Městské divadlo Kladno

Tři mušketýři

Premiéra: 2.10.2021 | 2:40
Dramaturgie: Adéla Vondráková. Scéna: Karel Čapek. Kostýmy: Tereza Venclová Vašíčková. Hudba: Matěj Kroupa. Pohybová spolupráce: Barbora Janatková, Petr Nůsek. Překlad a režie: Šimon Dominik.
Dramatizace slavného románu o přátelství, hrdinství, odvaze, cti a lásce, kde se střídají slovní souboje s těmi na kordy. Tři mušketýři a jeden drzý Gaskoněc opět přispěchají na pomoc královně a pěkně zavaří kardinálovi Richelieu. Krásná a krutá Milady zamotá hlavu nejednomu hrdinovi, svůj prostor dostane i prohnilý hrabě Rochefort či křehká Constance...
D12+  
Městské divadlo Kladno
Hodnocení inscenace
Redakce
60 %
Uživatelé
50 %
5031000
Hodnocení redakce
Pavel Širmer 60 %
Chci vidět - přidat do seznamu
Termíny představení
3.2.Čt19:00
2.3.St18:00KMD
16.3.St19:00C
3.2.Čt19:00 
2.3.St18:00 
KMD
16.3.St19:00 
C

Volby

Hodnocení (4)

HODNOCENÍ REDAKCE
Pavel Širmer  60 %
(zadáno: 14.10.2021, počet hodnocení: 1737)
+ přínosný / zajímavý komentář
Ken Ludwig se zaměřil na 1. díl dobrodružného románu (zápletka se šperky), z 2. dílu užil spíše torzo, jímž děj logicky uzavřel. Zvláštností solidní dramatizace je postava D’Artagnanovy sestry, jež se stane pomyslným pátým mušketýrem. Dobře postavená inscenace plyne svižně, podařilo se nalézt rovnováhu dobrodružných prvků a adekvátně dávkovaného humorného odlehčení, může tak bavit i diváckou většinu s mušketýry obeznámenou. Scénografie estetickou funkci plní, ale její realizace účelně neslouží a komplikuje přestavby. Dámské kostýmy herečkám přinášejí nejednu komplikaci. Sehraný ansámbl bravurně zvládl i nesnadný šerm.
HODNOCENÍ UŽIVATELŮ
Slaná  60 %
(zadáno: 15.10.2021, počet hodnocení: 25)
přínosný / zajímavý komentář
Děj mne vtáhl, i když se od románu mírně liší. Herci v rolích mušketýrů nezklamali. Našlo se i dost vtipných momentů. Ovšem D'artagnanova sestra jako dopsaná postava je naprosto mimo. Jak by se chovanka klášterní školy mohla dostat na královský ples apod., to opravdu nevím. Velké plus za šerm a rvačky na jevišti, perfektně nazkoušené a zaplňující celý prostor jeviště.
Divadelník..  40 %
(zadáno: 7.10.2021, počet hodnocení: 19)
přínosný / zajímavý komentář
Představení se mi nelíbilo. Zvolila bych ho možná jako muzikál, aby nebylo nudné.

Představení, ale pozitivně nadzvedli herci T.V.Hron a J.Zenáhlíková.
J.anek  50 %
(zadáno: 2.10.2021, počet hodnocení: 376)
přínosný / zajímavý komentář
Myslím, že problém je zejména v úpravě Kena Ludwiga. Jeho vtípky jsou povrchní, hloupé, původnímu textu nepomáhají, jdou často proti němu. Postava d?Artagnanovy sestry je pak úplně pitomá.
Šerm na jevišti umí aranžovat málokdo. Tady je ho navíc opravdu hodně. Trpěl jsem jako zvíře.
Naopak mě těšila trojice mušketýrů, ač měla málo prostoru. Bavila mě Jana Zenáhlíková, to je sázka na jistotu. A zaujalo mě výtvarné řešení.
Premiérové publikum se zdálo být spokojené. Chodit se na mušketýry jistě bude. Ale kdysi se na Kladně hrálo špičkové divadlo.

Komentáře uživatelů nevyjadřují stanovisko redakce. Názory jednotlivých redaktorů nemusejí vždy vyjadřovat stanovisko celé redakce.