Divadlo v Řeznické

Odvolání

Premiéra: 25.11.2016 | 1:30x
Překlad: Alexander Jerie. Dramaturgie: Yvetta Srbová. Hudba: Norbi Kovács, Jan Malíř. Výprava a režie: Miroslav Táborský.
„Filozofická“ hra amerického dramatika s komickými situacemi o osobní odvaze každého z nás, zabývající se tématem nezávislosti v tradičně fungující instituci katolického semináře, v němž se mladý posluchač obrátí na populárního faráře o pomoc, ale začne narážet na církevní řád a za své neortodoxní přístupy je vyhoštěn z církve...
Divadlo v Řeznické
Hodnocení inscenace
Redakce
81 %
Uživatelé
83 %
náš tip
Tip od redaktorů: Jiří Koula, Pavla Haflantová, Lukáš Holubec, Iva Bryndová, Jiří Landa, Helena Grégrová, Jan Pařízek, Pavel Širmer  Tip od redaktorů: Jiří Koula, Pavla Haflantová, Lukáš Holubec, Iva Bryndová, Jiří Landa, Helena Grégrová, Jan Pařízek, Pavel Širmer  Tip od redaktorů: Jiří Koula, Pavla Haflantová, Lukáš Holubec, Iva Bryndová, Jiří Landa, Helena Grégrová, Jan Pařízek, Pavel Širmer  Tip od redaktorů: Jiří Koula, Pavla Haflantová, Lukáš Holubec, Iva Bryndová, Jiří Landa, Helena Grégrová, Jan Pařízek, Pavel Širmer  Tip od redaktorů: Jiří Koula, Pavla Haflantová, Lukáš Holubec, Iva Bryndová, Jiří Landa, Helena Grégrová, Jan Pařízek, Pavel Širmer
Tip od redaktorů: Jiří Koula, Pavla Haflantová, Lukáš Holubec, Iva Bryndová, Jiří Landa, Helena Grégrová, Jan Pařízek, Pavel Širmer  Tip od redaktorů: Jiří Koula, Pavla Haflantová, Lukáš Holubec, Iva Bryndová, Jiří Landa, Helena Grégrová, Jan Pařízek, Pavel Širmer  Tip od redaktorů: Jiří Koula, Pavla Haflantová, Lukáš Holubec, Iva Bryndová, Jiří Landa, Helena Grégrová, Jan Pařízek, Pavel Širmer
83551000
Chci vidět - přidat do seznamu
Termíny představení
22.11.Po19:30 vstupenky
15.12.St19:30 vstupenky

Volby

Hodnocení (63)

HODNOCENÍ REDAKCE
Jiří Koula  80 %  Tip Jiří Koula
(zadáno: 7.12.2018, počet hodnocení: 1596)
+ přínosný / zajímavý komentář
(+1)
Další z řady komorních dramat stojících na silném textu a přesvědčivých hereckých výkonech, jež z Řeznické v posledních letech dělají scénu, kam se vyplatí vracet. Konflikt neústupně dravého mládí a usedlého stáří, proměna ideálů v rutinu, hledání odvahy dát v sázku dosažené pro správnou věc, to jsou univerzální témata přesahující prostředí katolické církve, v němž se hra odehrává. A proto se vyplatí na inscenaci zajít.
Pavla Haflantová  80 %  Tip Pavla Haflantová
(zadáno: 15.10.2018, počet hodnocení: 332)
Lukáš Dubský  80 %
(zadáno: 6.5.2018, počet hodnocení: 892)
+ přínosný / zajímavý komentář
Odvolání ke své působivosti nepotřebuje žádné vnějškové prostředky, přesto může vnímavému divákovi přinést zážitek z precizního herectví (zvlášť Táborský přesně vystihuje vnitřní proměnu postavy) a chytrých dialogů. Hra se odehrává v prostředí katolické církve, může tak na první pohled působit odtažitě. Není ale nudnou disputací, ale živou a vtipnou konfrontací mezi dvěma životními postoji. Bude tudíž blízká většině diváků. Více viz blog (více v článku na blogu)
Lukáš Holubec  80 %  Tip Lukáš Holubec
(zadáno: 28.12.2017, počet hodnocení: 669)
+ přínosný / zajímavý komentář
--- Kolik váží vlastní pohodlí? --- (více v článku na blogu)
Iva Bryndová  80 %  Tip Iva Bryndová
(zadáno: 26.3.2017, počet hodnocení: 290)
+ přínosný / zajímavý komentář
Zajímavé téma, moc dobrá hra a skvělé výkony.
Jiří Landa  80 %  Tip Jiří Landa
(zadáno: 7.3.2017, počet hodnocení: 2897)
+ přínosný / zajímavý komentář
85% Inteligentní hra pečlivě dávkující příjemný humor, za nímž se však neztrácejí důležitá témata, o která v ní jde především. Probírají se zde nejen otázky pravdy a lži a hodně křehké hranice mezi nimi, ale autor docela podrobně zkoumá charaktery obou mužů stojících na opačných stranách „barikád“ a životních zkušeností. M. Táborský a F. Cíl těmto mužům vtiskli autentické tváře a dokázali tak poselství textu divákům maximálně věrohodně zprostředkovat. Silný zážitek. Divadlo v Řeznické nyní prožívá hodně dobré divadelní časy!
Helena Grégrová  90 %  Tip Helena Grégrová
(zadáno: 6.3.2017, počet hodnocení: 1460)
+ přínosný / zajímavý komentář
Hra se prostřednictvím jiskrných dialogů mladého katolického seminaristy a zkušenostmi protřelého faráře dotýká spousty nelehkých, ale důležitých životních otázek. Mezi nejpůsobivější patří pasáže reflektující jednu z nejsložitějších lidských disciplín – umění říkat a především přijímat pravdu. Hlavní devízou inscenace je mimořádně šťastné propojení inteligentního humoru se závažností sdělení a také bezchybné herecké výkony Miroslava Táborského a Filipa Cíle. Víte, proč Ježíš posílal apoštoly na cesty vždy ve dvou? Neváhejte si do Divadla v Řeznické přijít pro odpověď a silný divácký zážitek.
Jan Pařízek  80 %  Tip Jan Pařízek
(zadáno: 6.2.2017, počet hodnocení: 794)
+ přínosný / zajímavý komentář
Dobře napsaná hra, která má jedno dosti jasné a silné téma, jenž dokáže správně umocnit a srozumitelnou formou předat k zamyšlení. Od začátku do konce pěkně vystavěné, bez slabších míst a s poutavým dialogem, který spolehlivě udrží diváckou pozornost. Po herecké stránce skvělé výkony od obou protagonistů, kteří na sebe slyší a společně jim to funguje více než dobře. Nelze jinak než doporučit, další kousek v Řeznické co stojí za vidění.
Pavel Širmer  80 %  Tip Pavel Širmer
(zadáno: 25.1.2017, počet hodnocení: 1694)
+ přínosný / zajímavý komentář
Režisér a herec M. Táborský se soustředil na výklad obou charakterů, propracovaných do nejmenších detailů. Obdivuhodně autentický a přirozený F. Cíl. Vedle něho Táborský, kterému jeho postava umožnila použít nadhled a jemnou nadsázku. Odlišný přístup herců sice stoprocentně nesouzněl, ale přesto se dobře doplňovali. Je skoro zarážející, že se povedená (vtipná i smutná) hra na české jeviště dostala až 35 let po svém vzniku. DvŘ si zaslouží pochvalu za její volbu, zvlášť v dnešní době, kdy se lidé stále více starají především o sebe a potížemi druhých si nechtějí komplikovat život.
HODNOCENÍ UŽIVATELŮ
Gimli35  90 %
(zadáno: 23.9.2020, počet hodnocení: 101)
přínosný / zajímavý komentář
Je popularita to hlavní? Záleží na tom, co si o nás myslí ostatní? Aneb půldruhé hodiny trvající dynamický slovní zápas mezi rtuťovitým "učedníkem" F. Cíla a usedlým "mazákem" M. Táborského. Oba nejednoznační, oba ve finále chápete.
(Telegraficky: Táborský i Cíl skvělí, zručná režie prvně jmenovaného, prostředí DvŘ jako dělané pro takovéto komorní drama.)
Valmez  100 %
(zadáno: 1.4.2020, počet hodnocení: 260)
přínosný / zajímavý komentář
Skvělá souhra dvou hereckých kolegů.
Lusilda  70 %
(zadáno: 13.11.2019, počet hodnocení: 75)
přínosný / zajímavý komentář
Herecky skvělé představení, to je pravda, ale myslím, že by se hře hodila nějaká modernizace, něco, co by přidalo na ?magnetizaci?. Vím, že to jde i u komorních dramat.
R.JELEN.21  100 %
(zadáno: 3.10.2019, počet hodnocení: 155)
přínosný / zajímavý komentář
Co všechno uděláte, abyste si udrželi lásku? Popřete sebe? Popřete svou pravdu? Budete se bít za to kým jste? Nebo popřete sebe, jen abyste si jeho náklonnost udrželi?
Nakonec budete říkat, to co si myslíte, že chtějí slyšet! Než to co si myslíte. Přijmete názory a budete se snažit odstranit každého, kdo ho nesdílí. Kdo ho nějak narušuje.
Připomíná mi to citát: Když najdeme přítele, uděláme si o něm určitý obraz. Čím víc ho poznáváme, snažíme se ho změnit. Obraz? Ne, člověka!
Jednoduše úžasný výkon pana Táborského!! A neméně skvělý výkon Filipa Cíle, stojí za návštěvu! Všem doporučuji!!
Ivo Železný  100 %
(zadáno: 20.5.2019, počet hodnocení: 283)
přínosný / zajímavý komentář
Nezapomenutelné představení!
Kačka  100 %
(zadáno: 13.2.2019, počet hodnocení: 16)
přínosný / zajímavý komentář
Stále platná úvaha o osobní odvaze, cti a morálce. Skvělé představení!
Psychoklara  90 %
(zadáno: 8.2.2019, počet hodnocení: 37)
přínosný / zajímavý komentář
Jakou hodnotu má pravda? Brilantní Miroslav Táborský a velmi dobrý Filip Cíl to člověku rádi připomenou. Přestože hra se skládá především z dialogů a obávaného jevištního postávání, posedávání či popocházení :), bavila nás stejně jako drama se spoustou herců na velké scéně. Nekašlali jsme :).
"Jak lidi poznáváme, postupem času se naučíme říkat bezpečné fráze, které chtějí slyšet a dávat věci, které chtějí dostávat, protože chceme být milováni. To ale není láska." - Přibližně tato slova mi zní v hlavě ještě pár dní po představení. Člověk má najednou bláznivou chuť začít mluvit pravdu...
Vladimír Rogalewicz  80 %
(zadáno: 18.9.2018, počet hodnocení: 671)
přínosný / zajímavý komentář
Soustředěný výkon obou protagonistů udrží napětí a pozornost, hra nemá hluchá místa. (Pouze nezajímavé hudební předěly s hrou příliš nesouzněly.)
Luciferie  50 %
(zadáno: 3.5.2018, počet hodnocení: 121)
přínosný / zajímavý komentář
Pro mě zejména příjemné překvapení v podobě F. Cíle.
Nicméně jsem v Řeznické viděla i lepší hry :-)
Lenka458  80 %
(zadáno: 3.5.2018, počet hodnocení: 120)
přínosný / zajímavý komentář
Skvělé výkony obou herců.
Dagmar  80 %
(zadáno: 1.3.2018, počet hodnocení: 59)
přínosný / zajímavý komentář
Opět skvělý kus v Divadle v Řeznické! Panu Táborskému držím palce do další práce.
J.anek  90 %
(zadáno: 3.2.2018, počet hodnocení: 362)
přínosný / zajímavý komentář
Radost z divadla. Síla slov.
Zupri  100 %
(zadáno: 6.11.2017, počet hodnocení: 97)
přínosný / zajímavý komentář
Tak toto je Divadlo s pravými Herci. Nezbýva než poděkovat - děkuji.
EliAn  90 %
(zadáno: 2.11.2017, počet hodnocení: 43)
přínosný / zajímavý komentář
Mám moc ráda divadla o něčem a tohle takové bylo. Navíc velmi srozumitelně podané. Na pana Táborského jsme se těšili a byl skvělý, Filip Cíl nás mile překvapil. Bylo to moc hezké. Snad někoho neodradí, že je hra zasazena do prostředí církve. Tohle se může vztahovat na jakékoliv instituce velké, malé či malinkaté.
Domi.Mac  70 %
(zadáno: 21.4.2017, počet hodnocení: 59)
přínosný / zajímavý komentář
Zajímavá hra, která není pro každého. Táborský hraje jako o život, Cíl působí dost nevýrazně. Rozhodně ale stojí za vidění.
Dovemummy-Alena S.  80 %
(zadáno: 19.4.2017, počet hodnocení: 147)
přínosný / zajímavý komentář
85%
Burbot  80 %
(zadáno: 28.2.2017, počet hodnocení: 31)
přínosný / zajímavý komentář
Spokojenost!
Michkyse  90 %
(zadáno: 18.12.2016, počet hodnocení: 100)
přínosný / zajímavý komentář
Skvěle napsaná a provedená hra pro 2 herce. Famózní herecké výkony Miroslava Táborského i Filipa Cíle - naprosto uvěřitelné a civilní podání otce Farleyho i seminaristy Marka Dalsona, byť v amerických reáliích katolicismu. Jedna z nejlepších her, kterou jsem letos na pražských divadelních prknech viděl. Velmi silný divadelní zážitek, za který děkuji.
Eviik  80 %
(zadáno: 11.12.2016, počet hodnocení: 288)
přínosný / zajímavý komentář
Hra je založená především na dialogu dvou herců. Na malé jeviště Divadla v Řeznické se výborně hodí. Církevní tématika sama o sobě asi příliš neosloví. Pod její slupkou se však skrývá mnohem zajímavější téma osobní víry a ideálů a do jaké míry si za nimi má každý z nás stát. Miroslav Táborský předvedl nejen výborný herecký výkon, ale i dobrou režijní práci. Scéna je minimalistická, k dotvoření obrazu kostela pomáhá samotný prostor divadla se svými klenbami a barevnými okny. Příjemně překvapil i Filip Cíl.
Vaklav  60 %
(zadáno: 10.12.2016, počet hodnocení: 246)
přínosný / zajímavý komentář
64,99% - Příjemné představení, ale čekal bych, že budu do děje více vtažen. Možná, že je chyba na mé straně a čekal jsem až příliš... popř. něco trochu jiného.
Nicméně herectví M. Táborského si mi líbí. A to jsem si užil.
Lumca  80 %
(zadáno: 19.10.2021, počet hodnocení: 332)
Avlis  100 %
(zadáno: 16.10.2021, počet hodnocení: 119)
Ala  80 %
(zadáno: 30.8.2021, počet hodnocení: 141)
Rehor  70 %
(zadáno: 29.2.2020, počet hodnocení: 12)
Spirall2  90 %
(zadáno: 9.12.2019, počet hodnocení: 24)
Báďa  90 %
(zadáno: 11.11.2019, počet hodnocení: 26)
Axioma  80 %
(zadáno: 22.10.2019, počet hodnocení: 57)
Pop  70 %
(zadáno: 19.9.2019, počet hodnocení: 67)
MikulaF  80 %
(zadáno: 24.4.2019, počet hodnocení: 55)
Mr.Schaffer  80 %
(zadáno: 14.4.2019, počet hodnocení: 52)
Mladydivakgulz  100 %
(zadáno: 20.1.2019, počet hodnocení: 18)
Onsteri  80 %
(zadáno: 23.9.2018, počet hodnocení: 92)
Martina123  70 %
(zadáno: 13.6.2018, počet hodnocení: 68)
Mora  90 %
(zadáno: 11.6.2018, počet hodnocení: 138)
Pe3ček  80 %
(zadáno: 27.5.2018, počet hodnocení: 12)
Julii  70 %
(zadáno: 13.4.2018, počet hodnocení: 36)
Vladislavka  80 %
(zadáno: 10.4.2018, počet hodnocení: 110)
JaNaD  80 %
(zadáno: 1.4.2018, počet hodnocení: 63)
Annaj  70 %
(zadáno: 24.3.2018, počet hodnocení: 40)
Kolemjdouci  90 %
(zadáno: 25.2.2018, počet hodnocení: 80)
JitkaJak  100 %
(zadáno: 17.12.2017, počet hodnocení: 52)
Lovin  80 %
(zadáno: 12.12.2017, počet hodnocení: 220)
Bernardblack  70 %
(zadáno: 18.11.2017, počet hodnocení: 301)
Plšík  80 %
(zadáno: 7.11.2017, počet hodnocení: 595)
Martatrdlo  80 %
(zadáno: 8.10.2017, počet hodnocení: 13)
Sluha  80 %
(zadáno: 18.6.2017, počet hodnocení: 183)
Martina H.  90 %
(zadáno: 22.5.2017, počet hodnocení: 28)
Silencia  80 %
(zadáno: 19.5.2017, počet hodnocení: 32)
Renée  90 %
(zadáno: 19.4.2017, počet hodnocení: 96)
Marie friedlova  80 %
(zadáno: 25.3.2017, počet hodnocení: 73)
Anex  80 %
(zadáno: 7.2.2017, počet hodnocení: 111)
Marcela  80 %
(zadáno: 7.2.2017, počet hodnocení: 407)
Milan  80 %
(zadáno: 27.11.2016, počet hodnocení: 52)
Tedickove  90 %
(zadáno: 29.11.2016, počet hodnocení: 1)

Komentáře uživatelů nevyjadřují stanovisko redakce. Názory jednotlivých redaktorů nemusejí vždy vyjadřovat stanovisko celé redakce.