Městské divadlo Kladno

Praporky ve větru (hra pro celou rodinu)

Premiéra: 19.10.2013. Překlad: Michal Kotrouš. Dramaturgie: Miro Dacho. Výprava: Andrej Ďurík. Režie: Lukáš Brutovský.
1:40x | Poslední uvedení: rok 2014.


Tragikomická kronika o životě podařené rodinky Praporkových, která začíná v 90. letech po pádu železné opony a mapuje dalších bezmála dvacet let. Neobyčejně obyčejný příběh o cestě za úspěchem, internetu, poezii a textilu. A o tom, že i v ráji mají cukrovku...


inscenace již byla stažena z repertoáru

Městské divadlo Kladno
Hodnocení inscenace
Redakce
67 %
Uživatelé
83 %
8331000
Hodnocení redakce
Jiří Landa 60 %
Jiří Koula 70 %
Pavla Haflantová 70 %
Volby

Hodnocení (6)

HODNOCENÍ REDAKCE:
Jiří Landa 60 %
(zadáno: 13.6.2014, počet hodnocení: 2895)
přínosný / zajímavý komentář
Během sledování příběhu jsem se ve slabších chvílích inscenace zabýval myšlenkou, pro koho je text vlastně určen. Nejedná se o čistokrevnou komedii, dramatična se v něm také zrovna moc nenachází... Ano, některé scény jsou napsány zábavně, navíc jsou i režijně a herecky trefně vypointované, ovšem jedná se o pouhé světlejší okamžiky v jinak celkem průměrné podívané, kterou navíc zbytečně degraduje problematický závěr. Skoro to vypadá, jakoby si s vyústěním své hry autor nevěděl rady. Vyšší procento tak dávám především kvůli vyrovnaným výkonům všech čtyř protagonistů.
Jiří Koula 70 %
(zadáno: 17.3.2014, počet hodnocení: 1565)
přínosný / zajímavý komentář
Skrz naskrz černá komedie o jedné "povedené" rodince snažící se přežít v dnešním světě. Pozornosti hodná hra proměněná v pozornosti hodnou inscenaci.
Pavla Haflantová 70 %
(zadáno: 15.1.2014, počet hodnocení: 325)
přínosný / zajímavý komentář
Stojí za zhlédnutí i za výlet z nedaleké Prahy. Režijně i dramaturgicky dobře uchopeno, díky tomu + díky přesným hereckým výkonům inscenace v dobrém tempu udrží divákovu pozornost od začátku do konce.
HODNOCENÍ UŽIVATELŮ:
Rozalie 90 %
(zadáno: 21.10.2013, počet hodnocení: 12)
přínosný / zajímavý komentář
Černě humorné, působivě zinscenované, výborně zahrané...
Kotroslav 90 %
(zadáno: 21.10.2013, počet hodnocení: 23)
přínosný / zajímavý komentář
I přes menší výhrady k příběhu jde o pozoruhodnou, přesnou, dynamickou a zejména vtipnou inscenaci se skvělými hereckými výkony. Určitě stojí za to nejen na ni, ale i na další kladenské inscenace (Miláček, Podivný případ se psem, Vinnetou...) z Prahy vyrazit!
Frankovka 70 %
(zadáno: 20.10.2013, počet hodnocení: 223)
přínosný / zajímavý komentář
Další zajímavá hra V MDK, opět skvělá M. Štípková.
Hře škodí podtitulek v názvu - je to hra pro celou rodinu ve smyslu, že každý se tam chvilku najde, ale rozhodně se nejedná o rodinné představení (tedy pokud nejsou Vaše děti starší cca 14 -ti let).

Komentáře uživatelů nevyjadřují stanovisko redakce. Názory jednotlivých redaktorů nemusejí vždy vyjadřovat stanovisko celé redakce.