Městské divadlo Kladno

Netopýr

Premiéra: 18.12.2010 | 1:50
Podle hry Henri Meilhaca a Ludovica Halévyho „Le Réveillon“. Úprava: Petr Kolečko, Tomáš Svoboda. Dramaturgie: Petr Kolečko. Výprava: Nikola Tempír. Hudební spolupráce: Karel Albrecht. Choreografie: David Strnad. Režie: Tomáš Svoboda.
Poslední uvedení: prosinec 2011.
Klasická opereta o jednom bláznivém večeru v osobité úpravě. Vídeň, konec 19. století. Gabriel Eisenstein má nastoupit na krátkou dobu do vězení za urážku úředníka. V předvečer jeho nástupu se koná maškarní bál, během kterého dojde k třeskutým záměnám, dobývání cizích slečen, které se ukážou jako už jednou dobyté, a dalším eskapádám...


inscenace již byla stažena z repertoáru

Městské divadlo Kladno
Hodnocení inscenace
Redakce
60 %
Uživatelé
57 %
5731000
Hodnocení redakce
Pavel Širmer 60 %
Volby

Hodnocení (4)

HODNOCENÍ REDAKCE
Pavel Širmer  60 %
30.1.2011 | 1990 hodnocení
+ souhlasím
Opereta není můj oblíbený žánr, jsem v tomto směru barbar, Netopýra jsem v divadle viděl vůbec poprvé! Kladenská inscenace je spíše variací či jemnou parodií na klasické dílo. Modernizace docela funguje, vulgarismy a narážky jsou přidávány s vkusem. Hudebně a pěvecky spíše průměr, někteří herci na pěvecké party často nestačí. Činoherní složka je lepší, inscenace je svižná, hravá, zábavná. Herci se interpretačnímu posunu podřídili a jakž takž obstáli, přece jen jsem ale z jejich strany cítil jistý dluh. Myslím, že mohli projevit více komediálního talentu a zvolené pojetí rozehrát zajímavěji.
HODNOCENÍ UŽIVATELŮ
Vedee  40 %
23.1.2011 | 112 hodnocení
+ souhlasím
Pokud by kladenská inscenace byla prezentována jako parodie na operetu, tak by to asi více odpovídalo tomu, co je na jevišti k zhlédnutí, dávám slabých 40%...
Frostack  90 %
22.12.2010 | 9 hodnocení
+ souhlasím
Z představení jsem byl mile překvapen, kvalitní hudba, zpěv, děj i vtip. První polovina asi lepší, v druhé se vše, podle mě až moc rychle vyřešilo a hra skončila. Bral bych to klidně ještě o půl hodiny delší, ale to nic nemění na faktu, že hra byla vynikající.
Tessee  40 %
16.1.2011 | 74 hodnocení

Komentáře uživatelů nevyjadřují stanovisko redakce. Názory jednotlivých redaktorů nemusejí vždy vyjadřovat stanovisko celé redakce.