Náš tip

Pro zobrazení redakčních tipů vyberte záložku a vyhledejte požadované divadlo / soubor. Kliknutím přehled otevřete.
V přehledu jsou uvedena pouze divadla, u kterých aktuálně evidujeme inscenaci zařazenou v kategorii "náš tip".
Číslo v závorce udává počet aktuálních tipů u daného divadla / souboru.


Regiony

Divadlo Vosto5

Společenstvo vlastníkůDivadlo Vosto5 - Společenstvo vlastníků
Autorský projekt Divadla Vosto5 postavený na půdorysu běžné schůze SVJ, tedy společenství vlastníků bytových jednotek. Je třeba se domluvit na společných záležitostech, ale různorodí vlastníci nenachází společnou řeč, konflikty gradují... Jiří Havelka výtečně odpozoroval situace i lidské povahy a napsal komedii, která je trefnou sondou do dnešní společnosti a z jejíhož humoru chvílemi až mrazí. K autenticitě významně přispívají vhodně vybraní herci. Společenský sál pražského Masarykova nádraží je pro inscenaci ideálním prostorem, diváci se zde stávají doslova součástí schůze.
Nejbližší aktuální termíny:
17.2.  18.2.  19.2.  17.3.  18.3.  20.3.  26.3.
PROTON !!!Divadlo Vosto5 - PROTON !!!
Další z originálních počinů VostoPětky je "rozhlasovou" reportáží o objevu zapadlé české kapely PROTON. Až detektivní pátrání po raritním songu je neskutečně vtipné a jak je pro tvůrce typické, celku nechybí smysl pro nadsázku a patřičné absurdní pointování situací. Song "Půjdem spolu dál" z hlavy opravdu jen tak snadno nedostanete. Tohle chcete slyšet!
Nejbližší aktuální termíny:
27.1.  3.2.  21.2.  3.3.  3.5.


Statut redakčního tipu je udělen takové inscenaci, kterou alespoň někteří členové redakce shledají jako nadprůměrnou či jinak výraznou. Zařazení je podmíněno tím, že jsme inscenaci zhlédli, následně také schválením. Záměrně však mezi doporučované inscenace sem tam zařazujeme i ty kontroverzní, s nejednoznačnými ohlasy, za předpokladu, že ve spektru ohlasů jsou i výrazně pozitivní reakce.