Městské divadlo Kladno

online rezervace, eVstupenka zvýhodněné předplatné stránka divadla na Facebooku
Nejbližší představení:
18.11. (Ne) 15:00 Cipísek
19.11. (Po) 18:00 Babička
20.11. (Út) 09:30 Šťastný princ
20.11. (Út) 11:00 Petrolejové lampy
20.11. (Út) 19:00 Audience & Protest
Nejbližší představení:
18.11. (Ne) 15:00
Cipísek
19.11. (Po) 18:00
Babička
20.11. (Út) 09:30
Šťastný princ
20.11. (Út) 11:00
Petrolejové lampy
20.11. (Út) 19:00
Audience & Protest
Adresa: Městské divadlo Kladno: Divadelní 1702, Kladno [zobrazit na mapě]
Adresa: Divadlo Lampion: Nám. Starosty Pavla 4, Kladno [zobrazit na mapě]
Pokladna: po-pá 10-18 nebo do začátku představení, o víkednech hodinu před představením
Předprodej: průběžně od zveřejnění měsíčního hracího plánu (cca dva měsíce předem)
Začátky: MDK: 19.30 (po-čt), 18.00 (pá)
Lampion: 10.00 (so), 15.00 (ne)
Připravuje se:
Apartmá v hotelu Plaza - Neil Simon (prosinec, Městské divadlo)
Broučci - Jan Karafiát, Marie Míková (prosinec, Divadlo Lampion)
Hra, která se zvrtla - Jonathan Sayer, Henry Lewis, Henry Shields (únor, Městské divadlo)
Myši patří do nebe - Iva Procházková, Jakub Maksymov, Matouš Danzer (březen, Divadlo Lampion)
Učitel tance, Kristýna Čepková - Jiří Hubač (duben, Městské divadlo)
Dlouhý, Široký a Bystrozraký - Jiří Jelínek (duben, Divadlo Lampion)
Jak umřít na rokenrol - Miroslav Hanuš (květen, Městské divadlo)
Dům Usherů II - Edgar Allan Poe, Ray Bradbury, Jiří Š. Hájek (červen, Městské divadlo)
Prapodivné království - Matouš Danzer, Vladimír Novák (červen, Divadlo Lampion)
Nakročeno k derniéře:
Perfect Days (prosinec)
Záhada hlavolamu (leden)
Ceny vstupenek:
280 Kč (Městské divadlo Kladno)
180 Kč (Městské divadlo Kladno - malý sál)
80 Kč (Divadlo Lampion)
ředitel:
Jan Krafka
umělecké vedení:
Jaroslav Slánský
ředitel:
Jan Krafka
umělecké vedení:
Lucie Radimerská
 

Diskuse (0)


Přání, pochvaly, stížnosti... (0)


Za oponou (2)


Z tiskových zpráv (4)Hodnocení inscenací


Umělci

Poznámky a upozornění:
 • Z Prahy do Kladna a zpět se dostanete autobusem za pár desítek minut. Mezi Prahou a Kladnem je vedeno mnoho spojů PID (s kuponem pro Prahu třípásmová jízdenka za 24 Kč). Pokud linka nejede přímo na autobusové nádraží (které je poblíž divadla), vystupte v zast. "Gymnasium" a vydejte se ulicí Petra Bezruče, která vede přímo k divadlu.
 • Linky od M-A Nádraží Veleslavín:
  330 (rychlíková - zast. Autobusové nádraží)
  300 a 399 (polorychlíkové - zast. Gymnásium)
  322 (zastávková - zast. Autobusové nádraží)
 • Linka od M-B Zličín:
  324 (zastávková - zast. Gymnásium)
 • Rezervace vstupenek je platná následujících 7 dní po jejím provedení, není-li uvedeno jinak. Pokud rezervujete vstupenky na představení, které se koná dříve než za 7 dní, je rezervace platná až do dne konání představení a její platnost končí 30 minut před plánovaným začátkem představení.

Repertoár - Divadlo Lampion

Myši patří do nebe - Iva Procházková, Jakub Maksymov  (připravuje se)
Premiéra: 23.2.2019. Dramaturgie: Matouš Danzer. Výprava: Olga Ziębińska. Hudba: Ivo Sedláček & kol. Režie: Jakub Maksymov.
Inscenace vycházející ze stejnojmenné knížky, v níž se autorka snaží barvitým vyprávěním z přírody setřást bázeň ze smrti, která děti mnohdy obestírá, a naznačit, že nějaký svět existuje i dál. Pohádková bajka, ve které se o smrti mluví tak, že se jí ani malý divák nezalekne. „Kdopak by se lišky bál? Třeba taková myš! Ale co když se tito dva přirození nepřátelé potkají v ráji? Tam už nikdo nemá hlad, a proto šelmy nechávají svou kořist na pokoji. Můžou se však spolu dva tak rozdílní tvorové skamarádit? A jak vlastně vůbec takový zvířecí ráj vypadá? A jak zní? Jaké to tam je...?“
D4+  
Broučci - Jan Karafiát, Marie Míková  (připravuje se)
Premiéra: 15.12.2018. Dramaturgie: Marie Míková, Matouš Danzer. Výprava: Kateřina Housková. Hudba: Jaroslav Svoboda. Režie: Marie Míková.
Loutkové zpracování dnes již klasického příběhu připomínající opravdové lidské vlastnosti, a to nejen ty dobré. Příběh o životě jedné rodiny, která není tak úplně obyčejná - je to totiž rodina svatojánských broučků. Jsou pohádkoví broučci tak moc jiní než skuteční lidé ze skutečného světa? Dost možná k sobě máme blíž, než bychom si mohli myslet...
D3+  
Šťastný princ - Oscar Wilde, Radek Malý, Matěj Forman
Premiéra: 13.10.2018. Dramaturgie: Radek Malý, Matouš Danzer. Hudba: Daniel Wunsch. Výprava a režie: Matěj Forman.
Společný projekt Divadla Lampion a Divadla bratří Formanů.
Divadelní adaptace známé pohádky. Za zdmi krásných paláců, kde se jen tančí, pije a snadno se žije, existuje svět docela jiný. Možná ošklivý, ale dost určitě opravdový. Uprostřed toho světa stojí nádherná zlatá socha prince, který má místo očí drahokamy. Princ shlíží každý den na bídu lidí, kterou za svého života nepoznal. Pomalu se blíží zima a vlaštovky odlétají na jih, až na jednu malou, které se nechce pryč od té krásné sochy. Její soucitné srdce je totiž silnější než touha po exotických teplých krajinách. Ale co princovo srdce olověné? Může se také rozeznít láskou a soucitem...?
D6+  
Pračlovíček - Jiří Šponar  (vhodné od 3 let)
Premiéra: 16.6.2018. Dramaturgie: Matouš Danzer. Výprava a loutky: Vendula Bělochová. Hudba: Petr Hubík. Režie: Jiří Šponar.
Příběh o tom, jak si pračlovíček postupně vybojoval své místo uprostřed všemocné přírody. Na začátku nebyly žádné domečky, do kterých by nefoukalo, nebyly ani žádné střechy, které by zadržely déšť. Dokonce nebylo ani teplo z kamen, když přišla nelítostná zima. Zkrátka na začátku, když byl člověk ještě pračlověkem, nebyly některé věci vůbec samozřejmé...
D3+  
Drakobijec z Oujezda - Jakub Maksymov, Matouš Danzer  (vhodné od 7 let)
Premiéra: 19.5.2018. Dramaturgie: Matouš Danzer. Výprava a loutky: Tereza Černá. Hudba: Ivo Sedláček. Texty písní: Matouš Danzer, Jakub Maksymov. Režie: Jakub Maksymov.
„Loutková rytírna“ inspirovaná pohádkovým světem J. R. R. Tolkiena. Za kopci v údolí, za řekou Temží, na pastvě zelené ovce se hemží. Tam stojí zapadlá a docela bezvýznamná vesnička Oujezd. Lidé v ní žijí dobří, prostí a bodří, psi štěkají na zajíce hopkající po stráních, krávy bučí a pomalu přežvykují trávu, zkrátka vůbec nikdo nikam nespěchá. Jenomže co se stane, když v nedalekých horách vyhládne strašlivému drakovi? Jak si s ním poradí vznešený král Augustus Bonifacius Magnificus? A o kom se nakonec budou zpívat hrdinské písně...?
D6+  
Play The Game - Jan Vejražka, Natálie Preslová
Premiéra: 14.4.2018. Dramaturgie: Natálie Preslová, Matouš Danzer. Výprava: Lucie Wildtová, Barbora Burdová. Hudba a režie: Jan Vejražka.
„Lukáš miluje videohry. Hraje je pořád dokola, nic jinýho ho totiž nezajímá, zatím. Marie miluje matematiku. Pořád počítá, nic jinýho jí totiž nezajímá. Teda... ještě ji tak trochu zajímá Lukáš. Co když ale existuje videohra, kterou prostě nejde přestat hrát? Co když se virtuální a skutečná realita prolnou? Kolik je 4 x 7 + odmocnina ze 144? Kdo může za to, že se čím dál víc děti ztrácí ze svých zavřených pokojů? Může láska zvítězit nad pánem videoher? A kdo to vlastně vůbec je...?“
D10+  
Putování za snem - Vladimír Novák, Rozálie Nováková, Emílie Nováková
Premiéra: 10.3.2018. Dramaturgie: Kateřina Šplíchalová Mocová. Výprava: Zuzana Hilská. Hudba: Jan Čtvrtník. Loutky: Václav Krčál. Režie: Vladimír Novák.
Obyčejná i neobyčejná dobrodružství, sny, příhody a všelijaké trampoty dvou malých odvážných cestovatelek a jednoho malého dospěláka s jejich kamarádem velbloudem na čtyřech kolech. Náhodné objevení staré mapy a deníku po dědečkovi, který voní vzrušujícími příběhy a dálkami zapomenutých krajů zavede malé cestovatelky na dlouhou cestu labyrintem světa až k tajemným zákoutím fantazie, skrytých přání a snů, které jsou ale viditelné pouze těm, kdo v ně věří...
D6+  
Olaf a sněžný drak - Zdeněk Jecelín
Premiéra: 11.11.2017. Dramaturgie: Helena Kebrtová. Scéna: Pavel Kodeda. Kostýmy a loutky: Edita Kurková-Kodeda. Hudba: Filip Nebřenský. Texty písní: Zdeněk Jecelín, Helena Kebrtová. Režie: Zdeněk Jecelín.
Za devatero ledovými horami a devatero zamrzlými řekami leží království Sněžného draka. Cesta tam je zavátá a vydat se po ní se nikdo už roky neodvážil. Až jedné vánoční noci rozkvete louka, rozbouřené moře přinese nečekaný dar a princezna Tyra se beznadějně zamiluje. Král Harald o jejím vyvoleném nechce ani slyšet. Ruku jeho dcery je třeba si zasloužit. Boj s osudem začíná...
D6+  
Mijoko a hvězda - Tomáš Procházka
Premiéra: 30.9.2017. Na motivy příběhů japonského spisovatele Jošitomo Imae. Dramaturgie: Helena Kebrtová. Výprava: Robert Smolík, Veronika Svobodová. Loutky: Veronika Svobodová. Režie: Tomáš Procházka.
Snový příběh malé Mijoko, výprava do kouzelného světa, který se objevil jedné obyčejné noci, kdy nad domem tak krásně svítily hvězdy. Mijoko žije se svým tatínkem v domku, který není ani velký ani malý. Za to se z něj můžete vypravit třeba až za zvířaty do Afriky. A možná, že ani ke hvězdám to odtud není tak daleko...
D3+  
Superkluk - Jiří Šponar
Premiéra: 20.5.2017. Dramaturgie: Tereza Karpianus. Výprava: Kateřina Štolcpartová. Hudba: Jindřich Čížek. Režie: Jiří Šponar.
Dobrodružný prázdninový příběh o tom, jak se stát Superklukem se zvláštními schopnostmi, ale také o tom jak zůstat super i bez nich.
D6+  
Prevítovi - Roald Dahl, Radek Beran
Premiéra: 11.3.2017. Výprava a loutky: Barbora Čechová. Hudba: Tomáš Procházka. Režie: Radek Beran.
Groteska s loutkami, opičkami, kouzelným pestrobarevným ptákem a spoustou zlomyslností. Pan Prevít a paní Prevítová jsou neskutečně odporní. Nejen že páchnou, protože se vůbec nemyjí, ale hlavně se i odporně chovají. Tak dlouho se chodí se džbánkem pro vodu, až se ucho utrhne. A když tomu uchu trošku pomohou tři statečné opičky, pořádně zhořkne na jazyku i lahodný ptačí pudink, tolik oblíbený panem Prevítem a paní Prevítovou...
D6+  
Záhada hlavolamu - Jaroslav Foglar, Marie Nováková, Tereza Volánková
Premiéra: 26.11.2016. Dramaturgie: Marie Nováková. Scéna a loutky: Tereza Bartůňková, Mikoláš Zika. Kostýmy: Lucie Šperlová. Hudba: Jan Čtvrtník, Veronika Linhartová. Režie: Tereza Volánková.
Poslední uvedení: leden 2019.
Napůl hraná, napůl loutková inscenace s podmanivou atmosférou strachu, napětí, akce i zábavy. Pojďme spolu opustit bílou nudu a nechat se unést vášní pro dobrodružství s Rychlými Šípy, kteří se vydali do temno temných uliček Stínadel. Čtvrti ponuré, kde vládne parta Bratrstva kočičí pracky a Velkých Vontů. Právě se schyluje k volbě Vekého Vonta, který bude střežit tajemství ježka v kleci. Jak se do toho všeho zaplete parta Rychlých Šípů? Co všechno odhalí z deníku Jana Tleskače...?
D10+  
Červená Karkulka - Tereza Karpianus  (vhodné od 3 let)
Premiéra: 25.6.2016. Dramaturgie: Jana Kuklová. Výprava: Zuzana Mazáčová, Aneta Grňáková. Hudba: David Smečka. Texty písní a režie: Tereza Karpianus.
Klasická pohádka s loutkami a písničkami v nevšedním obsazení tří mužských herců. Zelenou houštinou prosvítá malá červená skvrnka. A zákeřné oči. Karkulka nemá vůbec ráda les ani jeho obyvatele. Lekne se téměř všeho, od čmeláka po houbu. Raději než zpěv ptáků má svou hlasitou muziku. Naučí se lesu rozumět? Podaří se vlkovi vysvětlit myslivci, proč má tak velké břicho...?
D3+  
Tajemství naší skříně - Jana Fleglová
Premiéra: 14.5.2016. Podle knihy Ester Staré „A pak se to stalo“. Dramaturgie: Jana Fleglová. Výprava: Jitka Nejedlá. Hudba: Ivo Sedláček. Režie: Jiří Hajdyla.
Hra inspirována knihou obsahující pohádky „o maličkostech, ze kterých si děti nic nedělají a dospělí z nich šílí“. Jak to dopadá, když si děti nečešou vlásky, neutírají nudli nebo stolují jako prasátka? Na to s úsměvem i s muzikou vzpomínají tři sourozenci při vyklízení zaprášeného pokoje na chatě, kde založili dětskou kapelu a vyváděli neplechu. Evička s Jirkou se už poučili, ale Vašek své lumpárny stále ještě zavírá ve staré skříni...
D6+  
Cipísek - Václav Čtvrtek, Michal Hába, Jana Kuklová
Premiéra: 30.4.2016. Dramaturgie: Jana Kuklová. Výprava: Adriana Černá. Hudba: Jindřich Čížek. Režie: Michal Hába.
Svěží pohádka z lesa Řáholce o tom, jak se stát loupežníkem. Cipísek není obyčejný synek, je to synek loupežnický, který neroste po dnech, ale po hodinách. Chce zkrátka do světa. Kdo by ale pustil z domu malého kloučka? Vždyť i ta divizna je vyšší, než on. A jak říká Rumcajs, do světa může jít jen ten, kdo přepere medvěda. Cipísek to však dokáže. Na odvážné cestě ho však čekají ještě větší dobrodružství. Pomůže vodníku Volšovečkovi od zlé vydry Rafice? Jak si poradí s nafintěnou paní kněžnou...?
D3+  
Malá indiánka - Eva Burešová, Marie Švestková, Barbora Schneiderová  (ateliér Divadla Lampion)
Premiéra: 18.3.2016. Režie: Eva Burešová, Marie Švestková, Barbora Schneiderová.
Interaktivní inscenace pro nejmenší děti. „Usedněte s námi do vyhřátého teepee a vyslechněte prastarou legendu o tom, jak vznikl svět pod indiánským nebem, o zemi plné lesů, jezer a plání přeplněných stády bizonů, a také o malé indiánce, kterou nic netěšilo. Zahrajte si s námi hry a pomozte nám probudit její smysly, aby objevila krásu světa.“
D3+  
České Vánoce Josefa Lady - Josef Lada, Braňo Mazúch, Jana Kuklová
Premiéra: 28.11.2015. Dramaturgie: Jana Kuklová. Výprava: Mikoláš Zika. Hudba: Roman Pallas. Režie: Braňo Mazúch.
Vánoční pohádka plná koled, ve které se vypravíme do idylické středočeské zimní krajiny Josefa Lady a světa jeho populárních vánočních obrázků. Byla tuhá zima a mrzlo, až šindele na střechách praskaly. Lidé byli rádi, že sedí u teplých kamen, a kdo nemusil, ani nevytáhl ze stavení paty. Po zasněžené cestičce spěchali dva lidé, aby ještě za světla došli do nejbližší vesnice a tam si vyprosili teplý koutek k přenocování...
D3+  
Pejsek a kočička - Josef Čapek, Waldtraut Ritterová  (vhodné od 3 let)
Premiéra: 8.10.2011. Dramaturgie: Zuzana Vojtíšková. Výprava a loutky: Petra Jůzová. Hudba a texty písní: Jan Prokeš. Režie: Waldtraut Ritterová, Zita Morávková.
Několik veselých vyprávění o dvou nerozlučných kamarádech, pejskovi a kočičce, z proslulé knížky pro děti.
D3+  
Nekonečný příběh - Michael Ende, Helena Kebrtová  (1:40) (inscenace již byla stažena z repertoáru)
Premiéra: 13.6.2015. Překlad knihy: Eva Pátková. Dramaturgie: Helena Kebrtová. Výprava: Tereza Bartůňková. Hudba: Jan Čtvrtník. Režie: Braňo Mazúch.
Poslední uvedení: říjen 2018.
Divadelní verze celosvětově známé dětské knihy, kterou proslavilo i filmové zpracování. Bastián, ustrašený kluk, objeví v zapadlém antikvariátu tajemnou knihu. Zamčený na půdě školy hltá stránku po stránce vyprávění o chlapci Átrejovi, který za pomoci šťastného draka Falka hledá lék pro skomírající říši Fantázii a její vládkyni. Jaké je však Bastiánovo překvapení, když zjistí, že Fantázii může pomoci právě a jedině on sám. Musí projít mnohými dobrodružstvími a postupně při nich ztratit vše, co měl, aby mohl znovu nalézt sebe sama a vrátit se domů...
D6+  v inscenaci je použito stroboskopických nebo jiných silně zábleskových efektů

ARCHIV INSCENACÍ


„x“ u časového údaje = představení je hráno bez přestávky
časový údaj o délce představení je pouze orientační
aktualizace údajů:
Snažíme se udržovat informace u každého divadla aktuální, zejména u divadel, která jsou našimi partnery. Ale je možné, že jsme na něco zapomněli nebo nějakou změnu či novinku přehlédli, a proto budeme rádi, když nás na takovou skutečnost upozorníte.
Pokud jste na této stránce nalezli neaktuální informaci nebo některé informace zde dokonce chybí, napište nám, prosím, na e-mail:
aktualizace{@}i-divadlo{.}cz. Předem Vám za tuto spolupráci děkujeme.


Poslední aktualizace: 12.11.2018