Městské divadlo Kladno

Bůh masakru

Premiéra: 22.9.2021 | 1:25x
Diváci na jevišti. Premiéra bez diváků v květnu 2021. Předpremiéry od června 2021.
Překlad: Michal Lázňovský. Dramaturgie: Adéla Vondráková. Výprava: Miroslav Král. Hudba: Vladimír Nejedlý. Režie: Petr Hruška.
Poslední uvedení: říjen 2023.
Známá konverzační komedie plná svižných slovních přestřelek, nečekaných zvratů a zábavných momentů, nad nimiž se můžeme ze srdce zasmát a zároveň nás z nich možná i trošičku zamrazí. Svět dospělých drží pohromadě zejména díky složitému systému konvencí a zaběhnutých pořádků, ten dětský je o poznání přímočařejší. Jenže stačí i malé nedopatření, třeba špatně zvolené slovo, a zdání vznešené civilizovanosti se zbortí jako domeček z karet. A taková věc se může přihodit, třeba když se dva manželské páry sejdou, aby v dobré víře vyřešili dětský konflikt svých synů, při kterém jeden z chlapců přišel o zuby...
Městské divadlo Kladno
Hodnocení inscenace
Redakce
70 %
Uživatelé
76 %
7651000
Hodnocení redakce
Lukáš Dubský 70 %
Chci vidět - přidat do seznamu
Termíny představení
9.10.Po19:00na točně | derniéravstupenky
9.10.Po19:00 vstupenky
na točně | derniéra

Volby

Hodnocení (6)

HODNOCENÍ REDAKCE
Lukáš Dubský  70 %
30.8.2023 | 1064 hodnocení
+ souhlasím
75%. Dobře napsaná hra Y.Rezy se dočkala svižné inscenace P.Hrušky, velmi dobrým nápadem bylo umístit ji do komorního prostoru s diváky na jevišti. Vznikla tak aréna obklopená diváky ze tří stran, v níž probíhají urputné partnerské souboje, jež protagonistům strhávají masku společenských konvencí a odhalují jejich skutečné postoje a motivy. Potěší herecká souhra, ani silné emoce nevyznívají v podání čtveřice herců nepatřičně, nejvíce se mi asi líbila L.Zbranková jako Veronique, která se nejdéle snaží zachovat zdání kulturnosti, ovšem pasivní agresivita v ní bublá od začátku. Více akcentovány jsou komediální tóny, které se daří rozehrávat.
HODNOCENÍ UŽIVATELŮ
Čiko  70 %
21.11.2021 | 1005 hodnocení
+ souhlasím
75% Začátek inscenace by mohl být trochu svižnější a méně rozpačitý. Pak ale Jana Zenáhlíková spustí pozvracením se kolotoč vtipných událostí, jedna navazuje na druhou. Z původního problému se stane pseudoproblém a na povrch začnou vyplouvat neuvěřitelné, zejména vztahů se týkající, věci. Jiří Š.Hájek byl dobrý, ostatní byli výborní. Lenka Zbranková dravá, neurputná, bojující, emancipovaná, Zbigniew Kalina přesný prototyp podnikatele, který neustále jen prokrastinuje. Jana Zenáhlíková zvládá výborně všechny polohy - ať už je to její nevolnost, hysterický smích, nebo opilecký stav. Doporučuji.
Martin21  80 %
20.11.2021 | 445 hodnocení
+ souhlasím
75%. Trochu těžkopádný rozjezd. Postupem stopáže inscenace nabere na obrátkách a je skvělá zábava. Ze čtyř herců nutno zmínit dokonalou Janu Zenáhlíkovou - její role je bezesporu nejtěžší ajejí výkon vás jistě nadchne! Dále pak přesný Z. Kalina. Parádní oddych v tomto (ne)čase.
Divadelník..  80 %
7.10.2021 | 65 hodnocení
+ souhlasím
Skvělé, vtipné představení. Prostředí hry povedené.
Klidně lze vidět vícekrát.
Herci hrají na sto procent!
Maruš Staňková  70 %
5.9.2021 | 41 hodnocení
+ souhlasím
Citlivou, niternou a umírněnou režií se do kladenského divadla vrací režisér Petr Hruška. Jeho intenzivní a apelativní inscenaci velmi prospívá intimní prostor, kdy diváci sedí na jevišti, téměř v obývacím pokojí/ hracím prostoru, který evokuje nabubřelý měšťanský interiér, který je ve skutečnosti prázdný jako jeho obyvatelé i hosté/. Výborným tahem je výklad Alana jako homosexuála, který svou orientaci v rámci měšťanské morálky úporně tají. Škoda, že tento záměr Z. Kalina nebyl schopen naplnit a uchyluje s laciné "gayšarži" béčkových filmů.
Vladimír10  80 %
19.9.2023 | 572 hodnocení

Komentáře uživatelů nevyjadřují stanovisko redakce. Názory jednotlivých redaktorů nemusejí vždy vyjadřovat stanovisko celé redakce.