Městské divadlo Kladno [malý sál]

Umřít smíchy

Premiéra: 4.2.2017. Obnovená premiéra: 14.4.2019. Překlad: Irena Lexová. Dramaturgie: Kristýna Čepková, Anna Smrčková. Výprava: Jaroslav Slánský, Kristýna Čepková. Režie: Jaroslav Slánský.
1:20x


Dialog, duel a ve výsledku možná i duet, který se odehrává v cele ženské vazební věznice. Okolnosti svedou dohromady dvě zcela odlišné osobnosti, což přinese mnoho dramatických, vtipných i dojemných momentů...
Hodnocení inscenace
Redakce
50 %
Uživatelé
60 %
6011000
Hodnocení redakce
Jiří Landa 50 %
Chci vidět - přidat do seznamu
Volby

Hodnocení

HODNOCENÍ REDAKCE:
Jiří Landa 50 %
(zadáno: 2.3.2017, počet hodnocení: 2860)
přínosný / zajímavý komentář
Hra o dvou ženách setkávajících se ve vězeňské cele nepatří k dramatickým skvostům, o čemž svědčí i její sporadické inscenování. Ani nastudování MDK nepřevědčilo, že by hra v naší republice byla opomíjena neprávem. Dramatické situace jsou totiž až příliš uměle vykonstruované, navíc se režii moc nepodařilo propracovat vztah obou vězeňkyň. Ačkoli lze herecké výkony považovat za solidní (více přesvědčivá je A. Rusevová), chyběla mi jejich jistá semknutost, jež by oba výkony zcelovala. Také mě mrzela absence atmosféry věznice, která je tak velmi specifická. Výsledek skončil někde na půl cesty.
HODNOCENÍ UŽIVATELŮ:
Martin21 60 %
(zadáno: 3.4.2018, počet hodnocení: 329)

Komentáře uživatelů nevyjadřují stanovisko redakce. Názory jednotlivých redaktorů nemusejí vždy vyjadřovat stanovisko celé redakce.