Městské divadlo Kladno

Georges Feydeau

Brouk v hlavě

Premiéra: 21.4.2018. Překlad: Markéta Machačíková. Úprava: Jaroslav Slánský, Kristýna Čepková. Dramaturgie: Kristýna Čepková. Scéna: Nikola Tempír. Kostýmy: Anna Forstová. Hudební spolupráce: Jiří Petrdlík. Režie: Jaroslav Slánský.


Jedna z nejslavnějších a také nejčastěji hraných komedií všech dob s mistrně vystavěnou zápletkou. Dynamický, svižný, bláznivý vaudeville plný záměn a téměř nekonečné série nedorozumění, ve kterém sehraje roli podezření z manželské nevěry, dvojníci k nerozeznání, stříbrné patro a především nezaměnitelný španělský temperament či francouzský šarm všech zúčastněných postav...
Městské divadlo Kladno
Hodnocení inscenace
Redakce
-
Uživatelé
80 %
Chci vidět - přidat do seznamu
Volby

Hodnocení

HODNOCENÍ UŽIVATELŮ:
Martin21 60 %
(zadáno: 27.11.2018, počet hodnocení: 324)
Ramona 100 %
(zadáno: 26.10.2018, počet hodnocení: 21)
přínosný / zajímavý komentář
Skvělá situační komedie v podání skvělého hereckého souboru nemůže dopadnout jinak, než samozřejmě také skvěle. Zhlédla jsem premiéru i jednu z dalších repríz a v obou případech jsem se výborně bavila.
JBalek 80 %
(zadáno: 23.4.2018, počet hodnocení: 1)
přínosný / zajímavý komentář
Spíš 85%.
Hra je celkově velmi dobře provedená - musím zejména pochválit výkon "Kamila"(Tomáš V. Hron) a "de Histangua" (Jan Krafka), kteří předvedli nejlepší výkony z celého souboru. Scéna je skvěle udělaná a kulisy jsou úžasně promyšlené, živá hudba je krásné překvapení.
Dílo je rozdělené na třetiny, kdy 1/3 je slabší (v porovnání s MdB výrazně), 2/3 nabízí to nejlepší z inscenace a 3/3 je pouze završením. Kdyby se v 1/3 více vysvětlili některé vzájemné vztahy a lépe udělala scéna s problémy V.E., byla by hra daleko lepší.
Škoda míchání ITA a SPA u "španěla". Možná vysvětlit rodokmen.

Komentáře uživatelů nevyjadřují stanovisko redakce. Názory jednotlivých redaktorů nemusejí vždy vyjadřovat stanovisko celé redakce.