Divadlo Lampion

Stín kapradiny

Premiéra: 22.2.2020 | 0:55x
Dramaturgie: Matouš Danzer. Výprava: Olga Ziębińska. Hudba: Zdeněk Dočekal. Režie: Jakub Maksymov.
Off programová inscenace pro střední školy a večerní publikum. Převedení známé Čapkovy novely do formy syntetického storytellingu (vyprávění objekty). Stěžejním tématem je nevyhnutelnost trestu, který zákonitě přichází po porušení základního lidského řádu. Rudolf Aksamit a Václav Kala skrývající se v lesích jsou skvělým vyobrazením psychologie zločince utíkajícího před spravedlností a především před vlastním svědomím....
Divadlo Lampion
Hodnocení inscenace
Redakce
60 %
Uživatelé
60 %
6031000
Hodnocení redakce
Pavel Širmer 60 %
Chci vidět - přidat do seznamu
Ke zhlédnutí online naDramox
Termíny představení
Aktuálně pro tuto inscenaci neevidujeme žádný termín.
Aktuálně pro tuto inscenaci neevidujeme žádný termín.

Volby

Hodnocení (4)

HODNOCENÍ REDAKCE
Pavel Širmer  60 %
25.7.2021 | 1939 hodnocení
+ souhlasím
Novela J. Čapka o dvou mladých pytlácích na útěku před zákonem je známá i z filmového zpracování F. Vláčila. Divadlo Lampion krátkou inscenací cílí tentokrát na náctileté a dospělé. Diváci v komorním uspořádání sálu sledují kombinaci akcí činoherního a loutkového divadla, resp. loutek malých či dokonce miniaturních. Srozumitelně převyprávěné, ale téma viny a odpovědnosti divák musí hledat spíše sám, tvůrci ho k tomu humornějšími prvky a užitými prostředky systematicky nevybízejí. Loutková složka je ve výsledku spíše nevšedním experimentem než nadstavbou. V dobrém slova smyslu netradiční počin část diváků jistě osloví.
HODNOCENÍ UŽIVATELŮ
Vladimír Rogalewicz  40 %
22.1.2021 | 761 hodnocení
+ souhlasím
Spousta nápadů, udělátek, vychytávek, ale vše je jaksi samoúčelné, přeintelektualizované. Výsledkem je nuda. Představení pro ty, kdo si hrají, nikoli pro ty, kdo se dívají. (Ze záznamu.)
Barka  80 %
5.3.2020 | 295 hodnocení
+ souhlasím
Tohle mě prostě baví, je to jako když jsme si jako malí hráli se vším, co nám zrovna přišlo pod ruku. Od diváka inscenace vyžaduje otevření se právě té fantazii, kterou oplýval jako malý. Když se vám to povede, bude vás hra bavit, když ne... to se uvidí :)
Plšík  60 %
3.11.2021 | 732 hodnocení

Komentáře uživatelů nevyjadřují stanovisko redakce. Názory jednotlivých redaktorů nemusejí vždy vyjadřovat stanovisko celé redakce.