Městské divadlo Kladno

Bůh masakru

Premiéra: 22.9.2021
Diváci na jevišti. Premiéra bez diváků v květnu 2021. Předpremiéry od června 2021.
Překlad: Michal Lázňovský. Dramaturgie: Adéla Vondráková. Výprava: Miroslav Král. Hudba: Vladimír Nejedlý. Režie: Petr Hruška.
Známá konverzační komedie plná svižných slovních přestřelek, nečekaných zvratů a zábavných momentů, nad nimiž se můžeme ze srdce zasmát a zároveň nás z nich možná i trošičku zamrazí. Svět dospělých drží pohromadě zejména díky složitému systému konvencí a zaběhnutých pořádků, ten dětský je o poznání přímočařejší. Jenže stačí i malé nedopatření, třeba špatně zvolené slovo, a zdání vznešené civilizovanosti se zbortí jako domeček z karet. A taková věc se může přihodit, třeba když se dva manželské páry sejdou, aby v dobré víře vyřešili dětský konflikt svých synů, při kterém jeden z chlapců přišel o zuby...
Městské divadlo Kladno
Hodnocení inscenace
Redakce
-
Uživatelé
73 %
7341000
Chci vidět - přidat do seznamu

Volby

Hodnocení (4)

HODNOCENÍ UŽIVATELŮ
Čiko  70 %
(zadáno: 21.11.2021, počet hodnocení: 843)
přínosný / zajímavý komentář
75% Začátek inscenace by mohl být trochu svižnější a méně rozpačitý. Pak ale Jana Zenáhlíková spustí pozvracením se kolotoč vtipných událostí, jedna navazuje na druhou. Z původního problému se stane pseudoproblém a na povrch začnou vyplouvat neuvěřitelné, zejména vztahů se týkající, věci. Jiří Š.Hájek byl dobrý, ostatní byli výborní. Lenka Zbranková dravá, neurputná, bojující, emancipovaná, Zbigniew Kalina přesný prototyp podnikatele, který neustále jen prokrastinuje. Jana Zenáhlíková zvládá výborně všechny polohy - ať už je to její nevolnost, hysterický smích, nebo opilecký stav. Doporučuji.
Martin21  80 %
(zadáno: 20.11.2021, počet hodnocení: 411)
přínosný / zajímavý komentář
75%. Trochu těžkopádný rozjezd. Postupem stopáže inscenace nabere na obrátkách a je skvělá zábava. Ze čtyř herců nutno zmínit dokonalou Janu Zenáhlíkovou - její role je bezesporu nejtěžší ajejí výkon vás jistě nadchne! Dále pak přesný Z. Kalina. Parádní oddych v tomto (ne)čase.
Divadelník..  70 %
(zadáno: 7.10.2021, počet hodnocení: 35)
přínosný / zajímavý komentář
Skvělé, vtipné představení. Prostředí hry povedené.
Klidně lze vidět vícekrát.
Herci hrají na sto procent!
Maruš Staňková  70 %
(zadáno: 5.9.2021, počet hodnocení: 41)
přínosný / zajímavý komentář
Citlivou, niternou a umírněnou režií se do kladenského divadla vrací režisér Petr Hruška. Jeho intenzivní a apelativní inscenaci velmi prospívá intimní prostor, kdy diváci sedí na jevišti, téměř v obývacím pokojí/ hracím prostoru, který evokuje nabubřelý měšťanský interiér, který je ve skutečnosti prázdný jako jeho obyvatelé i hosté/. Výborným tahem je výklad Alana jako homosexuála, který svou orientaci v rámci měšťanské morálky úporně tají. Škoda, že tento záměr Z. Kalina nebyl schopen naplnit a uchyluje s laciné "gayšarži" béčkových filmů.

Komentáře uživatelů nevyjadřují stanovisko redakce. Názory jednotlivých redaktorů nemusejí vždy vyjadřovat stanovisko celé redakce.