Divadlo Lampion

Cipísek

Premiéra: 30.4.2016
Dramaturgie: Jana Kuklová. Výprava: Adriana Černá. Hudba: Jindřich Čížek. Režie: Michal Hába.
Svěží pohádka z lesa Řáholce o tom, jak se stát loupežníkem. Cipísek není obyčejný synek, je to synek loupežnický, který neroste po dnech, ale po hodinách. Chce zkrátka do světa. Kdo by ale pustil z domu malého kloučka? Vždyť i ta divizna je vyšší, než on. A jak říká Rumcajs, do světa může jít jen ten, kdo přepere medvěda. Cipísek to však dokáže. Na odvážné cestě ho však čekají ještě větší dobrodružství. Pomůže vodníku Volšovečkovi od zlé vydry Rafice? Jak si poradí s nafintěnou paní kněžnou...?
D3+  

inscenace již byla stažena z repertoáru

Divadlo Lampion
Hodnocení inscenace
Redakce
80 %
Uživatelé
70 %
7021000
Hodnocení redakce
Jiří Koula 80 %
Volby

Hodnocení (3)

HODNOCENÍ REDAKCE
Jiří Koula  80 %
7.12.2018 | 1599 hodnocení
+ souhlasím
84,99 % Bigbíťák Rumcajs, pankáč Cipísek a do reggae hozený vodník Volšoveček proti dětskému popíku kněžny a rytíře, v hudební rovině Jindřicha Čížka vyjádřená touha po svobodě versus všeubíjející mainstream. Čtvrtkovy pohádky hladce přecházející v originální příběh Michala Háby a Jany Kuklové. Kouzelně roztomilá výprava Adriany Černé. Přesvědčivé herecké výkony v čele s Lukášem Bouzkem schopným rozdivočet sál plný dětí a pak ho na patnáct sekund zcela utišit. A pak ještě jednou. Tohle je prostě nářez, který si užijí děti i dospělí. Brekeke's not dead!
HODNOCENÍ UŽIVATELŮ
František Horálek  50 %
25.1.2020 | 7 hodnocení
+ souhlasím
První půlka pěkná. Ve druhé půli se představení z příjemné inovace zvrhlo v nekontrolovanou smršť ujetých nesmyslů a ani jsme to nedokoukali. Čtyřleté dceři jsem vysvětlil, že to byla derniéra a co to znamená, na což jsem se obratem dozvěděl, cituji: "Tak to je moc dobře."
Frankovka  90 %
28.11.2017 | 250 hodnocení
+ souhlasím
Pokud je Vašim dětem alespoň 6+, budou z poněkud jiného Cipíska divoké ještě následují den.

Komentáře uživatelů nevyjadřují stanovisko redakce. Názory jednotlivých redaktorů nemusejí vždy vyjadřovat stanovisko celé redakce.