Městské divadlo Kladno

Nejstarší řemeslo

Premiéra: 23.10.2021
Komedie s hořkou příchutí o dámách lehčích mravů, která je studií křehkosti lidské duše, nevyzpytatelnosti osudu, lásky, přátelství a v neposlední řadě i úvahou nad úlohou lidskosti v komerčním světe byznysu. Pětice prostitutek se už léta schází na jedné New Yorské lavičce. Jenže i nejmladší z nich je už přes sedmdesát a svět vypadá úplně jinak, než kdysi. Možná je nyní čas začít s marketingem, možná je čas zvýšit cenu za služby, možná je čas se vdát...
Městské divadlo Kladno
Hodnocení inscenace
Redakce
-
Uživatelé
50 %
5051000
Chci vidět - přidat do seznamu
Termíny představení
18.5.St19:00 vstupenky
F

Volby

Hodnocení (5)

HODNOCENÍ UŽIVATELŮ
Divadelník..  30 %
(zadáno: 21.3.2022, počet hodnocení: 35)
přínosný / zajímavý komentář
Skvělá Jana Jiskrová.
Jinak celkem nezajímavé představení. Určitě ne pro velké hlediště.
Čiko  30 %
(zadáno: 19.3.2022, počet hodnocení: 840)
přínosný / zajímavý komentář
35%
Hra mi přijde slabší už sama o sobě. Myslím, že mohla režie více "zatlačit" na komediální notu. Herecky obstojné, celkem se mi líbila Jaromíra Mílová, na svoji roli se nehodí Zuzana Mixová. Tanečník, odvádějící si jednotlivé kurtizány na onen svět je dobrý nápad, ale bohužel jediný. Chápu, že pět tlachajících žen na jevišti více než jednu lavičku nepotřebuje, ale scéna mohla být nápaditější.
Martin21  40 %
(zadáno: 8.2.2022, počet hodnocení: 407)
přínosný / zajímavý komentář
Téma, ze kterého by šlo vykřesat, myslím si, více. Nenápaditá scéna, slabší režie...Chybí tomu náboj. Chudá konverzace 5 dam ztísněných na jedné lavičce, zejména v prvních desítkách minut.
Slaná  60 %
(zadáno: 30.11.2021, počet hodnocení: 28)
přínosný / zajímavý komentář
Jedna rada : kupte si program. Bez znalostí reálií / např. zmiňovaného veřejného domu/ Vám ujde několik vtipných momentů. Souhlasím s tím, že odcházení ze života tancem s příjemným mladíkem je krásné. 110 % pro Janu Jiskrovou, která vystřihla "madam" par excelence, a pokud bych se nedočetla kolik jí je tak tomu neuvěřím . Nedoporučuji pro diváky, kteří čekají třeskutou legraci.
Sidmax  90 %
(zadáno: 14.11.2021, počet hodnocení: 22)
přínosný / zajímavý komentář
Pobavilo. Příjemné komediální představení o těžkém bytí 5 postarších prostitutek. Je vidět, že hra baví i herecké obsazení a občasný peprnější slovník tomu dodává šmrnc. Hru jsem si náležitě užil a plusové body dávám za zajímavě ztvárněné scény s "odcházením".

Komentáře uživatelů nevyjadřují stanovisko redakce. Názory jednotlivých redaktorů nemusejí vždy vyjadřovat stanovisko celé redakce.