Městské divadlo Kladno

online rezervace, eVstupenka zvýhodněné předplatné stránka na Facebooku
Nejbližší představení:
25.03. (Ne) 15:00 Nekonečný příběh
26.03. (Po) 19:00 Perfect Days
27.03. (Út) 09:30 Nekonečný příběh
27.03. (Út) 19:00 Žena v černém
28.03. (St) 09:30 Malá indiánka
Nejbližší představení:
25.03. (Ne) 15:00
Nekonečný příběh
26.03. (Po) 19:00
Perfect Days
27.03. (Út) 09:30
Nekonečný příběh
27.03. (Út) 19:00
Žena v černém
28.03. (St) 09:30
Malá indiánka
Adresa - Městské divadlo Kladno: Divadelní 1702, Kladno [zobrazit na mapě]
Adresa - Divadlo Lampion: Nám. Starosty Pavla 4, Kladno [zobrazit na mapě]
Pokladna: po-pá 10-18 nebo do začátku představení, o víkednech hodinu před představením
Předprodej: průběžně od zveřejnění měsíčního hracího plánu (cca dva měsíce předem)
Začátky: MDK: 19.30 (po-čt), 18.00 (pá)
Lampion: 10.00 (so), 15.00 (ne)
Připravuje se:
Brouk v hlavě - Georges Feydeau (duben, Městské divadlo)
Play The Game - Jan Vejražka, Natálie Preslová (duben, Divadlo Lampion)
Drakobijec z Oujezda - podle J.R.R. Tolkiena (květen, Divadlo Lampion)
Petrolejové lampy - Jaroslav Havlíček (červen 2018, Městské divadlo)
Svět je kulatý - Gertruda Steinová (Divadlo Lampion)
Robinson - Zdeněk Jecelín (Divadlo Lampion)
Nakročeno k derniéře:
Čertovská pohádka (duben)
Poručík z Inishmoru (květen)
Ceny vstupenek:
280 Kč (Městské divadlo Kladno)
180 Kč (Městské divadlo Kladno - malý sál)
80 Kč (Divadlo Lampion)
ředitel:
Jan Krafka
umělecké vedení:
Jaroslav Slánský
ředitel:
Jan Krafka
umělecké vedení:
Lucie Radimerská
 

Diskuse (0)


Přání, pochvaly, stížnosti... (0)


Za oponou (2)


Z tiskových zpráv (4)Hodnocení inscenací


Umělci

Poznámky a upozornění:
 • Z Prahy do Kladna a zpět se dostanete autobusem za pár desítek minut. Mezi Prahou a Kladnem je vedeno mnoho spojů PID (s kuponem pro Prahu třípásmová jízdenka za 24 Kč). Pokud linka nejede přímo na autobusové nádraží (které je poblíž divadla), vystupte v zast. "Gymnasium" a vydejte se ulicí Petra Bezruče, která vede přímo k divadlu.
 • Linky od M-A Nádraží Veleslavín:
  330 (rychlíková - zast. Autobusové nádraží)
  300 a 399 (polorychlíkové - zast. Gymnásium)
  322 (zastávková - zast. Autobusové nádraží)
 • Linka od M-B Zličín:
  324 (zastávková - zast. Gymnásium)
 • Rezervace vstupenek je platná následujících 7 dní po jejím provedení, není-li uvedeno jinak. Pokud rezervujete vstupenky na představení, které se koná dříve než za 7 dní, je rezervace platná až do dne konání představení a její platnost končí 30 minut před plánovaným začátkem představení.

Repertoár - Divadlo Lampion

Play The Game - Jan Vejražka, Natálie Preslová  (připravuje se)
Premiéra: 14.4.2018. Dramaturgie: Natálie Preslová, Matouš Danzer. Výprava: Lucie Wildtová, Barbora Burdová. Hudba a režie: Jan Vejražka.
„Lukáš miluje videohry. Hraje je pořád dokola, nic jinýho ho totiž nezajímá, zatím. Marie miluje matematiku. Pořád počítá, nic jinýho jí totiž nezajímá. Teda... ještě ji tak trochu zajímá Lukáš. Co když ale existuje videohra, kterou prostě nejde přestat hrát? Co když se virtuální a skutečná realita prolnou? Kolik je 4 x 7 + odmocnina ze 144? Kdo může za to, že se čím dál víc děti ztrácí ze svých zavřených pokojů? Může láska zvítězit nad pánem videoher? A kdo to vlastně vůbec je...?“
inscenace je vhodná pro děti 2. stupně ZŠ
Putování za snem - Vladimír Novák, Rozálie Nováková, Emílie Nováková
Premiéra: 10.3.2018. Dramaturgie: Kateřina Mocová. Výprava: Zuzana Hilská. Hudba: Jan Čtvrtník. Loutky: Václav Krčál. Režie: Vladimír Novák.
Obyčejná i neobyčejná dobrodružství, sny, příhody a všelijaké trampoty dvou malých odvážných cestovatelek a jednoho malého dospěláka s jejich kamarádem velbloudem na čtyřech kolech. Náhodné objevení staré mapy a deníku po dědečkovi, který voní vzrušujícími příběhy a dálkami zapomenutých krajů zavede malé cestovatelky na dlouhou cestu labyrintem světa až k tajemným zákoutím fantazie, skrytých přání a snů, které jsou ale viditelné pouze těm, kdo v ně věří...
inscenace je vhodná pro děti 1. stupně ZŠ
Olaf a sněžný drak - Zdeněk Jecelín
Premiéra: 11.11.2017. Dramaturgie: Helena Kebrtová. Scéna: Pavel Kodeda. Kostýmy a loutky: Edita Kurková-Kodeda. Hudba: Filip Nebřenský. Texty písní: Zdeněk Jecelín, Helena Kebrtová. Režie: Zdeněk Jecelín.
Za devatero ledovými horami a devatero zamrzlými řekami leží království Sněžného draka. Cesta tam je zavátá a vydat se po ní se nikdo už roky neodvážil. Až jedné vánoční noci rozkvete louka, rozbouřené moře přinese nečekaný dar a princezna Tyra se beznadějně zamiluje. Král Harald o jejím vyvoleném nechce ani slyšet. Ruku jeho dcery je třeba si zasloužit. Boj s osudem začíná...
inscenace je vhodná pro děti 1. stupně ZŠ
Mijoko a hvězda - Tomáš Procházka
Premiéra: 30.9.2017. Na motivy příběhů japonského spisovatele Jošitomo Imae. Dramaturgie: Helena Kebrtová. Výprava: Robert Smolík, Veronika Svobodová. Loutky: Veronika Svobodová. Režie: Tomáš Procházka.
Snový příběh malé Mijoko, výprava do kouzelného světa, který se objevil jedné obyčejné noci, kdy nad domem tak krásně svítily hvězdy. Mijoko žije se svým tatínkem v domku, který není ani velký ani malý. Za to se z něj můžete vypravit třeba až za zvířaty do Afriky. A možná, že ani ke hvězdám to odtud není tak daleko...
inscenace je vhodná pro děti MŠ
Superkluk - Jiří Šponar
Premiéra: 20.5.2017. Dramaturgie: Tereza Karpianus. Výprava: Kateřina Štolcpartová. Hudba: Jindřich Čížek. Režie: Jiří Šponar.
Dobrodružný prázdninový příběh o tom, jak se stát Superklukem se zvláštními schopnostmi, ale také o tom jak zůstat super i bez nich.
inscenace je vhodná pro děti 1. stupně ZŠ
Prevítovi - Roald Dahl, Radek Beran
Premiéra: 11.3.2017. Výprava a loutky: Barbora Čechová. Hudba: Tomáš Procházka. Režie: Radek Beran.
Groteska s loutkami, opičkami, kouzelným pestrobarevným ptákem a spoustou zlomyslností. Pan Prevít a paní Prevítová jsou neskutečně odporní. Nejen že páchnou, protože se vůbec nemyjí, ale hlavně se i odporně chovají. Tak dlouho se chodí se džbánkem pro vodu, až se ucho utrhne. A když tomu uchu trošku pomohou tři statečné opičky, pořádně zhořkne na jazyku i lahodný ptačí pudink, tolik oblíbený panem Prevítem a paní Prevítovou...
inscenace je vhodná pro děti 1. stupně ZŠ
Záhada hlavolamu - Jaroslav Foglar, Marie Nováková, Tereza Volánková
Premiéra: 26.11.2016. Dramaturgie: Marie Nováková. Scéna a loutky: Tereza Bartůňková, Mikoláš Zika. Kostýmy: Lucie Šperlová. Hudba: Jan Čtvrtník, Veronika Linhartová. Režie: Tereza Volánková.
Napůl hraná, napůl loutková inscenace s podmanivou atmosférou strachu, napětí, akce i zábavy. Pojďme spolu opustit bílou nudu a nechat se unést vášní pro dobrodružství s Rychlými Šípy, kteří se vydali do temno temných uliček Stínadel. Čtvrti ponuré, kde vládne parta Bratrstva kočičí pracky a Velkých Vontů. Právě se schyluje k volbě Vekého Vonta, který bude střežit tajemství ježka v kleci. Jak se do toho všeho zaplete parta Rychlých Šípů? Co všechno odhalí z deníku Jana Tleskače...?
inscenace je vhodná pro děti 2. stupně ZŠ
Červená Karkulka - Tereza Karpianus  (vhodné od 3 let)
Premiéra: 25.6.2016. Dramaturgie: Jana Kuklová. Výprava: Zuzana Mazáčová, Aneta Grňáková. Hudba: David Smečka. Texty písní a režie: Tereza Karpianus.
Klasická pohádka s loutkami a písničkami v nevšedním obsazení tří mužských herců. Zelenou houštinou prosvítá malá červená skvrnka. A zákeřné oči. Karkulka nemá vůbec ráda les ani jeho obyvatele. Lekne se téměř všeho, od čmeláka po houbu. Raději než zpěv ptáků má svou hlasitou muziku. Naučí se lesu rozumět? Podaří se vlkovi vysvětlit myslivci, proč má tak velké břicho...?
inscenace je vhodná pro děti MŠ
Tajemství naší skříně - Jana Fleglová
Premiéra: 14.5.2016. Podle knihy Ester Staré „A pak se to stalo“. Dramaturgie: Jana Fleglová. Výprava: Jitka Nejedlá. Hudba: Ivo Sedláček. Režie: Jiří Hajdyla.
Hra inspirována knihou obsahující pohádky „o maličkostech, ze kterých si děti nic nedělají a dospělí z nich šílí“. Jak to dopadá, když si děti nečešou vlásky, neutírají nudli nebo stolují jako prasátka? Na to s úsměvem i s muzikou vzpomínají tři sourozenci při vyklízení zaprášeného pokoje na chatě, kde založili dětskou kapelu a vyváděli neplechu. Evička s Jirkou se už poučili, ale Vašek své lumpárny stále ještě zavírá ve staré skříni...
inscenace je vhodná pro děti 1. stupně ZŠ
Cipísek - Václav Čtvrtek, Michal Hába, Jana Kuklová
Premiéra: 30.4.2016. Dramaturgie: Jana Kuklová. Výprava: Adriana Černá. Hudba: Jindřich Čížek. Režie: Michal Hába.
Svěží pohádka z lesa Řáholce o tom, jak se stát loupežníkem. Cipísek není obyčejný synek, je to synek loupežnický, který neroste po dnech, ale po hodinách. Chce zkrátka do světa. Kdo by ale pustil z domu malého kloučka? Vždyť i ta divizna je vyšší, než on. A jak říká Rumcajs, do světa může jít jen ten, kdo přepere medvěda. Cipísek to však dokáže. Na odvážné cestě ho však čekají ještě větší dobrodružství. Pomůže vodníku Volšovečkovi od zlé vydry Rafice? Jak si poradí s nafintěnou paní kněžnou...?
inscenace je vhodná pro děti MŠ
Malá indiánka - Eva Burešová, Marie Švestková, Barbora Schneiderová  (ateliér Divadla Lampion)
Premiéra: 18.3.2016. Režie: Eva Burešová, Marie Švestková, Barbora Schneiderová.
Interaktivní inscenace pro nejmenší děti. „Usedněte s námi do vyhřátého teepee a vyslechněte prastarou legendu o tom, jak vznikl svět pod indiánským nebem, o zemi plné lesů, jezer a plání přeplněných stády bizonů, a také o malé indiánce, kterou nic netěšilo. Zahrajte si s námi hry a pomozte nám probudit její smysly, aby objevila krásu světa.“
inscenace je vhodná pro děti MŠ
České Vánoce Josefa Lady - Josef Lada, Braňo Mazúch, Jana Kuklová
Premiéra: 28.11.2015. Dramaturgie: Jana Kuklová. Výprava: Mikoláš Zika. Hudba: Roman Pallas. Režie: Braňo Mazúch.
Vánoční pohádka plná koled, ve které se vypravíme do idylické středočeské zimní krajiny Josefa Lady a světa jeho populárních vánočních obrázků. Byla tuhá zima a mrzlo, až šindele na střechách praskaly. Lidé byli rádi, že sedí u teplých kamen, a kdo nemusil, ani nevytáhl ze stavení paty. Po zasněžené cestičce spěchali dva lidé, aby ještě za světla došli do nejbližší vesnice a tam si vyprosili teplý koutek k přenocování...
inscenace je vhodná pro děti MŠ
Nekonečný příběh - Michael Ende, Helena Kebrtová  (1:40)
Premiéra: 13.6.2015. Překlad knihy: Eva Pátková. Dramaturgie: Helena Kebrtová. Výprava: Tereza Bartůňková. Hudba: Jan Čtvrtník. Režie: Braňo Mazúch.
Divadelní verze celosvětově známé dětské knihy, kterou proslavilo i filmové zpracování. Bastián, ustrašený kluk, objeví v zapadlém antikvariátu tajemnou knihu. Zamčený na půdě školy hltá stránku po stránce vyprávění o chlapci Átrejovi, který za pomoci šťastného draka Falka hledá lék pro skomírající říši Fantázii a její vládkyni. Jaké je však Bastiánovo překvapení, když zjistí, že Fantázii může pomoci právě a jedině on sám. Musí projít mnohými dobrodružstvími a postupně při nich ztratit vše, co měl, aby mohl znovu nalézt sebe sama a vrátit se domů...
inscenace je vhodná pro děti 1. stupně ZŠ v inscenaci je použito stroboskopických nebo jiných silně zábleskových efektů
Čertovská pohádka - Josef Štefan Kubín, Zuzana Štancelová
Premiéra: 28.3.2015. Dramaturgie: Helena Kebrtová. Výprava: Zuzana Štancelová. Loutky: Petr Kameníček. Hudba: Martin Hybler. Režie: Vlado Štancel. Poslední uvedení: duben 2018.
Klasická marionetová pohádka o tom, kterak se Husar pokouší ze spárů pekelných vyrvat krásnou princeznu a ouplně ji zachránit. Jenže není princezna jako princezna. Co s takovou, která zlobí a neposlouchá? Král si s ní neví rady, čerti se o ni chodí ucházet. A jaképak je to doopravdy v pekle? Je tam horko? Je tam tma? A najde se vůbec někdo, kdo má dost odvahy, aby se tam dolů vydal? Kašpárek pomůže všechno vyřešit...
inscenace je vhodná pro děti MŠ
Pejsek a kočička - Josef Čapek, Waldtraut Ritterová  (vhodné od 3 let)
Premiéra: 8.10.2011. Dramaturgie: Zuzana Vojtíšková. Výprava a loutky: Petra Jůzová. Hudba a texty písní: Jan Prokeš. Režie: Waldtraut Ritterová, Zita Morávková.
Několik veselých vyprávění o dvou nerozlučných kamarádech, pejskovi a kočičce, z proslulé knížky pro děti.
inscenace je vhodná pro děti MŠ
Slůně aneb Proč mají sloni dlouhé choboty - Pavel Polák  (1:10|vhodné od 3 let)
Premiéra: 18.5.2007. Podle předlohy Rudyarda Kiplinga. Dramaturgie: Zuzana Vojtíšková. Výprava: Ivan Antoš. Hudba a texty písní: David Rotter. Režie: Pavel Polák.
Pohádka o zvědavém slůněti, které obtěžuje své okolí otázkou: „Co jí krokodýl k večeři?“ Jeho dobrodružná pouť za získáním odpovědi je variací na motivy příběhů Rudyarda Kiplinga.
inscenace je vhodná pro děti MŠ
Pták Ohnivák - Daniela Fischerová  (inscenace již byla stažena z repertoáru)
Premiéra: 8.10.2016. Výprava a loutky: Jan Brejcha. Hudba: Alessandro La Rocca. Režie: Braňo Mazúch. Poslední uvedení: únor 2018.
Vícegenerační loutková pohádka otevírající magickou bránu sebepoznání, která vede kouzelnou mytickou krajinou plnou symbolů, kam jinam než do podsvětí. Princezna Albi je velmi poslušná, trochu bledá dívka, které tragicky zahynul autoritativní otec – král. Ve svém osiření nenajde útěchu, naopak uvědomění si, že je třeba žít a opět probudit dítě v sobě. Na své pouti k sobě plní nesnadné úkoly, vždyť dospívání je také nesnadné. Co její poznání obnáší a kam vede? Kdo je pták Ohnivák? Ve skutečnosti je to krkavec, který se stane průvodcem na cestách poznání princezny Albi...
inscenace je vhodná pro děti 1. stupně ZŠ

ARCHIV INSCENACÍ


„x“ u časového údaje = představení je hráno bez přestávky
časový údaj o délce představení je pouze orientační
aktualizace údajů:
Snažíme se udržovat informace u každého divadla aktuální, zejména u divadel, která jsou našimi partnery. Ale je možné, že jsme na něco zapomněli nebo nějakou změnu či novinku přehlédli, a proto budeme rádi, když nás na takovou skutečnost upozorníte.
Pokud jste na této stránce nalezli neaktuální informaci nebo některé informace zde dokonce chybí, napište nám, prosím, na e-mail:
aktualizace{@}i-divadlo{.}cz. Předem Vám za tuto spolupráci děkujeme.


Poslední aktualizace: 16.3.2018