Městské divadlo Kladno

Bůh masakru

Premiéra: 22.9.2021
Diváci na jevišti. Premiéra bez diváků v květnu 2021. Předpremiéry od června 2021.
Překlad: Michal Lázňovský. Dramaturgie: Adéla Vondráková. Výprava: Miroslav Král. Hudba: Vladimír Nejedlý. Režie: Petr Hruška.
Známá konverzační komedie plná svižných slovních přestřelek, nečekaných zvratů a zábavných momentů, nad nimiž se můžeme ze srdce zasmát a zároveň nás z nich možná i trošičku zamrazí. Svět dospělých drží pohromadě zejména díky složitému systému konvencí a zaběhnutých pořádků, ten dětský je o poznání přímočařejší. Jenže stačí i malé nedopatření, třeba špatně zvolené slovo, a zdání vznešené civilizovanosti se zbortí jako domeček z karet. A taková věc se může přihodit, třeba když se dva manželské páry sejdou, aby v dobré víře vyřešili dětský konflikt svých synů, při kterém jeden z chlapců přišel o zuby...
Městské divadlo Kladno
Hodnocení inscenace
Redakce
-
Uživatelé
70 %
7011000
Chci vidět - přidat do seznamu
Termíny představení
22.9.St19:00na točně | premiéravstupenky
5.10.Út19:00na točně | 1. reprízavstupenky
18.10.Po19:00na točně | Avstupenky
22.9.St19:00 vstupenky
na točně | premiéra
5.10.Út19:00 vstupenky
na točně | 1. repríza
18.10.Po19:00 vstupenky
na točně | A

Volby

Hodnocení (1)

HODNOCENÍ UŽIVATELŮ
Maruš Staňková  70 %
(zadáno: 5.9.2021, počet hodnocení: 40)
přínosný / zajímavý komentář
Citlivou, niternou a umírněnou režií se do kladenského divadla vrací režisér Petr Hruška. Jeho intenzivní a apelativní inscenaci velmi prospívá intimní prostor, kdy diváci sedí na jevišti, téměř v obývacím pokojí/ hracím prostoru, který evokuje nabubřelý měšťanský interiér, který je ve skutečnosti prázdný jako jeho obyvatelé i hosté/. Výborným tahem je výklad Alana jako homosexuála, který svou orientaci v rámci měšťanské morálky úporně tají. Škoda, že tento záměr Z. Kalina nebyl schopen naplnit a uchyluje s laciné "gayšarži" béčkových filmů.

Komentáře uživatelů nevyjadřují stanovisko redakce. Názory jednotlivých redaktorů nemusejí vždy vyjadřovat stanovisko celé redakce.