Městské divadlo Kladno

Plíce

Premiéra: 14.2.2015. Překlad: Kateřina Holá. Dramaturgie: Daniel Přibyl. Výprava: Ján Mariánský. Režie: Petr Štindl.
1:15x|diváci na jevišti | Poslední uvedení: únor 2017.


Krutě upřímná, zábavná a zcela současná netradiční love story. Mladí manželé se chystají ve svém vztahu učinit další krok: založit rodinu. Nevinný rozhovor o početí potomka však přinese mnoho překvapivého...


inscenace již byla stažena z repertoáru

Městské divadlo Kladno
Hodnocení inscenace
Redakce
70 %
Uživatelé
70 %
7021000
Hodnocení redakce
Pavel Širmer 70 %
Jiří Koula 70 %
Jiří Landa 70 %
Volby

Hodnocení (5)

HODNOCENÍ REDAKCE:
Pavel Širmer 70 %
(zadáno: 11.1.2016, počet hodnocení: 1606)
přínosný / zajímavý komentář
Autor se nespokojil s banálním a mnohokrát zpracovaným uchopením problematiky úvah o rodičovství. Snažil se o komplexnější a globálnější pohled, který se mu do dialogů podařilo umístit se skoro neuvěřitelnou nenásilností. Skrze civilizační problémy se dobral k podstatě a k tomu, co je opravdu důležité. Překvapivá pointa. Autor přímo žádá o komorní pojetí, postavené na herecké dvojici. Režisér s herci uchopili hru za správný konec a zdařile předali její myšlenky. Herectví však možná bylo přece jen až příliš „civilní“, zejména projev J. Grundmana se nejevil dostatečně živý a zajímavý.
Jiří Koula 70 %
(zadáno: 3.1.2016, počet hodnocení: 1565)
přínosný / zajímavý komentář
74,99 % To nejlepší z "přibylovské éry" (pravda, neviděl jsem Otec / Matka), komorní současně pojatá inscenace současného textu s hostujícím režisérem a hercem, již byste hledali spíše v Praze (či Brně, Ostravě, Plzni...). Text mě zaujal už při scénickém čtení Divadla Letí, Petr Štindl ho úspěšně převedl v plnohodnotnou inscenaci pevně stojící na hereckých výkonech a textu samotném.
Jiří Landa 70 %
(zadáno: 16.12.2015, počet hodnocení: 2895)
přínosný / zajímavý komentář
75% Hra dost trefně vystihující pocity a otázky přemýšlivějších mladých lidí, kteří stojí před zásadním rozhodnutím, zda do současného světa vůbec přivést potomka. Režie P. Štindla nezahodila ani jedno ze zásadních témat pod stůl a spolu s M. Švestkovou a J. Grundmanem, kteří si byli vyrovnanými partnery, vytvořila poutavou podívanou, v jejímž závěru nechybělo místo ani pro hřejivé nesentimentální dojetí. Velmi zdařilá inscenace.
HODNOCENÍ UŽIVATELŮ:
Vladimír Rogalewicz 60 %
(zadáno: 23.6.2016, počet hodnocení: 586)
přínosný / zajímavý komentář
Přestože hra poměrně dobře vystihuje pocity generace třicátníků, je ve své podstatě banální, neobjevná, nepřekvapivá. Solidní provedení (režie i herci) ji posouvá do lehoučce nadprůměrných vod.
Franny_Glass 80 %
(zadáno: 4.10.2015, počet hodnocení: 30)
přínosný / zajímavý komentář
Docela příjemné překvapení. Ač téma samo není příliš lehké, inscenace to pojala hodně dobře a bylo to vtipné. Dost vtipné. Doporučím zajít, rozhodně jedna z lepších věcí v kladenském divadle. Hraje se na malé scéně.

Komentáře uživatelů nevyjadřují stanovisko redakce. Názory jednotlivých redaktorů nemusejí vždy vyjadřovat stanovisko celé redakce.