Městské divadlo Kladno

<< Ondina | Othello >>

Otec / Matka

Premiéra: 17.10.2015
Vzhledem ke dlouhé stopáži inscenace byly po prvních uvedeních obě části odděleny a následně reprízovány samostatně.
Překlad: Michal Zahálka. Dramaturgie: Marie Nováková. Výprava: Jitka Fleislebr. Režie: Petr Štindl.
Poslední uvedení: leden 2016 (Otec), červen 2016 (Matka).
Dvě oceňované komorní hry talentovaného francouzského autora v nečekaném průniku během jednoho večera. André je v penzi, kolem něho se dějí podivné věci a snaží se získat zpět kontrolu nad svým dosud tak poklidným životem... Anna byla vždy dobrou matkou, jenže děti odrostly, ona musí trávit dlouhé dny sama, manžel je jí pravděpodobně nevěrný, syn se tahá s nějakou holkou. Blíží se Den matek a Anna ho tentokrát hodlá náležitě oslavit...


inscenace již byla stažena z repertoáru

Městské divadlo Kladno
Hodnocení inscenace
Redakce
70 %
Uživatelé
90 %
9021000
Hodnocení redakce
Jiří Landa 70 %
Volby

Hodnocení (2)

HODNOCENÍ REDAKCE
Jiří Landa  70 %
10.2.2016 | 3031 hodnocení
+ souhlasím
Otec: 80% M. Maršálek vytvořil jevištní studii člověka, který díky Alzheimerově chorobě postupně ztrácí pevnou půdu pod nohama a stává se čím dál víc zmatenějším. Režie dokázala dění nazírané z několika úhlů - jak z pozice touto nemocí postiženého člověka, tak jeho blízkých, zpřehlednit a silný příběh podat nevtíravou formou bez zbytečných odboček. Sugestivní podívaná. Matka: 65% A. Štréblová přesně vystihla všechny polohy ženy, která se nemůže smířit s faktem, že se její život posunul do další fáze... Inscenace ale měla nevyrovnané tempo, hlušší místa střídala ta vydařenější. Herecky solidní.
HODNOCENÍ UŽIVATELŮ
Epidém  90 %
15.9.2016 | 12 hodnocení

Komentáře uživatelů nevyjadřují stanovisko redakce. Názory jednotlivých redaktorů nemusejí vždy vyjadřovat stanovisko celé redakce.