Náš tip

Pro zobrazení redakčních tipů vyberte záložku a vyhledejte požadované divadlo / soubor. Kliknutím přehled otevřete.
V přehledu jsou uvedena pouze divadla, u kterých aktuálně evidujeme inscenaci zařazenou v kategorii "náš tip".
Číslo v závorce udává počet aktuálních tipů u daného divadla / souboru.


Regiony

Divadlo pod Palmovkou

Mlčení bobříkůDivadlo pod Palmovkou - Mlčení bobříků
Pobouřit divadelní inscenací část veřejnosti, to už je sám o sobě od tvůrců dobrý výkon. Kontroverze ale tentokrát plyne spíše z nepochopení svérázného divadelního bizáru a řady hyperbol, jímž se vyznačuje tvorba party kolem Tomáše Dianišky. Platforma „skautského hnutí“ posloužila k vytvoření komediálního hororu o boji imperialistické skautky se zvrácenou ideologií komunistického režimu. Na malé scéně Divadla pod Palmovkou se hraje přínosné divadlo.
Nejbližší aktuální termíny:
30.1.  5.3.  30.3.  27.4.
1000 věcí, co mě serou aneb Tvoje bába je komedieDivadlo pod Palmovkou - 1000 věcí, co mě serou aneb Tvoje bába je komedie
Koprodukční projekt Studia Palmoffka a Divadla F. X. Kalby úspěšně převádí fejetony z populárního stejnojmenného blogu do divadelních zkratek. Vznikla mozaika ironická a trochu nahněvaná, především však velmi zábavná. Skeče pulsují od banalit k zásadnějším problémům a zaujmou tím, jakým způsobem se trefují do kýčů nebo pokřivených fenoménů současnosti. Trojice protagonistů těží ze vzájemné souhry a ve zběsilém tempu zpřítomňují různé flusance do tváře dobrého vkusu.
Nejbližší aktuální termíny:
1.2.  9.4.
Edith a Marlene
Hudební příběh o setkávání a rozchodech Edith Piaf a Marlene Dietrich.
Nejbližší aktuální termíny:
25.1.  24.2.  13.3.  20.3.  30.4.


Statut redakčního tipu je udělen takové inscenaci, kterou alespoň někteří členové redakce shledají jako nadprůměrnou či jinak výraznou. Zařazení je podmíněno tím, že jsme inscenaci zhlédli, následně také schválením. Záměrně však mezi doporučované inscenace sem tam zařazujeme i ty kontroverzní, s nejednoznačnými ohlasy, za předpokladu, že ve spektru ohlasů jsou i výrazně pozitivní reakce.