Náš tip

Pro zobrazení redakčních tipů vyberte záložku a vyhledejte požadované divadlo / soubor. Kliknutím přehled otevřete.
V přehledu jsou uvedena pouze divadla, u kterých aktuálně evidujeme inscenaci zařazenou v kategorii "náš tip".
Číslo v závorce udává počet aktuálních tipů u daného divadla / souboru.


Regiony

Divadlo D21

Vánoční koledaDivadlo D21 - Vánoční koleda
Ve skromných podmínkách Divadla D21 vznikla podle klasické předlohy inscenace, jejíž půvab tkví ve vtipném posunu podoby tří vánoční duchů, scénografii, která je sama o sobě poetickým principem, a v neposlední řadě dramaturgie „polidšťuje“ mrzouta Ebenezera Scrooge. Režie poutavě pracuje s detailem, potěší i herecké výkony v čele s Petrem Pochopem nebo hudební stránka inscenace. Krásný příběh o tom, jak se duše zbavuje pout, se v Déčku opírá o vánoční atmosféru a zdejší minimalistickou poetiku, která tentokrát dosahuje vysoké účinnosti směrem k divákům.
AudienceDivadlo D21 - Audience
S Divadlem D21 exkurze do doby, která je pro mnohé již jen science-fiction. Nebo ne? V zákoutí pivovaru si sládek jednoho dne předvolá na kobereček svého (poněkud komplikovaného) podřízeného Vaňka. V rozhovoru jeden koulí, druhý přikuluje a vedoucí to všechno bedlivě sleduje. Je to jiná Audience, než jak ji známe, přesto ctí autorův humor a vůbec všechno to „absurdno“. Zdánlivě statický text tvůrci a herci rozehrají v dynamickou podívanou s působivým závěrem.
Nejbližší aktuální termíny:
17.3.


Statut redakčního tipu je udělen takové inscenaci, kterou alespoň někteří členové redakce shledají jako nadprůměrnou či jinak výraznou. Zařazení je podmíněno tím, že jsme inscenaci zhlédli, následně také schválením. Záměrně však mezi doporučované inscenace sem tam zařazujeme i ty kontroverzní, s nejednoznačnými ohlasy, za předpokladu, že ve spektru ohlasů jsou i výrazně pozitivní reakce.