Městské divadlo Kladno [malý sál]

Stephen Mallatratt

Žena v černém

Premiéra: 27.10.2017. Podle stejnojmenného románu Susan Hillové. Překlad: Ivo T. Havlů. Úprava: Adam Doležal, Anna Smrčková. Dramaturgie: Anna Smrčková. Výprava: Agnieszka Pátá-Oldak. Hudba: Petr Zeman. Režie: Adam Doležal.
1:30x


Thriller z anglických blat na motivy horrorové novely. Talentovaný právník Arthur Kipps přijíždí za prací do městečka Crythin Gifford. V opuštěném domě a přilehlém okolí se mu stále častěji zjevuje záhadná žena v černém, jejíž příchod nevěstí nic dobrého. Kipps se traumatických zážitků pokusí zbavit ve vlastní retrospektivní divadelní hře, s jejíž realizací mu přichází pomoci profesionální herec postupně ztvárňující také ostatní postavy děje. V mrazivém příběhu se odkrývají hrůzy minulosti vedoucí k nečekané pointě...
v průběhu představení se na jevišti kouří
Hodnocení inscenace
Redakce
60 %
Uživatelé
82 %
Hodnocení redakce
Pavel Širmer 60 %
Chci vidět - přidat do seznamu
Volby

Hodnocení

HODNOCENÍ REDAKCE:
Pavel Širmer 60 %
(zadáno: 20.6.2018, počet hodnocení: 1534)
přínosný / zajímavý komentář
65%. Dramatizace románu je koncipována pro dva herce a používá formu „divadla na divadle“, což je vzhledem k limitům jevištních prostředků patrně nejvhodnějším řešením. Dobře postavená kladenská inscenace využívá doslova celý prostor malé scény, hraje se prakticky všude. Stupňující se hororovou atmosféru se daří výborně umocňovat výpravou, světlem, hudbou, zvuky. U obou herců jsou sice patrné určité rezervy, ale jejich výkony představují slušný standard. V rámci žánru jde o divácky atraktivní titul a kdo má zájem o zážitek tohoto druhu, neměl by být zklamán.
HODNOCENÍ UŽIVATELŮ:
Sendy 70 %
(zadáno: 7.2.2019, počet hodnocení: 148)
Slaná 90 %
(zadáno: 13.12.2018, počet hodnocení: 14)
Monulinka 90 %
(zadáno: 3.9.2018, počet hodnocení: 372)
přínosný / zajímavý komentář
Tento horor na divadle byl pro mě rozhodně nevšedním zážitkem. Film jsem viděla, zde se mi moc líbilo komorní zpracování a celkové pojetí hry. Oba herci se předvedli velmi dobře a zvládli hned několik postav. Celá výprava, světla či hudba přispěly k napětí, atmosféra byla prostě perfektní. Určitě doporučuji.
Lucilla 90 %
(zadáno: 12.4.2018, počet hodnocení: 210)
přínosný / zajímavý komentář
Za ta leknuti si to hodnoceni predstaveni zaslouzi. :-) Film jsem znala, takze jsem tusila, kde by se mohlo co objevit, ale predstaveni me stejne prekvapilo. Skvele budovalo atmosferu, dva talentovani herci stacili k uhrani vsech postav. Velky palec hore za vsechna divadelni kouzla, zvukovy podkres a za vyborny hororovy zazitek. Muj prvni horor na divadle nasadil latku vysoko.
MSpa 80 %
(zadáno: 10.4.2018, počet hodnocení: 47)
přínosný / zajímavý komentář
Povedlo se, bál jsem se:). Oba pánové, Jiří Š. Hájek i Tomáš Hron jsou schopní herci a svým projevem za pomoci ryze divadelních prostředků, rekvizit a zvuku působivě budují tísnivou atmosféru. Komorní sál se představení více než hodí.
Eviik 90 %
(zadáno: 8.4.2018, počet hodnocení: 287)
přínosný / zajímavý komentář
Předlohu ani film jsem neznala, takže jsem nevěděla, do čeho jdu. Zároveň to bylo moje první hororové divadelní představení. Moc se mi líbilo, jak si tvůrci pohráli s celým prostorem malého sálu. Hrálo se doslova všude. Celou dobu jsem tak měla obavu, kdo na mě odkud vybafne. Nakonec tam tolik lekavých scén nebylo, ale ty byly velmi povedené. Děsivou atmosféru výborně dokreslovaly i zvukové a světelné efekty.
Denisa H. 100 %
(zadáno: 7.4.2018, počet hodnocení: 260)
přínosný / zajímavý komentář
Představení mělo své mouchy, ale přesto mě ohromně bavilo! Nemám horory ráda - v kinech se jim vyhýbám, v TV jen za světla a s polštářem připraveným před obličejem. Přesto jsem se na Ženu v černém vydala, protože filmová adaptace se mi moc líbila. Inscenace, jak jsem psala, mě nezklamala a bavilo mě být uprostřed dění a sdílet napětí s ostatními diváky :-)
Skvělé triky (světelné i další), výborný hudební a zvukový podkres a především dobře budována atmosféra. Jo a obrovský palec nahoru za děkovačku (.........), dokonalá třešnička na dortu hrůzy ;-)
Čiko 70 %
(zadáno: 9.1.2018, počet hodnocení: 661)
přínosný / zajímavý komentář
Trochu víc mě přesvědčil Jiří Š. Hájek než Tomáš Hron (myslím, že tuhle roli by měl hrát někdo starší), závěrečná pointa mohla být vygradovanější. Celá inscenace by také mohla být méně popisná. Jinak jsem se bavil...
Martin21 80 %
(zadáno: 9.1.2018, počet hodnocení: 324)
Erezka 90 %
(zadáno: 8.1.2018, počet hodnocení: 14)
přínosný / zajímavý komentář
Představení bylo dost zajímavé, strašidelné a nebylo zdlouhavé. Byla jsem velice mile překvapená a spokojená.
J.anek 50 %
(zadáno: 8.1.2018, počet hodnocení: 231)
přínosný / zajímavý komentář
Hororové divadlo na divadle. Neznám knihu Susan Hillové, neviděl jsem film, nemám tedy srovnání. Každopádně jsem se nebál - ani o sebe, ani o hrdiny příběhu. Tomáše Hrona z jiných výkonů neznám, ale tady mě o svých kvalitách nepřesvědčil. Pracuje se s mlhou, světly, zvukem, ale je to celé takové upatlané, nevýrazné. A styl "co řekli, to udělali, ještě na to ukázali" nemám rád. Bojíme se obvykle toho, co nevidíme, co roste do obludných rozměrů v naší fantazii. Z ušmudlaných kusů panenek, které jako by vypadly z levné pouťové atrakce, strach nemám. Nebály se ani přítomné děti.

Komentáře uživatelů nevyjadřují stanovisko redakce. Názory jednotlivých redaktorů nemusejí vždy vyjadřovat stanovisko celé redakce.