Divadlo Lampion

Vánoce ve Špekově

Premiéra: 4.10.2014 | 0:55x
Dramaturgie: Helena Kebrtová. Výprava: Lucia Škandíková. Hudba: Petr Wajsar. Pohybová spolupráce: Adéla Stodolová. Režie: Jan Frič.
Poslední uvedení: prosinec 2016.
Vánoční pohádková komedie. Blíží se Vánoce, čas lásky a pohody. Jenomže ve Špekově se každý pořád jenom cpe a zlatá prasátka se bojí, že se letos na Štědrý den zase nebudou mít komu ukázat, protože se nikdo nebude postit. Strachují se, že vyblednou, ztratí svůj třpyt a lesk a stanou se z nich obyčejní čuníci. Sváteční laskominy si rozhodně nehodlá odepřít malý mlsný Ludánek. Naštěstí se do Špekova právě přistěhovala Zuzanka, která nemá špekovské žrouty ráda a raději sportuje, než jí. A tuhle Zuzanku potká Ludánek...
D4+  

inscenace již byla stažena z repertoáru

Divadlo Lampion
Hodnocení inscenace
Redakce
63 %
Uživatelé
30 %
3021000
Hodnocení redakce
Jiří Koula 60 %
Jiří Landa 70 %
Pavel Širmer 60 %
Volby

Hodnocení (5)

HODNOCENÍ REDAKCE
Jiří Koula  60 %
3.1.2016 | 1600 hodnocení
+ souhlasím
Jak to může dopadnout, když Petr Kolečko napíše vánoční pohádku a režie se ujme Jan Frič? Rozhodně budete čekat "těžký úlet". Ten se bohužel nakonec objevil jen ve "vedlejších kategoriích", v základu jde totiž o dosti jednoduchý příběh pro opravdu malého diváka. Největším záporem této inscenace tak pro mě bylo příliš vysoké očekávání.
Jiří Landa  70 %
12.5.2015 | 2993 hodnocení
+ souhlasím
Moderní pohádka se současnými hrdiny a jejich problémy, která má šanci oslovit jak děti, tak jejich rodiče. P. Kolečko možná pro někoho až zbytečně nepohádkově pohlíží na problematiku mezilidských vztahů v rodině a mezi vrstevníky, jenže taková je prostě realita. Díky dobře uchopeným postavám Ludánka a Zuzanky (V. Rašilov a M. Švestková) a režii J. Friče mající smysl pro jemnou nadsázku (platí hlavně pro scény se zlatými prasátky), vznikla opravdu vtipná podívaná s přesahem, u níž nakonec dojde nejen k nápravě špatného chování hlavních hrdinů, ale i na koledy a vánoční atmosféru.
Pavel Širmer  60 %
14.1.2015 | 1939 hodnocení
+ souhlasím
65%. Autor se pokusil oslovit děti i jejich dospělý doprovod moderněji napsanou pohádkou. Konzervativním divákům, navyklým v Lampionu na určitý standard, se inscenace nemusí zdát dostatečně „výchovná“. Jisté prvky se mohou jevit drsněji, ale podle mého názoru se na scéně nic nepatřičného neodehrává (v kreslených pohádkách jsou i drsnější výjevy). Děti vnímají realitu kolem a nelze je úplně izolovat. Ze svižné a vtipné inscenace je dostatečně zřetelné to hlavní, tedy co je na chování Ludánka i Zuzanky špatně a co by měli změnit. Osobně nevidím důvod, proč před návštěvou varovat.
HODNOCENÍ UŽIVATELŮ
Ivy  0 %
7.10.2014 | 3 hodnocení
+ souhlasím
Na premiéře představení jsem byla s vnoučaty a kamarádkou s jejími vnoučaty , bylo to zatím nejhorší představení jaké jsem kdy viděla (chodím s dětmi celkem často), řekla bych přímo nevkusné.Nejstarší z dětí kamarádčin vnuk(8) si z toho zapamatoval , že když někdo prdí (což je ústředním motivem hry od začátku až do konce) , tak je plný lásky.Nějak jsme si po přečtení info o hře představovali malebnou vánoční vesničku.... a zatím se jednalo o hlasité ulevování s patřičným komentářem , dýmem za zadkem ... , a "porcování" zlatého prasátka motorovou pilou. Celkově děs. Iva
Klob  60 %
15.4.2015 | 128 hodnocení

Komentáře uživatelů nevyjadřují stanovisko redakce. Názory jednotlivých redaktorů nemusejí vždy vyjadřovat stanovisko celé redakce.