Městské divadlo Kladno [malý sál]

Žena v černém

Premiéra: 27.10.2017 | 1:30x
Podle stejnojmenného románu Susan Hillové. Překlad: Ivo T. Havlů. Úprava: Adam Doležal, Anna Smrčková. Dramaturgie: Anna Smrčková. Výprava: Agnieszka Pátá-Oldak. Hudba: Petr Zeman. Režie: Adam Doležal.
Poslední uvedení: leden 2022.
Thriller z anglických blat na motivy horrorové novely. Talentovaný právník Arthur Kipps přijíždí za prací do městečka Crythin Gifford. V opuštěném domě a přilehlém okolí se mu stále častěji zjevuje záhadná žena v černém, jejíž příchod nevěstí nic dobrého. Kipps se traumatických zážitků pokusí zbavit ve vlastní retrospektivní divadelní hře, s jejíž realizací mu přichází pomoci profesionální herec postupně ztvárňující také ostatní postavy děje. V mrazivém příběhu se odkrývají hrůzy minulosti vedoucí k nečekané pointě...
  

inscenace již byla stažena z repertoáru

malý sál
Hodnocení inscenace
Redakce
60 %
Uživatelé
81 %
81161000
Hodnocení redakce
Jiří Landa 60 %
Pavel Širmer 60 %
Volby

Hodnocení (18)

HODNOCENÍ REDAKCE
Jiří Landa  60 %
10.7.2020 | 3032 hodnocení
+ souhlasím
65 % Inscenace A. Doležala na navštívené repríze 30. 6. začala plně fungovat až po zhlédnutí protahované expozice, která by si zasloužila více režijně propracovat, což se logicky odrazilo i na hereckých výkonech, a to zejména Tomáše V. Hrona, jenž chvílemi působil značně nesoustředěně. Nicméně cca po třiceti minutách inscenace nahodila řemen, dvojice herců na sebe začala slyšet a stále rostoucí napětí bylo postupně vygradováno až do závěrečného maxima. Nebýt rozpačitějšího začátku (což mohlo být způsobeno i dlouhou koronavirovou pauzou), šlo by o velmi sugestivní podívanou.
Pavel Širmer  60 %
20.6.2018 | 2036 hodnocení
+ souhlasím
65%. Dramatizace románu je koncipována pro dva herce a používá formu „divadla na divadle“, což je vzhledem k limitům jevištních prostředků patrně nejvhodnějším řešením. Dobře postavená kladenská inscenace využívá doslova celý prostor malé scény, hraje se prakticky všude. Stupňující se hororovou atmosféru se daří výborně umocňovat výpravou, světlem, hudbou, zvuky. U obou herců jsou sice patrné určité rezervy, ale jejich výkony představují slušný standard. V rámci žánru jde o divácky atraktivní titul a kdo má zájem o zážitek tohoto druhu, neměl by být zklamán.
HODNOCENÍ UŽIVATELŮ
Snekac  90 %
31.10.2021 | 305 hodnocení
+ souhlasím
Viděno na Halloween, atmosféra hustá jako mlhy na anglických blatech.
Lenka458  80 %
1.7.2020 | 132 hodnocení
+ souhlasím
Skvělé výkony obou herců!
Majdin_kulturni_svet  90 %
30.1.2020 | 176 hodnocení
+ souhlasím
Vynikající divadelní zážitek. Žena v černém je thriller, který vás čapne a nepustí. Inscenace mě opravdu naprosto vtáhla do děje! Tomáš V. Hron a Jiří Š. Hájek pod vedením režiséra Adama Doležala a dramaturgyně Anny Smrčkové zvládli vystihnout ponurou atmosféru anglického venkova na jedničku. Oba mě neskutečně bavili a děsili zároveň. Nesmím ale opomenout ani výborně fungující scénu jako vystřiženou z hororu, která v kombinaci s výborným textem a skvělými herci fungovala naprosto magicky a byla propracovaná do posledního detailu.
Michal1982  60 %
16.1.2020 | 167 hodnocení
+ souhlasím
Páni herci se snažili a bavili.. Viděno v Divadle v Celetné... Fajn efekty doplňovaly tajemnou a ponurou atmosféru. Příjemná oddychovka ve stylu tradičních duchařských příběhů.. Nic víc, nic míň..
Monulinka  90 %
3.9.2018 | 391 hodnocení
+ souhlasím
Tento horor na divadle byl pro mě rozhodně nevšedním zážitkem. Film jsem viděla, zde se mi moc líbilo komorní zpracování a celkové pojetí hry. Oba herci se předvedli velmi dobře a zvládli hned několik postav. Celá výprava, světla či hudba přispěly k napětí, atmosféra byla prostě perfektní. Určitě doporučuji.
Lucilla  90 %
12.4.2018 | 214 hodnocení
+ souhlasím
Za ta leknuti si to hodnoceni predstaveni zaslouzi. :-) Film jsem znala, takze jsem tusila, kde by se mohlo co objevit, ale predstaveni me stejne prekvapilo. Skvele budovalo atmosferu, dva talentovani herci stacili k uhrani vsech postav. Velky palec hore za vsechna divadelni kouzla, zvukovy podkres a za vyborny hororovy zazitek. Muj prvni horor na divadle nasadil latku vysoko.
MSpa  80 %
10.4.2018 | 47 hodnocení
+ souhlasím
Povedlo se, bál jsem se:). Oba pánové, Jiří Š. Hájek i Tomáš Hron jsou schopní herci a svým projevem za pomoci ryze divadelních prostředků, rekvizit a zvuku působivě budují tísnivou atmosféru. Komorní sál se představení více než hodí.
Eviik  90 %
8.4.2018 | 289 hodnocení
+ souhlasím
Předlohu ani film jsem neznala, takže jsem nevěděla, do čeho jdu. Zároveň to bylo moje první hororové divadelní představení. Moc se mi líbilo, jak si tvůrci pohráli s celým prostorem malého sálu. Hrálo se doslova všude. Celou dobu jsem tak měla obavu, kdo na mě odkud vybafne. Nakonec tam tolik lekavých scén nebylo, ale ty byly velmi povedené. Děsivou atmosféru výborně dokreslovaly i zvukové a světelné efekty.
Denisa H.  100 %
7.4.2018 | 383 hodnocení
+ souhlasím
Představení mělo své mouchy, ale přesto mě ohromně bavilo! Nemám horory ráda - v kinech se jim vyhýbám, v TV jen za světla a s polštářem připraveným před obličejem. Přesto jsem se na Ženu v černém vydala, protože filmová adaptace se mi moc líbila. Inscenace, jak jsem psala, mě nezklamala a bavilo mě být uprostřed dění a sdílet napětí s ostatními diváky :-)
Skvělé triky (světelné i další), výborný hudební a zvukový podkres a především dobře budována atmosféra. Jo a obrovský palec nahoru za děkovačku (.........), dokonalá třešnička na dortu hrůzy ;-)
Čiko  70 %
9.1.2018 | 1089 hodnocení
+ souhlasím
Trochu víc mě přesvědčil Jiří Š. Hájek než Tomáš Hron (myslím, že tuhle roli by měl hrát někdo starší), závěrečná pointa mohla být vygradovanější. Celá inscenace by také mohla být méně popisná. Jinak jsem se bavil...
Erezka  90 %
8.1.2018 | 14 hodnocení
+ souhlasím
Představení bylo dost zajímavé, strašidelné a nebylo zdlouhavé. Byla jsem velice mile překvapená a spokojená.
J.anek  50 %
8.1.2018 | 499 hodnocení
+ souhlasím
Hororové divadlo na divadle. Neznám knihu Susan Hillové, neviděl jsem film, nemám tedy srovnání. Každopádně jsem se nebál - ani o sebe, ani o hrdiny příběhu. Tomáše Hrona z jiných výkonů neznám, ale tady mě o svých kvalitách nepřesvědčil. Pracuje se s mlhou, světly, zvukem, ale je to celé takové upatlané, nevýrazné. A styl "co řekli, to udělali, ještě na to ukázali" nemám rád. Bojíme se obvykle toho, co nevidíme, co roste do obludných rozměrů v naší fantazii. Z ušmudlaných kusů panenek, které jako by vypadly z levné pouťové atrakce, strach nemám. Nebály se ani přítomné děti.
Unionboy  70 %
31.10.2021 | 466 hodnocení
Sendy  70 %
7.2.2019 | 153 hodnocení
Slaná  90 %
13.12.2018 | 46 hodnocení
Martin21  80 %
9.1.2018 | 462 hodnocení

Komentáře uživatelů nevyjadřují stanovisko redakce. Názory jednotlivých redaktorů nemusejí vždy vyjadřovat stanovisko celé redakce.