Náš tip

Pro zobrazení redakčních tipů vyberte záložku a vyhledejte požadované divadlo / soubor. Kliknutím přehled otevřete.
V přehledu jsou uvedena pouze divadla, u kterých aktuálně evidujeme inscenaci zařazenou v kategorii "náš tip".
Číslo v závorce udává počet aktuálních tipů u daného divadla / souboru.


Regiony

Divadlo v Řeznické

OdvoláníDivadlo v Řeznické - Odvolání
Hra amerického dramatika s komickými i smutnými situacemi se na českém jevišti prvně objevila až pětatřicet let po svém vzniku v Divadle v Řeznické. Komorní drama o osobní odvaze každého z nás se zabývá tématem nezávislosti v tradičně fungující instituci katolického semináře. Není však úzce spjaté s tímto prostředím, má přesah do životů mimo tyto instituce. V dnešní době, kdy se lidé stále více starají především o sebe a potížemi druhých si nechtějí komplikovat život, velmi silně rezonuje. Inscenaci režíroval Miroslav Táborský, který v ní s Filipem Cílem také hraje. Souhra obou herců kvalitní předlohu znamenitě dotváří.
Nejbližší aktuální termíny:
22.2.  14.3.  8.4.  12.4.
Vražedný pátekDivadlo v Řeznické - Vražedný pátek
Divadelní hra s prvky dokumentárního dramatu, která nekonvenčně a zdánlivě kontroverzně zpracovává téma holocaustu. Divadlo v Řeznické předkládá niternou zpověď člověka, kterého nečekaně dostihne minulost. Otáčení optiky pohledu a zapojení absurdních prvků se specifickým smyslem vede k nejednoznačnému vyznění, a připomíná tak, do jakých neuvěřitelných situací se lidé dostávali. Bravurně, bez falše a patosu se náročné role zhostil Stanislav Zindulka.


Statut redakčního tipu je udělen takové inscenaci, kterou alespoň někteří členové redakce shledají jako nadprůměrnou či jinak výraznou. Zařazení je podmíněno tím, že jsme inscenaci zhlédli, následně také schválením. Záměrně však mezi doporučované inscenace sem tam zařazujeme i ty kontroverzní, s nejednoznačnými ohlasy, za předpokladu, že ve spektru ohlasů jsou i výrazně pozitivní reakce.