Divadlo Lampion

Mijoko a hvězda

Premiéra: 30.9.2017
Na motivy příběhů japonského spisovatele Jošitomo Imae. Dramaturgie: Helena Kebrtová. Výprava: Robert Smolík, Veronika Svobodová. Loutky: Veronika Svobodová. Režie: Tomáš Procházka.
Poslední uvedení: březen 2019.
Snový příběh malé Mijoko, výprava do kouzelného světa, který se objevil jedné obyčejné noci, kdy nad domem tak krásně svítily hvězdy. Mijoko žije se svým tatínkem v domku, který není ani velký ani malý. Za to se z něj můžete vypravit třeba až za zvířaty do Afriky. A možná, že ani ke hvězdám to odtud není tak daleko...
D3+  

inscenace již byla stažena z repertoáru

Divadlo Lampion
Hodnocení inscenace
Redakce
60 %
Uživatelé
-
Hodnocení redakce
Kateřina Jírová 60 %
Volby

Hodnocení (1)

HODNOCENÍ REDAKCE
Kateřina Jírová  60 %
18.6.2018 | 348 hodnocení
+ souhlasím
Velmi příjemná inscenace na dopoledne posledního dne 33. Skupovy Plzně. Hrálo se na malé točně, a kladenští herci hráli pokorně s loutkami a skrze loutku. Když se Mijoko dostane do Afriky na soutěž, zpočátku je vše svižné, vtipné a nápadité, ale postupně elán a nasazení upadá, až vše vyjde do ztracena. Naštěstí vše zachrání z forbíny se vynořivší krtek, který Mijoko vysvětlí, že nejhezčí hvězda je modrá planeta Země, a vrátí ji zpět domů.

Komentáře uživatelů nevyjadřují stanovisko redakce. Názory jednotlivých redaktorů nemusejí vždy vyjadřovat stanovisko celé redakce.