Městské divadlo Kladno

lze platit platební kartou vstupenky online, eVstupenka zvýhodněné předplatné
Nejbližší představení:
16.5.Po19:00Hra, která se zvrtla
vstupenky
17.5.Út09:30Komodo
17.5.Út19:00Sexmise
vstupenky
18.5.St09:30Zlatovláska
18.5.St19:00Nejstarší řemeslo
vstupenky
16.5.Po19:00 vstupenky
Hra, která se zvrtla
17.5.Út09:30 
Komodo
17.5.Út19:00 vstupenky
Sexmise
18.5.St09:30 
Zlatovláska
18.5.St19:00 vstupenky
Nejstarší řemeslo
Adresa: Městské divadlo Kladno: Divadelní 1702, Kladno [zobrazit na mapě]
Adresa: Divadlo Lampion: Nám. Starosty Pavla 4, Kladno [zobrazit na mapě]
Pokladna: po-pá 10-18 nebo do začátku představení, o víkednech hodinu před představením
Předprodej: průběžně od zveřejnění měsíčního hracího plánu (cca dva měsíce předem)
Začátky: MDK: 19.30 (po-čt), 18.00 (pá)
Lampion: 10.00 (so), 15.00 (ne)
Připravuje se:
Návštěva staré dámy - Friedrich Dürrenmatt (červen 2022, Městské divadlo)
Alenko! (červen, Divadlo Lampion)
Jak jsem potkal ďábla - Jiří Janků, Petr Svojtka (říjen 2022, Městské divadlo)
Na skle malované - Ernest Bryll, Katarzyna Gärtner (prosinec 2022, Městské divadlo)
39 stupňů (únor 2023, Městské divadlo - malý sál)
Klíčovou dírkou - Joe Orton (březen 2023, Městské divadlo)
Ztratili jsme Stalina - Fabien Nury, Miroslav Hanuš (duben 2023, Městské divadlo)
Blbec k večeři - Francis Veber (červen 2023, Městské divadlo)
Edward: Příběh sněhu - Linda Dušková, Matouš Danzer (Divadlo Lampion, premiéra odložena)
Písečný vlk - Åsa Lind, Matouš Danzer (Divadlo Lampion)
Nakročeno k derniéře:
Vlčí oko (květen 2022)
Tygr (květen 2022)
Kde bydlí­ strach? (červen 2022)
Babička (červen 2022)
Sen noci svatojánské (srpen 2022)
Ceny vstupenek:
420-250 Kč (Městské divadlo Kladno)
200 Kč (Městské divadlo Kladno - malý sál)
120-80 Kč (Divadlo Lampion)
ředitel:
Jan Krafka
umělecké vedení:
Jaroslav Slánský
ředitel:
Jan Krafka
umělecké vedení:
Lucie Radimerská
 

Herci, tvůrci, autořiPřání, pochvaly, stížnosti (0)

Z tiskových konferencí (2)

Z tiskových zpráv (11)

Hodnocení inscenací
Poznámky a upozornění:
 • Z Prahy do Kladna a zpět se dostanete autobusem za pár desítek minut. Mezi Prahou a Kladnem je vedeno mnoho spojů PID (s kuponem pro Prahu třípásmová jízdenka za 24 Kč). Pokud linka nejede přímo na autobusové nádraží (které je poblíž divadla), vystupte v zast. "Gymnasium" a vydejte se ulicí Petra Bezruče, která vede přímo k divadlu.
 • Linky od M-A Nádraží Veleslavín:
  330 (rychlíková - zast. Autobusové nádraží)
  300 a 399 (polorychlíkové - zast. Gymnásium)
  322 (zastávková - zast. Autobusové nádraží)
 • Linka od M-B Zličín:
  324 (zastávková - zast. Gymnásium)
 • Rezervace vstupenek je platná následujících 7 dní po jejím provedení, není-li uvedeno jinak. Pokud rezervujete vstupenky na představení, které se koná dříve než za 7 dní, je rezervace platná až do dne konání představení a její platnost končí 30 minut před plánovaným začátkem představení.

ARCHIV INSCENACÍ - Divadlo Lampion

Zpět na aktuální inscenace

Drakobijec z Oujezda - Jakub Maksymov, Matouš Danzer
Premiéra: 19.5.2018. Dramaturgie: Matouš Danzer. Výprava a loutky: Tereza Černá. Hudba: Ivo Sedláček. Texty písní: Matouš Danzer, Jakub Maksymov. Režie: Jakub Maksymov.
Poslední uvedení: rok 2019.
„Loutková rytírna“ inspirovaná pohádkovým světem J. R. R. Tolkiena. Za kopci v údolí, za řekou Temží, na pastvě zelené ovce se hemží. Tam stojí zapadlá a docela bezvýznamná vesnička Oujezd. Lidé v ní žijí dobří, prostí a bodří, psi štěkají na zajíce hopkající po stráních, krávy bučí a pomalu přežvykují trávu, zkrátka vůbec nikdo nikam nespěchá. Jenomže co se stane, když v nedalekých horách vyhládne strašlivému drakovi? Jak si s ním poradí vznešený král Augustus Bonifacius Magnificus? A o kom se nakonec budou zpívat hrdinské písně...?
Putování za snem - Vladimír Novák, Rozálie Nováková, Emílie Nováková
Premiéra: 10.3.2018. Dramaturgie: Kateřina Šplíchalová Mocová. Výprava: Zuzana Hilská. Hudba: Jan Čtvrtník. Loutky: Václav Krčál. Režie: Vladimír Novák.
Poslední uvedení: květen 2019.
Obyčejná i neobyčejná dobrodružství, sny, příhody a všelijaké trampoty dvou malých odvážných cestovatelek a jednoho malého dospěláka s jejich kamarádem velbloudem na čtyřech kolech. Náhodné objevení staré mapy a deníku po dědečkovi, který voní vzrušujícími příběhy a dálkami zapomenutých krajů zavede malé cestovatelky na dlouhou cestu labyrintem světa až k tajemným zákoutím fantazie, skrytých přání a snů, které jsou ale viditelné pouze těm, kdo v ně věří...
Mijoko a hvězda - Tomáš Procházka
Premiéra: 30.9.2017. Na motivy příběhů japonského spisovatele Jošitomo Imae. Dramaturgie: Helena Kebrtová. Výprava: Robert Smolík, Veronika Svobodová. Loutky: Veronika Svobodová. Režie: Tomáš Procházka.
Poslední uvedení: březen 2019.
Snový příběh malé Mijoko, výprava do kouzelného světa, který se objevil jedné obyčejné noci, kdy nad domem tak krásně svítily hvězdy. Mijoko žije se svým tatínkem v domku, který není ani velký ani malý. Za to se z něj můžete vypravit třeba až za zvířaty do Afriky. A možná, že ani ke hvězdám to odtud není tak daleko...
Superkluk - Jiří Šponar
Premiéra: 20.5.2017. Dramaturgie: Tereza Karpianus. Výprava: Kateřina Štolcpartová. Hudba: Jindřich Čížek. Režie: Jiří Šponar.
Poslední uvedení: červen 2019.
Dobrodružný prázdninový příběh o tom, jak se stát Superklukem se zvláštními schopnostmi, ale také o tom jak zůstat super i bez nich.
Prevítovi - Roald Dahl, Radek Beran
Premiéra: 11.3.2017. Výprava a loutky: Barbora Čechová. Hudba: Tomáš Procházka. Režie: Radek Beran.
Poslední uvedení: květen 2019.
Groteska s loutkami, opičkami, kouzelným pestrobarevným ptákem a spoustou zlomyslností. Pan Prevít a paní Prevítová jsou neskutečně odporní. Nejen že páchnou, protože se vůbec nemyjí, ale hlavně se i odporně chovají. Tak dlouho se chodí se džbánkem pro vodu, až se ucho utrhne. A když tomu uchu trošku pomohou tři statečné opičky, pořádně zhořkne na jazyku i lahodný ptačí pudink, tolik oblíbený panem Prevítem a paní Prevítovou...
Záhada hlavolamu - Jaroslav Foglar, Marie Nováková, Tereza Volánková
Premiéra: 26.11.2016. Dramaturgie: Marie Nováková. Scéna a loutky: Tereza Bartůňková, Mikoláš Zika. Kostýmy: Lucie Šperlová. Hudba: Jan Čtvrtník, Veronika Linhartová. Režie: Tereza Volánková.
Poslední uvedení: leden 2019.
Napůl hraná, napůl loutková inscenace s podmanivou atmosférou strachu, napětí, akce i zábavy. Pojďme spolu opustit bílou nudu a nechat se unést vášní pro dobrodružství s Rychlými Šípy, kteří se vydali do temno temných uliček Stínadel. Čtvrti ponuré, kde vládne parta Bratrstva kočičí pracky a Velkých Vontů. Právě se schyluje k volbě Vekého Vonta, který bude střežit tajemství ježka v kleci. Jak se do toho všeho zaplete parta Rychlých Šípů? Co všechno odhalí z deníku Jana Tleskače...?
Pták Ohnivák - Daniela Fischerová
Premiéra: 8.10.2016. Výprava a loutky: Jan Brejcha. Hudba: Alessandro La Rocca. Režie: Braňo Mazúch.
Poslední uvedení: únor 2018.
Vícegenerační loutková pohádka otevírající magickou bránu sebepoznání, která vede kouzelnou mytickou krajinou plnou symbolů, kam jinam než do podsvětí. Princezna Albi je velmi poslušná, trochu bledá dívka, které tragicky zahynul autoritativní otec – král. Ve svém osiření nenajde útěchu, naopak uvědomění si, že je třeba žít a opět probudit dítě v sobě. Na své pouti k sobě plní nesnadné úkoly, vždyť dospívání je také nesnadné. Co její poznání obnáší a kam vede? Kdo je pták Ohnivák? Ve skutečnosti je to krkavec, který se stane průvodcem na cestách poznání princezny Albi...
Červená Karkulka - Tereza Karpianus
Premiéra: 25.6.2016. Dramaturgie: Jana Kuklová. Výprava: Zuzana Mazáčová, Aneta Grňáková. Hudba: David Smečka. Texty písní a režie: Tereza Karpianus.
Poslední uvedení: listopad 2019.
Klasická pohádka s loutkami a písničkami v nevšedním obsazení tří mužských herců. Zelenou houštinou prosvítá malá červená skvrnka. A zákeřné oči. Karkulka nemá vůbec ráda les ani jeho obyvatele. Lekne se téměř všeho, od čmeláka po houbu. Raději než zpěv ptáků má svou hlasitou muziku. Naučí se lesu rozumět? Podaří se vlkovi vysvětlit myslivci, proč má tak velké břicho...?
Tajemství naší skříně - Jana Fleglová
Premiéra: 14.5.2016. Podle knihy Ester Staré „A pak se to stalo“. Dramaturgie: Jana Fleglová. Výprava: Jitka Nejedlá. Hudba: Ivo Sedláček. Režie: Jiří Hajdyla.
Poslední uvedení: duben 2019.
Hra inspirována knihou obsahující pohádky „o maličkostech, ze kterých si děti nic nedělají a dospělí z nich šílí“. Jak to dopadá, když si děti nečešou vlásky, neutírají nudli nebo stolují jako prasátka? Na to s úsměvem i s muzikou vzpomínají tři sourozenci při vyklízení zaprášeného pokoje na chatě, kde založili dětskou kapelu a vyváděli neplechu. Evička s Jirkou se už poučili, ale Vašek své lumpárny stále ještě zavírá ve staré skříni...
Cipísek - Václav Čtvrtek, Michal Hába, Jana Kuklová
Premiéra: 30.4.2016. Dramaturgie: Jana Kuklová. Výprava: Adriana Černá. Hudba: Jindřich Čížek. Režie: Michal Hába.
Svěží pohádka z lesa Řáholce o tom, jak se stát loupežníkem. Cipísek není obyčejný synek, je to synek loupežnický, který neroste po dnech, ale po hodinách. Chce zkrátka do světa. Kdo by ale pustil z domu malého kloučka? Vždyť i ta divizna je vyšší, než on. A jak říká Rumcajs, do světa může jít jen ten, kdo přepere medvěda. Cipísek to však dokáže. Na odvážné cestě ho však čekají ještě větší dobrodružství. Pomůže vodníku Volšovečkovi od zlé vydry Rafice? Jak si poradí s nafintěnou paní kněžnou...?
Malá indiánka - Eva Burešová, Marie Švestková, Barbora Schneiderová  (ateliér Divadla Lampion)
Premiéra: 18.3.2016. Režie: Eva Burešová, Marie Švestková, Barbora Schneiderová.
Poslední uvedení: rok 2019.
Interaktivní inscenace pro nejmenší děti. „Usedněte s námi do vyhřátého teepee a vyslechněte prastarou legendu o tom, jak vznikl svět pod indiánským nebem, o zemi plné lesů, jezer a plání přeplněných stády bizonů, a také o malé indiánce, kterou nic netěšilo. Zahrajte si s námi hry a pomozte nám probudit její smysly, aby objevila krásu světa.“
Uhlíř, princ a drak - Radůza
Premiéra: 13.2.2016. Dramaturgie: Jana Kuklová. Výprava: Jan Brejcha. Hudba: Radůza. Režie: Braňo Mazúch.
Poslední uvedení: červen 2017.
Pohádka z pera přední české písničkářky zavede děti do království, z něhož navždy odešlo jaro. Matka Příroda potrestala krále za to, že se špatně staral o její dary a plýtval jimi. Kdo dokáže zlomit mocné kouzlo? Bude to statečná princezna Vendulka? Nebo snad nešikovný princ Kryšpín...?
České Vánoce Josefa Lady - Josef Lada, Braňo Mazúch, Jana Kuklová
Premiéra: 28.11.2015. Dramaturgie: Jana Kuklová. Výprava: Mikoláš Zika. Hudba: Roman Pallas. Režie: Braňo Mazúch.
Poslední uvedení: prosinec 2019.
Vánoční pohádka plná koled, ve které se vypravíme do idylické středočeské zimní krajiny Josefa Lady a světa jeho populárních vánočních obrázků. Byla tuhá zima a mrzlo, až šindele na střechách praskaly. Lidé byli rádi, že sedí u teplých kamen, a kdo nemusil, ani nevytáhl ze stavení paty. Po zasněžené cestičce spěchali dva lidé, aby ještě za světla došli do nejbližší vesnice a tam si vyprosili teplý koutek k přenocování...
Nekonečný příběh - Michael Ende, Helena Kebrtová  (1:40)
Premiéra: 13.6.2015. Překlad knihy: Eva Pátková. Dramaturgie: Helena Kebrtová. Výprava: Tereza Bartůňková. Hudba: Jan Čtvrtník. Režie: Braňo Mazúch.
Poslední uvedení: říjen 2018.
Divadelní verze celosvětově známé dětské knihy, kterou proslavilo i filmové zpracování. Bastián, ustrašený kluk, objeví v zapadlém antikvariátu tajemnou knihu. Zamčený na půdě školy hltá stránku po stránce vyprávění o chlapci Átrejovi, který za pomoci šťastného draka Falka hledá lék pro skomírající říši Fantázii a její vládkyni. Jaké je však Bastiánovo překvapení, když zjistí, že Fantázii může pomoci právě a jedině on sám. Musí projít mnohými dobrodružstvími a postupně při nich ztratit vše, co měl, aby mohl znovu nalézt sebe sama a vrátit se domů...
Čertovská pohádka - Josef Štefan Kubín, Zuzana Štancelová
Premiéra: 28.3.2015. Dramaturgie: Helena Kebrtová. Výprava: Zuzana Štancelová. Loutky: Petr Kameníček. Hudba: Martin Hybler. Režie: Vlado Štancel.
Poslední uvedení: duben 2018.
Klasická marionetová pohádka o tom, kterak se Husar pokouší ze spárů pekelných vyrvat krásnou princeznu a ouplně ji zachránit. Jenže není princezna jako princezna. Co s takovou, která zlobí a neposlouchá? Král si s ní neví rady, čerti se o ni chodí ucházet. A jaképak je to doopravdy v pekle? Je tam horko? Je tam tma? A najde se vůbec někdo, kdo má dost odvahy, aby se tam dolů vydal? Kašpárek pomůže všechno vyřešit...
O holce zubaté - Helena Kebrtová, Jiří Ondra
Premiéra: 29.11.2014. Podle pohádek Karla Jaromíra Erbena a bratří Grimmů. Dramaturgie: Helena Kebrtová. Výprava: Jana Hauskrechtová. Hudba: David Hlaváč. Režie: Jiří Ondra.
Poslední uvedení: listopad 2015.
Veselá pohádka o věcech vážných, o lásce, spravedlnosti a řádu světa, který musí být zachován, aby se nám dobře žilo. Na světě je přece krásně! Není divu, že i Smrt zatouží po tom, aby mohla žít život jako člověk. Zvlášť, když se v lidském světě zamiluje. Jenže když Smrt opustí své řemeslo a přestane obcházet světem, začnou se dít opravdu divné věci...
Vánoce ve Špekově - Petr Kolečko  (0:55x)
Premiéra: 4.10.2014. Dramaturgie: Helena Kebrtová. Výprava: Lucia Škandíková. Hudba: Petr Wajsar. Pohybová spolupráce: Adéla Stodolová. Režie: Jan Frič.
Poslední uvedení: prosinec 2016.
Vánoční pohádková komedie. Blíží se Vánoce, čas lásky a pohody. Jenomže ve Špekově se každý pořád jenom cpe a zlatá prasátka se bojí, že se letos na Štědrý den zase nebudou mít komu ukázat, protože se nikdo nebude postit. Strachují se, že vyblednou, ztratí svůj třpyt a lesk a stanou se z nich obyčejní čuníci. Sváteční laskominy si rozhodně nehodlá odepřít malý mlsný Ludánek. Naštěstí se do Špekova právě přistěhovala Zuzanka, která nemá špekovské žrouty ráda a raději sportuje, než jí. A tuhle Zuzanku potká Ludánek...
Zlatovláska - Josef Kainar
Premiéra: 21.6.2014. Dramaturgie: Helena Kebrtová. Výprava a loutky: Yumi Mráz Hayashi (inspirováno Jaroslavem Milfajtem). Hudba: Zdeněk Kluka. Režie: Zoja Mikotová.
Poslední uvedení: duben 2017.
Klasická pohádka vyprávěná podle zpracování Josefa Kainara. Jiřík ochutnal sousto z královy kouzelné ryby a porozuměl řeči zvířat. Král ho za to pod pohrůžkou smrti vyhnal a poručil, aby mu přivedl za nevěstu princeznu Zlatovlásku. Pátrat v širém světě po zlatovlasé panně je jako hledat jehlu v kupce sena. A najít neznamená hned získat. Kdo má ale dobré srdce, dočká se pomoci, i když v ni nedoufá...
Hobit - Eva Hořínková, Zdeněk Hořínek
Premiéra: 3.5.2014. Podle románu Johna Ronalda Reuela Tolkiena. Výprava a loutky: Marie Jirásková. Hudba: Vít Brukner. Režie: Marek Bečka, Vít Brukner.
Poslední uvedení: červen 2016.
Pohádka o dobrodružné výpravě hobita Bilba Pytlíka za pokladem draka Šmaka. Bilbo byl vždy považován za ctihodného hobita, který si žije poklidným životem ve své spořádané hobití noře a nezajímají ho žádná dobrodružství. Díky čaroději Gandalfovi a skupince statečných trpaslíků se však Bilbo coby mistr lupičů vydává na nečekanou, nebezpečnou i strašidelnou cestu za získáním pokladu...
Klaun Bruno a čarovný klíč - Bela Schenková
Premiéra: 20.12.2013. Dramaturgie: Zuzana Vojtíšková. Výprava a loutky: Barbora Zichová. Hudba: Jana Štromská. Texty písní a režie: Bela Schenková.
Poslední uvedení: listopad 2016.
Rozverný pohádkový příběh o štěstí a lásce, o závisti a nenávisti z prostředí cirkusového šapitó. Klaun Bruno Hop vlastní krásný cirkus plný neohrožených artistů i speciálně cvičených a dobře živených zvířat. Stálou spokojenost diváků i radost cirkusáků ale jednoho dne pokazí ztráta čarovného klíče, který Brunovi pro štěstí věnoval jeho dědeček...
O dvanácti měsíčkách - Božena Němcová, Jiří Ondra
Premiéra: 31.5.2013. Dramaturgie: Zuzana Vojtíšková. Výprava a loutky: Pavla Hovorková. Hudba: David Hlaváč. Texty písní a režie: Jiří Ondra.
Poslední uvedení: leden 2017.
Adaptace klasické pohádky Boženy Němcové. Příběh Marušky, která je zlou macechou a sestrou Holenou po třikráte vyhnána do mrazu, aby přinesla nejprve fialky, potom jahody a do třetice jablka. Vždy jí pomohou bratři měsíci, ke kterým Maruška pokaždé dojde a pokorně je prosí o pomoc...
Anetka a Vánoce - Zuzana Vojtíšková
Premiéra: 7.12.2012. Dramaturgie: Zuzana Vojtíšková. Výprava: Agnieszka Pátá-Oldak. Hudba: Vratislav Šrámek a citace. Choreografie a režie: Martin Pacek.
Poslední uvedení: rok 2014.
Vánoční pohádkový příběh. Malá Anetka se nemůže dočkat Štědrého večera, ale dřív než slavnostní chvíle nadejde, čeká ji setkání s andělem, který ji zavede do nevšedního světa legend a pověstí. Když už má pocit, že se Štědrý večer se blíží, zjistí, že z betléma vystaveného na tržišti zmizely všechny postavy. Anetka se je vydá hledat, aby je navrátila na správné místo a dozvídá se při tom o jejich osudech...
Tatínek není k zahození - Arnošt Goldflam
Premiéra: 12.10.2012. Dramaturgie: Zuzana Vojtíšková. Výprava a loutky: Petra Goldflamová Štětinová. Hudba: Jan Matásek. Texty písní a režie: Arnošt Goldflam.
Poslední uvedení: květen 2014.
Vlastní autorská dramatizace dvou pohádek Arnošta Goldflama (Tatínek a splašená zvířátka, Tatínek a bankovní lupiči) o tatínkovi, který se v nečekaných souvislostech projeví jako hrdina.
Princezna Oslí kůže - Petr Vodička
Premiéra: 4.5.2012. Volně na motivy klasické pohádky Charlese Perraulta. Dramaturgie: Zuzana Vojtíšková. Výprava a loutky: Kamil Bělohlávek. Hudba a texty písní: David Hlaváč. Režie: Petr Vodička.
Poslední uvedení: říjen 2014.
Pohádka pro nejmenší děti. Starý král se rozhodne provdat svou jedinou dceru za obtloustlého, šeredného a velice poťouchlého knížete. Princezna se vdávat odmítá a po všech marných pokusech vyhnout se sňatku se tajně se oblékne do oslí kůže, v níž uprchne do sousedního království, kde žije mladý král Jaromil se svou matkou...
Piráti - Ondřej Lážnovský
Premiéra: 17.2.2012. Dramaturgie: Zuzana Vojtíšková. Scéna: Karel Čapek. Kostýmy: Klára Fonová. Hudba: Matěj Kroupa. Texty písní: Zita Morávková. Režie: Ondřej Lážnovský.
Nová hra pro děti plná napětí, dobrodružství i humoru. Jedná-li se o poklad, lupiči a piráti nikdy neznají bratra. Stejně tak je to s obávaným zločincem Butrageněm a jeho komplici Bebem a doktorem, které na cestě za vidinou bohatství nezastaví ani mapa rozstřižená na dvě půlky, ani plavba po moři, ani boj s Rapanuici...
O Nosáčovi - František Hrubín, Bela Schenková
Premiéra: 11.11.2011. Dramaturgie: Zuzana Vojtíšková. Výprava a loutky: Barbora Zichová. Hudba: Jana Štromská. Texty písní a režie: Bela Schenková.
Poslední uvedení: prosinec 2016.
Pohádka podle klasické předlohy Františka Hrubína. Královně a králi se narodí princ s nosem velkým jako mrkev. Vychytralí dvořané však umějí zalichotit a obrátit nedokonalost v přednost, a tak princ vyroste v mladíka pyšného na svůj obrovitý frňák. Jenže se mu zalíbí Liběnka s nosíkem jako knoflík, která se odmítá smířit s princovou pýchou...
Cesta za barevným snem - František Zborník, Braňo Holiček
Premiéra: 16.9.2011. Dramaturgie: Zuzana Vojtíšková. Výprava: Jitka Nejedlá. Hudba: Vratislav Šrámek. Texty písní a režie: Braňo Holiček.
Poslední uvedení: říjen 2012.
Pohádkový příběh o ztrátě a znovunalezení fantazie. V bílém pokoji bílé sny děsí sedmiletou Elišku. V hlavě se jí usadil televizní skřítek Bedna, který ničí její fantazii. Je potřeba vyrazit do boje. Cesta za barevným snem vede přes záchranu zvířat v pouštní oáze a končí létáním. Právě to je nevyšším vrcholem snění. Elišce k němu dopomohou straší bratr Bertík a dva snílci, tedy skřítkové fantazie...
Plaváček - Karel Jaromír Erben, Milan Pavlík  (0:45x)
Premiéra: 8.4.2011. Dramaturgie: Zuzana Vojtíšková. Výprava a loutky: Alois Tománek. Hudba: Bohuslav Martinů. Režie: Karel Brožek.
Poslední uvedení: květen 2012.
Známý pohádkový příběh o Plaváčkovi, který si své štěstí musí tvrdě zasloužit.
Čertík Fidibus - Günter Spang  (1:10)
Premiéra: 11.2.2011. Překlad: Julie Berthová. Dramaturgie: Zuzana Vojtíšková. Výprava: Karel Čapek. Hudba: Matěj Kroupa. Úprava a režie: Marta Ljubková.
Poslední uvedení: březen 2013.
Příběh malého mořského čertíka, který se učí být zlý a provádět velká lotrovství. Fidibus ale brzy pochopí, že nechce být zlý. Ba naopak sní o tom, že ho mořská zvířátka mají ráda. A tak se rozhodne, že už žádné čertoviny dělat nebude a pokusí se mnohým z nich i zabránit...
Trampoty brouka Pytlíka - Ondřej Sekora, Zuzana Vojtíšková, Martin Pacek  (1:10)
Premiéra: 22.10.2010. Dramaturgie: Zuzana Vojtíšková. Výprava a loutky: Samiha Maleh. Hudební spolupráce: Vít Sázavský. Choreografie a režie: Martin Pacek.
Poslední uvedení: květen 2015.
Úsměvné, ale i napínavé příhody známého kamaráda Ferdy mravence. Brouk Pytlík potká na svých cestách spoustu zajímavých broučků a dostane se do zvláštních míst...
Strašidlo Bublifuk - Vlastimil Novák, Stanislav Oubram  (1:10)
Premiéra: 17.9.2010. Dramaturgie: Zuzana Vojtíšková. Scéna a loutky: Karel Čapek. Kostýmy: Barbora Čechová. Hudba: Pavel Kovařík. Úprava a režie: Zita Morávková.
Poslední uvedení: červen 2012.
Mírně strašidelná pohádka. Princ Vladimír je nepředstavitelný lenoch. Jeho matka královna netouží po ničem jiném, než ho dobře oženit. Jaké je ale pro všechny překvapení, když se z jedné případné nevěsty vyklube strašidlo Bublifuk. Usadí se na hradě a nehodlá se odstěhovat...
Smolíček Pacholíček - Jiří Ondra  (1:10)
Premiéra: 26.3.2010. Dramaturgie: Zuzana Vojtíšková. Výprava a loutky: Kateřina Kroupová. Hudba: David Hlaváč. Režie: Jiří Ondra.
Poslední uvedení: září 2016.
Malý muzikál podle známého pohádkového příběhu.
Opice Žofka - Miloš Macourek, Ondřej Lážnovský  (1:20)
Premiéra: 5.2.2010. Dramaturgie: Zuzana Vojtíšková. Výprava: Petra Vykoukalová. Hudba: Daniel Fikejz. Režie: Ondřej Lážnovský.
Poslední uvedení: červen 2013.
Příběhy známého večerníčkového seriálu o opici Žofce. Žofka vyřeší nejednu zapeklitou situaci.
Klauní rodinka - Jiří Bilbo Reidinger  (0:55)
Premiéra: 20.11.2009. Dramaturgie: Zuzana Vojtíšková. Výprava: Karel Čapek, Jana Špalová. Hudba: Sylvie Krobová. Režie: Jiří Bilbo Reidinger.
Autentická klauniáda o příhodách svérázné klauní rodinky a jejích podivuhodných zvířátek.
Nebojsa - Charles Deulina, Věra Eliášková  (1:15)
Premiéra: 16.10.2009. Překlad: Jan Vladislav. Dramaturgie: Zuzana Vojtíšková. Výprava: Petra Vykoukalová. Hudba: Lucie Zdichová. Režie: Denisa Nová.
Divadelní adaptace flanderských pohádek o Nebojsovi, který se ničeho nebojí. Podaří se Nebojsovi překonat skutečně všechny nástrahy?
Obušku, z pytle ven - Mirka Nohelová  (1:05)
Premiéra: 17.4.2009. Dramaturgie: Zuzana Vojtíšková. Výprava: Petra Vykoukalová. Hudba: Matěj Kroupa. Úprava, texty písní a režie: Zita Morávková.
Variace podle známého pohádkového příběhu o kouzelném ubrousku, oslíčkovi a obušku.
Putování Smůly za štěstím - Martin Pacek, Radka Prošková  (1:10)
Premiéra: 23.1.2009. Dramaturgie: Radka Prošková. Výprava: Irena Marečková. Choreografie a režie: Martin Pacek.
Poslední uvedení: leden 2013.
Poetické podobenství o hledání štěstí, o dobrodružství plném nástrah a zkoušek, o cestě, která vede k nalezení sebe sama a objevení svých skrytých schopností. Pohybově taneční fantasy komedie s prvky hororu a grotesky.
Kocour Mikeš - Josef Lada, Ondřej Lážnovský  (1:00)
Premiéra: 14.11.2008. Dramaturgie: Zuzana Vojtíšková. Výprava: Petra Vykoukalová. Hudba: Pavel Kovařík. Texty písní: Zita Morávková. Režie: Ondřej Lážnovský.
Poslední uvedení: květen 2013.
Známé příběhy z cest a dobrodružství Kocoura Mikeše a jeho zvířecích kamarádů.
Špalíček pohádek - František Hrubín, Pavla Stáncová & kol.  (1:05)
Premiéra: 10.10.2008. Dramaturgie: Zuzana Vojtíšková. Výprava: Lucie Konopíková. Hudba: Miroslav Kořínek. Režie: Pavla Stáncová.
Pohádky Františka Hrubína spojuje příběh skřítka Líčka a dvou sourozenců Kačenky a Honzíka, kterým se nechce spát. Běžné věci a předměty z jejich pokoje jako jsou polštáře, peřiny, ramínka, ponožky apod. začínají v dětské fantazii ožívat a rodí se záhadné postavičky a s nimi známé veršované pohádky...
Mach a Šebestová - Miloš Macourek, Ondřej Lážnovský  (1:25)
Premiéra: 11.4.2008. Dramaturgie: Zuzana Vojtíšková. Výprava: Petra Vykoukalová (podle obrázků Adolfa Borna). Hudba: Pavel Kovařík. Režie: Ondřej Lážnovský.
Poslední uvedení: březen 2017.
Divadelní adaptace známé knížky, resp. večerníčkového seriálu nabídne výběr z příhod a dobrodružství žáků 3.B a jejich čtyřnohého kamaráda Jonatána.
Čert a Káča - Zita Morávková  (1:00)
Premiéra: 1.2.2008. Dramaturgie: Ondřej Lážnovský, Zuzana Vojtíšková. Výprava: Petra Vykoukalová. Hudba: Pavel Kovařík. Režie: Zita Morávková.
Pohádka na motivy známého příběhu o čertovi a hubaté Káče. V této pohádce uzavře anděl Svatojánek s čertem Belelefousem důležitou sázku, v níž jde o samotný osud lidí: podaří se nějakému smrtelníkovi dostat z pekla zpátky na zem nebo ne? Pokud ano, budou moci lidé svobodně žít. Pokud ne, zůstanou závislí na čertovském rozmaru...
Kouzelný dárek - kol.  (0:55)
Premiéra: 30.11.2007. Dramaturgie: Zuzana Vojtíšková. Výprava: Petra Vykoukalová. Režie: Ondřej Lážnovský.
Příběh o tom, co všechno se může přihodit na Štědrý den v obyčejné rodině...
Slůně aneb Proč mají sloni dlouhé choboty - Pavel Polák  (1:10)
Premiéra: 18.5.2007. Podle předlohy Rudyarda Kiplinga. Dramaturgie: Zuzana Vojtíšková. Výprava: Ivan Antoš. Hudba a texty písní: David Rotter. Režie: Pavel Polák.
Poslední uvedení: květen 2018.
Pohádka o zvědavém slůněti, které obtěžuje své okolí otázkou: „Co jí krokodýl k večeři?“ Jeho dobrodružná pouť za získáním odpovědi je variací na motivy příběhů Rudyarda Kiplinga.
O Budulínkovi - Petr Vodička  (0:55)
Premiéra: 12.1.2007. Podle Boženy Němcové. Dramaturgie: Zuzana Vojtíšková. Výprava: Barbora Čechová. Režie: Petr Vodička.
Známý pohádkový příběh. Budulínek je sám doma. Babička s dědou odešli do vesnice, protože je tam dnes hasičský bál. V troubě je hrášek a za okny tma. Po vesnici jdou řeči, že se v okolí objevila liška. Prý krade slepice. A možná malé děti. A teď se za oknem něco mihlo. Něco... rezavého... Hlavně nikomu neotvírat.
Tajemný hrad v Karpatech - Jules Verne, Jiří Brdečka, Oldřich Lipský, Ondřej Lážnovský  (1:20)
Premiéra: 15.12.2006. Dramaturgie: Zuzana Vojtíšková. Výprava: Petra Vykoukalová. Hudba: Pavel Kovařík. Režie: Ondřej Lážnovský.
Divadelní podoba známého románu Julese Verna. Příběh šlechetného hraběte Teleke z Tölökö, který přichází do karpatských hor pohřbít své zoufalství z ukradené lásky a náhle se před ním otevírá brána naděje, že se potká se svou milovanou krásnou operní pěvkyní Salsou...
Komáři se ženili - Alois Tománek  (0:55)
Premiéra: 1.11.2005. Hudba: Vratislav Šrámek. Režie: Alois Tománek.
Koláž nejoblíbenějších říkadel, hádanek a písniček.

zpět na aktuální inscenace


časový údaj o délce představení je pouze orientační
„x“ u časového údaje = představení je hráno bez přestávky

aktualizace údajů:

I přes maximální snahu udržovat informace u každého divadla aktuální (a zejména u divadel partnerských), je možné, že jsme nějakou změnu či novinku přehlédli, a proto velice uvítáme, když nás na takovou skutečnost upozorníte.
Našli jste na této stránce neaktuální nebo chybějící informaci, napište nám, prosím, na e-mail: aktualizace@i-divadlo.cz.
Děkujme za spolupráci.


Poslední aktualizace: 4.5.2022