Divadlo Na Jezerce

Peter Quilter

Je úchvatná!

Premiéra: 26.4.2018. Překlad: Pavel Dominik. Výprava: Jan Štěpánek. Hudební spolupráce: Irena Pluháčková. Režie: Jan Hřebejk.
1:50


Pravdivá komedie o nejhorší pěvkyni na světě.
Anketa 2018
Pro tuto inscenaci, stejně jako pro všechny ostatní s premiérou od prosince 2017 do listopadu 2018, včetně hereckých výkonů, můžete hlasovat v naší výroční anketě. Uzávěrka ankety je 28. února.
Do konce hlasování zbývá ještě 10 dní.
Divadlo Na Jezerce
Hodnocení inscenace
Redakce
65 %
Uživatelé
53 %
Hodnocení redakce
Jiří Landa 70 %
Helena Grégrová 60 %
Chci vidět - přidat do seznamu
Volby

Hodnocení

HODNOCENÍ REDAKCE:
Jiří Landa 70 %
(zadáno: 7.5.2018, počet hodnocení: 2857)
přínosný / zajímavý komentář
65% Razantní zkrácení textu komedii pomohlo, vlastně v ní nic zásadního nechybí, navíc tím představení získalo svižnější tempo. Obsazení V. Tobrmana do role pianisty má sice své kouzlo a punc autentičnosti, nicméně zkušenější herec by z této role mohl vytvořit výraznější postavu, která by byla zpěvaččiným opravdovým partnerem. J. Sedláčková v roli Florence prochází děním sebejistě, její výkon je soustředěný a (ne)pěvecké výstupy podává až s lišáckým klidem. Je to opravdu zábavná podívaná, o kterou se vyjma režiséra J. Hřebejka zasloužili i M. Pleštilová, L. Švormová a J. Hrušínský.
Helena Grégrová 60 %
(zadáno: 1.5.2018, počet hodnocení: 1364)
přínosný / zajímavý komentář
65 %. Inscenace velmi zdařile následuje lidské tóny příběhu, hraje se především o nezdolné touze jít za svým snem. Redukce postav a děje dodává celku vítaný spád, ale přece jen poněkud oslabuje vyznění intenzity vztahu Florence a Cosmy, a částečně pak také i onen umanutý, šmrncovně vášnivý drajv hlavní postavy. Osobité kouzlo jí ale Jitka Sedláčková i přesto propůjčit dokázala, název hry bych na základě jejího hereckého výkonu pozměnila na "Je dojemná!".
HODNOCENÍ UŽIVATELŮ:
Suzi 70 %
(zadáno: 2.2.2019, počet hodnocení: 3)
přínosný / zajímavý komentář
Zajímavý příběh podle skutečnosti, Florence dobře zahraná Sedláčkovou, trochu zvlaštně ztvárněná postava klavíristy.
Alena7 40 %
(zadáno: 8.11.2018, počet hodnocení: 5)
přínosný / zajímavý komentář
Jitka Sedláčková si velkou roli určitě zaslouží a s falešným zpěvem si poradila skvěle. O ostatních hercích se to tvrdit nedá. Z pojetí hry jsem se nedozvěděla, proč okolí falešný zpěv toleruje - pro peníze? z lásky? z přátelství?
Plšík 50 %
(zadáno: 7.11.2018, počet hodnocení: 359)

Komentáře uživatelů nevyjadřují stanovisko redakce. Názory jednotlivých redaktorů nemusejí vždy vyjadřovat stanovisko celé redakce.