Divadlo Lampion

Myši patří do nebe

Premiéra: 23.2.2019
Dramaturgie: Jakub Maksymov, Matouš Danzer. Výprava a loutky: Olga Ziębińska. Hudba: Ivo Sedláček & kol. Režie: Jakub Maksymov.
Inscenace vycházející ze stejnojmenné knížky, v níž se autorka snaží barvitým vyprávěním z přírody setřást bázeň ze smrti, která děti mnohdy obestírá, a naznačit, že nějaký svět existuje i dál. Pohádková bajka, ve které se o smrti mluví tak, že se jí ani malý divák nezalekne. „Kdopak by se lišky bál? Třeba taková myš! Ale co když se tito dva přirození nepřátelé potkají v ráji? Tam už nikdo nemá hlad, a proto šelmy nechávají svou kořist na pokoji. Můžou se však spolu dva tak rozdílní tvorové skamarádit? A jak vlastně vůbec takový zvířecí ráj vypadá? A jak zní? Jaké to tam je...?“
D4+  
Divadlo Lampion
Hodnocení inscenace
Redakce
-
Uživatelé
80 %
8011000
Chci vidět - přidat do seznamu

Volby

Hodnocení (1)

HODNOCENÍ UŽIVATELŮ
František Horálek  80 %
(zadáno: 18.1.2020, počet hodnocení: 3)
přínosný / zajímavý komentář
Patří myši do nebe? V Lampionu určitě, a nás vzala myška Šupito až do sedmého ;o) Velmi příjemné vyprávění slovem i rytmem, pěkný zážitek nejen pro malé diváky. Když vám dítě hned po představení pošeptá, že to bylo moc hezké a že to musí vidět a zažít i jeho kamarádi, nic víc vědět nepotřebujete.

Komentáře uživatelů nevyjadřují stanovisko redakce. Názory jednotlivých redaktorů nemusejí vždy vyjadřovat stanovisko celé redakce.