Divadlo Lampion

Cipísek

Premiéra: 30.4.2016. Dramaturgie: Jana Kuklová. Výprava: Adriana Černá. Hudba: Jindřich Čížek. Režie: Michal Hába.


Svěží pohádka z lesa Řáholce o tom, jak se stát loupežníkem. Cipísek není obyčejný synek, je to synek loupežnický, který neroste po dnech, ale po hodinách. Chce zkrátka do světa. Kdo by ale pustil z domu malého kloučka? Vždyť i ta divizna je vyšší, než on. A jak říká Rumcajs, do světa může jít jen ten, kdo přepere medvěda. Cipísek to však dokáže. Na odvážné cestě ho však čekají ještě větší dobrodružství. Pomůže vodníku Volšovečkovi od zlé vydry Rafice? Jak si poradí s nafintěnou paní kněžnou...?
D3+
Divadlo Lampion
Hodnocení inscenace
Redakce
80 %
Uživatelé
90 %
9011000
Hodnocení redakce
Jiří Koula 80 %
Chci vidět - přidat do seznamu
Volby

Hodnocení

HODNOCENÍ REDAKCE:
Jiří Koula 80 %
(zadáno: 7.12.2018, počet hodnocení: 1548)
přínosný / zajímavý komentář
84,99 % Bigbíťák Rumcajs, pankáč Cipísek a do reggae hozený vodník Volšoveček proti dětskému popíku kněžny a rytíře, v hudební rovině Jindřicha Čížka vyjádřená touha po svobodě versus všeubíjející mainstream. Čtvrtkovy pohádky hladce přecházející v originální příběh Michala Háby a Jany Kuklové. Kouzelně roztomilá výprava Adriany Černé. Přesvědčivé herecké výkony v čele s Lukášem Bouzkem schopným rozdivočet sál plný dětí a pak ho na patnáct sekund zcela utišit. A pak ještě jednou. Tohle je prostě nářez, který si užijí děti i dospělí. Brekeke's not dead!
HODNOCENÍ UŽIVATELŮ:
Frankovka 90 %
(zadáno: 28.11.2017, počet hodnocení: 216)
přínosný / zajímavý komentář
Pokud je Vašim dětem alespoň 6+, budou z poněkud jiného Cipíska divoké ještě následují den.

Komentáře uživatelů nevyjadřují stanovisko redakce. Názory jednotlivých redaktorů nemusejí vždy vyjadřovat stanovisko celé redakce.