióza pana Drábka, Kolečka, Lábuse a Kaisera pro mě vyšla velmi pozitivně. Líbilo se.
Misak 20 %
(zadáno: 5.9.2019, počet hodnocení: 2)
přínosný / zajímavý komentář
Celé představení bylo pro mě od začátku do konce utrpením. Spousta provoplánového humoru, sexuálních narážek a laciných vtipů jak z Kameňáku. K mému překvapení to ale pro 90% publika byla zřejmě neuvěřitelná sranda, protože se velmi často ozval potlesk uprostřed dialogu, kdy jsem se krčil na židli a bylo mi trapně za herce i plácající publikum. Pan Kaiser je pan herec, to je bez debat a přeju mu pevné zdraví, zvláště po jeho zdravotních komplikacích v tomto roce. Panu Lábusovi nebylo moc rozumět a za kolegou ve všem zaostával. Jako zábavná dvojice už spojení K+L v roce 2019 nefunguje.
Stakido 90 %
(zadáno: 10.4.2018, počet hodnocení: 3)
přínosný / zajímavý komentář
Velka, ale opravdu velka sranda. Spousta narazek na rezimy, skvela improvizace na reakce diváků.
Kdo se jde pobavit, bude spokojený. Kdo čeká nějakou duševní potravu, odejde zklamán.
Osobně mi to po přestávce přišlo trošku slabší, do přestávky perfektní.
Bublinkamalinka 80 %
(zadáno: 27.1.2021, počet hodnocení: 7)
MicRuz 20 %
(zadáno: 30.8.2020, počet hodnocení: 17)
Sub_Marine 50 %
(zadáno: 14.4.2020, počet hodnocení: 45)
Pajunkas 70 %
(zadáno: 24.2.2020, počet hodnocení: 46)
Vercas 20 %
(zadáno: 20.10.2019, počet hodnocení: 32)
Xcepek 60 %
(zadáno: 5.9.2019, počet hodnocení: 551)
Chupetica 50 %
(zadáno: 24.7.2019, počet hodnocení: 105)
Kristián F. 50 %
(zadáno: 13.6.2019, počet hodnocení: 45)
Jula 70 %
(zadáno: 12.3.2019, počet hodnocení: 36)
Martina123 30 %
(zadáno: 26.1.2019, počet hodnocení: 68)
Novajda1 60 %
(zadáno: 14.10.2018, počet hodnocení: 5)
Jakubson 40 %
(zadáno: 9.7.2018, počet hodnocení: 78)
Michalmusek 80 %
(zadáno: 7.7.2018, počet hodnocení: 224)
Ambrozka 80 %
(zadáno: 29.4.2018, počet hodnocení: 67)
Etfu 60 %
(zadáno: 12.3.2018, počet hodnocení: 65)
Valmez 100 %
(zadáno: 21.1.2017, počet hodnocení: 208)
Cowok 70 %
(zadáno: 8.1.2017, počet hodnocení: 11)
Antonio 100 %
(zadáno: 4.1.2017, počet hodnocení: 85)
Zarcal 90 %
(zadáno: 20.12.2016, počet hodnocení: 10)
Bacraj 60 %
(zadáno: 9.4.2016, počet hodnocení: 164)
Vadriano 60 %
(zadáno: 4.4.2016, počet hodnocení: 23)
Petr Soustavný 60 %
(zadáno: 6.3.2016, počet hodnocení: 9)
Sholi 60 %
(zadáno: 5.3.2016, počet hodnocení: 12)
Vitez.7 80 %
(zadáno: 24.10.2015, počet hodnocení: 5)
Lenka10 50 %
(zadáno: 14.10.2015, počet hodnocení: 94)
Petr-sima 30 %
(zadáno: 29.9.2015, počet hodnocení: 76)
Noname 30 %
(zadáno: 2.6.2015, počet hodnocení: 15)
Čiko 60 %
(zadáno: 8.5.2015, počet hodnocení: 740)
Zizzi 60 %
(zadáno: 6.5.2015, počet hodnocení: 40)
Martin21 40 %
(zadáno: 4.5.2015, počet hodnocení: 355)
Dovemummy-Alena S. 20 %
(zadáno: 4.5.2015, počet hodnocení: 147)
Pevos 70 %
(zadáno: 5.4.2015, počet hodnocení: 90)
Tarbík 40 %
(zadáno: 3.3.2015, počet hodnocení: 121)
Tomass 60 %
(zadáno: 8.12.2014, počet hodnocení: 49)
Ludavin 30 %
(zadáno: 14.3.2018, počet hodnocení: 3)
Luxik 80 %
(zadáno: 15.2.2015, počet hodnocení: 4)

Komentáře uživatelů nevyjadřují stanovisko redakce. Názory jednotlivých redaktorů nemusejí vždy vyjadřovat stanovisko celé redakce.