Městské divadlo Kladno

Monty Python’s Spamalot

Premiéra: 23.6.2020 | 2:30
Podle scénáře filmu „Monty Python a Svatý Grál“, který napsali John Cleese, Terry Gilliam, Graham Chapman, Eric Idle, Terry Jones, Michael Palin. Překlad: Adam Novák. Dramaturgie: Marek Hladký. Výprava: Jozef Hugo Čačko. Choreografie: Michal Heriban. Dirigent: Štěpán Eliáš. Režie: Jiří Š. Hájek.
Poslední uvedení: květen 2022.
Komediální muzikálový hit na motivy filmu legendární britské skupiny Monty Python. Slavná legenda o králi Artušovi, kulatém stolu a hledání Svatého Grálu převyprávěná s pověstným nadhledem a bláznivým černým humorem Monty Pythonů...


inscenace již byla stažena z repertoáru

Městské divadlo Kladno
Hodnocení inscenace
Redakce
50 %
Uživatelé
71 %
71101000
Hodnocení redakce
Pavel Širmer 50 %
Volby

Hodnocení (11)

HODNOCENÍ REDAKCE
Pavel Širmer  50 %
24.5.2022 | 2013 hodnocení
HODNOCENÍ UŽIVATELŮ
Čiko  90 %
4.5.2022 | 1085 hodnocení
+ souhlasím
Za poslední rok jsem na Kladně neviděl lepší inscenaci. Především oceňuji, že se na rozdíl od jiných verzí velmi drželi "montypythonovského" humoru. Scéna je sice trochu laciná, ale funkční, stejně tak kostýmy. Režie Jiřího Š. Hájka je velmi nápaditá. Celá inscenace je nabitá poměrně originálním humorem (v tomto případě jak jinak) a místy jsem měl pocit, že to velké množství gagů ani nestačím zpracovávat. Líbil se mi Zbyněk Fric, Tomáš V. Hron, nejvíce ale Barbora H. Vovsíková. Její pojetí Jezerní dámy je vtipné a originální. Šlo o derniéru, jinak bych inscenaci vřele doporučil...
RaB  50 %
4.5.2022 | 369 hodnocení
+ souhlasím
Po shlédnutí verze v Brně byl toto opravdu slabý odvar, který spíše připomínal absolventské představení (vlivem scény i nesecvičených skupinových pasáží).
Bohužel B. Vovsíková, ač je dobrá, tak se do společnosti legendárních Dam z jezera jako jsou H. Holišová nebo Dasha nezařadí - chce to opravdu větší divu. Přeci jen Dáma je ta, která celé představení vede a dává mu charisma. Ale na oblastní divadlo skvělá!
Dalším problémem je překlad - zrovna ve Spamalotu si jej lze i upravit - to se úplně nestalo a je prostě strašný.
Takže vlastně taková Broadway po "kladensku" - nic moc.
Martin21  100 %
3.5.2022 | 458 hodnocení
+ souhlasím
Tohle se vážně povedlo. Napadají mne jen samá superlativa. Vytknout tomuto snad nic nelze. Možná jen úspornější scénu. To ale bezesporu dohání velmi nápaditá režie. Skvělý živý orchestr, výborné texty. Herecké výkony vyrovnané. Je úžasné vidět, jak členové takřka činoherního souboru MdK (i když s několika hosty) skvěle zpívají. Dost dobrý Zbyněk Fric v hlavní roli, úžasný Tomáš V. Hron jako jeho sluha. Mé očekávání naprosto a zcela předčil výkon Barbory Hron Vovsíkové v roli Dámy z jezera. Její zpěv ... !!! Ohromila mne. Scény s ní a především její sólová píseň byly vrcholem představení. 95%
Guildenstern  50 %
3.5.2022 | 447 hodnocení
+ souhlasím
Pokud chcete v oblastním divadle uvést "broadwayský" muzikál a nemáte moc peněz na scénu, kostýmy, kapelu a potažmo ani umělce, zvolte tento titul, protože z toho můžete udělat nakonec přednost a místy trochu ochotnický ráz se snese. Dílo není po hudební stránce žádný klenot, blýsknout se zde může prakticky jen Jezerní dáma, což se Barbaře H. Vovsíkové vskutku podařilo. Ostatní figurky se v trochu nepřehledné změti na jevišti snaží uhrát, co se dá, a vypointovat co nejvíce gagů, což se na mnou viděné repríze dařilo více v druhé polovině, zaujal hlavně P. Strenáčik a V. Zavadil.
Slaná  80 %
9.4.2022 | 46 hodnocení
+ souhlasím
Prostě líbilo. Výborný byl Zbyněk Fric v roli Artuše, jak pěvecky tak pohybově.
Makaluzo1  70 %
2.11.2021 | 83 hodnocení
+ souhlasím
Broadwayského muzikálu se ujal režisér J.Š.Hájek se vší odpovědností.Přenesl montypythonovského ducha na oblast se vší parádou. Ostříleným muzikálovým bardům (P.Strenáčik,Z,Fric) zdatně sekundují domácí herci (T.V.Hron,V.Zavadil).Dream Orchestra pod vedením Š.Eliáše svým promenádním pojetím jen podtrhuje humornost kusu.Také choreografie M.Heribana vhodně dopňuje tuto svěží show.Mistrovský český překlad A.Nováka je jen pověstnou třešničkou.Kladenský Spamalot by si však zasloužil full house.
honzy  60 %
2.11.2021 | 284 hodnocení
+ souhlasím
Zábavné, zajímavé. Nová inscenace Pythonů diváky zaujme a pobaví. Z hereckých výkonů lze pochválit Michala Necpála a Petera Strenáčika. Barbora Hron Vovsíková musí více zapracovat na činoherní presentaci své role Dámy z jezera. Vkusná, i když úsporná scéna, orchestr se velice snaží, přesto místy zní trochu jako lázeňský, promenádní. Celkově lze inscenaci doporučit.
Applejuice  70 %
8.1.2023 | 368 hodnocení
Kjama  70 %
8.4.2022 | 114 hodnocení
Blumarik  70 %
15.7.2020 | 239 hodnocení

Komentáře uživatelů nevyjadřují stanovisko redakce. Názory jednotlivých redaktorů nemusejí vždy vyjadřovat stanovisko celé redakce.