Městské divadlo Kladno

Sen noci svatojánské

Premiéra: 13.6.2020 | 2:30
společný projekt souborů Městského divadla Kladno a Divadla Lampion
Překlad: Martin Hilský. Dramaturgie: Matouš Danzer, Marek Hladký. Výprava: Adéla Kostkanová. Hudba: Zdeněk Dočekal. Pohybová spolupráce: Barbora Brandejsová. Režie: Martin Vokoun.
Poslední uvedení: srpen 2022.
Nejhranější a nejslavnější Shakespearova komedie o lásce a jejích bláznivých proměnách, o čarovné noci, která spojuje i rozdělí svět lidí a elfů, aby je nakonec znovu svedla dohromady. Athénský král Théseus a krásná Hippolyta, král elfů Oberon s královnou Titánií, všudypřítomný Puk, skupinka řemeslníků zkoušející komedii o osudové lásce a čtveřice milenců, kteří ji právě prožívají...
D10+  
Městské divadlo Kladno
Hodnocení inscenace
Redakce
-
Uživatelé
72 %
7261000
Chci vidět - přidat do seznamu
Termíny představení
23.8.Út20:00Mělník
28.8.Ne20:00Dvořákovy sady (divadelní park) | Derniéravstupenky
23.8.Út20:00 
Mělník
28.8.Ne20:00 vstupenky
Dvořákovy sady (divadelní park) | Derniéra

Volby

Hodnocení (6)

HODNOCENÍ UŽIVATELŮ
Divadelník..  70 %
(zadáno: 22.3.2022, počet hodnocení: 35)
přínosný / zajímavý komentář
Hezká venkovní scéna. Povedené!
Martin21  70 %
(zadáno: 27.8.2020, počet hodnocení: 418)
přínosný / zajímavý komentář
Příjemné zasazení do divadelního parku. Strohé na kulisy,ale hezké kostýmově. Doplněno hezkými hudebními prvky a zpěvem. Z obsazení lze vyzdvihnout majestátnou Janu Zenáhlíkovou nebo vtipnou J. Mílovou.
Čiko  70 %
(zadáno: 26.8.2020, počet hodnocení: 864)
přínosný / zajímavý komentář
65% Viděno v parku u divadla. I přes množství aut jezdících neustále okolo mám dle fotografií dostupných na webu MDK pocit, že je toto prostředí pro inscenaci vhodnější. Odehráno na portech - za negativum zde lze považovat, že každý port je jinak hlasitý a je vidět, že s nimi ne všichni herci MDK mají zkušenost. Herecky vyčnívá Jana Zenáhlíková a Barbora Hron Vovsíková. Výborný je i Puk Jana Pichlera. Zbytečně majestátně působí Theseus Michala Maléře a ve svých rolích mě příliš nezaujali Jan Strýček a Tomáš V. Hron. Místy je inscenace velmi vtipná a jako celek dobře funguje..
Slaná  80 %
(zadáno: 3.7.2020, počet hodnocení: 29)
přínosný / zajímavý komentář
Viděno venku, takže nepostradatelnou roli hraje večerní park. Spojení obou souborů bylo velmi šťastné. Krásné kostýmy a rekvizity. Bylo vidět, že herci se cítí v parku velmi dobře. Pan režisér mne velmi potěšil různými vtípky, které nijak nevnucuje ani nezdůrazňuje ,takže je jen na divákovi jestli je pochytí a užije si je ( logo Poldi, popcorn u elfů). Nejvíc jsem byla zvědavá na Puka a musím říct, že mne nezklamal a jeho druhé alter ego jako maňásek je skvělý nápad.
Barka  80 %
(zadáno: 3.7.2020, počet hodnocení: 281)
přínosný / zajímavý komentář
Viděla jsem už opravdu hodně zpracování "Snu" a dost často jsem odcházela z divadla otrávená, protože mají tvůrci často potřebu hru modernizovat a ne vždy je to pro dobro věci. V Kladně se tomu také úplně nevyhnuli, ale nepřekročili tu tenkou hranici, za kterou už by se vytratilo to křehké kouzlo, které tato hra má. Moc se mi líbí pojetí elfů a víl a hudba, ta je opravdu skvělá. Mrzí mě, že jsem nemohla vidět variantu v plenéru, určitě bych hodnotila ještě o něco výš :)
Blumarik  60 %
(zadáno: 15.7.2020, počet hodnocení: 239)

Komentáře uživatelů nevyjadřují stanovisko redakce. Názory jednotlivých redaktorů nemusejí vždy vyjadřovat stanovisko celé redakce.