Profil uživatele

Slaná

Volby

Hodnocení

Redaktoři s podobným hodnocením
jméno redaktora: průměrný rozdíl hodnocení (počet společně hodnocených inscenací)
Jan Pařízek: 10 % (3)
Lukáš Dubský: 13 % (3)
Iva Bryndová: 14 % (5)
Jiří Landa: 16 % (5)
Helena Grégrová: 17 % (3)

Seřadit dle: data přidání sestupně | názvu hry vzestupně | procenta hodnocení sestupně

1 2  > 
(zadáno: 7.8.2022)
VIděno v Radonicích v přírodě. Přírodní scéna přidává atmosféru, nevím jestli by se mi to líbilo nikoliv pod letním nebem. Děj musí dovysvětlovat hostinský. Příjemné pokoukání na vlahý letní večer, nic míň, nic víc.
(zadáno: 6.5.2022)
V tomto případě hraje bezesporu hlavní roli vila. Její prohlédnutí a projití před představením je téměř nutnost pro nasátí atmosféry. Herci výborní, ale příběh těžko uchopitelný.
(zadáno: 9.4.2022)
Chudák Michael Vykus, i když jinak výborný byl v této hře naprosto převálcován Janou Zenáhlíkovou a Barbarou Janatkovou, které zcela zaplnili jeviště svou energií a vtipem. Na hře je přece jen znát její datum vzniku, takže něčemu už se moc zasmát nedá, ale režisér se s tím popasoval dobře, a pointa je vychytaná.
(zadáno: 9.4.2022)
Prostě líbilo. Výborný byl Zbyněk Fric v roli Artuše, jak pěvecky tak pohybově.
(zadáno: 30.11.2021)
Jedna rada : kupte si program. Bez znalostí reálií / např. zmiňovaného veřejného domu/ Vám ujde několik vtipných momentů. Souhlasím s tím, že odcházení ze života tancem s příjemným mladíkem je krásné. 110 % pro Janu Jiskrovou, která vystřihla "madam" par excelence, a pokud bych se nedočetla kolik jí je tak tomu neuvěřím . Nedoporučuji pro diváky, kteří čekají třeskutou legraci.
(zadáno: 16.10.2021)
Přečetla jsem si, že se při zkoušení vystřídali režiséři ( Kavčiak, Žantovská) i herečky ( Anežku Rusevovou nahradila Kristina Sitková),a to je zřejmě problém toho, že inscenace je prostě nijaká. Nějak stále čekáte že něco bude, něco se stane, a ono to jen tak plyne a ta hra mezi služkami není ani nijak napínavá ani nijak negraduje. Když ovšem přijde na scénu Madam Jaromíry Mílové, tak je to hned jiné. Po jejím odchodu zase nic. Kostýmy i scéna jakési neidentifikované doby taky moc nepomohly.
(zadáno: 15.10.2021)
Kytici miluji od malička. A toto obsazení super herci s nádhernou scénou a někdy překvapivými momenty nemá chybu. Paní Janžurová dokázala, že umí zahrát mladou dívku a myslím že jí to všichni věřili.
(zadáno: 15.10.2021)
Děj mne vtáhl, i když se od románu mírně liší. Herci v rolích mušketýrů nezklamali. Našlo se i dost vtipných momentů. Ovšem D'artagnanova sestra jako dopsaná postava je naprosto mimo. Jak by se chovanka klášterní školy mohla dostat na královský ples apod., to opravdu nevím. Velké plus za šerm a rvačky na jevišti, perfektně nazkoušené a zaplňující celý prostor jeviště.
(zadáno: 17.8.2021)
Tak bohužel tady se humor nějak vytratil. I když herci dělají co mohou, nějak to do sebe nepasuje. A při mé návštěvě před covidovou pauzou nějak nebylo rozumět zpěvu.
(zadáno: 17.8.2021)
Rozhodně pobaví a neurazí.
(zadáno: 3.7.2020)
Viděno venku, takže nepostradatelnou roli hraje večerní park. Spojení obou souborů bylo velmi šťastné. Krásné kostýmy a rekvizity. Bylo vidět, že herci se cítí v parku velmi dobře. Pan režisér mne velmi potěšil různými vtípky, které nijak nevnucuje ani nezdůrazňuje ,takže je jen na divákovi jestli je pochytí a užije si je ( logo Poldi, popcorn u elfů). Nejvíc jsem byla zvědavá na Puka a musím říct, že mne nezklamal a jeho druhé alter ego jako maňásek je skvělý nápad.
(zadáno: 30.1.2020)
Příjemné představení pro příjemný večer.
(zadáno: 5.11.2019)
Dávám 80 % za premiéru. Tam byli vnímaví diváci a vše do sebe zapadalo. Nevím jak budou vypadat reprízy, podle toho jaké se sejde obecenstvo bude hra vypadat. Věřím herečce že to ustojí a moc jí to přeju. Při představení máte pocit jako kdybyste u ní seděli v obýváku na návštěvě a celý sál je plný její energie. Je to trochu jiné divadlo a stojí za to jej prožít.
(zadáno: 7.10.2019)
Na reprize 4.10. mne překvapil počet dětských diváků, kteří se vůbec nenudili. Ano, pro ně je to pohádka. Babička v podání Zuzany Mixové je taková jako bych si ji představovala. Za mne nádherný výkon Barbory Vovsíkové v roli Barunky. V prvním dějství holčička, v druhém dospívající dívka a v závěru z Vídně přijíždí slečna. A to vše dává dohromady herečka která již dětským střevíčkům dávno odrostla. Při smrti Viktorky jsem musela vytáhnout kapesník. A písničku Ó řebíčku zahradnický, která se prolíná představením bude slyšet v uších ještě dlouho.
(zadáno: 24.6.2019)
Není to Moliére ( z toho jsou pouze texty ,a ne ještě všechny) a není o o Alcestovi. Je to o celé společnosti a je to trefné. Pokud se oprostíte od očekávání klasiky, hra Vás vtáhne. Technické vychytávky hrají krásně. Ovšem seděli jsme na galerii a zhora to bylo podle mne viditelnější, markantnější a pochopitelnější.
(zadáno: 24.6.2019)
Vše funguje jak má, Mikyho Volka si nepamatuji, jsem narozená později a rokenrol mne jako hudba nikdy nezasáhl. Jde o velmi lidský příběh, i když některé věty mírně šustí papírem, ale od Jana Krafky je to podáno tak, že to vyznívá upřímně. Ne všechny Hanušovy paralely jsem pochopila ( např. Mikuláš ? - že by od jména MIky). Nadšení z muziky v druhé půli z jeviště přímo tryská. A když se povede vnímavé publikum ( nejen na rokenrol), tak je to fakt jízda nejen tramvají.
(zadáno: 24.6.2019)
Ač dospělá cítila jsem se dítětem vtaženým příběhem a krásnou scénou. Interakce herců s přítomnými dětmi i dospělými fungovala na jedničku s hvězdičkou. Na představení jsme měli sebou tříleté děcko, které celou pohádku vydrželo napjatě sledovat. Bohužel jsme viděli představení na Lodi Tajemství 22.6. od 18 hodin, kdy bylo celé podbarveno hlasitou hudbou z přilehlého pivního festivalu. Ale za to tvůrci nemohou, a tím spíš jim patří můj obdiv, že za těchto ztížených podmínek ze svých pohádkových rolí nevypadli.
(zadáno: 4.5.2019)
hlavně kvůli " kulisákům a tvůrcům specielních efektů". Tolik divů a načasování musí dát hroznou práci fyzickou i psychickou. Z herců úžasný Matěj Vejdělek, který byl tak krásně
" obyčejný" , že diváci, kteří ho neznají museli mít pocit že jde o opravdového technika. Klobouk dolů před Janem Krafkou a Ondřejem Volejníkem za jejich exhibici na " šikmé ploše". U role Vladimíry Benoni bych očekávala, že po protažení oknem bude mít herečka modřiny ještě měsíc. Hra Vás prostě vtáhne, o čemž svědčil potlesk publika v průběhu hry a rady z hlediště kde mají herci najít účetní knihu a psa.
(zadáno: 25.3.2019)
Skvělá atmosféra hry, výstižná scéna. Pokud se vyvarujete srovnání s filmem a vzpomenete si na knihu budete okouzleni.
(zadáno: 27.12.2018)
Hrozné. Klišé na klišé, repliky nesedí. Písničky to nezachrání. Souhlas s tím, že pouze píseň J. Zenáhlíkové před přestávkou dává šanci alespoň na těch 10 %.
(zadáno: 27.12.2018)
Hezké představení pro příjemný večer. Milá i když očekáváná scéna. Kostýmy naprosto odpovídají tomu co se dá čekat od hostů tohoto hotelu. Vtipná třetí povídka kdy se inscenuje pravý déšť za oknem včetně namoklé ofiny Jany Zeháhlíkové a holubího trusu na žaketu Honzy Krafky. Souhra herců ve všech tří párech. Tentokrát ovšem mírně vedou ženy Z.MixováJana Zenáhlíková a A.Rusevová.
(zadáno: 27.12.2018)
Repríza 26.12.2018. Předlohu jsem nečetla, nevěděla jsem do čeho jdu. Představení mně vtáhlo, uchvátilo a přimělo se zamyslet nad tím, kdy jsem ve správnou chvíli neřekla ne. Výkony herců obdivuhodné i po fyzické stráce (např. Edita prolézající vitrinou).
(zadáno: 13.12.2018)
Živé, dobré, procítěné a místy překvapující ale přece jen ten příběh oproti jiným kusům rockopery moc nesedl.
1 2  >