Moravské divadlo Olomouc

Sherlock Holmes: Vraždy vousatých žen

Premiéra: 9.6.2023
Scéna: Marek Zákostelecký. Kostýmy: Sylva Zimula Hanáková. Hudba: Darek Král. Texty písní: Xindl X. Režie: David Drábek.
Komediální detektivní mystérium se zcela originálním holmesovským příběhem a temně zapeklitým případem prosvětleným anglickým humorem. Světoznámý detektiv se tentokrát postaví bestiálnímu vrahovi, jehož oběťmi jsou výhradně členky prapodivné náboženské sekty, která sídlí na ponurém středověkém hradě uprostřed blat. Pod záštitou své patronky tu Úpěnlivé Sestry Sv. Starosty z Topshamu sdružují ženy, kterým ubližují muži. Své feministické názory pak demonstrují vzrostlými plnovousy, ať už jsou jim dány od Boha, nebo jde o falešné koudele na gumičce. Mrtvých vousatých žen stále přibývá a Holmese s Dr. Watsonem neúprosně tlačí čas...
Anketa 2022/23
Pro tuto inscenaci, stejně jako pro všechny ostatní s premiérou od září 2022 do srpna 2023, včetně hereckých výkonů, můžete hlasovat v naší výroční anketě.
Uzávěrka ankety je 11. prosince 2023.
Moravské divadlo Olomouc
Hodnocení inscenace
Redakce
-
Uživatelé
70 %
7011000
Chci vidět - přidat do seznamu

Volby

Hodnocení (1)

HODNOCENÍ UŽIVATELŮ
Slaná  70 %
27.9.2023 | 43 hodnocení
+ souhlasím
Pan autor a režisér hýří nápady, které jsou vtipné, ale někdy je jich trochu moc a bylo by třeba zvolnit, aby divák stačil vše tzv. pobrat a užít si je. Ale třeba je to dobře, aby to zlákalo jít na to podruhé. Pointa nečekaná a naprosto super, žádná detektivka kde už se dopředu ví kdo je vrah. Skvěle propracovaná scéna i kostýmy. Plocha jeviště absolutně využita.

Komentáře uživatelů nevyjadřují stanovisko redakce. Názory jednotlivých redaktorů nemusejí vždy vyjadřovat stanovisko celé redakce.