Divadlo v Řeznické

Odvolání

Premiéra: 25.11.2016 | 1:30x
Překlad: Alexander Jerie. Dramaturgie: Yvetta Srbová. Hudba: Norbi Kovács, Jan Malíř. Výprava a režie: Miroslav Táborský.
„Filozofická“ hra amerického dramatika s komickými situacemi o osobní odvaze každého z nás, zabývající se tématem nezávislosti v tradičně fungující instituci katolického semináře, v němž se mladý posluchač obrátí na populárního faráře o pomoc, ale začne narážet na církevní řád a za své neortodoxní přístupy je vyhoštěn z církve...
Divadlo v Řeznické
Hodnocení inscenace
Redakce
81 %
Uživatelé
82 %
náš tip
Tip od redaktorů: Jiří Koula, Pavla Haflantová, Lukáš Holubec, Iva Bryndová, Jiří Landa, Helena Grégrová, Jan Pařízek, Pavel Širmer  Tip od redaktorů: Jiří Koula, Pavla Haflantová, Lukáš Holubec, Iva Bryndová, Jiří Landa, Helena Grégrová, Jan Pařízek, Pavel Širmer  Tip od redaktorů: Jiří Koula, Pavla Haflantová, Lukáš Holubec, Iva Bryndová, Jiří Landa, Helena Grégrová, Jan Pařízek, Pavel Širmer  Tip od redaktorů: Jiří Koula, Pavla Haflantová, Lukáš Holubec, Iva Bryndová, Jiří Landa, Helena Grégrová, Jan Pařízek, Pavel Širmer  Tip od redaktorů: Jiří Koula, Pavla Haflantová, Lukáš Holubec, Iva Bryndová, Jiří Landa, Helena Grégrová, Jan Pařízek, Pavel Širmer
Tip od redaktorů: Jiří Koula, Pavla Haflantová, Lukáš Holubec, Iva Bryndová, Jiří Landa, Helena Grégrová, Jan Pařízek, Pavel Širmer  Tip od redaktorů: Jiří Koula, Pavla Haflantová, Lukáš Holubec, Iva Bryndová, Jiří Landa, Helena Grégrová, Jan Pařízek, Pavel Širmer  Tip od redaktorů: Jiří Koula, Pavla Haflantová, Lukáš Holubec, Iva Bryndová, Jiří Landa, Helena Grégrová, Jan Pařízek, Pavel Širmer
82671000
Chci vidět - přidat do seznamu
Termíny představení
26.4.St19:30 vstupenky
24.5.St19:30 vstupenky

Volby

Hodnocení (76)

HODNOCENÍ REDAKCE
Jiří Koula  80 %  Tip Jiří Koula
7.12.2018 | 1599 hodnocení
+ souhlasím
(+1)
Další z řady komorních dramat stojících na silném textu a přesvědčivých hereckých výkonech, jež z Řeznické v posledních letech dělají scénu, kam se vyplatí vracet. Konflikt neústupně dravého mládí a usedlého stáří, proměna ideálů v rutinu, hledání odvahy dát v sázku dosažené pro správnou věc, to jsou univerzální témata přesahující prostředí katolické církve, v němž se hra odehrává. A proto se vyplatí na inscenaci zajít.
Pavla Haflantová  80 %  Tip Pavla Haflantová
15.10.2018 | 351 hodnocení
Lukáš Dubský  80 %
6.5.2018 | 1021 hodnocení
+ souhlasím
Odvolání ke své působivosti nepotřebuje žádné vnějškové prostředky, přesto může vnímavému divákovi přinést zážitek z precizního herectví (zvlášť Táborský přesně vystihuje vnitřní proměnu postavy) a chytrých dialogů. Hra se odehrává v prostředí katolické církve, může tak na první pohled působit odtažitě. Není ale nudnou disputací, ale živou a vtipnou konfrontací mezi dvěma životními postoji. Bude tudíž blízká většině diváků. Více viz blog (více v článku na blogu)
Lukáš Holubec  80 %  Tip Lukáš Holubec
28.12.2017 | 715 hodnocení
+ souhlasím
--- Kolik váží vlastní pohodlí? --- (více v článku na blogu)
Iva Bryndová  80 %  Tip Iva Bryndová
26.3.2017 | 416 hodnocení
+ souhlasím
Zajímavé téma, moc dobrá hra a skvělé výkony.
Jiří Landa  80 %  Tip Jiří Landa
7.3.2017 | 2973 hodnocení
+ souhlasím
85% Inteligentní hra pečlivě dávkující příjemný humor, za nímž se však neztrácejí důležitá témata, o která v ní jde především. Probírají se zde nejen otázky pravdy a lži a hodně křehké hranice mezi nimi, ale autor docela podrobně zkoumá charaktery obou mužů stojících na opačných stranách „barikád“ a životních zkušeností. M. Táborský a F. Cíl těmto mužům vtiskli autentické tváře a dokázali tak poselství textu divákům maximálně věrohodně zprostředkovat. Silný zážitek. Divadlo v Řeznické nyní prožívá hodně dobré divadelní časy!
Helena Grégrová  90 %  Tip Helena Grégrová
6.3.2017 | 1550 hodnocení
+ souhlasím
Hra se prostřednictvím jiskrných dialogů mladého katolického seminaristy a zkušenostmi protřelého faráře dotýká spousty nelehkých, ale důležitých životních otázek. Mezi nejpůsobivější patří pasáže reflektující jednu z nejsložitějších lidských disciplín – umění říkat a především přijímat pravdu. Hlavní devízou inscenace je mimořádně šťastné propojení inteligentního humoru se závažností sdělení a také bezchybné herecké výkony Miroslava Táborského a Filipa Cíle. Víte, proč Ježíš posílal apoštoly na cesty vždy ve dvou? Neváhejte si do Divadla v Řeznické přijít pro odpověď a silný divácký zážitek.
Jan Pařízek  80 %  Tip Jan Pařízek
6.2.2017 | 849 hodnocení
+ souhlasím
Dobře napsaná hra, která má jedno dosti jasné a silné téma, jenž dokáže správně umocnit a srozumitelnou formou předat k zamyšlení. Od začátku do konce pěkně vystavěné, bez slabších míst a s poutavým dialogem, který spolehlivě udrží diváckou pozornost. Po herecké stránce skvělé výkony od obou protagonistů, kteří na sebe slyší a společně jim to funguje více než dobře. Nelze jinak než doporučit, další kousek v Řeznické co stojí za vidění.
Pavel Širmer  80 %  Tip Pavel Širmer
25.1.2017 | 1890 hodnocení
+ souhlasím
Režisér a herec M. Táborský se soustředil na výklad obou charakterů, propracovaných do nejmenších detailů. Obdivuhodně autentický a přirozený F. Cíl. Vedle něho Táborský, kterému jeho postava umožnila použít nadhled a jemnou nadsázku. Odlišný přístup herců sice stoprocentně nesouzněl, ale přesto se dobře doplňovali. Je skoro zarážející, že se povedená (vtipná i smutná) hra na české jeviště dostala až 35 let po svém vzniku. DvŘ si zaslouží pochvalu za její volbu, zvlášť v dnešní době, kdy se lidé stále více starají především o sebe a potížemi druhých si nechtějí komplikovat život.
HODNOCENÍ UŽIVATELŮ
BarboraSalome  70 %
17.3.2023 | 48 hodnocení
+ souhlasím
Pěkná hra, kterou zdobí herecké výkony pánů Táborského a Cíla. V Řeznické nejsem nikdy nespokojena.
Radarrius  90 %
16.3.2023 | 52 hodnocení
+ souhlasím
Je až neuvěřitelné, jak hra z odtažitého prostředí katolického kléru, dokáže klást divákovi nelehké otázky důležité i pro jeho život. A to vše ve vyváženém řetězu skvělých dialogů od třaskavě humorných po lidsky jímavé. Oba herci byli ve svých rolích naprostou většinu doby přesvědčiví. Podařilo se jim vytvořit živoucí postavy, se kterými bylo lehké souznít a mít pochopení pro jejich, často antagonistické, postoje a chování.
Srna  80 %
25.6.2022 | 71 hodnocení
+ souhlasím
Vtipné, uvěřitelné reakce a charaktery, dobře zahrané, téma mě oslovilo.
Screamingsun  100 %
23.3.2022 | 30 hodnocení
+ souhlasím
Skvělá konverzačka! Výborné herecké výkony obou protagonistů!
Denisa H.  70 %
21.11.2021 | 357 hodnocení
+ souhlasím
Už je to dávno, co jsem inscenaci zhlédla - možná 5 let? Podle zdejších hodnocení se jedná o velmi silnou hru, já si ji po té době ale pamatuji jen málo. Vybavuji si ale s jistotou, že jsem musela s návštěvou váhat, neboť F. Cíl nepatří k mým oblíbencům, nicméně v představení mě bavil a zaujal. Bála jsem se náboženské tématiky, ale ta byla vlastně jen okrajová, o to nešlo. A překvapily mě vtipné momenty, nečekala jsem je tam (nebo ne tolik).
Gimli35  90 %
23.9.2020 | 178 hodnocení
+ souhlasím
Je popularita to hlavní? Záleží na tom, co si o nás myslí ostatní? Aneb půldruhé hodiny trvající dynamický slovní zápas mezi rtuťovitým "učedníkem" F. Cíla a usedlým "mazákem" M. Táborského. Oba nejednoznační, oba ve finále chápete.
(Telegraficky: Táborský i Cíl skvělí, zručná režie prvně jmenovaného, prostředí DvŘ jako dělané pro takovéto komorní drama.)
Valmez  100 %
1.4.2020 | 387 hodnocení
+ souhlasím
Skvělá souhra dvou hereckých kolegů.
Lusilda  70 %
13.11.2019 | 76 hodnocení
+ souhlasím
Herecky skvělé představení, to je pravda, ale myslím, že by se hře hodila nějaká modernizace, něco, co by přidalo na ?magnetizaci?. Vím, že to jde i u komorních dramat.
R.JELEN.21  100 %
3.10.2019 | 207 hodnocení
+ souhlasím
Co všechno uděláte, abyste si udrželi lásku? Popřete sebe? Popřete svou pravdu? Budete se bít za to kým jste? Nebo popřete sebe, jen abyste si jeho náklonnost udrželi?
Nakonec budete říkat, to co si myslíte, že chtějí slyšet! Než to co si myslíte. Přijmete názory a budete se snažit odstranit každého, kdo ho nesdílí. Kdo ho nějak narušuje.
Připomíná mi to citát: Když najdeme přítele, uděláme si o něm určitý obraz. Čím víc ho poznáváme, snažíme se ho změnit. Obraz? Ne, člověka!
Jednoduše úžasný výkon pana Táborského!! A neméně skvělý výkon Filipa Cíle, stojí za návštěvu! Všem doporučuji!!
Ivo Železný  100 %
20.5.2019 | 282 hodnocení
+ souhlasím
Nezapomenutelné představení!
Kačka  100 %
13.2.2019 | 19 hodnocení
+ souhlasím
Stále platná úvaha o osobní odvaze, cti a morálce. Skvělé představení!
Psychoklara  90 %
8.2.2019 | 41 hodnocení
+ souhlasím
Jakou hodnotu má pravda? Brilantní Miroslav Táborský a velmi dobrý Filip Cíl to člověku rádi připomenou. Přestože hra se skládá především z dialogů a obávaného jevištního postávání, posedávání či popocházení :), bavila nás stejně jako drama se spoustou herců na velké scéně. Nekašlali jsme :).
"Jak lidi poznáváme, postupem času se naučíme říkat bezpečné fráze, které chtějí slyšet a dávat věci, které chtějí dostávat, protože chceme být milováni. To ale není láska." - Přibližně tato slova mi zní v hlavě ještě pár dní po představení. Člověk má najednou bláznivou chuť začít mluvit pravdu...
Vladimír Rogalewicz  80 %
18.9.2018 | 737 hodnocení
+ souhlasím
Soustředěný výkon obou protagonistů udrží napětí a pozornost, hra nemá hluchá místa. (Pouze nezajímavé hudební předěly s hrou příliš nesouzněly.)
Luciferie  50 %
3.5.2018 | 121 hodnocení
+ souhlasím
Pro mě zejména příjemné překvapení v podobě F. Cíle.
Nicméně jsem v Řeznické viděla i lepší hry :-)
Lenka458  80 %
3.5.2018 | 121 hodnocení
+ souhlasím
Skvělé výkony obou herců.
Ramgad  80 %
1.3.2018 | 62 hodnocení
+ souhlasím
Opět skvělý kus v Divadle v Řeznické! Panu Táborskému držím palce do další práce.
J.anek  90 %
3.2.2018 | 416 hodnocení
+ souhlasím
Radost z divadla. Síla slov.
Zupri  100 %
6.11.2017 | 112 hodnocení
+ souhlasím
Tak toto je Divadlo s pravými Herci. Nezbýva než poděkovat - děkuji.
EliAn  90 %
2.11.2017 | 44 hodnocení
+ souhlasím
Mám moc ráda divadla o něčem a tohle takové bylo. Navíc velmi srozumitelně podané. Na pana Táborského jsme se těšili a byl skvělý, Filip Cíl nás mile překvapil. Bylo to moc hezké. Snad někoho neodradí, že je hra zasazena do prostředí církve. Tohle se může vztahovat na jakékoliv instituce velké, malé či malinkaté.
Domi.Mac  70 %
21.4.2017 | 71 hodnocení
+ souhlasím
Zajímavá hra, která není pro každého. Táborský hraje jako o život, Cíl působí dost nevýrazně. Rozhodně ale stojí za vidění.
Dovemummy-Alena S.  80 %
19.4.2017 | 160 hodnocení
+ souhlasím
85%
Burbot  80 %
28.2.2017 | 31 hodnocení
+ souhlasím
Spokojenost!
Michkyse  90 %
18.12.2016 | 100 hodnocení
+ souhlasím
Skvěle napsaná a provedená hra pro 2 herce. Famózní herecké výkony Miroslava Táborského i Filipa Cíle - naprosto uvěřitelné a civilní podání otce Farleyho i seminaristy Marka Dalsona, byť v amerických reáliích katolicismu. Jedna z nejlepších her, kterou jsem letos na pražských divadelních prknech viděl. Velmi silný divadelní zážitek, za který děkuji.
Eviik  80 %
11.12.2016 | 288 hodnocení
+ souhlasím
Hra je založená především na dialogu dvou herců. Na malé jeviště Divadla v Řeznické se výborně hodí. Církevní tématika sama o sobě asi příliš neosloví. Pod její slupkou se však skrývá mnohem zajímavější téma osobní víry a ideálů a do jaké míry si za nimi má každý z nás stát. Miroslav Táborský předvedl nejen výborný herecký výkon, ale i dobrou režijní práci. Scéna je minimalistická, k dotvoření obrazu kostela pomáhá samotný prostor divadla se svými klenbami a barevnými okny. Příjemně překvapil i Filip Cíl.
Vaklav  60 %
10.12.2016 | 269 hodnocení
+ souhlasím
64,99% - Příjemné představení, ale čekal bych, že budu do děje více vtažen. Možná, že je chyba na mé straně a čekal jsem až příliš... popř. něco trochu jiného.
Nicméně herectví M. Táborského si mi líbí. A to jsem si užil.
TKa11  70 %
24.5.2022 | 60 hodnocení
Moonek  80 %
23.5.2022 | 100 hodnocení
Kokoska  80 %
2.5.2022 | 42 hodnocení
Braddy  80 %
23.3.2022 | 101 hodnocení
Nikoss  80 %
14.3.2022 | 100 hodnocení
Lumca  80 %
19.10.2021 | 350 hodnocení
Avlis  100 %
16.10.2021 | 147 hodnocení
Ala  80 %
30.8.2021 | 155 hodnocení
Pasika  70 %
16.6.2021 | 41 hodnocení
Rehor  70 %
29.2.2020 | 12 hodnocení
Spirall2  90 %
9.12.2019 | 24 hodnocení
Báďa  90 %
11.11.2019 | 43 hodnocení
Axioma  80 %
22.10.2019 | 83 hodnocení
Pop  70 %
19.9.2019 | 75 hodnocení
MikulaF  80 %
24.4.2019 | 55 hodnocení
Mr.Schaffer  80 %
14.4.2019 | 61 hodnocení
Mladydivakgulz  100 %
20.1.2019 | 23 hodnocení
Onsteri  80 %
23.9.2018 | 92 hodnocení
Martina123  70 %
13.6.2018 | 88 hodnocení
Mora  90 %
11.6.2018 | 141 hodnocení
Pe3ček  80 %
27.5.2018 | 13 hodnocení
Julii  70 %
13.4.2018 | 36 hodnocení
Vladislavka  80 %
10.4.2018 | 138 hodnocení
JaNaD  80 %
1.4.2018 | 70 hodnocení
Annaj  70 %
24.3.2018 | 47 hodnocení
Kolemjdouci  90 %
25.2.2018 | 81 hodnocení
JitkaJak  100 %
17.12.2017 | 55 hodnocení
Lovin  80 %
12.12.2017 | 247 hodnocení
Bernardblack  70 %
18.11.2017 | 309 hodnocení
Plšík  80 %
7.11.2017 | 713 hodnocení
Martatrdlo  80 %
8.10.2017 | 13 hodnocení
Sluha  80 %
18.6.2017 | 208 hodnocení
Martina H.  90 %
22.5.2017 | 28 hodnocení
Silencia  80 %
19.5.2017 | 34 hodnocení
Renée  90 %
19.4.2017 | 96 hodnocení
Marie friedlova  80 %
25.3.2017 | 73 hodnocení
Anex  80 %
7.2.2017 | 111 hodnocení
Marcela  80 %
7.2.2017 | 412 hodnocení
Milan  80 %
27.11.2016 | 52 hodnocení
Landl  70 %
31.5.2022 | 1 hodnocení
Tereza Vojta  70 %
29.5.2022 | 2 hodnocení
Tedickove  90 %
29.11.2016 | 1 hodnocení

Komentáře uživatelů nevyjadřují stanovisko redakce. Názory jednotlivých redaktorů nemusejí vždy vyjadřovat stanovisko celé redakce.