Městské divadlo Kladno

Česká kuchařka

Premiéra: 6.5.2015. Dramaturgie: Jana Slouková. Kostýmy: Simona Rybáková. Hudba: Martin Wiesner. Scéna a režie: Šimon Caban.
2:00 | Poslední uvedení: rok 2017.


Divadelní adaptace největšího českého bestselleru všech dob. Domácí kuchařka Magdaleny Dobromily Rettigové vyšla poprvé v roce 1826, ihned se stala samozřejmou součástí téměř každé domácnosti, předávala se z generace na generaci a počtem vydání snadno předstihla všechna velká díla české literatury. Mnohem méně jsou známé osudy její autorky, Magdaleny Dobromily Rettigové, ženy činorodé, podnikavé, nápadité, která láskou k lidem, dobrotou, citem a touhou po kráse překonávala osobní trápení. Víme, co se odehrávalo na jejím kuchyňském a psacím stole. Co se ale dělo v její duši...?


inscenace již byla stažena z repertoáru

Městské divadlo Kladno
Hodnocení inscenace
Redakce
20 %
Uživatelé
33 %
3361000
Hodnocení redakce
Helena Grégrová 20 %
Jiří Landa 20 %
Volby

Hodnocení (8)

HODNOCENÍ REDAKCE:
Helena Grégrová 20 %
(zadáno: 1.8.2015, počet hodnocení: 1432)
přínosný / zajímavý komentář
Vraž do toho jednoho Ivana Vodochodského a nebude to držet pohromadě. Ověřeno na vlastní diváckou chuť.
Jiří Landa 20 %
(zadáno: 31.7.2015, počet hodnocení: 2895)
přínosný / zajímavý komentář
Chápu, že repertoárové oblastní divadlo musí občas udělat krok stranou a vyhovět "odlišnému" typu diváka, ale zde se jednalo o vyslovený přešlap. Prapodivný textový, ale i scénický slepenec doháněl ještě více do absurdity I. Vodochodský, jehož herecký projev byl na pomezí snesitelnosti. Tohle se prostě nepovedlo. Zbylá procenta dávám za hereckou snahu ostatních, která byla i přes to všechno evidentní.
HODNOCENÍ UŽIVATELŮ:
Cechoslovak 50 %
(zadáno: 8.12.2016, počet hodnocení: 72)
přínosný / zajímavý komentář
Téma samozřejmě současného diváka nesthrne, ale je vlastně docela zajímavé. Ten, kdo se nechce příliš vzdělávat a přišel se jen bavit nebo naopak za nějakou avantgardou, bude zklamaný. Oceňuji, že životopis hlavní postavy není vyprávěn lineárně, ale v několika rovinách, pražská defenestrace v úvodu je ale hodně zbytečná. Žoviálnost postavy režiséra byla značně nepříjemná, po přestávce už ale paradoxně pan Vodochodský v roli Rettigové působil lépe. Viděl jsem jen v televizi, ale v divadle bych na konci určitě zatleskal. Kdybych odešel o přestávce, přišel bych o výrazně lepší druhou polovinu.
Zeleny_caj 20 %
(zadáno: 5.12.2015, počet hodnocení: 20)
přínosný / zajímavý komentář
Poprvé v životě jsem na konci první půlky ani nezatleskala a teprve podruhé jsem představení opustila o přestávce. Strašné a to mám dobu národního obrození ráda. Kdyby se vykašlali na Vodochodskýho a jeho "vtipný" vsuvky a aktualizace, pak by ta hra byla o dost lepší.
Bedrich.spesny 20 %
(zadáno: 16.7.2015, počet hodnocení: 54)
přínosný / zajímavý komentář
Ještě, že jsem na to nejel z Kojčic u Pelhřimova! Čtyřka. Spánembohem!
Wild 30 %
(zadáno: 2.6.2015, počet hodnocení: 24)
přínosný / zajímavý komentář
Nerada to takto hodnotím, ale tak slabé představení. Některé scény s p. Vodochodským mi přišli až trapné. Ale věřím, že se inscenace třeba usadí.
Už kvůli hercům. Viděno 26.5.
Zzajic 50 %
(zadáno: 15.6.2017, počet hodnocení: 57)
Marcela 30 %
(zadáno: 30.12.2016, počet hodnocení: 407)

Komentáře uživatelů nevyjadřují stanovisko redakce. Názory jednotlivých redaktorů nemusejí vždy vyjadřovat stanovisko celé redakce.